[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 452
10 345
113
Jól indult.. aztán fura irányt vett.
Azt mondod, legyünk románok ?
Elhiszem hogy furcsa, nem is kell mindenkinek bemocskolni a kezét, de másként nem fog menni, befelé egység kifelé taposás és törtetés. Nem azt akarom mondani ami népszerűvé tesz, azt mondom amit érzek, ahhoz hogy legyőzzük a románokat kicsit románná kell válnunk magunknak is, népszokás szidni a nyugatot a képmutatásárét, de ott is volna mit tanulni. Viszont én inkább úgy fogalmaznék legyünk magyarok, de ne féljünk tanulni az ellenségeinktől sem, 1914 ben még nevettek rajtuk, 1921 ben már senki nem nevetett, ők tudták hogy vegyék meg azokat akik döntenek, nők, pénz, érzelmekre hatás, a csehek és a románok is jobbak voltak ebben, mi meg lóbáltuk a vörös tréképet, és az egy isteni örök igazságunkat.... senkit nem érdekelt az igazságunk. Ahhoz hogy visszahozzuk most 3x annyira jobbnak kell lennünk, még ha a jobb erkölcsileg a rosszabb is. És ezzel kapcsolatban nem vagyok meggyőzhető hogy nem ez a jó út, én ilyen vagyok, de én elfogadom hogy te máshogy látod tedd ezt te is. ( Csak hogy elkerüljük a felesleges morális véleményütköztetést, legyünk gyakorlatiasabbak)
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 808
56 341
113
Főleg hagyjuk végre abba az örök panaszkodást, mártirsàgot! Hogy minket ezer éve bántanak! hogy ellenûnk összefog a fél világ stb. Nem tudom már hallgatni!

Más:
Erősen támogatom, hogy magyarnak lenni jelentsen jutalmat, szexet! Ingyen sör sem lenne rossz!
Kire kell ehhez szavazni? :)
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Elhiszem hogy furcsa, nem is kell mindenkinek bemocskolni a kezét, de másként nem fog menni, befelé egység kifelé taposás és törtetés. Nem azt akarom mondani ami népszerűvé tesz, azt mondom amit érzek, ahhoz hogy legyőzzük a románokat kicsit románná kell válnunk magunknak is, népszokás szidni a nyugatot a képmutatásárét, de ott is volna mit tanulni. Viszont én inkább úgy fogalmaznék legyünk magyarok, de ne féljünk tanulni az ellenségeinktől sem, 1914 ben még nevettek rajtuk, 1921 ben már senki nem nevetett, ők tudták hogy vegyék meg azokat akik döntenek, nők, pénz, érzelmekre hatás, a csehek és a románok is jobbak voltak ebben, mi meg lóbáltuk a vörös tréképet, és az egy isteni örök igazságunkat.... senkit nem érdekelt az igazságunk. Ahhoz hogy visszahozzuk most 3x annyira jobbnak kell lennünk, még ha a jobb erkölcsileg a rosszabb is. És ezzel kapcsolatban nem vagyok meggyőzhető hogy nem ez a jó út, én ilyen vagyok, de én elfogadom hogy te máshogy látod tedd ezt te is. ( Csak hogy elkerüljük a felesleges morális véleményütköztetést, legyünk gyakorlatiasabbak)
Értem az érveidet, a célunk is azonos, az odavezető utat viszont másban látjuk.

Ha ránézel Romániára, olyan országot látsz, amelyet itthon is szívesen látnál ?
Ha rájuk nézek, nem látom az eredményét/jutalmát a hazudozásnak, mások hátbaszúrásának, kurválkodásnak, törtetésnek, mások letaposásának. Csak azt érték el vele, hogy egész Európa őket tekinti a kontinens segglyukának... meg olyan közmondások létrejöttét inspirálták, hogy "románnak lenni foglalkozás".

Persze.. övék lett Erdély, de tudtak vele élni ? Mit tudtak vele kezdeni ? Mit értek vele ? Semmit... lehúzták a maguk szintjére.

