[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Viszont az EU-nál a pénzek eloszátásnál nagyon jó pont, az USA-nál szintén, és más fegyvert szállító országoknál.
A jó pontokat feldughatjuk, ha még a kötelező érvényű szerződéseket sem tartják be, és az aszerint járó pénzt sem küldik.

A sok jópontunk amit gönckinga szerzett hogy kamatozott, ugye?
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Sőt az ukránok még így is lehetséges, hogy a nemzetiségi kérdést is jobban kezelnék.
Lehetséges... miután mindened odaadtad, lehetséges, hogy talán esetleg megszánnának.

Írom a bankszámlaszámot, miután átutalsz 20 milliót, lehetséges, hogy majd nem egy nem túl éles elméjű atlantisa hasznos hülyének foglak nézni, és nem ezt fogom hangoztatni rólad. Addig maradsz az alumínium kanálgép a fiókban. Áll az alku?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 827
113
Jajj már.
Annyira átlátszó vagy /+itt még páran/. Most ezt adta ki a központ, hogy épp ki a soron következő
lejáratnivaló? Ha meg érdemben semmit nem tudtok, akkor jön az, hogy olyan mint egy film főgonosza, vagy zsidó, meleg stb, bármi? LoL
Ty vole...
Pár hónapja még nm is tudtad ki az a Pavel tábornok. Én meg ismerem a pályafutását. A rendszerváltás után a legnagyobb kommunistákból lettek a legnagyobb atlantisták. :)
Ezek tények.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 200
113
Nem az ukránok reagálása a fontos, hanem az EU és a NATO országok hozzállása. Az ukránok szinte már mindenkinek nekimentek akik fegyvert adtak annak azért, mert kevesett, nem modernet, és nem az összes fegyverüket a svájci bicskáig bezárolag. Viszont az EU-nál a pénzek eloszátásnál nagyon jó pont, az USA-nál szintén, és más fegyvert szállító országoknál. Oroszok le vannak szarva, így is, úgy is egybemosnak minket - egyébként helyesn az EU és NATO országokkal, mert hát azok vagyunk. Amúgy is a orosz részedes a külkereskedelemből kisebb és kevesebb, és az embargo miatt még ennyi sem lesz, mint a nyugati europai kereskedelmünk. A fő partner Németország. Szóval ez win-win lenne. Sőt az ukránok még így is lehetséges, hogy a nemzetiségi kérdést is jobban kezelnék. Lásd, Lengyelország példáját, akik szállítanak és ki is egyeztek, pedig több lengyel él ott mint magyar.
NE legyél már ennyire szemellenzős, még jó hogy a lengyelekkel kapcsolatban finomabban fogalmaztak az ukik, gyakorlatiag a lengyelek a leghangosabb, vérmesebb szövetségeseik egész Európában!

Kb. 10.000 lengyel tűnt el a hivatásos harcoló alakulatoktól, különlegesek, tüzérek, harckocsizók, pilóták, százasával adtak át lövegeket, harckocsikat, - én kurva kíváncsi lennék hogy került és milyen Mig-29-re HARM pl. - az ukikkal együtt harcoló zsoldosok nagy része lengyel, nem is olyan rég hivatásos katona!

Kb. azt várnák el mindenkitől, mint a lengyelektől, hogy ha de jure nem is, de facto harcoljunk velük, értük!

Az EU meg, oktat minket úgy korrupcióból, hogy épp viszik a vezetésüket lassan szőröstül-bőröstül a belga rendőrök?!
A lengyelek a fenti példámon keresztül odaadnak mindent is, és pont ugyan úgy szopatják a pénzek kifizetésével, mint minket, HOL A KÜLÖNBSÉG István?!

Elküldünk mindent az ukránoknak, ott hal el 10.000 magyar katona, és ott leszünk az EU előtt, mint a lengyelek most!
Azt mondják fasza gyerekek vagyunk, de pénzt azt nem adnak ugyan úgy!

Az EU is megnyalhatja mostanra a bal herémet!!!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 200
113
Az EU meg, oktat minket úgy korrupcióból, hogy épp viszik a vezetésüket lassan szőröstül-bőröstül a belga rendőrök?! ---

Kiváló megállapítás. Ott müködik az igazságszolgáltatás. Ugyanis elvitték őket. Ahogy pld. Szlovákiában is, a Románoknál is volt ilyen.
Nálunk az egész bagázs, miniszterelnökkel az élen, a maffiavezető belügy és mindenminiszteren át, rogán toni bandájáig, a Haját lobogtató Varga kisasszonyig, aki szintén nyakig sáros, vigan élik életüket, mert Polt akinek szintén már régen ülnie kéne, és más szereplők, köztük a belügyminiszter akadályozza a rendőrség, ügyészség munkáját. Az egész jelenlegi kormányon lévő társaságnak, és a holdudvar szereplőinek börtönben a helyük.
Erkölcsi alapjuk a bebukott korrupt szaroknak, értsd akkor hogy mire és mit írtam, nekünk pampogni azért amit ŐK is csináltak, SEMMI!

