[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
<blockquote rel="imike">Ne vicceljetek már, mindenkinek olyan rövid az emlékezete amikor az MSZP-s (vagy bármely előző kormány) korrupciójáról beszél.

Nem. Épp az a baj, hogy egyesek csak azt látják. A mai viszonyokból meg szinte semmit sem. Persze nem véletlen, nem hiába vette át az irányítást a média nagy része felett a Fidesz.</blockquote>

Már ne haragudj, azt hogy mennyivel lett több a saját meg a feleségem fizetése az adócsökkentés miatt, mennyivel több a feleségemé ettől függetlenül is, meg mennyivel kisebbek a közüzemi számláim mint akkor, mikor "lassan mondom hogy OV is megértse, nem lesz gázáremelés" - azt én nem a sajtóból tudom, meg nem is a reklámokból. Ugyanis évekre visszamenőleg megvannak a bérpapírjaim is meg a közüzemi számláim, úgyhogy elég egyszerű a számvetés. De senki félre ne értse, szerencsére vagyok olyan helyzetben anyagilag hogy ne csak ez számítson, viszont sajnos nagyon sok olyan ember él az országban, akiknek csak ez számít.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 736
113
Amúgy nem értem mit szarakodtok itt Beta-val. Én már régen rájöttem, hogy egy alternatív valóságban él, és véletlenül a mi valóságunkba írogat. (hiba a mátrixban)
Mi az Alfa dimenzió valóságában élünk ahol az álballib csődbe vitte az országot, ő meg a Beta dimenzió valóságában él, ahol már X éve fidesz diktatúra van és a jóságos ballib kénytelen náluk földalatti mozgalomként tevékenykedni, várva a felszabadulást :)

Szóval így a vitának én nem sok értelmét látom...
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Amúgy nem értem mit szarakodtok itt Beta-val. Én már régen rájöttem, hogy egy alternatív valóságban él, és véletlenül a mi valóságunkba írogat. (hiba a mátrixban)
Mi az Alfa dimenzió valóságában élünk ahol az álballib csődbe vitte az országot, ő meg a Beta dimenzió valóságában él, ahol már X éve fidesz diktatúra van és a jóságos ballib kénytelen náluk földalatti mozgalomként tevékenykedni, várva a felszabadulást :)

Szóval így a vitának én nem sok értelmét látom...

Viszont véleményszabadság van - ebben a csúnya diktatúrában!! :)
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 710
12 728
113
Ebben az országban ma bárkiről, bármiről bármit (persze rágalmazni és (zsidó)holokauszttagadni itt se lehet büntetlenül) le lehet írni, és annak az ellenkezőjét is, mégsem visznek el a sittre, vagy bírságolnak meg.
Ellentétben az olyan liberális demokráciákkal, mint pl. Németország.
Amíg ez így van, addig diktatúrázni, meg leválthatatlanozni eléggé nagy ostobaságra vagy jól fizetett bérkommentelőre vall.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
http://nol.hu/kulfold/orizetbe-vettek-ket-magyart-a-sky-news-hamis-riportja-miatt-1627423
<i>"A román szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) csütörtök este őrizetbe vette Pántics Attila-Csabát, Pántics Leventét és Szanto Aurelian-Mihait, akik a brit Sky News televízió vasárnap sugárzott riportjában álarcosan, a nyugat-európai terroristákat fegyverekkel ellátó banda tagjaként jelentek meg. A három erdélyi férfi ellen hamis információk terjesztése, szervezett bűnözői csoport létrehozása, és fegyverrel vagy lőszerrel való visszaélés gyanújával indult vizsgálat – közölte a DIICOT. "</i>
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 248
113
Azt nem értem csak akkor, hogy azon szűk réteg mint akiket felsoroltam, százezres létszám egyébként, mi jól jártunk, az ok, de rengeteg ember aki NEM, az miért szavaz a jóságos liberális baloldal ellen?

Mert látja, hogy a bal- és liberális oldal töketlen, korrupt, időnként kifejezetten balfék banda.

Mert 2 választást láttam, ahol nagyon csúfondárosan leszerepelt az a nagyon becsületes, sokkal kevesebbet lopó és végletekig kulturált, europeér és haladó bal-liberál vonal?

Hát ha szerinted a balliberálisok becsületesek és haladók, akkor lelked rajta...

Hol vannak azok a TÖMEGEK, akikkel ők jót tettek??!

Kikkel tettek jót?
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 248
113
15% nagyobb mint 39% ?????
Ok, az áfa 2%-al nagyobb.

Az a 15% 49%. A 2% ÁFA meg mindenre rárakódik, több minden drágul. Meg a mindenféle különadók stb mind növelik a megélhetést. Hiába csökkentenek egy adót, ha nincs gazdaságfejlődés, akkor máshonnan kell elvenni, ami vagy a vállalkozásokat akadályozza a fejlődésben, vagy az emberekre plusz teher.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 248
113
1. 0 db gyerekem van. Ez nem jött össze.

Akkor nem kapsz kétszer annyit kézhez.