Nem az a módja az előrébb jutásnak szerintem, amit leírtál, de értem a kétségbeesést, ami ilyen gondolatokat ébresztett benned. Azt látod, hogy becsülettel, derék kitartó munkával, egyenes gerinccel nem lehet előrébb jutni a mai, undorító g.ci világban. Igazad van, tényleg nem, vagy nagyon nehezen, de ez a keménység. Ez a küldetés, jónak megmaradni egy féreg világban.. és amikor azt látja xy, hogy mi nem basszuk át, mint előttünk az osztrák vagy a román, akkor gyarapodtunk egy baráttal, jóakaróval, úgy fognak belénk kapaszkodni, mint gyerek az apja karjába..és ettől leszünk egyre erősebbek. Mert nekünk nem partnereink, üzlettársaink lesznek, hanem barátaink,őszinte támogatóink.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 808
56 341
113
Évek óta egy jó szót nem olvastam Magyarországról. Romániáról meg csak pozitiv tudósitàst látok. Ott szép a táj, a városok, poliglottak, barátsgosak az emberek...
Olyan negativ sablonba tettek minket, hogy abból nagyon nehéz lesz kijönni. "Magyar állapotok" szinte már a fasizmus, elnyomás stb szinonimája. Legjobb esetben egyszerűen inkább ignoràlnak minket, sem hogy valami pozitivat kelljen írjanak, mondjanak rólunk. Elsősorban a nèmetnyelvű médiákra gondolok.
Szerintem is volna mit tanuljunk a romànoktól, de a csehektől meg az osztrákoktól is.
Ehhez többet várnék a kormánytól.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 808
56 341
113
Értem az érveidet, a célunk is azonos, az odavezető utat viszont másban látjuk.

Ha ránézel Romániára, olyan országot látsz, amelyet itthon is szívesen látnál ?
Ha rájuk nézek, nem látom az eredményét/jutalmát a hazudozásnak, mások hátbaszúrásának, kurválkodásnak, törtetésnek, mások letaposásának. Csak azt érték el vele, hogy egész Európa őket tekinti a kontinens segglyukának... meg olyan közmondások létrejöttét inspirálták, hogy "románnak lenni foglalkozás".

Persze.. övék lett Erdély, de tudtak vele élni ? Mit tudtak vele kezdeni ? Mit értek vele ? Semmit... lehúzták a maguk szintjére.

Nem az a módja az előrébb jutásnak szerintem, amit leírtál, de értem a kétségbeesést, ami ilyen gondolatokat ébresztett benned. Azt látod, hogy becsülettel, derék kitartó munkával, egyenes gerinccel nem lehet előrébb jutni a mai, undorító g.ci világban. Igazad van, tényleg nem, vagy nagyon nehezen, de ez a keménység. Ez a küldetés, jónak megmaradni egy féreg világban.. és amikor azt látja xy, hogy mi nem basszuk át, mint előttünk az osztrák vagy a román, akkor gyarapodtunk egy baráttal, jóakaróval, úgy fognak belénk kapaszkodni, mint gyerek az apja karjába..és ettől leszünk egyre erősebbek. Mert nekünk nem partnereink, üzlettársaink lesznek, hanem barátaink,őszinte támogatóink.
Ne haragudj, de hiba a személyes viselkedés és egy ország viselkedése közt párhuzamot vonni.
Az országnak csak érdekei vannak, nem barátai. Az országok közti barátság, hűsèg szerintem egy romantikus elképzelés.
Csak meg kell talàlni a közös érdeket, mert az nem kell minden szomszédunkkal ugyanaz legyen. De ez a diplomàcia feladata.
 

AlbaRegia

Well-Known Member
2019. december 23.
392
1 035
93
Évek óta egy jó szót nem olvastam Magyarországról. Romániáról meg csak pozitiv tudósitàst látok. Ott szép a táj, a városok, poliglottak, barátsgosak az emberek...
Olyan negativ sablonba tettek minket, hogy abból nagyon nehéz lesz kijönni. "Magyar állapotok" szinte már a fasizmus, elnyomás stb szinonimája. Legjobb esetben egyszerűen inkább ignoràlnak minket, sem hogy valami pozitivat kelljen írjanak, mondjanak rólunk. Elsősorban a nèmetnyelvű médiákra gondolok.
Szerintem is volna mit tanuljunk a romànoktól, de a csehektől meg az osztrákoktól is.
Ehhez többet várnék a kormánytól.


Csak annyira lehetünk rosszak nyugaton hogy múlt héten csütörtökön Fehérvár belvárosát járva vagy 20 japo olasz amerikai német túristába botlottam bele!
 
