[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ronis

Well-Known Member
2022. március 23.
243
1 433
93
A globalizáció óta csak nyersanyag és termék létezik. Potenciálisan Kínának nincs nyersanyaga sok-sok mindenre, és kurvára sokat termel exportra. Az EU szintén kevés nyersanyaggal rendelkezik, de azért többel mint kínai anyagország és szinte azonos készterméket akar eladni. Mi akkor itt a win-win felállás??
hát most dobtam el a kanalat, te valami alternatív vágyvezérelt valóságban élsz az tutti , könyörgöm mielött ezt a totál bull shitet leírnád legalább olvass utána a gugli a barid,
a világ stratégia ásványi anyagai és azok bányászata,
ha ezen a kis házi feladaton átrágtad magad , és szembesültél vele hogy hány ásványi anyag bányászatát tartja Kina a kezében, majd utána mesélj még ilyen a valósággal ellentétes állításokat
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
3 158
9 342
113
Az európai források azok a könyöradományok, amelyek infúzióként szolgálnak egy önállóan enni-inni-lélegezni is képtelen magyar gazdaságnak. Konzerválják a gyarmati státuszunkat. Kellenek, de ezekre jövőt alapozni nem lehet.

Magyarország középtávú célja az önálló energiatermelés, az önálló energiapolitika és a közvetlen kooperáció az orosz nyersanyagbeszállítással. Lehetőleg Ukrajna nélkül. Nekünk Paks kell, de mielőbb, továbbá a prosperitás miatt saját, különbejáratú hosszútávó megállapodás az oroszokkal a lehető legjobb árú energiahordozókra. De mindenképpen fontos, hogy mi jobb áron kapjuk ezeket, mint a szomszédaink, vagy bármi más a kontinensen.
Mivel nincs önálló ipari termelő kapacitásunk, pedig abban van a nagy pénz, ha az idetelepült nyugati ipari komplexumok drága energiahordozókkal és instabil energiatermeléssel találják szembe magukat, akkor csak a bérek afrikai szintű lefaragásával tudnak profitot termelni.
Az önálló hazai mezőgazdaságnak meg pláne kellenek az olcsó energiahordozók.
Ha európai béreket és fogyasztói színvonalat akarunk, akkor az energiahordozók árait kell lenyomni, ehhez pedig nem csak, hogy az orosz beszállítóra van szükségünk, de arra is, hogy más környező állam ne járhasson ilyen jól.
Csak ebben az esetben lesz nálunk a megfelelő potenciálkülönbség, ami idevonzza a befektetőket és a tőkét.

Ukrajna segítése értelmetlen. Ilyen állam ugyanis már nincs. Na, de nem a putyini értelemben, hanem annak okán, hogy teljesen szét van barmolva és el van süllyesztve kolosszális hitelekkel, tönkre van téve deomgráfiailag és morálisan is.
Ukrajna szabadságharcának segítése ostoba önsorsrontó eufemizmus, hiszen minek adjunk oda pár használhatalan ócska löveget, ha ezzel csak feleslegesen kompromittáljuk magunkat, mindenféle előnyök nélkül?
Ezt hivják szarból várat építeni. Nukleráis energiaforrásunk nincs. Orosz lenne. különbejáratú hosszútávú megállapodás az oroszokkal.. Ez egy faszság . Nem vagyunk nagyhatalom hogy nekünk két szép szemünkért, mert azért meg nem adtunk 3 puskát ukrajnának, és megvétózzuk a pátriárka utazását, hogy majd olcsóbban adják. Fosszilis üzemanyag. Az is orosz.. Ez aztán diverzifikáció. Odakötnéd magad egy labilis nagyhatalomhoz, amelynél nem zárható ki, puccsok, illetve részekre osztódás, akár kormányzóságokra, ráadásul Kína meg igényt tart Szibériára. Európai béreket és fogyasztói szinvonalat nem lehet orosz seggnyalással megvenni. Azért dolgozni kell, nyugati szinvonalon. No ezekhez nincs meg a humán erőforrás feltétel, a képzett munkaerő és éppen a illiberális gazdaságpolitika miatt, amely külföldön versenyképtelen. A NER-es cégek 1-2 kis kivételtől eltekintve, pld. szerbia stb. nem tudnak a világpiacon versenyt nyerni, ergo termelni, mert nincs mögöttük megfelelő profitorientált gyártási kultúra. A befektetők nem oda mennek, ahol labilisak az adók, öntörvényüen átírják a gazdasági körzenyezet egy éjszakai benyujtott inditvánnyal stb. 1-2 nyugati cég van, akik lepaktáltak a NER-el, pld. a RM, ott Pappenberger papit az érdekli megkapja-e az X %-ot egyébként szarja le.. Ukrajánról amit írtál, az netto faszság. Most teremtette meg a hülye orosz az egységes Ukrán államot, amely eddig sok nemzetiségből állt.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
3 158
9 342
113
Három kérdésem van:
1.Ki fenyegette az elmúlt években nyíltan Magyarország biztonságát?
2.A források akadályozása jóval február 24. előtt kezdődött. Miben kötődik tehát valójában a pénz az ukránok támogatásához?