2. Nem mosogatni, pizzafutárkodni akartam. Az én szakmámmal nem vándorolnak ki.

Kevés szakmával nem vándorolnak ki. De ez esetben szerinted sem igaz, hogy általában nem vándorolnak ki.

3. Persze, hogy nem tűnt el. Átalakult magánpénzé.

Legtöbb nem is létezett, csak papíron. Sok a mítosz a rendszerváltás körül.

Ez volt az utolsó, hogy válaszoltam. Én vagyok a hülye, hogy etetem a liberáltrollt. Ignore on.

Nem vagyok liberális. Nem nehéz kitalálni. Értelmesen érvelek (troll kiesett) és nem szeretem a Fideszt. Vagyis jobboldali vagyok.
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
A legrosszabbak akik ezt a rendszert kiszolgaljak, haszonelvezetbol vagy ideologiai okokbol. Az orszag hanyatlik 6 eve az emberek menekuknek a diktatura nyomaszto legkore elol. Aki akar felvonulhat majus elsejen hogy milyen jo neki, csak aki dobbantott az nem fogja elhinni az oszintrseget mogotte.

Egyszer ennek a partallamnak is vege lesz, akkor kivancsi leszek ki fog egyenes gericcel jarni a mai partkatonak kozul. Tudom hogy nem lesz felelossegre vonas, a rendszer kiszolgalokkal szemben, de a vadlo tekintetek orokke elkiserik oket. Ti ratok is ez var.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
A legrosszabbak akik ezt a rendszert kiszolgaljak, haszonelvezetbol vagy ideologiai okokbol. Az orszag hanyatlik 6 eve az emberek menekuknek a diktatura nyomaszto legkore elol. Aki akar felvonulhat majus elsejen hogy milyen jo neki, csak aki dobbantott az nem fogja elhinni az oszintrseget mogotte.

Egyszer ennek a partallamnak is vege lesz, akkor kivancsi leszek ki fog egyenes gericcel jarni a mai partkatonak kozul. Tudom hogy nem lesz felelossegre vonas, a rendszer kiszolgalokkal szemben, de a vadlo tekintetek orokke elkiserik oket. Ti ratok is ez var.

Kikre? Miért?
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 400
8 657
113
A legrosszabbak akik ezt a rendszert kiszolgaljak, haszonelvezetbol vagy ideologiai okokbol. Az orszag hanyatlik 6 eve az emberek menekuknek a diktatura nyomaszto legkore elol. Aki akar felvonulhat majus elsejen hogy milyen jo neki, csak aki dobbantott az nem fogja elhinni az oszintrseget mogotte.

Egyszer ennek a partallamnak is vege lesz, akkor kivancsi leszek ki fog egyenes gericcel jarni a mai partkatonak kozul. Tudom hogy nem lesz felelossegre vonas, a rendszer kiszolgalokkal szemben, de a vadlo tekintetek orokke elkiserik oket. Ti ratok is ez var.

Hát..."öcsém"(hogy egy klasszikust idézzek) neked sem a lábaddal van baj. Orvos látott már?
 

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
703
1 034
93
Hagyjátok már ezt a sok baromságot. Komolyan mondom, ha a sok "jajistenemderettenetesdiktarúbánélekkoldusként" egyesk nem hagyják abba "elrabolom" őket, megkapják egy havi keresetem itt szépszabad Ukrajában, beprotezsálom a jelentkezőket a KISZO-hoz ( a főszerkesztő úgyis utálja OV-t, megértik majd egymást és nem fognak veszekedni egymással ellentétben egy magamfajta Tiborccal) és éljenek meg. Tapasztalják meg a véleményszabadságot, a jólétet, a demokráciát, a szivárványos felvonulásokat, a sokszínűség mázával lekent barna pestist, szóval mindazt amit a kis nagyondemokratikus, jobrabalra-liberáris haverjaik a nyakunkba b..tak két éve. Fél év után megengedem hogy revideálják a véleményeket.
És igen én csípem a FIDESZT mert kaptam tőlük sok mindent. Legfőképp állampolgárságot ami megbecsülést és törvényes munkalehetőséget (nem kell szüreteléskor futni a NAV elől mert a haverom bejelent mg.-i idénymunkásnak egy hétre) jelent. Nem vagyok hülye, tudom, hogy milliárdok csorognak saját zsebekbe. A holdudvar egyik másik tagjáról tudnék "szépeket" mesélni, mert egykét protokoll-vadászaton ott voltam és se vak se süket nem vagyok viszont tudok hallgatni. Ellenben itt is milliárdok csorogna saját zsebbe és nyomorog a nép. Nálatok meg egy koldus több pénzből gazdálkodik mint szegény anyám, aki 38 év pedagógusi munkaviszonnyal 1300 hrivnya (kb 15-16 ezer FT) nyugdíjat kap és a blogen meg panoz félék miatt nem igényel magyar nyugdíjat(van lakcíme, hiszen a húgom még az ántivilágban vagyis 15 éve kivándorolt)mert nem akar senkinek terhére lenni. Szóval a My fair Lady után szabadon "Istenkém, te ott fenn a mennyekben ne egy férfit (szexben hagyománytisztelő vagyok) hanem egy Diktátort küldj a készletből". Olyat aki dörzsölt mint Putyin, elhivatott mint Nagy Péter, zseniális taktikus és államszervező mint a macedon Alexandrosz és lehetőleg magyar.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
a blogen meg panoz félék miatt nem igényel magyar nyugdíjat

Miért is?

