[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 649
113
Lesz nalunk is hasonlo(vagy jobb) Pzh 2000 szerelo uzem mint a szlovakoknal ahova epp nem engedik be a nemet Pzh-kat?
Nem kell ezt már nekünk építették, sivítozik is a szlovák külügyminiszter. :D ;)
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 179
20 126
113
A szlovak lepes osszefugg a belpolitikai helyzettel. Az ellenzek azert akarta a referendumot az "elobbre" hozott valasztasrol mert azzal ervelt, hogy szeptemberig meg ez a kormany hozhat olyan donteseket amik mogott mar ugymond nincs meg a legitimacio...

Hogy ez most epp egy olyan lepes-e eldontheti mindenki maganak ;)
A népszavazás célja alapvetően a politikai reklám volt. A szlovákoknál eddig tizenvalahány népszavazás volt, abból 1 db volt érvényes! Mindenki előre "biztos" volt abban, hogy ez a hagyomány folytatódik. Be is jött.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 848
12 348
113

Egy napi magyarellenesnek lennie kell. Az hozza a nezettseget.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 351
46 155
113

Egy napi magyarellenesnek lennie kell. Az hozza a nezettseget.
Írd má' meg ennek a Vilcek úrnak, hogy mindenki leszarta idehaza, hogy milyen szexuális orientációjú, meg hogy kivel érkezett (én csak már akkor tudtam meg, hogy meleg, mikor már régen itt volt).
A kedves fogadtatást annak köszönhette, hogy már az ideutazása előtt az amerikai médiában elkezdte osztani az észt az itteni diktatúráról.
Ez mondjuk bármilyen politikusnak megjegyezzük, de egy hozzánk küldendő nagykövetnek, akinek tényleg a jó viszony fenntartásáért, előmozdításáért kell dolgoznia, háát.... ez nem jelent jót az álmoskönyvben sem.
Teljesen nyilvánvalóan provokációként lett ideküldve hozzánk. Nyilván már az orientációját is annak szánták, de ezt eddig szinte minden szereplő úgy engedte el a szeme/füle mellett, mint egy "békegalambot" az eljegyzési ünnepségen.
Hogy ezek után nagykövetként meg ott rúgjon belénk, ahol tud, ahhoz már azért pofa kell.
Az az igazság, hogy én Orbánék helyben már régen hazazavartam volna azzal, hogy helyette egy meleg, kedves embert küldjenek.
Nem hiszem el, hogy az egész demokrata kormányzatban nem tudtak egy olyan meleg embert találni, aki nem próbál dráma szakkört csinálni a magyar-amerikai viszonyból!
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 853
27 329
113
Írd má' meg ennek a Vilcek úrnak, hogy mindenki leszarta idehaza, hogy milyen szexuális orientációjú, meg hogy kivel érkezett (én csak már akkor tudtam meg, hogy meleg, mikor már régen itt volt).
A kedves fogadtatást annak köszönhette, hogy már az ideutazása előtt az amerikai médiában elkezdte osztani az észt az itteni diktatúráról.
Ez mondjuk bármilyen politikusnak megjegyezzük, de egy hozzánk küldendő nagykövetnek, akinek tényleg a jó viszony fenntartásáért, előmozdításáért kell dolgoznia, háát.... ez nem jelent jót az álmoskönyvben sem.
Teljesen nyilvánvalóan provokációként lett ideküldve hozzánk. Nyilván már az orientációját is annak szánták, de ezt eddig szinte minden szereplő úgy engedte el a szeme/füle mellett, mint egy "békegalambot" az eljegyzési ünnepségen.
Hogy ezek után nagykövetként meg ott rúgjon belénk, ahol tud, ahhoz már azért pofa kell.
Az az igazság, hogy én Orbánék helyben már régen hazazavartam volna azzal, hogy helyette egy meleg, kedves embert küldjenek.
Nem hiszem el, hogy az egész demokrata kormányzatban nem tudtak egy olyan meleg embert találni, aki nem próbál dráma szakkört csinálni a magyar-amerikai viszonyból!
Ha komolyan azt gondolta, h a szexuális orientációja miatt Magyarországon bárkit atrocitás érhet, és mégis magával hozta a családját, hát... az nem vet túl jó fényt rá.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 848
12 348
113
Írd má' meg ennek a Vilcek úrnak, hogy mindenki leszarta idehaza, hogy milyen szexuális orientációjú, meg hogy kivel érkezett (én csak már akkor tudtam meg, hogy meleg, mikor már régen itt volt).
Tulsagosan a tenyekre fokuszalsz! A profit a reklambol van = kell az olvasottsag = erzelmekre hatunk = magyar rossz, amerikai jo. Ilyen reszletekkel hogy mindenki leszarja hogy buzi ne foglalkozzunk. A profit a lenyeg.
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
1 960
6 999
113
Írd má' meg ennek a Vilcek úrnak, hogy mindenki leszarta idehaza, hogy milyen szexuális orientációjú, meg hogy kivel érkezett (én csak már akkor tudtam meg, hogy meleg, mikor már régen itt volt).
az összes cseh oldal ontja magából a 2 bites balfasz propagandát. nafo tempó 9999. Magyarok a bűnösök és természetesen max a nyelv törvényt említik meg mint Ukrán priuszt de abból is mosdatják őket.
Olvasóik, benyalják és ha csak felsorolod hogy mit hagytak ki érvelésükből, már rögtön google fordítós tört magyarsággal ugatnak elmebeteg dolgokat mint egy veszett kutya.