3. Mondj erre egy példát, mondd meg, hogy mely állításokat kifogásolod és tedd mellé, hogy szerinted mit kellett volna leadniuk helyette?
1. Senki sem fenyegeti Magyarország boztonságát amióta NATO tagok vagyunk. Ezt hivják kollektív biztonságnak.
2. Oda kell tenni a zászlót ahova tartozunk. Europa mellé, és nem Kínai és orosz segget nyalni, ellopni a Unió és a saját forrásokat egy kis hatalmi rétegnek, csatakozni kell az EU ügyészséghez, hogy lecsukják ezt a bandát és megnyilnak a források..
3. Azt amit az Európai és NATO érdek megkíván. Ugyanis tagok vagyunk. És hála az istennek nem tud belőle kifarolni a jelenleg is regnáló hatalom.
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
Az európai káosz alapja az angolszász politika. Miattuk fokozódik a káosz jelenleg.

Európa modernkori önállóságának elvesztése az USA 1995-ös boszniai beavatkozása óta tart, amihez az űrügy a szarajevói piactér elleni "szerb" aknavetős támadás volt, angolszász "tényfeltárással".
A mi érdekünk az angolszász irányvonal teljes elsorvadása. Ha ez létrejön, akkor válik önállóvá a kontinens.
De ez nem nagy truváj, elég csak a térképre nézni, hogy mekkora anomália az, hogy a "fejlett nyugati demokratikus szabad világot és nemzetközi közösséget" Washington és London dirigálja.
"Az európai káosz alapja az angolszász politika. Miattuk fokozódik a káosz jelenleg."
Más a hibás.
Hát "persze"...:cool:
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 721
85 734
113
Olvastam valamelyik kommentben, ahogy az egyik fórumtárs panaszkodott, hogy 950 USD-ért vette Magyaroroszág az orosz gáz 1000m3-ét áprilisban. Csak szólok a világpiaci ára akkor 1800 USD/1000m3 körül mozgott. Az illető nyújtson be javaslatot amagyar kormánynak, hogy ne orosz gázt vegyen 950-ért hanem mástól 1800-ért. Ész mínusz ilyen ember. :)
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
17 005
29 530
113
1. Senki sem fenyegeti Magyarország boztonságát amióta NATO tagok vagyunk. Ezt hivják kollektív biztonságnak.
2. Oda kell tenni a zászlót ahova tartozunk. Europa mellé, és nem Kínai és orosz segget nyalni, ellopni a Unió és a saját forrásokat egy kis hatalmi rétegnek, csatakozni kell az EU ügyészséghez, hogy lecsukják ezt a bandát és megnyilnak a források..
3. Azt amit az Európai és NATO érdek megkíván. Ugyanis tagok vagyunk. És hála az istennek nem tud belőle kifarolni a jelenleg is regnáló hatalom.
Nem tartozunk Európához. Amihez tartoztunk már nem létezik Nyugaton. Most olyan világ vagyunk, ami nem tartozik se Kelethez, se Nyugathoz. Közös gyökereink vannak a mai Nyugattal, de más irányba fejlődünk, útjaink egyre jobban elválnak. Ráadásul 1945 óta szignifikáns keleti hatás is ér minket, egyáltalán nem csökkenő mértékben, csak változó formában.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 819
67 123
113
Nem vagyunk nagyhatalom hogy nekünk két szép szemünkért, mert azért meg nem adtunk 3 puskát ukrajnának, és megvétózzuk a pátriárka utazását, hogy majd olcsóbban adják. Fosszilis üzemanyag. Az is orosz.. Ez aztán diverzifikáció. Odakötnéd magad egy labilis nagyhatalomhoz, amelynél nem zárható ki, puccsok, illetve részekre osztódás, akár kormányzóságokra, ráadásul Kína meg igényt tart Szibériára. Európai béreket és fogyasztói szinvonalat nem lehet orosz seggnyalással megvenni. Azért dolgozni kell, nyugati szinvonalon.
Nem csak, hogy nagyhatalom nem vagyunk, de tengerpartunk sincs. Csak az orosz energihordozók reálisak. A diverzifikáció irreális, bár tény, hogy egy szépen hangzó, divatos lózung, kábé mint a NATO interoperábilitás a kilencvenes években.
Itt Közép-Európában orosz gázt kell, hogy égessünk. Lehetne ez még román, sőt azeri is, de ezek most még messze nem reálisak. Gázt kell égetnünk, ez kényszerű szükségszerűség, ezt a fizika határozza meg, nem az ideológia. Ennek pedig orosznak kell lennie. Ezt pedig a földrajz és a közgazdaságtan határozza meg.
A progresszív ideológiának tehát itt nem sok szerep jut.
Az energihodozók beszerzésének stabil szavatolásához viszont egy stabil környezet is kell, de ez nem érdeke az angolszászoknak, így nincs stabil környezet. Viszont ettől még érdekes kérdés, hogy vajon Oroszország-e a labilis nagyhatalom, vagy az USA? Melyikben van most nagyobb belső feszültség? Oroszország két évtizede stabil középhatalom, nagyhatalmi befolyással és globális nukleáris elrettentő kapacitással.
Az USA egy súlyos feszültségektől terhes szuperhatalom, Kína pedig az oroszokhoz hasonló módon erővel stabilizált komoly növekedési potenciállal bíró nagyhatalom.
Az USA most a leginkább sötét ló, bármiféle képet is fest le a nyugati mainstream média, illetve Hollywood.

