[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
...A korábbi hatalom lopásai nem okoztak problémát a gazdaságban, ...
Szereted ezt mondogatni, de ez csak egy pofatlan hazugsag. Az nem dereng, hogy az orszag csodbe ment? Meg az onkormanyzatok, veluk egyutt az iskolak es a korhazak illetve a csaladok kozul is nagyon sokan.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 200
113
<blockquote rel="zsolti">Mindegyiket le lehet.

Orbán nem engedi hogy leváltsák. Nem is engedhetik meg már maguknak. Olyan szinten nyílt törvénysértéseket követtek el, hogy menne az egész bagázs a börtönben kormányváltás esetén.

az emberek/választók nagy többsége nem akarja.

Az a nagy többség kb 25%. A migránskérdés miatt esetleg némileg ideiglenesen nagyobb. De ez pont azt mutatja, hogy miért is kell szavazni olyanról, aminek nincs semmi jelentősége.

Nekem meg megrögzött véleményem, hogy NEM azért, mert olyan marha jó lenne a mostani, hanem mert IGEN teleszaladt a gyíkja az embereknek a balliberális szivárványos agymenésekkel. Ilyen ellenzék mellett, az a helyzet, hogy a félszemű is király lesz a vakok közt örökre :(.

Hát ha így gondolkodik mindenki, akkor a soha az életben nem lesz ebből az országból semmi. Ma már olyan állapotban van a kormányzás, hogy már gyakorlatilag bárki jobb, mint ők. Lopni eleve csak sokkal kevesebbet tudna más lopni. Az MSZP-s korrupció a zsebpénz szintje a mai összegekhez. Régebben örülhettek ha lenyúltak 100 milliót. Ma az 100 milliárd. A korábbi hatalom lopásai nem okoztak problémát a gazdaságban, attól még működhetett volna az ország, de ma már akkora összegekről van szó, hogy az már komolyan hiányzik a gazdaság egyes helyeiről.</blockquote>

Én komolyan nem úgy láttam, hogy ott töredéke volt a lopás a mostaninak. Amit viszont már számtalanszor leírtam, és ez BIZTOS, nem más által hozott statisztika, hogy ÉN, és még nagyjából ez elmondható minden Katonára, Rendőrre, Tűzoltóra, BV-sre, NAV-osra etc. hogy jobban élek. HA azok tényleg kevesebbet loptak mint ezek, meg az országnak is jobban ment, akkor MIÉRT nem adtak nekünk többet? Ha tényleg az a helyzet, hogy több pénz volt, és minket az éhhalál szélén tartottak, akkor 1. hülyék, 2. kapják be a faszom, nem szavazok rájuk. Ilyen egyszerűen működöm pl. én, mint szavazó.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Az MSZP-s korrupció a zsebpénz szintje a mai összegekhez. Régebben örülhettek ha lenyúltak 100 milliót. Ma az 100 milliárd. A korábbi hatalom lopásai nem okoztak problémát a gazdaságban, attól még működhetett volna az ország, de ma már akkora összegekről van szó, hogy az már komolyan hiányzik a gazdaság egyes helyeiről.

Khm....akkor nekünk van az univerzum legjobb kormánya. Szétlopnak mindent, de mégis közel 2x annyi marad a zsebemben, kevesebbet fizetek ki havonta, ha egy városba 1 évvel később megyek, már nem ismerek rá annyit fejlődik, ha kilépnék a cégtől másnap másol dolgozhatnék annyi a cég.....
Ezzel szemben a talpig becsületes véletlenül sem lopós MSZP-nél a napi megélhetés is gond volt és volt, hogy 8 hónapig voltam munka nélkül, mert sehova sem kellett ember.

Melyik országban élsz?

Amúgy az mdf-mszp-szdsz triumvirátus alatt 20 000 milliárdos állami vagyon tűnt el. Tudom az is Viktor volt. Koleszból lopta a rántott húst, arra ment el. :)
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 129
7 153
113
Ne vicceljetek már, mindenkinek olyan rövid az emlékezete amikor az MSZP-s (vagy bármely előző kormány) korrupciójáról beszél.

Az MSZP (és az MDF, SZDSZ) mindig csak privatizáltak, a pénz meg hip-hop folyton eltűnt.