Amúgy megjegyzem, hogy nálunk a hajléktalanok egy heterogén társadalmi csoport igen eltérő jövedelmi viszonyokkal, aminek a csúcsán a ingatlanvagyonnal nem rendelkező, jövedelmüket ötven-hatvanmilliós kedvezményes hiteleik törlesztésére fordító országgyűlési képviselők, alján meg minden bizonnyal a habitusa alapján a maga közegében már integrálódott alkoholista és talán dizájnerdrogos néger hajléktalan típusa található:

skX.jpg


Ez utóbbi jövedelmi viszonyairól elképzelésem sincs a migránsoktól Európán belül kiemelkedően idegenkedő magyar közegben.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 200
113
A legrosszabbak akik ezt a rendszert kiszolgaljak, haszonelvezetbol vagy ideologiai okokbol. Az orszag hanyatlik 6 eve az emberek menekuknek a diktatura nyomaszto legkore elol. Aki akar felvonulhat majus elsejen hogy milyen jo neki, csak aki dobbantott az nem fogja elhinni az oszintrseget mogotte.

Egyszer ennek a partallamnak is vege lesz, akkor kivancsi leszek ki fog egyenes gericcel jarni a mai partkatonak kozul. Tudom hogy nem lesz felelossegre vonas, a rendszer kiszolgalokkal szemben, de a vadlo tekintetek orokke elkiserik oket. Ti ratok is ez var.

Mesterem, én pl. egyenes gerinccel tudok járni, soha semmi rosszat nem tettem a hazámnak, de tudtommal más embernek sem. A dolgomat teszem, a tőlem telhető legjobban, és csináltam ezt mindig, és tervezem is, attól függetlenül, hogy épp milyen kormány van. Az hogy a véleményem nem egyezik meg a tieddel arról, hogy a bal-lib vonal jobb lenne mint a mostaniak, meg ne keverjük már az egyenes gerinchez.
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
http://nol.hu/kulfold/orizetbe-vettek-ket-magyart-a-sky-news-hamis-riportja-miatt-1627423
<i>"A román szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) csütörtök este őrizetbe vette Pántics Attila-Csabát, Pántics Leventét és Szanto Aurelian-Mihait, akik a brit Sky News televízió vasárnap sugárzott riportjában álarcosan, a nyugat-európai terroristákat fegyverekkel ellátó banda tagjaként jelentek meg. A három erdélyi férfi ellen hamis információk terjesztése, szervezett bűnözői csoport létrehozása, és fegyverrel vagy lőszerrel való visszaélés gyanújával indult vizsgálat – közölte a DIICOT. "</i>

Ezek idióták! Most mehetek romcsiba. Remélem tanulnak belőle:D
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 615
113
<blockquote rel="phaidros">http://nol.hu/kulfold/orizetbe-vettek-ket-magyart-a-sky-news-hamis-riportja-miatt-1627423
<i>"A román szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) csütörtök este őrizetbe vette Pántics Attila-Csabát, Pántics Leventét és Szanto Aurelian-Mihait, akik a brit Sky News televízió vasárnap sugárzott riportjában álarcosan, a nyugat-európai terroristákat fegyverekkel ellátó banda tagjaként jelentek meg. A három erdélyi férfi ellen hamis információk terjesztése, szervezett bűnözői csoport létrehozása, és fegyverrel vagy lőszerrel való visszaélés gyanújával indult vizsgálat – közölte a DIICOT. "</i>

Ezek idióták! Most mehetek romcsiba. Remélem tanulnak belőle:D</blockquote>


Hát itt két lehetőség van:

1. Tényleg tudták hogy kamu a riport és majd úgy adják le mint valódit (ha egy csepp eszük van tagadják bőszen)

2. Átba@szták őket.
Ők azt nyilatkozták hogy a Sky a dokumentumfilmjéhez venne fel illusztrációs anyagot (ilyen van, pl. a Nat geo-n amikor eljátszanak egy jelenetett a dokumentumfilmben) , ők eljátszák a fegyverkereskedőket, megkapják érte a pénzt és a riportfilmben meg kiírják hogy a jelenet illusztráció.

Úgy tudom, hogy a román ügyészség is a második verziót fogadta el.

Sajnos ezzel az ostoba lépéssel a Sky News megint a magyarellenes érzelmek felkorbácsolását érte el az amúgy is nacionalista Romániában.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 736
113
Ha már Közép-Európa, itt vannak az 1 főre eső GDP adatok.
https://www.ksh.hu/docs/hun/eurostat_tablak/tabl/tsdec100.html