Ami pedig a nyugati színvonalon dolgozást illeti, ez is egy dajkamese. Lehet keccsölni nyugati cégeknek, hogy kitermeljük nekik a profitot. De csak keleti bérekért.
Gyaramat vagyunk, minél jobban pedálozunk, attól csak a nyugati uraink profitja nő, de nem a mi életszínvonalunk.

Senki sem fenyegeti Magyarország boztonságát amióta NATO tagok vagyunk. Ezt hivják kollektív biztonságnak.
Előtte sem fenyegette senki. De mióta NATO tagok lettünk, hála az angolszász politikának, olyan szép ellenségeink lettek, mint Oroszország, ami itt van a szomszédban. Pedig mi jóban akarunk velük lenni, de hála a "barátainknak" ezt nem tehetjük meg szabadon. Kell a fenének ez a szövetség. A NATO nem áldás, hanem átok.
Oda kell tenni a zászlót ahova tartozunk. Europa mellé, és nem Kínai és orosz segget nyalni,
Európába tartozunk, de nem Nyugat-Európába. Mi Közép-Európa vagyunk. A kínaival és az orosszal pedig együttműködni kell és üzletelni. És ha ez nem tetszik az USA-nak, akkor ki kell őket innen dobni, hiszen az 1944 nyarán nagy nehezen megszerzett mandátumuk 1945 májusában, de legkésőbb 1994-ben az oroszok németországi kivonulásával lejárt.
Csakhogy az amerikaiak Németországot 1994 után is megszállva tartották és hála a jó öreg soft power mechanizmusának elérték, hogy a németek "maguk is úgy akarják" hogy maradjanak. Mint tudjuk, pont ez a soft power lényege.
Azt amit az Európai és NATO érdek megkíván. Ugyanis tagok vagyunk. És hála az istennek nem tud belőle kifarolni a jelenleg is regnáló hatalom
Az európai érdek nem az, amit a NATO akar. A NATO az USA érdekérvényesítő szervezete, homlokegyenest az európai érdekek ellen hat. A NATO-t fel kell oszlatni.

Most teremtette meg a hülye orosz az egységes Ukrán államot, amely eddig sok nemzetiségből állt.
Te arra az ukrán egységes államra gondolsz, ami most esik szét, a lakossága elmenekül, a jövője - hála a kolosszális hiteleknek és az extrém túlfegyverzésnek - megsemmisült és ahol aki nem támogatja a soviniszta politikát az könnyen megütheti a bokáját? Ez az egységes ukrán állam?
Én ezt inkább úgy hívnám, hogy egy nyiltan fasisztoid maffiaszervezet és egy őket támogató ideológiai alapon szerveződött külföldi gazdasági elit által túszul ejtett és harcba kényszerített nép szenvedése.
Mert valljuk meg, az, ami most Ukrajnában folyik, annak semmi köze ahhoz, hogy Ukrajna lakossága mit akar.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
3 158
9 342
113
Nem csak, hogy nagyhatalom nem vagyunk, de tengerpartunk sincs. Csak az orosz energihordozók reálisak. A diverzifikáció irreális, bár tény, hogy egy szépen hangzó, divatos lózung, kábé mint a NATO interoperábilitás a kilencvenes években.
Itt Közép-Európában orosz gázt kell, hogy égessünk. Lehetne ez még román, sőt azeri is, de ezek most még messze nem reálisak. Gázt kell égetnünk, ez kényszerű szükségszerűség, ezt a fizika határozza meg, nem az ideológia. Ennek pedig orosznak kell lennie. Ezt pedig a földrajz és a közgazdaságtan határozza meg.
A progresszív ideológiának tehát itt nem sok szerep jut.
Az energihodozók beszerzésének stabil szavatolásához viszont egy stabil környezet is kell, de ez nem érdeke az angolszászoknak, így nincs stabil környezet. Viszont ettől még érdekes kérdés, hogy vajon Oroszország-e a labilis nagyhatalom, vagy az USA? Melyikben van most nagyobb belső feszültség? Oroszország két évtizede stabil középhatalom, nagyhatalmi befolyással és globális nukleáris elrettentő kapacitással.
Az USA egy súlyos feszültségektől terhes szuperhatalom, Kína pedig az oroszokhoz hasonló módon erővel stabilizált komoly növekedési potenciállal bíró nagyhatalom.
Az USA most a leginkább sötét ló, bármiféle képet is fest le a nyugati mainstream média, illetve Hollywood.

