Nem vagyunk nagyhatalom hogy nekünk két szép szemünkért, mert azért meg nem adtunk 3 puskát ukrajnának, és megvétózzuk a pátriárka utazását, hogy majd olcsóbban adják. Fosszilis üzemanyag. Az is orosz.. Ez aztán diverzifikáció. Odakötnéd magad egy labilis nagyhatalomhoz, amelynél nem zárható ki, puccsok, illetve részekre osztódás, akár kormányzóságokra, ráadásul Kína meg igényt tart Szibériára. Európai béreket és fogyasztói szinvonalat nem lehet orosz seggnyalással megvenni. Azért dolgozni kell, nyugati szinvonalon.
Nem csak, hogy nagyhatalom nem vagyunk, de tengerpartunk sincs. Csak az orosz energihordozók reálisak. A diverzifikáció irreális, bár tény, hogy egy szépen hangzó, divatos lózung, kábé mint a NATO interoperábilitás a kilencvenes években.
Itt Közép-Európában orosz gázt kell, hogy égessünk. Lehetne ez még román, sőt azeri is, de ezek most még messze nem reálisak. Gázt kell égetnünk, ez kényszerű szükségszerűség, ezt a fizika határozza meg, nem az ideológia. Ennek pedig orosznak kell lennie. Ezt pedig a földrajz és a közgazdaságtan határozza meg.
A progresszív ideológiának tehát itt nem sok szerep jut.
Az energihodozók beszerzésének stabil szavatolásához viszont egy stabil környezet is kell, de ez nem érdeke az angolszászoknak, így nincs stabil környezet. Viszont ettől még érdekes kérdés, hogy vajon Oroszország-e a labilis nagyhatalom, vagy az USA? Melyikben van most nagyobb belső feszültség? Oroszország két évtizede stabil középhatalom, nagyhatalmi befolyással és globális nukleáris elrettentő kapacitással.
Az USA egy súlyos feszültségektől terhes szuperhatalom, Kína pedig az oroszokhoz hasonló módon erővel stabilizált komoly növekedési potenciállal bíró nagyhatalom.
Az USA most a leginkább sötét ló, bármiféle képet is fest le a nyugati mainstream média, illetve Hollywood.
Ami pedig a nyugati színvonalon dolgozást illeti, ez is egy dajkamese. Lehet keccsölni nyugati cégeknek, hogy kitermeljük nekik a profitot. De csak keleti bérekért.
Gyaramat vagyunk, minél jobban pedálozunk, attól csak a nyugati uraink profitja nő, de nem a mi életszínvonalunk.
Senki sem fenyegeti Magyarország boztonságát amióta NATO tagok vagyunk. Ezt hivják kollektív biztonságnak.
Előtte sem fenyegette senki. De mióta NATO tagok lettünk, hála az angolszász politikának, olyan szép ellenségeink lettek, mint Oroszország, ami itt van a szomszédban. Pedig mi jóban akarunk velük lenni, de hála a "barátainknak" ezt nem tehetjük meg szabadon. Kell a fenének ez a szövetség. A NATO nem áldás, hanem átok.
Oda kell tenni a zászlót ahova tartozunk. Europa mellé, és nem Kínai és orosz segget nyalni,
Európába tartozunk, de nem Nyugat-Európába. Mi Közép-Európa vagyunk. A kínaival és az orosszal pedig együttműködni kell és üzletelni. És ha ez nem tetszik az USA-nak, akkor ki kell őket innen dobni, hiszen az 1944 nyarán nagy nehezen megszerzett mandátumuk 1945 májusában, de legkésőbb 1994-ben az oroszok németországi kivonulásával lejárt.
Csakhogy az amerikaiak Németországot 1994 után is megszállva tartották és hála a jó öreg soft power mechanizmusának elérték, hogy a németek "maguk is úgy akarják" hogy maradjanak. Mint tudjuk, pont ez a soft power lényege.
Azt amit az Európai és NATO érdek megkíván. Ugyanis tagok vagyunk. És hála az istennek nem tud belőle kifarolni a jelenleg is regnáló hatalom
Az európai érdek nem az, amit a NATO akar. A NATO az USA érdekérvényesítő szervezete, homlokegyenest az európai érdekek ellen hat. A NATO-t fel kell oszlatni.
Most teremtette meg a hülye orosz az egységes Ukrán államot, amely eddig sok nemzetiségből állt.
Te arra az ukrán egységes államra gondolsz, ami most esik szét, a lakossága elmenekül, a jövője - hála a kolosszális hiteleknek és az extrém túlfegyverzésnek - megsemmisült és ahol aki nem támogatja a soviniszta politikát az könnyen megütheti a bokáját? Ez az egységes ukrán állam?
Én ezt inkább úgy hívnám, hogy egy nyiltan fasisztoid maffiaszervezet és egy őket támogató ideológiai alapon szerveződött külföldi gazdasági elit által túszul ejtett és harcba kényszerített nép szenvedése.
Mert valljuk meg, az, ami most Ukrajnában folyik, annak semmi köze ahhoz, hogy Ukrajna lakossága mit akar.