a többségük mindig is hülye volt, de most minden szláv kommentelő elvesztette a józan eszét.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 848
12 348
113

Na a president-elect le lett baszva a hibbantol aki egy szornyu nyakkendot visel. :D
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 805
35 258
113

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 710
15 490
113

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 049
6 489
113
Szlovák külügyminiszter újabb ámokfutása...
Inkább nem kommentálom...

Ezt írta a szlovák külügyminiszter:

Píšem tieto riadky vo vlaku z Bruselu do Londýna. Slovensko je súčasť Západu. 1000-40 rokov. Dnes aj EÚ a NATO. Sme súčasť vyspelého sveta. Nechcem aby sme to “robili ako Orbán” a už vôbec nie, aby sme boli na strane Putina. Bola by to naša skaza.
Pre kolaborantov Putina a zvlášť pre tých našich v Karpatskej kotline a Felvidéku, pre všetkých, ktorí chcú mier za cenu zničenia Ukrajiny mám jediný odkaz: Иди на хуй!

fordítása:

Ezeket a sorokat a Brüsszelből Londonba tartó vonaton írom. Szlovákia a Nyugat része. 1000-40 év. Ma az EU és a NATO is. A fejlett világ részei vagyunk. Nem akarom, hogy "úgy csináljuk, mint Orbán", és biztosan ne Putyin oldalán álljunk. Ez a mi végünk lenne. Putyin munkatársai és különösen a mieink számára a Kárpát-medencében és Felvidéken, mindazok számára, akik békét akarnak Ukrajna pusztulása árán, egyetlen üzenetem van: Иди на хуй!

Ebből szeretném kiemelni a következőt: a Kárpát-medencében és Felvidéken - ezek szerint a szlovák külügyminiszter elismeri, hogy Szlovákia a Felvidék???
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 049
6 489
113
Ezt írta a szlovák külügyminiszter:

Píšem tieto riadky vo vlaku z Bruselu do Londýna. Slovensko je súčasť Západu. 1000-40 rokov. Dnes aj EÚ a NATO. Sme súčasť vyspelého sveta. Nechcem aby sme to “robili ako Orbán” a už vôbec nie, aby sme boli na strane Putina. Bola by to naša skaza.
Pre kolaborantov Putina a zvlášť pre tých našich v Karpatskej kotline a Felvidéku, pre všetkých, ktorí chcú mier za cenu zničenia Ukrajiny mám jediný odkaz: Иди на хуй!

fordítása:

Ezeket a sorokat a Brüsszelből Londonba tartó vonaton írom. Szlovákia a Nyugat része. 1000-40 év. Ma az EU és a NATO is. A fejlett világ részei vagyunk. Nem akarom, hogy "úgy csináljuk, mint Orbán", és biztosan ne Putyin oldalán álljunk. Ez a mi végünk lenne. Putyin munkatársai és különösen a mieink számára a Kárpát-medencében és Felvidéken, mindazok számára, akik békét akarnak Ukrajna pusztulása árán, egyetlen üzenetem van: Иди на хуй!

Ebből szeretném kiemelni a következőt: a Kárpát-medencében és Felvidéken - ezek szerint a szlovák külügyminiszter elismeri, hogy Szlovákia a Felvidék???

Mondjuk az a mondata is vicces, hogy: "Szlovákia a Nyugat része. 1000-40 év"
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 805
35 258
113
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and hete

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 848
12 348
113