[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 302
12 649
113
Mivel a nagy sakktábla be lett zárva:


Én megmondtam. Ha az öreg európa nem ébred fel, ha nem sikerült az USA-tól független "stratégiai szuverenitást" visszaszerezni, akkor komoly bajok lesznek itt.
A lengyel fegyverkezés mértéke és üteme egész Európára veszélyes. A már bejelentett fejlesztések és beszerzések eredményeként 2030-ra tankok, lövegek, MLRS-ek számában a Francia-Olasz-Német hármas többszörösével fog rendelkezni, a légierő pedig összemérhető lesz.

Mindehhez hozzá kell adni azt a német és orosz ellenes retorikát, amit mostanában megengednek maguknak, és azt az elmebeteg politikai gondolkodást ami jellemzi őket (többezer milliárdos kártérítés, lakosságarányosnál több hely az EP-ben, amerikai atomfegyverek, ukrajnai területek megszerzése, az Intermarium létrehozása)

Vigyázó szemetek Bukarest alsóra vessétek! Ha Románia is kap ilyet a közeljövőben, akkor az azt jelenti, hogy a Brezsinszki hamvain kihajtott Sikorsky almafa termőre fordult, és az USA beállt az intermarium terv mögé. Ez pedig azon túl, hogy az ezeréves európai berendezkedést felrúgja, a magyar szuverenitást is felszámolja.
Alapvetően egyetértek veled, ugyanakkor 2 mrd $ még nem a világ vége.
Ha mondjuk 20-at adtak volna, arra én is felszisszennek.
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113

BigTony

Well-Known Member
2022. március 3.
609
7 378
93
Alapvetően egyetértek veled, ugyanakkor 2 mrd $ még nem a világ vége.
Ha mondjuk 20-at adtak volna, arra én is felszisszennek.
Nem a 2Mrd maga a lényeg, hanem a kontextus, amibe illil.

Pár hónapja beraktam ide, hogy a jelenlegi terveknek megfelelően tankokból 2x, lövegből 4x, MLRS-ből 7x annyi lesz a lengyeleknek, mint a franciáknak, németeknek, olaszoknak együtt.

Ezt az egészet lehet betenni egy olyan kontextusba, ami a NATO bővítésről tett ígéretek felrúgásán át, a Bush-Rumsfeld féle old europe-new europe megosztáson át tart a lengyelekre az elmúlt években egyre inkább jellemző veszett kutya politizálásig és az ukrajnai háborúig.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
Mivel a nagy sakktábla be lett zárva:


Én megmondtam. Ha az öreg európa nem ébred fel, ha nem sikerült az USA-tól független "stratégiai szuverenitást" visszaszerezni, akkor komoly bajok lesznek itt.
A lengyel fegyverkezés mértéke és üteme egész Európára veszélyes. A már bejelentett fejlesztések és beszerzések eredményeként 2030-ra tankok, lövegek, MLRS-ek számában a Francia-Olasz-Német hármas többszörösével fog rendelkezni, a légierő pedig összemérhető lesz.

Mindehhez hozzá kell adni azt a német és orosz ellenes retorikát, amit mostanában megengednek maguknak, és azt az elmebeteg politikai gondolkodást ami jellemzi őket (többezer milliárdos kártérítés, lakosságarányosnál több hely az EP-ben, amerikai atomfegyverek, ukrajnai területek megszerzése, az Intermarium létrehozása)

Vigyázó szemetek Bukarest alsóra vessétek! Ha Románia is kap ilyet a közeljövőben, akkor az azt jelenti, hogy a Brezsinszki hamvain kihajtott Sikorsky almafa termőre fordult, és az USA beállt az intermarium terv mögé. Ez pedig azon túl, hogy az ezeréves európai berendezkedést felrúgja, a magyar szuverenitást is felszámolja.
2 mld dollár aprópénz ilyen léptékben, pl Románia több mint 1 mld dollárra vett HIMARS-t úgy hogy mingyárt beledöglünk a költségvetési hiányba, és az is kerekítési hiba a lengyel tervekhez képest. A lengyelek 96 (?) Apache helikoptert 10-12 mld dollárért veszik, a HIMARS-aik simán lesznek újabb 10 mld, a németek 2 mld-ért max 4-5 db F-35-öst ha kapnának, nem kell túlgondolni ezt az összeget.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

