[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 242
113
Ez még viccnek is szar.

Az 1848/49-es szabadságharc idején a szerbek úgy próbáltak önállósodni, hogy nekiálltak irtani a magyarokat a Délvidéken. Volt hogy a magyar csapatok amikor megérkeztek egy faluba, akkor a templom tele volt levágott gyerekfejekkel. Az egyik településen a magyar szobor talpazatát magyarok fejeivel rakták körbe. Sokszor a levágott fejet a következő áldozat rakta oda. Volt, hogy apa a fiáét.

Ezeket véded te...
 

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
Az 1848/49-es szabadságharc idején a szerbek úgy próbáltak önállósodni, hogy nekiálltak irtani a magyarokat a Délvidéken. Volt hogy a magyar csapatok amikor megérkeztek egy faluba, akkor a templom tele volt levágott gyerekfejekkel. Az egyik településen a magyar szobor talpazatát magyarok fejeivel rakták körbe. Sokszor a levágott fejet a következő áldozat rakta oda. Volt, hogy apa a fiáét.

Ezeket véded te...
védi a fene őket, de ezen az alapon az egész világot le lehetne atombombázni, mert nem született még olyan nép aki ne követett volna el hasonlót, bármennyire is szar kimondani de a magyarok se voltak néha különbek
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Az 1848/49-es szabadságharc idején a szerbek úgy próbáltak önállósodni, hogy nekiálltak irtani a magyarokat a Délvidéken. Volt hogy a magyar csapatok amikor megérkeztek egy faluba, akkor a templom tele volt levágott gyerekfejekkel. Az egyik településen a magyar szobor talpazatát magyarok fejeivel rakták körbe. Sokszor a levágott fejet a következő áldozat rakta oda. Volt, hogy apa a fiáét.

Ezeket véded te...

Ezt mind tudjuk, sőt a többi pogromot is.
De ha leatomozod, mindenkit megölsz válogatás nélkül. Mivel a magyar legnagyobb, őket gyilkolod meg arányosan leginkább. Gratula.
Csak érdekességképpen, a Délvidéken magyar, román, horvát, szlovák, cigány, crnagorác, bunyevác, macedón, ruszin, zsidó és még ukrán kisebbség is él a szerb mellett.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti and lgabo

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Donald Trump: "Nagy hiba, hogy mi lebombáztuk a szerb népet. Clintonék ez sikernek tartják, de nekem ez nagy szégyen."
Ja, mert fostak bemenni szárazföldi haderővel. Tudták, hogy nagyon nagy veszteségek lennének úgy.
Egy amcsi tanácsadó emlékezett egyszer, virágnyelven mondta, miért a levegőből hadakoztak, ott nekik nincs ellenfél.
 

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
Ja, mert fostak bemenni szárazföldi haderővel. Tudták, hogy nagyon nagy veszteségek lennének úgy.
Egy amcsi tanácsadó emlékezett egyszer, virágnyelven mondta, miért a levegőből hadakoztak, ott nekik nincs ellenfél.
nem sokkal keletebbre már ott se lennének annyira nagyfiúk, jöhetne értük zsákos frodó
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 188
113
védi a fene őket, de ezen az alapon az egész világot le lehetne atombombázni, mert nem született még olyan nép aki ne követett volna el hasonlót, bármennyire is szar kimondani de a magyarok se voltak néha különbek
Az 1848/49-es szabadságharc idején a szerbek úgy próbáltak önállósodni, hogy nekiálltak irtani a magyarokat a Délvidéken. Volt hogy a magyar csapatok amikor megérkeztek egy faluba, akkor a templom tele volt levágott gyerekfejekkel. Az egyik településen a magyar szobor talpazatát magyarok fejeivel rakták körbe. Sokszor a levágott fejet a következő áldozat rakta oda. Volt, hogy apa a fiáét.

Ezeket véded te...
Egy ostoba növény vagy, vagy provokátor, ez a kettő lehet, én eldönteni nem tudom!

Nem "ezeket" védem, hanem a magyar áldozatokat, amivel járna egy ilyen. Mert igen, előttem leírták páran, hogy bármilyen fura, ott is élnek magyar emberek. Meg Pécsen és Szegeden is, akik mondjuk lehet nem osztják a véleményed, hogy mekkora ötlet telibaszni a tőlük nem is oly távoli Szerbiát atommal. Meg úgy általában, nem tartom jó ötletnek a nukleáris holokusztot! Tudom tudom, egy rohadt becsökönyösödött konzervatív hülye vagyok, aki nem tud felnőni a te filantróp europeér liberális haladó szemléletedhez! Sajnos szintén ahogy előttem rávilágítottak, ilyen alapon szerintem nincs olyan ország, amelyet ne lehetne "jogos indokkal" leatomozni, mert pl. még az általad oly sokra becsült USA is arra alapozta a létrejöttét, hogy az őslakosokat szisztematikusan kiírtotta, ellopta a földjüket, és koncentrációs táborba kényszerítette azt a keveset, amely megmaradt közülük. Akkor szerinted le kell atomozni az USA-t is? A németek MAGYAR zsidókat/cigányokat öltek le, előidézték nekünk a Don kanyart, atomot rájuk is? Igazából mi is úgy foglaltuk el a kárpát medencét, ahogy, bizony itthon nem divat ezt kimondani, de nem jóságos katonabácsit játszottak a mieink sem pl. ODAFELÉ menet a második vh-ban a Szu-ban, atomot ránk is?
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos and lgabo

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
Egy ostoba növény vagy, vagy provokátor, ez a kettő lehet, én eldönteni nem tudom!

