[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
153
63
Érdekes, hogy még sem vonja ki mindenki és építi le totálisan a harci helikoptereket!
Nálunk most mire fognak majd hivatkozni az illetékesek?
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Érdekes, hogy még sem vonja ki mindenki és építi le totálisan a harci helikoptereket!
Nálunk most mire fognak majd hivatkozni az illetékesek?

Öncenzúra. Önkorlátozás. Sajnos a magyar politikai elit már - egy két rövidebb időszakot leszámítva - mindig egyfajta "fentről" elvárt megfelelési kényszer alatt van, képtelen a nemzet érdekeit előre sorolni. A prioritás, hogy a "szomszédok érzékenységét" meg ne sértsük című linderbélai színdarabot adják elő folyamatosan. A tény az, hogy eléggé sikerrel verték bele a magyarokba a háborúk után negatív előjelű skrupulusokat, gyakorlatilag a külpolitika szintjén, még szavakban sem vagyunk egyenrangú felek. A szövetséges szomszédaink néha olyan hangon szólalnak meg velünk szemben, ami még ellenségek között is megengedhetetlen.
Sajnos az a módi, hogy nekünk nem csak szavakban, hanem tettekben - értsd, a hadsereg minimalizálása - is bizonyítani kell a békés szándékainkat ...
A helikopterek ügyében, az egy típus beszerzésére - ami tulajdonképpen semmire nem lesz jó - kiírt pályázat pont ebbe a sorba illeszkedik.
Pedig még a laikusok is tudják, hogy harci helikopterek nélkül szart sem ér az ország védelme. A támadáshoz meg jóval több fajta és mennyiségű eszköz kell egyébként is.
 

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
925
251
63
Érdekes, hogy még sem vonja ki mindenki és építi le totálisan a harci helikoptereket!
Nálunk most mire fognak majd hivatkozni az illetékesek?

Mire kéne hivatkozni? Lengyelország más kategória mint mi vagy szlovákok. Nem hiszem, hogy ezt nehéz észrevenni. A "kisebb" országok lemondanak bizonyos képességekről pl. harckocsi (hollandok) vagy a komoly harci helikopterekről (mi, szlovákok, csehek?). Hogy ez jó-e vagy nem arról lehet vitatkozni.
 

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
925
251
63
A csehekről annyi hír volt, hogy ők se tudják mit akarnak. Többször felmerült már, hogy lecserélik a keleti gépeiket. A románoknak nincs "igazi" harci helikopterük.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Hát a Spike-okkal felszerelt IAR330-ak vagy mik szerintem azért elég kellemetlenek lehetnek... :(
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Csehek megtartnak 1 századni (v ilyesmi) helit, nem? Illetve románok is...

Nekünk már most sincs egy darab sem.
A cseh fehér könyv (haderőreform) szerint javaslatot tesznek a Mi-24/35-ös helikopterek eladására a rossz ballisztikai védelmi tulajdonság, az elavult repüléselektronika valamint a NATO-n belüli együttműködési képesség hiánya miatt.
A harci helikopterek helyett a NATO kollektív rendszerében is alkalmazható szállító helikopterekre helyeznék a hangsúlyt.
A románok nem említik a harcikat, de sztem ők se tartják meg, az F-16 vásárral kilövik a költségvetésüket rendesen, és ha az egyéb kiadásokat is hozzávesszük, hát ők se állnak jobban mint mi.
 

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
925
251
63
Hát a Spike-okkal felszerelt IAR330-ak vagy mik szerintem azért elég kellemetlenek lehetnek... :(

Igen.... De azért az AH-64, Ah-1 a Tiger vagy az A-129 az igazi harci helikopter. Ezekből nem sok van a környékünkön. A lengyeleknél lesz a hír szerint ilyen kategória. A többiek meg vagy könnyű helikoptert vagy teherszállítót használnak majd.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Többször esett már róla szó, én még mindig az EC145/645 kategória mellett tenném le a voksom... Gyak 1 típus, akár lehetne minden feladatra is Mo.-on, nem kizárólag katonai célokra, és lehet rájuk némi fegyvert is rakni...
AH-64 kategória valóban nem kell nekünk, nem az oroszok v. USA ellen kell fegyverkeznünk... A Grippenek kiegészítésére viszont egy ilyen kategória még szerintem hasznos lenne.
 

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
925
251
63
Én talán az elsők közt említettek az MH fejlesztős topikban az EC 645-öt akkor jól le lettem szólva. Én is pont ezt próbálom mondani, hogy csak a jelentősebb országoknak lesz pl komoly harci helikopterük.

ui.: Gripen 1 P.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
romániát illetően:

A románoknak viszont rengeteg felfegyverzett helikopterük van.

25 darabot SOCAT-ot rendeltek, ebből 3 már lezuhant.. aztán kérdés,hogy megjavították-e őket, ill hány bevethető.