NEM erkölcsösebbek nálunk, csak bebuktak, tisztázzuk, nem feladták magukat! Nem azért mert jobb emberek derült ki - s még nincs vége, folyamatban van! - hanem mert lebuktatta őket egy másik velük viaskodó erő. Sanszosan az, aki nem tűri a Katari/Marokkói versenytárs mecénánsokat, jobb szereti ha csak úgy ugrálnak ahogy Ő fizet :p.

Na István, az hogy tolvaj a kormányunk nagy része, sumákolnak, visszaosztanak, nem oda mennek a pénzek ahová feltétlen és amilyen arányban kéne, én is látom!

Zavarjuk el őket, oké!

De mondjál gyorsan valakit aki ha ma elkergetjük őket, holnaptól viszi az országot, mert anarchiát - polgárháborút nem akarok!

S ha ilyen Márki-Zay/Jakab féle önjáró hülyéket, vagy ne adj isten a már felkészült "árnyékkormányfő" Dobrevet mondod, tényleg elengedlek végleg mint vitapartnert, mert akkor nekünk nincs miről beszélni tovább, ott ahol egy kormányban pl. Vadai lenne a Honvédelmi Miniszter, az bazzzzzmeg kabaré, meg a külügy is megállna annyiban kb. hogy csináljunk hamar gyorsan az ajkunkból hamutartót, és alázkodjunk meg a komplett nyugat előtt amennyire csak lehet, az ukránokat is kényeztessük bő nyállal, az vakvágány!

Toró és a MiHazánk meg még kevésbé lenne képes megmaradni a nemzetközi ellenszélben szerintem, hiába sok esetben tisztábbaknak gondolom őket én is a Fidesztől! Erről tudunk tovább beszélni, ha rájuk gondolsz még érdekel tovább a véleményed!


Jobbat hiába tróger a Fidesz, én nem tudok helyettük aki reálisan jöhetne ha ők mennek...
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 196
29 228
113
Nem az ukránok reagálása a fontos, hanem az EU és a NATO országok hozzállása. Az ukránok szinte már mindenkinek nekimentek akik fegyvert adtak annak azért, mert kevesett, nem modernet, és nem az összes fegyverüket a svájci bicskáig bezárolag. Viszont az EU-nál a pénzek eloszátásnál nagyon jó pont, az USA-nál szintén, és más fegyvert szállító országoknál. Oroszok le vannak szarva, így is, úgy is egybemosnak minket - egyébként helyesn az EU és NATO országokkal, mert hát azok vagyunk. Amúgy is a orosz részedes a külkereskedelemből kisebb és kevesebb, és az embargo miatt még ennyi sem lesz, mint a nyugati europai kereskedelmünk. A fő partner Németország. Szóval ez win-win lenne. Sőt az ukránok még így is lehetséges, hogy a nemzetiségi kérdést is jobban kezelnék. Lásd, Lengyelország példáját, akik szállítanak és ki is egyeztek, pedig több lengyel él ott mint magyar.
Egyszer már elmentünk a Donig a jó pontokért.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 980
8 532
113
Egyszer már elmentünk a Donig a jó pontokért.
Egyetlen magyar katona és egyben NATO katona sem lépi át a határt hivatalosan harcoló alakulat részeként. Ez egy nagyon fontos mérföldkő, mert nem akar a NATO sem Oroszokkal nukipingpongba kerülni. Ugyanakkor kiképzők biztosan, és persze mint mindenhol a világon a különleges alakulatok ott vannak ez viszont tény. De ez mindig is így volt nem csak ebben a háborúban.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 200
113
Egyetlen magyar katona és egyben NATO katona sem lépi át a határt hivatalosan harcoló alakulat részeként. Ez egy nagyon fontos mérföldkő, mert nem akar a NATO sem Oroszokkal nukipingpongba kerülni. Ugyanakkor kiképzők biztosan, és persze mint mindenhol a világon a különleges alakulatok ott vannak ez viszont tény. De ez mindig is így volt nem csak ebben a háborúban.
Ezzel az a baj, hogy az oroszok nem azt mondják amit TE. Egész pontosan ŐK nem értenek vele egyet, hogy azzal nincs benne a nyugat/NATO, hogy 2 héttel az előtt hogy rájuk lő leszerelt egy-egy random lengyel/brit/amerikai/francia/svéd etc. ex hivatásos katona, Vagy komplett kis fireteam-ek, tüzérségi rajok.