  • Imádom
Reactions: Kim Philby

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 438
23 572
113
Hurrá nyert Ficó, hurrá Viktor barátja!!

Mi az első lépése?

:(:(:(

“újságírói kérdésre válaszolva Fico megerősítette: amennyiben ők alakítanak kormányt, annak egyik első lépése egy olyan határozat elfogadása lesz, hogy az illegális migráció megfékezésére ideiglenesen határellenőrzést vezessenek be a szlovák–magyar határon”



 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 040
82 459
113
Közben Varsóban :

A Polgári Platform vezetője, Donald Tusk szervezte. A demonstrációt „Millió Szív Menetelésnek” nevezte.

Tusk azt állítja, hogy több mint egymillió ember vesz részt az akcióban. Erről még nem érkezett hivatalos információ.

A felvonulás helyszínén nagy a rendőrségi készültség. Még nem avatkozik bele abba, ami történik.

CMy2Uu4wnF4.jpg
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Hurrá nyert Ficó, hurrá Viktor barátja!!

Mi az első lépése?

:(:(:(

“újságírói kérdésre válaszolva Fico megerősítette: amennyiben ők alakítanak kormányt, annak egyik első lépése egy olyan határozat elfogadása lesz, hogy az illegális migráció megfékezésére ideiglenesen határellenőrzést vezessenek be a szlovák–magyar határon”



Nagyon helyes.
Ha nem fogjuk meg a migriket, majd itt maradnak és foglalkoztatja őket a sok ételkiszállító NGO alapú cég (pl. Food-panda, Wolt). Esetleg mennek Ausztria felé.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Évek óta egy jó szót nem olvastam Magyarországról. Romániáról meg csak pozitiv tudósitàst látok. Ott szép a táj, a városok, poliglottak, barátsgosak az emberek...
Olyan negativ sablonba tettek minket, hogy abból nagyon nehéz lesz kijönni. "Magyar állapotok" szinte már a fasizmus, elnyomás stb szinonimája. Legjobb esetben egyszerűen inkább ignoràlnak minket, sem hogy valami pozitivat kelljen írjanak, mondjanak rólunk. Elsősorban a nèmetnyelvű médiákra gondolok.
Szerintem is volna mit tanuljunk a romànoktól, de a csehektől meg az osztrákoktól is.
Ehhez többet várnék a kormánytól.
A médiát elkell engedni... 10ből 8 ember tudja, a külföldiek is, hogy hazugság vagy féligazság, ami a tv-ből jön.
Nem tudom mennyire mozogsz BP-n, de én a turisták számán nem igen vettem észre a "negatív sablont". Magyarországra most is több turista jön és korábban is több turista jött, mint Romániába. Szerintem az, hogy lefasisztáznak minket kb pozitív reklám, mert így tudja a német, meg a holland turista, hogy itt nem kell idegen kultúrájúakat kerülgetniük.

Ne haragudj, de hiba a személyes viselkedés és egy ország viselkedése közt párhuzamot vonni.
Az országnak csak érdekei vannak, nem barátai. Az országok közti barátság, hűsèg szerintem egy romantikus elképzelés.
Csak meg kell talàlni a közös érdeket, mert az nem kell minden szomszédunkkal ugyanaz legyen. De ez a diplomàcia feladata.
Az országok közötti kapcsolatokat is emberek, személyes kapcsolatok tartják fent... ezért van az, hogyha kormányváltás lenne Lengyelországban vagy Szerbiában, jönne egy balos-mainstream garnitúra, akkor megromlana velük a viszony, ahogy pl a csehekkel megis romlott vagy legalábbis rosszabb, mint Babissal volt.
Érdekei mindenkinek vannak, de lehet úgy érvényre juttatni egy érdeket, hogy csak az én céljaim teljesüljenek, meg úgy is, hogy a másiké is, létrehozva egy win-win helyzetet. Nem minden dologban van win-win szituáció, de azért elég sokban kilehet alakítani egy kompromisszumos megoldást, ami mindenkinek megfelel, de ehhez engedni kell, mindenkinek. Konstruktív hozzáállás kell.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Közben Varsóban :

A Polgári Platform vezetője, Donald Tusk szervezte. A demonstrációt „Millió Szív Menetelésnek” nevezte.

Tusk azt állítja, hogy több mint egymillió ember vesz részt az akcióban. Erről még nem érkezett hivatalos információ.