Ami pedig a nyugati színvonalon dolgozást illeti, ez is egy dajkamese. Lehet keccsölni nyugati cégeknek, hogy kitermeljük nekik a profitot. De csak keleti bérekért.
Gyaramat vagyunk, minél jobban pedálozunk, attól csak a nyugati uraink profitja nő, de nem a mi életszínvonalunk.


Előtte sem fenyegette senki. De mióta NATO tagok lettünk, hála az angolszász politikának, olyan szép ellenségeink lettek, mint Oroszország, ami itt van a szomszédban. Pedig mi jóban akarunk velük lenni, de hála a "barátainknak" ezt nem tehetjük meg szabadon. Kell a fenének ez a szövetség. A NATO nem áldás, hanem átok.

Európába tartozunk, de nem Nyugat-Európába. Mi Közép-Európa vagyunk. A kínaival és az orosszal pedig együttműködni kell és üzletelni. És ha ez nem tetszik az USA-nak, akkor ki kell őket innen dobni, hiszen az 1944 nyarán nagy nehezen megszerzett mandátumuk 1945 májusában, de legkésőbb 1994-ben az oroszok németországi kivonulásával lejárt.
Csakhogy az amerikaiak Németországot 1994 után is megszállva tartották és hála a jó öreg soft power mechanizmusának elérték, hogy a németek "maguk is úgy akarják" hogy maradjanak. Mint tudjuk, pont ez a soft power lényege.

Az európai érdek nem az, amit a NATO akar. A NATO az USA érdekérvényesítő szervezete, homlokegyenest az európai érdekek ellen hat. A NATO-t fel kell oszlatni.


Te arra az ukrán egységes államra gondolsz, ami most esik szét, a lakossága elmenekül, a jövője - hála a kolosszális hiteleknek és az extrém túlfegyverzésnek - megsemmisült és ahol aki nem támogatja a soviniszta politikát az könnyen megütheti a bokáját? Ez az egységes ukrán állam?
Én ezt inkább úgy hívnám, hogy egy nyiltan fasisztoid maffiaszervezet és egy őket támogató ideológiai alapon szerveződött külföldi gazdasági elit által túszul ejtett és harcba kényszerített nép szenvedése.
Mert valljuk meg, az, ami most Ukrajnában folyik, annak semmi köze ahhoz, hogy Ukrajna lakossága mit akar.
Nekünk történelmileg is az osztrák-német tengely amihez tartozunk kell, nem a vadkelet. Most már a globalizáció során pedig Európa, északkal, déllel, nyugattal és középpel. Ez jelenti a stabilitást. Itt vannak kulturális és gazdasági gyökereink. Azzal értek egyet, hogy olyan iparágakat kell fejleszteni amihez nem kell sok energia, mert az nincs, nem kell sok nyersanyag, mert az sincs. Az a megállapítás, hogy gyarmat vagyunk, meg a nyugati cégeknek termeljük a profitot, teljesen ellentmond az előző megnyilatkozásnak, hogy nyugati bérekért akasz dolgozni, Ki a fasz ad az neked? Putyin? Az Ő gyártású kultúrájukkal? Vagy a kínaiak, akik az afrikaiakat és saját népület is halálra dolgoztatják? Egy fenét. Ahhoz, hogy önálló magyar ipar legyen, még a nyugatinál is jobb gyártási kultúra, munkahelyi környezet, termelékenységi ráta, magasan képzett munkaerő szüksésges. Ahogy egy klasszikus mondta, hogy munka alapú társadalom van (az agyában), mert információs alapú társadalom van már.. Az ukrán államnál meglátjuk melyikünknek lesz igaza (ha megéljük és meglátjuk). Menj áll oda Brüsszelbe a székház elé és oszlasd fel a NATO-t :)... Ekkora marhaságot.. Ki él kettőnk között állomvilágban..
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
3 158
9 342
113
Nekünk történelmileg is az osztrák-német tengely amihez tartozunk kell, nem a vadkelet. Most már a globalizáció során pedig Európa, északkal, déllel, nyugattal és középpel. Ez jelenti a stabilitást. Itt vannak kulturális és gazdasági gyökereink. Azzal értek egyet, hogy olyan iparágakat kell fejleszteni amihez nem kell sok energia, mert az nincs, nem kell sok nyersanyag, mert az sincs. Az a megállapítás, hogy gyarmat vagyunk, meg a nyugati cégeknek termeljük a profitot, teljesen ellentmond az előző megnyilatkozásnak, hogy nyugati bérekért akasz dolgozni, Ki a fasz ad az neked? Putyin? Az Ő gyártású kultúrájukkal? Vagy a kínaiak, akik az afrikaiakat és saját népület is halálra dolgoztatják? Egy fenét. Ahhoz, hogy önálló magyar ipar legyen, még a nyugatinál is jobb gyártási kultúra, munkahelyi környezet, termelékenységi ráta, magasan képzett munkaerő szüksésges. Ahogy egy klasszikus mondta, hogy munka alapú társadalom van (az agyában), mert információs alapú társadalom van már.. Az ukrán államnál meglátjuk melyikünknek lesz igaza (ha megéljük és meglátjuk). Menj áll oda Brüsszelbe a székház elé és oszlasd fel a NATO-t :)... Ekkora marhaságot.. Ki él kettőnk között állomvilágban..
Egyébként a NATO-t nem feloszlatni kell, hanem valamilyen EROFORCE-ra alakítani. A NATO-nak ugyanis nagyon nagy előnye, hogy kiforrott szervezet, sok közös standarttal, amely segiti a koalíciós műveleteket stb. Ezeket át kéne venni majd 1x egy közös európa védelmi erőbe.. Ez lenn a középtávú cél. A rövidtávú pedig, hogy európa amerikai segítséggel védje meg magát, ha szükséges. Egyébként amerikai segítség nem szükséges, egyedül is képes lenne rá a NATO-n belüli is. Kvázi Kanada és az USA "idegen" test, ha így nézzük.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 819
67 123
113

