[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 747
3 928
113
Tudok róla. Sajnos a mai fiúk is részben benne voltak a privatizációs dolgokban. Matolcsy pl.

Egyébként akkor nem volt káosz, akik azt a helyzetet kialakították nagyon tudatosan alakították ki.
Lófaszt nem volt káosz , és még finom vagyok! Viszont a tudatos kialakításban igazad van.
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 878
5 188
113
De ha nincs állami kényszer, okos és előre felkészült emberek csoportja önálló építkezésbe kezdhet. Én tuti elkezdeném megszervezni először csak az utca, aztán egyre nagyobb területek rendjét.


Ez azért egy soktényezős dolog, lehet úgy járnánk mint 18/19 ben. Max akkor menne ha mindenhol káosz van , madmaxi világ.
 

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
A múltkor írtam, hogy bármilyen iszlám jobb mint a szerb és a román. Ezt különösen a szerbre értettem! A szerb az egy olyan undort keltő állatfaj, aminek semmi köze az emberiséghez. Semmi.

Ilyen baromságot régen olvastam. A románok kapcsán nincs vita, a viszont szerbekről valamilyen egészen torz kép alakult ki benned.
Bátor, harcos nép, a legkeményebb ellenfelek voltak egybehangzó beszámolók szerint is az első világháborúban, akikkel hasonlóan mocskosul bántak el a szabadkőművesek 9-18-20 éve, mint velünk 1920-ban.
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo and haubagoi

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Ilyen baromságot régen olvastam. A románok kapcsán nincs vita, a viszont szerbekről valamilyen egészen torz kép alakult ki benned.
Bátor, harcos nép, a legkeményebb ellenfelek voltak egybehangzó beszámolók szerint is az első világháborúban, akikkel hasonlóan mocskosul bántak el a szabadkőművesek 9-18-20 éve, mint velünk 1920-ban.
Fogadjunk, hogy Rácz a családneved. :)
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Ilyen baromságot régen olvastam. A románok kapcsán nincs vita, a viszont szerbekről valamilyen egészen torz kép alakult ki benned.
Bátor, harcos nép, a legkeményebb ellenfelek voltak egybehangzó beszámolók szerint is az első világháborúban, akikkel hasonlóan mocskosul bántak el a szabadkőművesek 9-18-20 éve, mint velünk 1920-ban.