Meg CSAK IRIS-T, Patriot, NASAMS, Leo2, Chally2, Abrams, Marder, Bradley, HIMARS, PzH2000 etc. etc. megy és ment, F-16 már beígérve, de az ukránok már nukit kérnek... Jelzem eddig amit kértek, a kezdeti tagadás után mindig és MINDENT megkaptak idővel. Kissinger azt mondja 180 fok fordulás után, hogy Ukrajnát meg így ahogy van fel kell venni a NATO-ba! A nyugat azt hogy a végső győzelemig támogatni kell az ukránokat!

S most a frontvonal nem valahol Ázsiában, Vietnamban/Koreában, vagy Afrikában, esetleg a közel keleten van, hanem Harkov mellett, és az ukránok néha odabasznak amerikai HIMARS-al egy Donyecki városi kórházra. Gondolom nem kell magyarázni, ott OROSZ civilek halnak ilyenkor!



Ők tényleg úgy beszélnek épp ezért, hogy a nyugattal tolják, és el is kezdtek erre felkészülni, meg felkészíteni a saját lakosságukat. Hozzáteszem az Ő szemüvegükön keresztül nézve ez szerintem ha valaki nem egy elfogult fasz, akkor ez érthető is!

Tényleg nem érzed ennek a veszélyét?

Hogy "Nagy honvédő háború" üzemmódban vannak lassan?! Berántottak pár százezer katonát, és hadigazdaságra álltak rá?

Minden fasza Pisti, a nyugat jól csinálja, mert erkölcsi kötelességünk kirobbantani EZÉRT az ukrajnáért a III. világháborút?!
Tényleg?!

Van neked családod?!
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 980
8 532
113
Ezzel az a baj, hogy az oroszok nem azt mondják amit TE. Egész pontosan ŐK nem értenek vele egyet, hogy azzal nincs benne a nyugat/NATO, hogy 2 héttel az előtt hogy rájuk lő leszerelt egy-egy random lengyel/brit/amerikai/francia/svéd etc. ex hivatásos katona, Vagy komplett kis fireteam-ek, tüzérségi rajok.

Meg CSAK IRIS-T, Patriot, NASAMS, Leo2, Chally2, Abrams, Marder, Bradley, HIMARS, PzH2000 etc. etc. megy és ment, F-16 már beígérve, de az ukránok már nukit kérnek... Jelzem eddig amit kértek, a kezdeti tagadás után mindig és MINDENT megkaptak idővel. Kissinger azt mondja 180 fok fordulás után, hogy Ukrajnát meg így ahogy van fel kell venni a NATO-ba! A nyugat azt hogy a végső győzelemig támogatni kell az ukránokat!

S most a frontvonal nem valahol Ázsiában, Vietnamban/Koreában, vagy Afrikában, esetleg a közel keleten van, hanem Harkov mellett, és az ukránok néha odabasznak amerikai HIMARS-al egy Donyecki városi kórházra. Gondolom nem kell magyarázni, ott OROSZ civilek halnak ilyenkor!



Ők tényleg úgy beszélnek épp ezért, hogy a nyugattal tolják, és el is kezdtek erre felkészülni, meg felkészíteni a saját lakosságukat. Hozzáteszem az Ő szemüvegükön keresztül nézve ez szerintem ha valaki nem egy elfogult fasz, akkor ez érthető is!

Tényleg nem érzed ennek a veszélyét?

Hogy "Nagy honvédő háború" üzemmódban vannak lassan?! Berántottak pár százezer katonát, és hadigazdaságra álltak rá?

Minden fasza Pisti, a nyugat jól csinálja, mert erkölcsi kötelességünk kirobbantani EZÉRT az ukrajnáért a III. világháborút?!
Tényleg?!