Vagy beszéljünk arról a hitelről, amit az MSZP a válság alatt felvett és a külföldi tulajdonú bankoknak adta, akik kivitték az egészet az országból, hogy az anyacég veszteségeit konpenzálják? (Tehát mi fizettük meg a külföldi bankok hiányát, mert az már nem volt elég, hogy a deviza árfolyamot emelgetik).
Először azt mondták, hogy nincs rá szükségük, egy hét múlva jött a fordulat, hogy mégiscsak jöhet. Nem hiába emlegettek minket a Görögökkel együtt, hogy Magyarországon lesz a következő államcsőd, ahhoz képest ettől most elég messze állunk.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 150
113
Arcas, ez a 4,2 milliárd a 16 gépért egyáltalán nem is sok, ha azt nézzük, hogy nekünk 80 milliárd-ot kellett volna fizetni 32 ingyen gépért:

http://htka.hu/2012/10/19/tul-draga-az-uh-1n-rendszeresitese-visszautasitjuk-az-amerikai-ajanlatot/

"A HM-nek jelenleg nincs nyolcvanmilliárd forintja a harminckét UH–1N gép felszerelésére. Ennyibe kerülne az ingyen kapott helikopterek rendszerbe állítása."

"Ez az első ajánlat szerint 426 millió dollárba, azaz megközelítőleg százmilliárd forintba kerülne, a végső tárgyalások után azonban az utolsó ajánlat ennél jóval, állítólag közel húszmilliárd forinttal olcsóbb lett."

Az a 4,6 milliárd ráadásul 5 évre leosztva nem nagy összeg.

Nem mondtam, hogy sok...csak hogy lehet számolgatni...mennyiért mit lehetne "kapni", ha akarnánk. De ez egy másik témába tartozik :)
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 129
7 153
113
Azoknak, akik szerint korábban "csak" 100 milliókat loptak:

http://www.sokkaljobb.hu/content/az-antall-korm%C3%A1ny-%C3%A9s-a-privatiz%C3%A1ci%C3%B3

http://www.hirarena.com/a-teljes-allamadossag-ket-es-felszereset-tuntettek-el_626

http://szegedma.hu/hir/szeged/2008/11/rablo-privatizacio-az-imf-hitel-duplaja-maganzsebekben.html

http://www.hetek.hu/hatter/201207/magyarorszag_elrablasa

Ha 242 milliárd dollárnyi pénz ment ki innen külföldi magán számlákra a 80-as évek óta, akkor ezt kicsit nagyobb mértékben kellett az elvtársaknak csinálni, nem pedig 100 milliójával.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 200
113
<blockquote rel="beta"> Az MSZP-s korrupció a zsebpénz szintje a mai összegekhez. Régebben örülhettek ha lenyúltak 100 milliót. Ma az 100 milliárd. A korábbi hatalom lopásai nem okoztak problémát a gazdaságban, attól még működhetett volna az ország, de ma már akkora összegekről van szó, hogy az már komolyan hiányzik a gazdaság egyes helyeiről.

Khm....akkor nekünk van az univerzum legjobb kormánya. Szétlopnak mindent, de mégis közel 2x annyi marad a zsebemben, kevesebbet fizetek ki havonta, ha egy városba 1 évvel később megyek, már nem ismerek rá annyit fejlődik, ha kilépnék a cégtől másnap másol dolgozhatnék annyi a cég.....
Ezzel szemben a talpig becsületes véletlenül sem lopós MSZP-nél a napi megélhetés is gond volt és volt, hogy 8 hónapig voltam munka nélkül, mert sehova sem kellett ember.

Melyik országban élsz?

Amúgy az mdf-mszp-szdsz triumvirátus alatt 20 000 milliárdos állami vagyon tűnt el. Tudom az is Viktor volt. Koleszból lopta a rántott húst, arra ment el. :)</blockquote>

NINI, pont így láttam én is :p. Akkor csak nem én vagyok már korán berúgva, hanem Beta beszél zöldségeket...
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 248
113
Én komolyan nem úgy láttam, hogy ott töredéke volt a lopás a mostaninak.

Hát akkor sok mindent nem látsz, ami az orrod előtt nyíltan zajlik. Amikor 200-250 milliárd közpénzt átadnak az MNB-nek és amikor ezt számon kérik, akkor annyi a reakció, hogy elvesztette közpénz jellegét az szerinted mi? Megkérdezték MNB-s fickót, hogy hány munkahelye van, hány helyről kap fizetését, de nem tudta. 2-öt mondott, de 5 van. A lopás egy jelentős része nem úgy történik, hogy szimplán lenyúlják a pénzt, hanem hogy a gazdaság egyre nagyobb részei kerülnek fideszes kézbe. Traffik, kaszinók stb.