Nem "ezeket" védem, hanem a magyar áldozatokat, amivel járna egy ilyen. Mert igen, előttem leírták páran, hogy bármilyen fura, ott is élnek magyar emberek. Meg Pécsen és Szegeden is, akik mondjuk lehet nem osztják a véleményed, hogy mekkora ötlet telibaszni a tőlük nem is oly távoli Szerbiát atommal. Meg úgy általában, nem tartom jó ötletnek a nukleáris holokusztot! Tudom tudom, egy rohadt becsökönyösödött konzervatív hülye vagyok, aki nem tud felnőni a te filantróp europeér liberális haladó szemléletedhez! Sajnos szintén ahogy előttem rávilágítottak, ilyen alapon szerintem nincs olyan ország, amelyet ne lehetne "jogos indokkal" leatomozni, mert pl. még az általad oly sokra becsült USA is arra alapozta a létrejöttét, hogy az őslakosokat szisztematikusan kiírtotta, ellopta a földjüket, és koncentrációs táborba kényszerítette azt a keveset, amely megmaradt közülük. Akkor szerinted le kell atomozni az USA-t is? A németek MAGYAR zsidókat/cigányokat öltek le, előidézték nekünk a Don kanyart, atomot rájuk is? Igazából mi is úgy foglaltuk el a kárpát medencét, ahogy, bizony itthon nem divat ezt kimondani, de nem jóságos katonabácsit játszottak a mieink sem pl. ODAFELÉ menet a második vh-ban a Szu-ban, atomot ránk is?
de miért nekem írtad? :D
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 242
113
védi a fene őket, de ezen az alapon az egész világot le lehetne atombombázni, mert nem született még olyan nép aki ne követett volna el hasonlót, bármennyire is szar kimondani de a magyarok se voltak néha különbek

Néha. A szerbek meg kb mindig. Vannak azért elég alja népek és a szerbek ebben valószínűleg dobogósak. A magyarok meg bizony igencsak békések voltak a többi néphez képest. Sokszor épp emiatt szívtunk.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 242
113
Ezt mind tudjuk, sőt a többi pogromot is.
De ha leatomozod, mindenkit megölsz válogatás nélkül. Mivel a magyar legnagyobb, őket gyilkolod meg arányosan leginkább. Gratula.
Csak érdekességképpen, a Délvidéken magyar, román, horvát, szlovák, cigány, crnagorác, bunyevác, macedón, ruszin, zsidó és még ukrán kisebbség is él a szerb mellett.

Sikerült a lehető leghülyébb módon értelmezned amit írtam. :)
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 242
113
Egy ostoba növény vagy, vagy provokátor, ez a kettő lehet, én eldönteni nem tudom!

Nem "ezeket" védem, hanem a magyar áldozatokat, amivel járna egy ilyen. Mert igen, előttem leírták páran, hogy bármilyen fura, ott is élnek magyar emberek. Meg Pécsen és Szegeden is, akik mondjuk lehet nem osztják a véleményed, hogy mekkora ötlet telibaszni a tőlük nem is oly távoli Szerbiát atommal. Meg úgy általában, nem tartom jó ötletnek a nukleáris holokusztot! Tudom tudom, egy rohadt becsökönyösödött konzervatív hülye vagyok, aki nem tud felnőni a te filantróp europeér liberális haladó szemléletedhez! Sajnos szintén ahogy előttem rávilágítottak, ilyen alapon szerintem nincs olyan ország, amelyet ne lehetne "jogos indokkal" leatomozni, mert pl. még az általad oly sokra becsült USA is arra alapozta a létrejöttét, hogy az őslakosokat szisztematikusan kiírtotta, ellopta a földjüket, és koncentrációs táborba kényszerítette azt a keveset, amely megmaradt közülük. Akkor szerinted le kell atomozni az USA-t is? A németek MAGYAR zsidókat/cigányokat öltek le, előidézték nekünk a Don kanyart, atomot rájuk is? Igazából mi is úgy foglaltuk el a kárpát medencét, ahogy, bizony itthon nem divat ezt kimondani, de nem jóságos katonabácsit játszottak a mieink sem pl. ODAFELÉ menet a második vh-ban a Szu-ban, atomot ránk is?

Hát nem úgy tűnt, hogy te a magyar áldozatokról beszéltél. Meg amit írtam azt nem ebben a kontextusban kell érteni. Meg nem tudom mióta érdekel téged a magyar emberek sorsa... ahogy korábban írtad, ha megfizetnek, neked minden jó...