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 819
67 123
113
Az a megállapítás, hogy gyarmat vagyunk, meg a nyugati cégeknek termeljük a profitot, teljesen ellentmond az előző megnyilatkozásnak, hogy nyugati bérekért akasz dolgozni, Ki a fasz ad az neked? Putyin?
Nem ad nekünk senki se nyugati béreket. Ezért fontos, hogy legalább a rezsi legyen alacsony. Úgy a termelésben, mint az életvitelben.
Mivel nyugati fizetések itt sohasem lesznek, olcsó energiára és üzemanyagra van szüksége a magyar gazdaságnak és a lakosságnak.
A lehető legsúlyosabb önsorsrontás most elvágni magunkat az olcsó és biztos de "ideológiailag nem elég képzett" orosz energiától és választani a "politikailag korrekt" drágát és bizonytalant.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
3 158
9 342
113
Az orosz fosszilis és atomenergiát majd kiváncsi leszek, hogyan hozod át ha az ideológilag képzett országok nem engedik át neked? Ukrajnán keresztül?? Szlovákia felöl?? Csak szerbián keresztül kaphatod, ha a nyugat átáll. Meg aztán cseszheted az orosz energiádat, ha nem tudsz világpiacon kelendő terméket előállítani. Nos mi nem tudunk, egyedül az összeszerelő üzemek és néhány startup vállalkozás múködik. Gyakorlatilag az összeszerlésből és a EU-s hitelekből élünk, meg abból, hogy állami megrendelésekre túlárzott építőipari beruházásokkal tolják előre az építőipart (és saját nyereségüket).. Jelenleg ennyit az iparunkról..
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 819
67 123
113
Az orosz fosszilis és atomenergiát majd kiváncsi leszek, hogyan hozod át ha az ideológilag képzett országok nem engedik át neked? Ukrajnán keresztül?? Szlovákia felöl?? Csak szerbián keresztül kaphatod, ha a nyugat átáll. Meg aztán cseszheted az orosz energiádat, ha nem tudsz világpiacon kelendő terméket előállítani. Nos mi nem tudunk, egyedül az összeszerelő üzemek és néhány startup vállalkozás múködik. Gyakorlatilag az összeszerlésből és a EU-s hitelekből élünk, meg abból, hogy állami megrendelésekre túlárzott építőipari beruházásokkal tolják előre az építőipart (és saját nyereségüket).. Jelenleg ennyit az iparunkról..
Így van. Ez a realitás. Ezt kell megérteni és nem az 1989-es ábrándos "euroatlanti" sosemvolt realitású integrációt hajhászni.
Ez itt a közép-kelet európai, észak-balkáni valóság, ahol csak úgy lesz nyugati pénz, paripa, fegyver, ha ellopjuk. De legalább a pénzt ellopjuk, hogy tudjunk miből venni.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 189
14 424
113
Mivel ide is naygon jól illeszkedik a táma-vonalba átemeltem, nem hiszem, hogy zavaró lenne a "részben ismétlés":