Találtam pár érdekes cikket, nem mindegyik e havi,de érdekes..

http://kolozsvaros.ro/web/kolozsvaros/-/nacizmussal-vadoljak-magyarorszagot

http://www.kolozsvaros.ro/web/kolozsvaros/-/elegem-van-romaniabol-erdelyemet-akarom-

http://kolozsvaros.ro/web/kolozsvaros/-/sabin-gherman-nem-erzem-azt-hogy-romania-letezne

http://kolozsvaros.ro/web/kolozsvaros/-/l-boia-az-i-vilaghaboru-egy-europai-polgarhaboru-volt

http://kolozsvaros.ro/web/kolozsvaros/-/miert-nem-vagyunk-europaiak-

http://kolozsvaros.ro/web/kolozsvaros/-/a-velejeig-romlott-erdely-nem-kellene-romania-resze-legyen
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 131
7 161
113
Azt hiszem, hogy ez magárt beszél:

http://www.felvidek.ma/nezopont/jegyzet-kommentar/47850-a-csangok-kozott-a-magyar-az-ordog-nyelve

"Papjuk azt prédikálja, hogy anyanyelvük az ördög nyelve, a magyar kultúra a Sátán kultúrája és elégettette velük a magyar imakönyvüket! Máglyát rakatott az udvaron. És elhiteti velük, hogy csak akkor hallgattatik meg az imájuk, ha románul imádkoznak. Ezt ők el is hiszik!
Valamilyen magyar szervezet egy kirándulást szerezett a Balatonhoz. Busszal vitték volna őket. Ekkor a pap a misén elmondta, ha el merészelnek menni, akkor olyan misét tart, hogy élve közülük egy sem jön vissza!"

"Havasi Péter be akart menni a paphoz interjút készíteni, de azt javasolták neki, ne tegye, mert inkább ártana vele. A iasi [jászvásárhelyi] teológián a csángó fiúk is olyan agymosáson mennek keresztül, hogy magyarul nem hajlandók velük beszélni. Azzal zsarolják őket, ha nem fogadnak szót, akkor a családban ha meghal valaki, azt nem temetik el."
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 725
76 747
113
https://www.youtube.com/watch?v=CroHKhuXJjU&hd=1

Kár hogy nem mutatja közben az évszámot valamelyik sarokban.
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
Eközben a lengyeleknél!
CQJo797.jpg

9IiiPVV.jpg

etLdG50.jpg

VE9rzGT.jpg

dGupw0I.jpg

G0nD0xc.jpg

n3HFi6C.jpg
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
Nagyrészt azok támogatják, akiket úgysem fognak besorozni, mert vagy nők, vagy voltak már sorkatonák, stb. Érdekesebb számot kapnánk szerintem, ha az érintetteket kérdeznék meg.

Amúgy látjuk, hogy a kéthetes (tartalékos)képzés szart sem ér. Még esetleg a svájci változatban, ahol évi két hét a kötelező. A sorkatonaságról meg érdekes történeteket lehet hallani azoktól, akik voltak, de nekem sohsem az jött le, hogy hoznák a hivatásosak szintjét. Na meg egy évet elvesz az életedből.
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
153
63
Nem teljesen értek veled egyet. A sorkatonasággal az volt a baj, hogy tényleg elvett egy évet néhány ember életéből. Ez alól azért voltak kivételek! Volt ahol kitöltötték tartalommal az egy évet.

Nem lenne semmi kifogásom most sem ellene, ha értelmes dolgokat csinálnának a sorosok ,de persze rövidebb idő alatt.
Nem kell itt nagy dolgokra gondolni kérem! Régen pont az volt a baj és azért volt drága, mert a konyhától a nehéz technikáig sorosok voltak és le is rúgtak mindent.
A nehéz technikát üzemeltessék a szerződésesek és a hivatásosok a konyhát pedig civilek!
A sor állomány pedig a kézi fegyvereket(mindent ami rendszeresítve van) tanulja meg profi módon alkalmazni. Harcászat és közelharc oktatás, de az egész idő alatt.
Időtartamot szándékosan nem írtam azt a hozzá értők remélem megteszik majd!
Ezek után, erre az alapra jöhetne egy svájci minta. Nem tudom pontosan, de évente 2 hét, ha jól tudom.
Szerintem ez abszolút túlélhető ( a svájciak se haltak még ki) és ha beüt a baj, akkor van tényleges tartalékos rendszerünk, nem csak egy annak nevezett, nyugdíj korabeliekkel feltöltött látszat valami.
Ezzel nem akartam az elhivatottakat megsérteni!
 

magic

Member
2012. február 22.
92
0
6
Van egy elég elvetemült ötletem.
Talán az egy élhető megoldás lenne ha kombinálnák egyfajta főiskolai szintű oktatással.

Létrehoznának egy főiskolát ahova az mehet aki a nem tök hülye de nem lenne meg a pontja bizonyos képzésekhez Például ha 3,5 az átlaga de a képzésre 4,0 vagy jobb átlaggal lehet bekerülni. Egy 4 éves képzést elnyújtanak 5-6 évesre. A delikvens kiképzést kap és elvégezheti a választott szakot. Közben folyamatosan valamilyen intenzitással gyakorlatozik és a civil életnél nagyobb fegyelemben él. Még ha nem feltétlenül a szerződésesek fegyelmét várják el tőle.

Ezzel a megoldással több ezer jól képzett(Egy fél egy éves időtartamú sorkatonasághoz képest) fiatal önkéntes/katona állna rendelkezésre folyamatosan. Ráadásul vélhetően műveltebb emberkék kezébe kerülne csak fegyver.

Ez nemcsak a lengyeleknél de nálunk és a többi európai országban is hasznos lenne.
Szinte biztosan működik hasonló rendszer pár helyen.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 287
68 352
113
Főiskolásokat akarsz kiképezni? :) Kemény munka lenne... gondolj bele mennyit szívnak,isznak,meg amilyen a világképük...

Inkább börtönökben kéne szétnézni. 1 éves kiképzés , (kőkemény rendes, nem olyan brahi mint anno sorosként vagy mint esetleg most.
És komolyabban ráfeküdnék a toborzók helyében az állami gondozott gyerekekre. Ők már úgyis megszokták a csoportos dolgokat és a fegyelmet,rendet. A szállásuk , élelmük pedig eképp továbbra is biztosított.