A felvonulás helyszínén nagy a rendőrségi készültség. Még nem avatkozik bele abba, ami történik.

CMy2Uu4wnF4.jpg
Ezek pedig miért tüntetnek?
Csak azt ne tanácsoljátok, hogy ólvasam el a szajha médiában, ha akarom tudni, mert nem vagyok mazohista.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 728
86 361
113
Közben Varsóban :

A Polgári Platform vezetője, Donald Tusk szervezte. A demonstrációt „Millió Szív Menetelésnek” nevezte.

Tusk azt állítja, hogy több mint egymillió ember vesz részt az akcióban. Erről még nem érkezett hivatalos információ.

A felvonulás helyszínén nagy a rendőrségi készültség. Még nem avatkozik bele abba, ami történik.

CMy2Uu4wnF4.jpg
Ez még egy békemenet méretű sincs. Tusk egy politikai hulla. Lapozzunk.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby and vata

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 728
86 361
113
Igen, a cikk pontosan leírja mi történt:
„szavazz ránk, mert mi vagyunk a magyarok, és a magyaroknak a parlamentben a helyük”

Honnan is ismerős ez? Ja, itthonról, csak más név áll a magyarok helyén és más akiknek a parlamentben a helyük ...

A magyar közösség bármilyen összefogásának a parlamentben lenne a helye, de nem véletlen, hogy 20-50% között volt "magyarlaktáék"-nál a szavazási hajlandóság.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 728
86 361
113
Ez a kedvenc részem:
"Nem tudtak mit kezdeni az új helyzettel; hiába bizonyosodott be 2010-ben, 2012-ben, 2016-ban és 2020-ban, hogy amit csinálnak, az nem elég, nem jó, nem csináltak mást, mert nem tudták, hogy mit és hogyan kéne. Ahhoz viszont ennek ellenére ragaszkodtak, hogy ők csinálják."
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Na ettől a szlovák eredménytől, van de lejeb és csapata két irányba fo@ott a reggel a tanga mellett.
Mi lesz itt, atya-gatya, ha még a lengyeleknél is buknak a libsik!
Tömeges szektás öngyilkosságot követnek el ezek a nagy Brüsszelisztáni üvegpalotában.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 728
86 361
113
Na ettől a szlovák eredménytől, van de lejeb és csapata két irányba fo@ott a reggel a tanga mellett.
Mi lesz itt, atya-gatya, ha még a lengyeleknél is buknak a libsik!
Tömeges szektás öngyilkosságot követnek el ezek a nagy Brüsszelisztáni üvegpalotában.
Az a gáz, hogy még a szlotákoknál se buktak, sőt!
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 728
86 361
113
Nagyon helyes.
Ha nem fogjuk meg a migriket, majd itt maradnak és foglalkoztatja őket a sok ételkiszállító NGO alapú cég (pl. Food-panda, Wolt). Esetleg mennek Ausztria felé.
Ez annyira lényegtelen!!!

Az egész nyugat erre készül a saját maguk által beterelt migirik miatt, mert nem kis tétel lenne a covid baromság és az Ukrajna csápolása miatt megfogyatkozott államkasszáknak a migirik elszállásáolása, etetése és pénzelése, a tősgyökér nyugatiak ellenében.

Nézzétek meg az index címlapot! A baloldali hír:

A jobboldali:

Nem, az első hír nem arról szól, hogy lecsapná Ukrajnát a lélegeztetőről, amiről kb. a sajttájon is beszélt, nem, hanem arról, amit mindenki csinálni FOG, csak ugye az indexen azt kell kiemelni, mert Orbánnn! Aztán - hopp - ott a második, amiben mindenki ezt tervezi: a németek, polákok, csehek, szlovének, horvátok, stb.

Ráadásul Fico:
1. nincs még megbízva, max. holnap.
2. nincs kormányon
3. mire kormányra kerül, az egész összes többi már rég bevetette a határellenőrzés visszaállítását projektet úgy, hogy pl. baromállat szlovénok még a keritést is lebontották előtte!

De ahogy kormányra kerül - a felsoroltakkal ellentétben - Fico tényleg Ukrajna ellen fog lépkedni, amivel Ukrajna újabb halállistást köszönthet, már amíg létezik. De igen, a szlovák-magyar határellenőrzést kell ilyenkor kiemelni! :D