Nem csak, hogy nagyhatalom nem vagyunk, de tengerpartunk sincs. Csak az orosz energihordozók reálisak. A diverzifikáció irreális, bár tény, hogy egy szépen hangzó, divatos lózung, kábé mint a NATO interoperábilitás a kilencvenes években.
Itt Közép-Európában orosz gázt kell, hogy égessünk. Lehetne ez még román, sőt azeri is, de ezek most még messze nem reálisak. Gázt kell égetnünk, ez kényszerű szükségszerűség, ezt a fizika határozza meg, nem az ideológia. Ennek pedig orosznak kell lennie. Ezt pedig a földrajz és a közgazdaságtan határozza meg.
A progresszív ideológiának tehát itt nem sok szerep jut.
Az energihodozók beszerzésének stabil szavatolásához viszont egy stabil környezet is kell, de ez nem érdeke az angolszászoknak, így nincs stabil környezet. Viszont ettől még érdekes kérdés, hogy vajon Oroszország-e a labilis nagyhatalom, vagy az USA? Melyikben van most nagyobb belső feszültség? Oroszország két évtizede stabil középhatalom, nagyhatalmi befolyással és globális nukleáris elrettentő kapacitással.
Az USA egy súlyos feszültségektől terhes szuperhatalom, Kína pedig az oroszokhoz hasonló módon erővel stabilizált komoly növekedési potenciállal bíró nagyhatalom.
Az USA most a leginkább sötét ló, bármiféle képet is fest le a nyugati mainstream média, illetve Hollywood.

Ami pedig a nyugati színvonalon dolgozást illeti, ez is egy dajkamese. Lehet keccsölni nyugati cégeknek, hogy kitermeljük nekik a profitot. De csak keleti bérekért.
Gyaramat vagyunk, minél jobban pedálozunk, attól csak a nyugati uraink profitja nő, de nem a mi életszínvonalunk.


Előtte sem fenyegette senki. De mióta NATO tagok lettünk, hála az angolszász politikának, olyan szép ellenségeink lettek, mint Oroszország, ami itt van a szomszédban. Pedig mi jóban akarunk velük lenni, de hála a "barátainknak" ezt nem tehetjük meg szabadon. Kell a fenének ez a szövetség. A NATO nem áldás, hanem átok.

Európába tartozunk, de nem Nyugat-Európába. Mi Közép-Európa vagyunk. A kínaival és az orosszal pedig együttműködni kell és üzletelni. És ha ez nem tetszik az USA-nak, akkor ki kell őket innen dobni, hiszen az 1944 nyarán nagy nehezen megszerzett mandátumuk 1945 májusában, de legkésőbb 1994-ben az oroszok németországi kivonulásával lejárt.
Csakhogy az amerikaiak Németországot 1994 után is megszállva tartották és hála a jó öreg soft power mechanizmusának elérték, hogy a németek "maguk is úgy akarják" hogy maradjanak. Mint tudjuk, pont ez a soft power lényege.

Az európai érdek nem az, amit a NATO akar. A NATO az USA érdekérvényesítő szervezete, homlokegyenest az európai érdekek ellen hat. A NATO-t fel kell oszlatni.


Te arra az ukrán egységes államra gondolsz, ami most esik szét, a lakossága elmenekül, a jövője - hála a kolosszális hiteleknek és az extrém túlfegyverzésnek - megsemmisült és ahol aki nem támogatja a soviniszta politikát az könnyen megütheti a bokáját? Ez az egységes ukrán állam?
Én ezt inkább úgy hívnám, hogy egy nyiltan fasisztoid maffiaszervezet és egy őket támogató ideológiai alapon szerveződött külföldi gazdasági elit által túszul ejtett és harcba kényszerített nép szenvedése.
Mert valljuk meg, az, ami most Ukrajnában folyik, annak semmi köze ahhoz, hogy Ukrajna lakossága mit akar.


Nem is az a célja Moszkvának,hogy egy olyan ellenséges Ukrajnát hozzon létre,ami bármikor veszélyt jelenthet rá. Annyit hagynak belőle,ami már érdektelenné teszi a nyugatot a fenntartására. Onnan jön az az opció,hogy kizárólag az oroszok jóindulatától függ az állami léte.



Innen már csak egy lépés lenne --részünkről-- annak felismerése, hogy egy Kárpátalja nélküli Ukrajna --vagy/inkább semmilyen-- lenne a magyar érdek, ami biztosítaná az orosz energiahordozók közvetítő kereskedelmét számunkra és ezzel a Ny-Eu-s gazdasági függőség/zsarolhatóság végét jelentené Magyarország számára, mert ez a közvetítés bőven ellensúlyozza az Eu által elvonható pénzeket! Sőt...

Ezt kellene "lebótolni" --természetesen a háttérben-- Putyinnal, és "Nicsak":
a következő 1-2 évtizedre az energiabiztonságunk és kellő mozgásterünk --akár a szerintem hosszútávon legelőnyösebb semleges/BRICS státuszunkon keresztül megerősítve-- biztosított lenne.
...Paks II.-vel!