BigTony

Well-Known Member
2022. március 3.
609
7 378
93
2 mld dollár aprópénz ilyen léptékben, pl Románia több mint 1 mld dollárra vett HIMARS-t úgy hogy mingyárt beledöglünk a költségvetési hiányba, és az is kerekítési hiba a lengyel tervekhez képest. A lengyelek 96 (?) Apache helikoptert 10-12 mld dollárért veszik, a HIMARS-aik simán lesznek újabb 10 mld, a németek 2 mld-ért max 4-5 db F-35-öst ha kapnának, nem kell túlgondolni ezt az összeget.
lásd az előző kommentem. Nem az összeg nagyságáról van szó.

szintén a cikkben:
Varsó jelentős haderőfejlesztésbe kezdett,


a NATO előírások által elvárt GDP arányos 2 százaléknál jelentősen nagyobb összeget költve védelmi célokra.

Ebből kifolyólag a lengyel hadsereg az egyik legerősebbé vált Európában, az új beszerzése között sok amerikai gyártású eszköz is található.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 565
18 400
113
Alapvetően egyetértek veled, ugyanakkor 2 mrd $ még nem a világ vége.
Ha mondjuk 20-at adtak volna, arra én is felszisszennek.
Szerintem adnának ők többet is csak a tepublikánusok nem járulnak hozzá. Amúgy meg érdekes, hogy most, hogy az Ukrajna projekt kezd befuccsolni, hirtelen elkezdik pénzzel tömni a lengyeleket. Valóban van abban valami amit BigTony Haubagoi?) mond.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 993
12 790
113
Németország állandó határellenőrzést készít elő, szomszédaiban is szeretné a rendőrséget


Nahat mik vannak. Nemet rendorok lesznek Csehorszag teruleten. :D
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Ott is felbukkant egy Hodász? Vagy több ?
Amúgy érdekes, hogy Lengyelországban sokkal durvább az egyházellenes nyomulás... itthon valahogy nincs táptalaja...kimerül pár kereszt borogatásban, tördelésben.
Ott volt a Böjte elleni rágalomhadjárat. Az egyetlen hiteles katolikus és nem véletlenül: erdélyi. A magyar Katolikus Egyház még a békepapokkal (szovjetkolkaboráns sátánisták) se tudott nyílvánosság előtt leszámolni, nemhogy a Hodász-félékkel! Az utóbbit vajon mivel fogják? LMBTQ pedofília? Mert van más baj is Hodásszal, ha még most is dróton rángathatja a hálózat! A békepapokat is ilyenekkel fogták anno.
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Ott volt a Böjte elleni rágalomhadjárat. Az egyetlen hiteles katolikus és nem véletlenül: erdélyi. A magyar Katolikus Egyház még a békepapokkal (szovjetkolkaboráns sátánisták) se tudott nyílvánosság előtt leszámolni, nemhogy a Hodász-félékkel! Az utóbbit vajon mivel fogják? LMBTQ pedofília? Mert van más baj is Hodásszal, ha még most is dróton rángathatja a hálózat! A békepapokat is ilyenekkel fogták anno.
Böjte valóban kivételes, de vannak rajta kívül azért még... pl..Barsi Balázs vagy Simon Gábor atya és voltak rajta kívül még magyar katolikusok, akik nem futamodtak meg.. ide kapcsolódó:

"A papság elleni koncepciós perek és letartóztatások második hullámára Nyikita Hruscsov vallásellenes kampányának tetőpontján, 1958 és 1961 között került sor, akárcsak a szomszédos Romániában, Csehszlovákiában és a Szovjetunióban. Az 1956-os forradalom után a Kádár-rendszer az információs hálózat újjászervezésére törekedett, és egy új katolikus elitet kívánt létrehozni megbízhatónak tartott papok és értelmiségiek köréből, akik személyes előnyökért (karrier, külföldi utazások) cserébe titkos támogatást és lojális nyilvános fellépést vállaltak. Az egyszerű papok körében ugyanakkor a titkos együttműködést vállalók aránya nem haladta meg a 4-5%-ot (Budapest kivételével, ahol ez már 1958-ban is csaknem 10% volt). Az új elit (mint az 1964 után fontos pozíciókhoz jutó Ijjas József, Brezanóczy Pál, Timkó Imre, Pataky Kornél, Zemplén György, Fábián Árpád) helyzetbe hozásával próbálták elszívni a levegőt az olyan régi vágású, kompromisszumokra nem hajlandó egyéniségeket, mint Mindszenty bíboros, Shvoy Lajos székesfehérvári és Pétery József váci püspök, vagy Legányi Norbert pannonhalmi főapát.[9] A Második vatikáni zsinat 1962-es első ülésszakára kiutazó 10 fős magyar delegációból kimaradtak a konzervatív püspökök, míg tagjai közül hatan informátorok voltak;[8][10] az 1963-as második ülésszak 15 fős delegációjából már 9 hálózati személy volt. A hírszerzés külön figyelmet szentelt azoknak az egyháziaknak, akik a kommunista hatalomátvétel után nem tértek vissza Rómából (például Zágon József, a Pápai Magyar Intézet rektora; Tomek Vince piarista; Kada Lajos későbbi szentszéki diplomata."

A II. Vatikáni zsinaton erőteljesen érezni a komcsi befolyást...ott vesztett csatát a konzervatív katolikus egyház.

A hálózat pedig már nem futtatja Hodászt, mivel felmentették papi szolgálata alól és már a szemlélek nevű vallási oldal is megvált tőle.

Egyszerű, jelentéktelen homokosként tengeti napjait ma már...győzött a káosz az elméjében.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 983
23 033
113
A németek lehet hogy viszaállítják a határellenorzést a lengyel és cseh határon:

Mégiscsak igaza lesz Fico-nak?! :oops:
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Egyszerű, jelentéktelen homokosként tengeti napjait ma már...győzött a káosz az elméjében.
Fenét nem. Elővehető ember lett, de nem parkolópályán van. Újra és újra kap "hitelesítő" morzsákat. Szerintem valami tizennyolc alatti ifjúnak vannak kimentett párbeszédei faszos képekkel kompromatként a hálózatnál. Nem LMBTQ pedofil, csak nem tudta hány éves valójába a fasszopó. Valahogy így képzelem a helyzetét. Hodászt nem engedték el, talonban tartják.
 

BigTony

Well-Known Member
2022. március 3.
609
7 378
93
BigTony Haubagoi?)
BigTony Haubagoi? Ez még viccnek is rossz :D

Annyira, hogy tavaly, mikor épp Neutronbagolyként fórumozott, akkor készítettem ezt a szösszenetet :)

nautronbagoly.jpg
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 757
15 688
113
BigTony Haubagoi? Ez még viccnek is rossz :D

Annyira, hogy tavaly, mikor épp Neutronbagolyként fórumozott, akkor készítettem ezt a szösszenetet :)

nautronbagoly.jpg
Egyébként nekem hiányzik a fórumról.
Nagyon egyedi látásmódja volt, de ezzel együtt mégsem volt agresszív a stílusa. Az ilyen típusú tagok adják a fórum igazi esszenciáját.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
Egyébként nekem hiányzik a fórumról.
Nagyon egyedi látásmódja volt, de ezzel együtt mégsem volt agresszív a stílusa. Az ilyen típusú tagok adják a fórum igazi esszenciáját.
Hova tűnt? Egyik nickjét sem látok aktívnak. Na meg sokan mások is eltűntek pl az 5 évvel ezelőtti felhozatalból.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 993
12 790
113

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 757
15 688
113
Csak azt nem tudom, hogy hogyan tudnák az ukránok megbuktatni a lengyel kormányt. Max a lengyelek tudnák megbuktatni a komplett ukrán államot, ha semmilyen fegyver nem megy át holnaptól az ukrán határon.