Van neked családod?!
Nem érzem Magyarországot és a többi NATO országot sem nagyobb fenyegetettségben, mint a hidegháború idején, ahol volt pld. Berlin fal felállítása, vagy a kubai rakétaválság.. Mindkét fél betart egy olyan határt, amit nem akar átlépni. Lásd a HIMARS-hoz nem adnak nagy hatótávú rakétát, nem kapnak az ukránok nyugati vadászbombázókat, harci helikoptereket, és csak minimális nehézfegyverzetet. A veszteségeket pótolják úgy-ahogy, de nem tolják túl sem az Eu és az amerikai országok sem a támogatást. Én is olvasom mit kapnak. Gyakorlatilag pld. a tüzérségi lőszert látjuk, hogy a szállítások ellenére is 5x annyit tudnak lőni az oroszok mint az ukránok naponta. A "védelmi eszközök" ATGM és MANPADS. A vékonybőrú elavult APC-k szintén. Az átadott cca 300-400 tank közül a legtöbb keleti technika, amely modernizált T-72, kevés T-54/55. Az APC-k pedig M113 klónok. A most átadandó eszközöknek pedig mennyisége minimális. Amire pedig a harctérre kerülnek, addig még hónapok telnek el, és kiképzés is szükséges hozzájuk. Én ezért nem aggódok.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 200
113
Nem érzem Magyarországot és a többi NATO országot sem nagyobb fenyegetettségben, mint a hidegháború idején, ahol volt pld. Berlin fal felállítása, vagy a kubai rakétaválság.. Mindkét fél betart egy olyan határt, amit nem akar átlépni. Lásd a HIMARS-hoz nem adnak nagy hatótávú rakétát, nem kapnak az ukránok nyugati vadászbombázókat, harci helikoptereket, és csak minimális nehézfegyverzetet. A veszteségeket pótolják úgy-ahogy, de nem tolják túl sem az Eu és az amerikai országok sem a támogatást. Én is olvasom mit kapnak. Gyakorlatilag pld. a tüzérségi lőszert látjuk, hogy a szállítások ellenére is 5x annyit tudnak lőni az oroszok mint az ukránok naponta. A "védelmi eszközök" ATGM és MANPADS. A vékonybőrú elavult APC-k szintén. Az átadott cca 300-400 tank közül a legtöbb keleti technika, amely modernizált T-72, kevés T-54/55. Az APC-k pedig M113 klónok. A most átadandó eszközöknek pedig mennyisége minimális. Amire pedig a harctérre kerülnek, addig még hónapok telnek el, és kiképzés is szükséges hozzájuk. Én ezért nem aggódok.
Irigylem az optimizmusod, tényleg!

Legyen neked igazad, mást nem tudok írni! Nekem a tendencia nagyon rémisztő, az elején tényleg "csak" vér, kézifegyverek, lőszer, sisak/kevlár/éjjellátó és Manpads/ATGM ment.

Most már komoly légvédelem, tüzérség és rakéta tüzérség ott van, mennek a Bradleyk/Marderek, Leo-k, Abramsek, a következő a vadászgépek lesznek. Kurva sok "zsoldossal, PMC-vel, önkéntesekkel".
Nem hülyék ám azért ennyire az oroszok, tudják ők hogy ott van csak lengyel katonából kb. 10.000...

Nem jó az irány!

Isten lássa lelkemet, komolyan nagyon szeretnék tévedni, legyen Neked igazad!
Én be vagyok fosva a gyerekeim miatt, de nagyon!
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 017
12 880
113

En nem tudom hogy ezek az "ujsagirok" mit szivnak de jo cucc lehet. 1300-1500 tank a hibbantaknak.

Ez az alomvilag meddig tarthat ki naluk?

„Pokud Němci skutečně usilují o vykoupení genocidní minulosti země, nikdy nebudou mít lepší příležitost než nyní. Vyslání tanků Leopard by mohlo zabránit nové genocidě na Ukrajině. Pokud tak neučiní, může to přidat další temnou kapitolu do pohnuté německé historie,“ podotkl.
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/nato/ta...ko-leopard-abrams.A230201_131617_zpr_nato_inc

Ezert szeretjuk az ukranokat :D Ha nemetkent ezt a parazita szoveget olvasnam, forrna a verem az biztos. Mintha a nemetek tartoznanak barmivel is az ukranoknak. Nevetseges argumentacio.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 200
113

En nem tudom hogy ezek az "ujsagirok" mit szivnak de jo cucc lehet. 1300-1500 tank a hibbantaknak.

Ez az alomvilag meddig tarthat ki naluk?

„Pokud Němci skutečně usilují o vykoupení genocidní minulosti země, nikdy nebudou mít lepší příležitost než nyní. Vyslání tanků Leopard by mohlo zabránit nové genocidě na Ukrajině. Pokud tak neučiní, může to přidat další temnou kapitolu do pohnuté německé historie,“ podotkl.
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/nato/ta...ko-leopard-abrams.A230201_131617_zpr_nato_inc

Ezert szeretjuk az ukranokat :D Ha nemetkent ezt a parazita szoveget olvasnam, forrna a verem az biztos. Mintha a nemetek tartoznanak barmivel is az ukranoknak. Nevetseges argumentacio.
Figyelj, egy normális világban már pont fél éve pofán kéne köpni a németeknek az ukránokat, kb. azóta hogy az EU-ban anyagilag tőlük kapták és kapják a legtöbbet, s közben elmondják mindenféle szarnak a Germoney-t, a volt nagykövetük csuklóztatta/májas hurkázta a német államfőt, kutyázta az egész német népet!