Mindezt a hátttérben elkezdve/folytatva --ameddig csak lehet--, mert az angol-szász káosz-érdekekkel durván szembemegy!!!
...mert-hogy saját/magyar/Eu-s érdek!!!

Egy ilyen folyamat végigvitele Európa és Magyarország viszonylatában is történelmivé tenné Viktor szerepét és érdemeit!!!
...megérdemelten!



U.I.: Egyre jobban tetszik --így belegondolva-- ez a megvalósítható terv!!!

.
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 765
4 172
113
Annyit még hozzátennék, hogy természetesen öröm lenne minden európában és europai Unióban gondolkodó számára, ha az USA befolyás eltünne a földrészünkről és az orosz nyersanyag és az európai gyártás egy globális gazdasági erő összpontosítás lenne a világon. De addig el kell jutni. A jelen háború során az agresszor oroszokkal szemben szinte teljesen egységesen fellépett az EU (és persze amerika is, de eltérő értékrenddel, értékkel, célokkal). A mi célunknak kéne hogy legyen, elagott inkurrenciában lévő fegyverekkel, és lőszerrel is segíteni Ukraját ezzel visszatérni az Európa mainstreamba, amit elvár az Unio és az USA is. Ezzel források nyilnának meg előttünk, mivel a háború óta (és Orbán illiberális faszsága miatt) csak forrásokat veszit magyarország, és nyer helyette a közép európa térség sok más tagállama. Márpedig források nélkül kurva nehéz lesz a recessziós éveket legyőzni. Ezért kell Ukrajnát segíteni ameddig segiti európa, abbahagyni a békegalambot, abbahagyni az orosz direktívák és propagandának a szajkozását az állami médiákban, paksot elvetni - odázni, és most minimális befektetéssel, de beállni a sorba. Aztán a háború után, európa ha az orosz nyer, akkor közösen az USA-val kievickél belőle, mivel az orosznak is piac kell, és nem állig fegyveres szomszédok, akikkel üzleteni nem lehet, de egyik fél se akarja megtámadni a másikat. Ha ukrajna nyer, vagy kompromisszumos megoldás születik, akkor sem állunk rosszabbul mint Europa többi része. Amig nem ez a történik addig páriaként csak kevesebb pénz áramlik az országba, a forint leimflálódik a béke segge alá és tönkremegy a gazdaság. (ezt a fasz üzemanyagstoppal stb) már amúgy is kibillentették a piaci folyamatok alól, ugyanakkor magyarországra is a piaci folyamatok hatnak is aztán meg kurvára nehéz lesz.
Érdekes amit írsz, de én még egyetlen magyar autóst sem láttam a hazai kutakon aki azt mondta volna a kutasnak, hogy ő nem akarja igénybe venni "ezt a fasz üzemanyagstoppot" , ő a piaci áron akarja kifizetni az üzemanyagot, mert az károsan hat a piaci folyamatokra. Talán a merjünk kicsik lenni Kovács Lászlót el kellene felejteni, és magyar érdekét kellene nézned és nem az usanka meg EU érdekét Magyarország érdeke helyett!
 

hózentróger

Well-Known Member
2022. február 25.
724
2 856
93
Na

1. Az Európai unió javarészt azzal a céllal jött létre, hogy az európai országok ellen tudjanak állni az amerikai és szovjet ( ez napjainkra kínai lett ) gazdasági hegemóniànak és megőrizze európa gazdasági szuverenitását és megtarsta európát mint egy önálló hatalmi pólust a világtérképen. (Ehhez kéne egy megfelelő haderő is ami NATO független)

2. Az amerikai érdek alapvetően az amerikai katonai és gazdasági hegemónia folyamatos fenntartása. Ehhez az amerikaiaknak szüksege van egy európára ami alapvetően velük szemben baráti hozzáállást tanusít. Ami gazdaságilag elég erős és gazdag, hogy felvevőpiacot biztosítson az amerikai gazdaság termékeinek de nem elég erős ahhoz, hogy vetélytársat jelentsen gazdaságilag de főleg nem katonailag.

Az egyes és kettes pont teljesen ellentétben áll egymással.

3. Európának a szovjetúnió bedőlése után egyedülálló lehetsége nyílt arra, hogy gazdasági és ebből felépíthet katonai erőt èpítsen ki ami biztosíthatja az 1.es pontba foglaltakat az oroszoktól beszerzett olcsó nyersanyagokra alapozva, mindezt úgy, hogy elég elrettentő erőt tart fenn amerika nélkül is, az oroszok ellen hogy azoknak semmi vicces ötlete ne támadjon később hanem a kölcsönös előnyökön alapuló kapcsolat fenntartásában legyenek érdekeltek. (NA EZT NEM SIKERÜLT ÖSSZEHOZNI ÉS ISSZUK A LEVÉT)

4. Amerikának alapvetően európa mint hatalmi bázis fenntartása szükséges, és az 1-es és 3-as pont fejleményeit észlelve kiépett egy olyan politikai réteget amelyik az 1-es és 3-as pontot ellehetetleníti hosszabb távon. És megtarja európát az amerikai hegemónia további építőkövének és hàtországnak az új kihívó Kína ellen.