Amit viszont már számtalanszor leírtam, és ez BIZTOS, nem más által hozott statisztika, hogy ÉN, és még nagyjából ez elmondható minden Katonára, Rendőrre, Tűzoltóra, BV-sre, NAV-osra etc. hogy jobban élek.

Akkor a társadalom azon szűk rétegéhez tartozol, aki épp jól járt. Nem túl nagy ez a réteg.

HA azok tényleg kevesebbet loptak mint ezek, meg az országnak is jobban ment, akkor MIÉRT nem adtak nekünk többet?

Többet adtak. Eleve most nagyobbak az adók. Mind a fizetésé, mind a fogyasztásé. Például Szlovákiával összehasonlítva jól látszik, hogy bérszínvonalban egyre jobban elhaladnak mellettünk. Tehát a gazdaságra nem fordítódik annyi pénz, mint ami indokolt lenne.</blockquote>
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
...

Nem a lopások miatt, hanem a rossz politika miatt.
Pedig "szakerto kormany" is volt. :D
Jut eszembe: az autopalyak ppp konstrukcioja szerinted nem lopas? Azok a mrd-ok most rohadtul hianyoznak az utepitok koltsegvetesebol. Sokaig sorolhatnam még, de ez itt offtopik.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 248
113
Szétlopnak mindent, de mégis közel 2x annyi marad a zsebemben

Mivel a jövedelem terhei növekedtek, ezért max jelentősebb jövedelem és több gyerek esetén kaphatsz többet.

volt, hogy 8 hónapig voltam munka nélkül, mert sehova sem kellett ember.

Persze. Most hogy mindenki kimenekül az országból, már van szabad munkahely.

Amúgy az mdf-mszp-szdsz triumvirátus alatt 20 000 milliárdos állami vagyon tűnt el.

Nem tűnt el.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 200
113
<blockquote rel="zsolti">Én komolyan nem úgy láttam, hogy ott töredéke volt a lopás a mostaninak.

Hát akkor sok mindent nem látsz, ami az orrod előtt nyíltan zajlik. Amikor 200-250 milliárd közpénzt átadnak az MNB-nek és amikor ezt számon kérik, akkor annyi a reakció, hogy elvesztette közpénz jellegét az szerinted mi? Megkérdezték MNB-s fickót, hogy hány munkahelye van, hány helyről kap fizetését, de nem tudta. 2-öt mondott, de 5 van. A lopás egy jelentős része nem úgy történik, hogy szimplán lenyúlják a pénzt, hanem hogy a gazdaság egyre nagyobb részei kerülnek fideszes kézbe. Traffik, kaszinók stb.

Amit viszont már számtalanszor leírtam, és ez BIZTOS, nem más által hozott statisztika, hogy ÉN, és még nagyjából ez elmondható minden Katonára, Rendőrre, Tűzoltóra, BV-sre, NAV-osra etc. hogy jobban élek.

Akkor a társadalom azon szűk rétegéhez tartozol, aki épp jól járt. Nem túl nagy ez a réteg.

HA azok tényleg kevesebbet loptak mint ezek, meg az országnak is jobban ment, akkor MIÉRT nem adtak nekünk többet?

Többet adtak. Eleve most nagyobbak az adók. Mind a fizetésé, mind a fogyasztásé. Például Szlovákiával összehasonlítva jól látszik, hogy bérszínvonalban egyre jobban elhaladnak mellettünk. Tehát a gazdaságra nem fordítódik annyi pénz, mint ami indokolt lenne.</blockquote></blockquote>
Azt nem értem csak akkor, hogy azon szűk réteg mint akiket felsoroltam, százezres létszám egyébként, mi jól jártunk, az ok, de rengeteg ember aki NEM, az miért szavaz a jóságos liberális baloldal ellen? Mert 2 választást láttam, ahol nagyon csúfondárosan leszerepelt az a nagyon becsületes, sokkal kevesebbet lopó és végletekig kulturált, europeér és haladó bal-liberál vonal? Hol vannak azok a TÖMEGEK, akikkel ők jót tettek??!
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 399
8 657
113
<blockquote rel="beta"><blockquote rel="zsolti">Én komolyan nem úgy láttam, hogy ott töredéke volt a lopás a mostaninak.

Hát akkor sok mindent nem látsz, ami az orrod előtt nyíltan zajlik. Amikor 200-250 milliárd közpénzt átadnak az MNB-nek és amikor ezt számon kérik, akkor annyi a reakció, hogy elvesztette közpénz jellegét az szerinted mi? Megkérdezték MNB-s fickót, hogy hány munkahelye van, hány helyről kap fizetését, de nem tudta. 2-öt mondott, de 5 van. A lopás egy jelentős része nem úgy történik, hogy szimplán lenyúlják a pénzt, hanem hogy a gazdaság egyre nagyobb részei kerülnek fideszes kézbe. Traffik, kaszinók stb.