Mi lett a következménye? Mennek a Leo2A6-ok, saját BW készletből!!! Az USA által odavarázsolt Baerbock nyíltan elmondja hogy szarik Ő a német választókra, Ő az akaratuk ellenére is úgy érzi hogy támogatnia kell az ukikat, mert morálisan az a helyes!
Elmondja hogy háborúban állnak az oroszokkal, Scholz meg csak pislog, de leváltani mondjuk nem meri/nincs hozzá ereje!

Németország a legjobb kutyája az USA-nak, egy megszállt állam, ez van... Az NS2-után is lesütött szemmel a cipőfűzőjüket bámulták fütyürészve, nem volt itt semmi különleges, hagyjuk a faszba, nem érdekes felkiáltással!

Valaha felnéztem rájuk, imádtam - irigyeltem azt az országot, voltam ott és csudát láttam, szidtam a dédnagyapám hogy leugrott a vonatról ami szedte össze az etnikai németeket svábként, és irány-surány München környéke - mostanra amit csinálnak azért csak a szekunder szégyenérzetem van.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 336
20 778
113

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Inkurrencában lévő D-20 tarackokat. egy tucat BTR-80-ast (nem 80A-t). Lőszert a 125mm-esből mert kurva sok van raktáron. Némi tehergépjárművel. Suzukitől rendelnék nekik terepjárókat (ha lehet, akkor EU-s hozzájárulásból, egyrészt hazai munkaerőt támogatva). kézifegyverekehez lőszert (szintén van dögivel 7,62-es). harci fejadatokat - amit amúgy se szeretnek a katonáink, mert túl lettek paprikázva a menük - eü felszerelések (ezeket eddig is adtunk). Sőt a Mi-24V és P-ket, mert megvan a H145M, és inkább vennék hozzá még 5 készlet fegyvertartót hozzájuk.
Ez nekünk minimális költség lenne.
Ez nagyjából olyan, mint ha a Császári és Királyi hadsereg felszerelését akartad volna átadni az olaszoknak 1916ban.
Mondtam én, hogy jó arc a tábornok.
Cicás ő is :cool: :)

Ja, meg menő is.
Svejkes családi fotózás:
FneHsK3XoAA9X1W
Innen nekem is van fotóm. Egy tök cuki bolt Prágában.
amely az agresszor elleni védekezéshez biztosítja a felszerelést és európai egységét és a NATO egységet hangsúlyozza a keleti dörgözlőzés helyett.
Megzavarodtam, az USA és a NATO ellen harcolnak az ukránok?
Egyetlen magyar katona és egyben NATO katona sem lépi át a határt hivatalosan harcoló alakulat részeként.
Igen ezt már ismerjük. Aztán 4 évvel később meg az aktuális birodalmi helytartó majd szépen elmondja: csak benne bízzatok, őt támogassátok, a magyar katonát, aki barátjával a német katonával védi Budapestet a kommunista horda ellen
hadigazdaságra álltak rá
nem tudom, ez honnan jön?
Felpörgették a hadiipari létesítményeiket, de semmi más nem változott. Nincsen tömeges sorozás, volt egy kisebb mozgósítás, amúgy ezen kívül semmi. Nincsenek korlátozások. Stb.
Ami azt illeti, a gázkorlátozások, amik az EUt jellemzik, na AZ a hadigazdaság.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 995
87 641
113
Akkor most egy rövid Pavel szünet. :)
Ez egy idióta. Rémálom, hogy mennyire buta vezetői vannak Európának a legrosszabb időpontban ...
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 995
87 641
113

Egy komment a hír alatt:
"Szóval... nem az atomvillanástól tart, de meg csak nem is a recessziótól, inflációtól, népességfogyásról, migrációtól... nem. Orbán Viktortól.
Aztán jön a sértődés, ha valaki háttérhatalmat mer emlegetni..."
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 995
87 641
113
Ezt osztom. Ilyen butaságokat beszélni!!! Elképesztő, mennyire buta emberek vannak vezető pozicióban!

"... orosz győzelem esetén Moszkva azzal zsarolna, hogy „a mi gázunkat vegyétek, különben más országokat is megtámadunk ...”"