5. A Fidesz (Illetve a magyar társadalom egy része) bármennyire is hirigben van jelenleg az EU-val, attól még azokat elveket amire az EU eredetileg épült (1-es pont) abszolút támogatja és alapvetően EU (német) párti.

6. A lengyelek 3. Pont katonai részének bukása miatt amerikàhoz fordultak.
Mi maradtunk az eredeti elképzelésnél (még akkor is ha az európai politikai elit egy része konstans ez ellen dolgozik. )

7. Mi úgy gondoljuk, hogy az európai érdek nem mindig egyezik a NATO (amerikai) érdekkel emiatt nem támogatjuk azokat a lépéseket amik a az 1-es és 3-as pont ellen szólnak

Ennek eredményeként a lengyelek szerint eláruljuk a NATO-t, szerintünk meg azáltal, hogy a lengyelek amerika támogatás élvezve nekimennek németnek orszoknak egyaránt hogy megmutassák, már ők pedig mekkora regionális nagyhatalom. Tovább ássák a szuverén európa sírját.
3-as ponthoz: Elárulnád mikor/mit tett az EU a Szovjetunió felbomlása után, hogy katonailag értelmezhető legyen? Mert én nem látom nyomát. Egyáltalán az ötlet is inkább az utóbbi években lett megfuttatva. Közös határvédelmet sem sikerült megszervezni! Sőt, ahol tudnak kereszbe tesznek. Mikor szóba került, hogy az amcsik kivonnak némi haderőt németországból, akkor a germán lakájok összefosták magukat. Még a katonai irányultságú kutató/fejlesztő projektek is inkább egy kurva nagy korrupt nyilvánosházra hasonlítanak, ahol a 4 "nagy" (D,F,I,E) kilopja a szemünket.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
22 154
36 301
113
3-as ponthoz: Elárulnád mikor/mit tett az EU a Szovjetunió felbomlása után, hogy katonailag értelmezhető legyen? Mert én nem látom nyomát. Egyáltalán az ötlet is inkább az utóbbi években lett megfuttatva. Közös határvédelmet sem sikerült megszervezni! Sőt, ahol tudnak kereszbe tesznek. Mikor szóba került, hogy az amcsik kivonnak némi haderőt németországból, akkor a germán lakájok összefosták magukat. Még a katonai irányultságú kutató/fejlesztő projektek is inkább egy kurva nagy korrupt nyilvánosházra hasonlítanak, ahol a 4 "nagy" (D,F,I,E) kilopja a szemünket.
2000 nizza törekvés rá nem új. A legutobbi nagyobb hír https://hvg.hu/360/202223__dan_vede...etes__valtozo_kozhangulat__varhato_ellenhatas ezzel kapcsolatban. pl. EU Harccsoportok épp úgy vannak és épp úgy felajánlottak mint a NATO nak felajánlott magasabb egységek és az eu nak is vannak jelenleg is futó misszio is ugyan úgy mint a nato nak. persze minden kisebb mértékű mint a nato. de ez nem azt jelenti hogy nincs.

már a szolidaritás és kölcsönös segítségynújtás is egy nato helyettesítő vólt terrorizmus és konvencionális támadás eu tag ellen.
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
Olvastam valamelyik kommentben, ahogy az egyik fórumtárs panaszkodott, hogy 950 USD-ért vette Magyaroroszág az orosz gáz 1000m3-ét áprilisban. Csak szólok a világpiaci ára akkor 1800 USD/1000m3 körül mozgott. Az illető nyújtson be javaslatot amagyar kormánynak, hogy ne orosz gázt vegyen 950-ért hanem mástól 1800-ért. Ész mínusz ilyen ember. :)
Az a igazi rezsi csökkentés ha 0 ás számlákat kapnak a magyar családok meg a vállalkozások.
0 m3 fogyasztás 0-ás számla ennél jobb rezsicsökkentést a családok érdekében nem lehet csinálni.

Moszkvában humoruknál vannak egyre inkább úgy látom /déli török görög vagy a rossebb tudja hogy híjják néhány hónapos vezeték karbantartása.
Érik az a bézból sapka emelés a irányukban...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
22 154
36 301
113
AZ eu amiért garantált a bukása az alapok miatt van aminek a szén és acél szövetség az alapja ami a tagok egymásrautaltságát célozta hogy ne tudjanak egymás ellen háborúzni (iparilag alkalmatlanok legyenek rá vagy az eggyik tudja a másikat a felkészülésben gátolni.) majd jöttek a bővítések ami azért vólt szükséges hogy az egymásrautaltsági viszonyt az alapítók leépítség és magukalá gyűrjenek kisebb államokat.