Amit viszont már számtalanszor leírtam, és ez BIZTOS, nem más által hozott statisztika, hogy ÉN, és még nagyjából ez elmondható minden Katonára, Rendőrre, Tűzoltóra, BV-sre, NAV-osra etc. hogy jobban élek.

Akkor a társadalom azon szűk rétegéhez tartozol, aki épp jól járt. Nem túl nagy ez a réteg.

HA azok tényleg kevesebbet loptak mint ezek, meg az országnak is jobban ment, akkor MIÉRT nem adtak nekünk többet?

Többet adtak. Eleve most nagyobbak az adók. Mind a fizetésé, mind a fogyasztásé. Például Szlovákiával összehasonlítva jól látszik, hogy bérszínvonalban egyre jobban elhaladnak mellettünk. Tehát a gazdaságra nem fordítódik annyi pénz, mint ami indokolt lenne.</blockquote></blockquote>
Azt nem értem csak akkor, hogy azon szűk réteg mint akiket felsoroltam, százezres létszám egyébként, mi jól jártunk, az ok, de rengeteg ember aki NEM, az miért szavaz a jóságos liberális baloldal ellen? Mert 2 választást láttam, ahol nagyon csúfondárosan leszerepelt az a nagyon becsületes, sokkal kevesebbet lopó és végletekig kulturált, europeér és haladó bal-liberál vonal? Hol vannak azok a TÖMEGEK, akikkel ők jót tettek??!
</blockquote>

Te nem is tudod? Azokat üldözte el a rezsim mind nyugatra mosogatónak :D
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 200
113
Jaaa, az más. Viccet félre téve, tényleg nem matyóhímzés a mostani eresztés sem, de a ballib vonalon még mindig fennakadok, hogy olyan szemtelenek mint a piaci légy, ezek TÉNYLEG arra játszanak, hogy elfelejtik az emberek hogy mit műveltek, 4 - 8 - 12 év múlva nekik, és tiszta lappal indulhatnak, pl. jóságos Feri bácsiként?
 
T

Törölt tag 008

Guest
Eleve most nagyobbak az adók. Mind a fizetésé, mind a fogyasztásé.
Azt a büdös liberálbolsevik matekját. :)
15% nagyobb mint 39% ?????
Ok, az áfa 2%-al nagyobb. Ha havonta veszek plazma TV-t majd megérzem.
 
T

Törölt tag 008

Guest
....
Mivel a jövedelem terhei növekedtek, ezért max jelentősebb jövedelem és több gyerek esetén kaphatsz többet.
.....
Persze. Most hogy mindenki kimenekül az országból, már van szabad munkahely.
....
Nem tűnt el.
1. 0 db gyerekem van. Ez nem jött össze.
2. Nem mosogatni, pizzafutárkodni akartam. Az én szakmámmal nem vándorolnak ki.
3. Persze, hogy nem tűnt el. Átalakult magánpénzé.

Ez volt az utolsó, hogy válaszoltam. Én vagyok a hülye, hogy etetem a liberáltrollt. Ignore on.
 

empontipont

Well-Known Member
2015. augusztus 17.
717
2 607
93
Lehet, hogy ezek a mostaniak jobban lopnak mint az előző garnitúra. Nem tudom.

De pillanatnyilag ők az egyetlenek akik nemet mondanak a bevándorlókra.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 248
113
Ne vicceljetek már, mindenkinek olyan rövid az emlékezete amikor az MSZP-s (vagy bármely előző kormány) korrupciójáról beszél.

Nem. Épp az a baj, hogy egyesek csak azt látják. A mai viszonyokból meg szinte semmit sem. Persze nem véletlen, nem hiába vette át az irányítást a média nagy része felett a Fidesz.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 248
113
Beta beszél zöldségeket...

Dehogy beszélek zöldségeket. Az a baj, hogy az emberek igen nagy többsége nem képes átlátni egy kicsit is bonyolultabb társadalmi vagy gazdasági folyamatot. Elég egyszerű jelszavakkal lehet már hülyíteni az embereket, hogy a bankok lopnak meg ilyesmi és elhiszik. De még az olyan egyszerű dolgokat sem értik meg a legtöbben még itt sem, hogy mi az az IMF hitel. Nem csoda, hogy orránál fogva vezetik az embereket.