Először is leszögezném, hogy a szerbek is hús-vér emberek, tehát akad köztük jó ember is meg rossz ember is.
Megállapításod bátorságukról talán az I.VH idejében igaz volt, ma már azonban az akkori Szerbia (mai Szerbia - Vajdaság) területén élőkre nem mondható. Ezt bebizonyították a '90-es évek háborúiban. Mármint hogy nagy részük nagy dumás, és aljas, és gyáva. A vajdasági- és horvátországi gyökerű szerbek kissé más tészta (úgy általában).
Azt is tudni illik, hogy a mai szerbek el nem hanyagolható része (de a hangadók mindenképen) rühelli az őket körülvevő összes népet és vélt elszámolni valót tartogat magában ellenük. Ez alól teljes kivételt képeznek a románok, részleges kivételt a macedónok (elbolgárosított szerbekként tekintenek rájuk és igényt tartanak Macedónia nagy részére), és részleges kivételt képeznek a monte-negróiak (mármint az a része akik a szerbekre testvérként tekintenek). Mi magyarok a szemükben természetesen náci-fasiszták vagyunk és ezt bizonyítva újra és újra felemlegetik a '42-es Újvidéki razzia (szerintük) 4500 áldozatát (nem is vitatkoznák ezzel a számmal, hiszen nem voltam jelen az összeszámolásnál). A háború végén (és azt követően) történt mészárlást, melyben több tízezer ártatlan magyar és sváb áldozatot (ez így együttesen bőven 100 ezer felett van) ejtettek természetesen elhalgatják. A kollektív bűnösségre való tekintettel! (Igen, így és sokszor ezekkel a szavakkal) Azzal kapcsolatban is lapítanak, hogy a partizán kivégzőosztagok szinte kizárólag szerbekből álltak.
Azt is megemlíteném, hogy igencsak ortodox (pravoszláv) hitük köré gyülekeznek, holott legnagyobb részük istenbe nem hisz. Ebből fakadóan a más vallásúakat kb. nem is tisztelik emberszámban.
Mindez fenti, mondom, a hangadókra vonatkozik. Akad köztük szépszerivel normális ember (barát), a fentiekkel ellenkező véleményüket azonban legtöbbször ki sem merik nyilvánítani, és ez főleg a a '90-es években volt igaz.
Maradjunk végezetül annyiban, hogy Szerbiával én nem bratyiznék különösebben. Sokkar rutinosabb csalók mint mi volnánk ...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 764
46 869
113
Először is leszögezném, hogy a szerbek is hús-vér emberek, tehát akad köztük jó ember is meg rossz ember is.
Megállapításod bátorságukról talán az I.VH idejében igaz volt, ma már azonban az akkori Szerbia (mai Szerbia - Vajdaság) területén élőkre nem mondható. Ezt bebizonyították a '90-es évek háborúiban. Mármint hogy nagy részük nagy dumás, és aljas, és gyáva. A vajdasági- és horvátországi gyökerű szerbek kissé más tészta (úgy általában).
Azt is tudni illik, hogy a mai szerbek el nem hanyagolható része (de a hangadók mindenképen) rühelli az őket körülvevő összes népet és vélt elszámolni valót tartogat magában ellenük. Ez alól teljes kivételt képeznek a románok, részleges kivételt a macedónok (elbolgárosított szerbekként tekintenek rájuk és igényt tartanak Macedónia nagy részére), és részleges kivételt képeznek a monte-negróiak (mármint az a része akik a szerbekre testvérként tekintenek). Mi magyarok a szemükben természetesen náci-fasiszták vagyunk és ezt bizonyítva újra és újra felemlegetik a '42-es Újvidéki razzia (szerintük) 4500 áldozatát (nem is vitatkoznák ezzel a számmal, hiszen nem voltam jelen az összeszámolásnál). A háború végén (és azt követően) történt mészárlást, melyben több tízezer ártatlan magyar és sváb áldozatot (ez így együttesen bőven 100 ezer felett van) ejtettek természetesen elhalgatják. A kollektív bűnösségre való tekintettel! (Igen, így és sokszor ezekkel a szavakkal) Azzal kapcsolatban is lapítanak, hogy a partizán kivégzőosztagok szinte kizárólag szerbekből álltak.
Azt is megemlíteném, hogy igencsak ortodox (pravoszláv) hitük köré gyülekeznek, holott legnagyobb részük istenbe nem hisz. Ebből fakadóan a más vallásúakat kb. nem is tisztelik emberszámban.
Mindez fenti, mondom, a hangadókra vonatkozik. Akad köztük szépszerivel normális ember (barát), a fentiekkel ellenkező véleményüket azonban legtöbbször ki sem merik nyilvánítani, és ez főleg a a '90-es években volt igaz.
Maradjunk végezetül annyiban, hogy Szerbiával én nem bratyiznék különösebben. Sokkar rutinosabb csalók mint mi volnánk ...
Abban a részben egyet értek, hogy ők is emberek, akad köztük jó - rossz, egyaránt. Nálunk sajnos mindenki rutinosabb csaló, aki körbevesz minket. Ahogy én tudom, a Románokat utálják a legjobban, meg az albánokat. Én viszont mindenkivel baráti hangot ütnék meg, aki normálisan közelít felénk, legyen az bármilyen sérelem, amit a történelemben egymás ellen elkötvettünk. Ezért nálam a Román is, a Szlovák is, a Szerb is ember, és nem ellenséges ország a jelenben, amíg tisztességesen viselkedik. Jelenleg szerintem a leginkább problémás az összes szomszédunk közül azok a Magyar-Román kapcsolatok, de ettől függetlenül ott is él nem kevés normális ember, a Magyarokon túl is...
 
A

altx

Guest
Abban a részben egyet értek, hogy ők is emberek, akad köztük jó - rossz, egyaránt. Nálunk sajnos mindenki rutinosabb csaló, aki körbevesz minket. Ahogy én tudom, a Románokat utálják a legjobban, meg az albánokat. Én viszont mindenkivel baráti hangot ütnék meg, aki normálisan közelít felénk, legyen az bármilyen sérelem, amit a történelemben egymás ellen elkötvettünk. Ezért nálam a Román is, a Szlovák is, a Szerb is ember, és nem ellenséges ország a jelenben, amíg tisztességesen viselkedik. Jelenleg szerintem a leginkább problémás az összes szomszédunk közül azok a Magyar-Román kapcsolatok, de ettől függetlenül ott is él nem kevés normális ember, a Magyarokon túl is...

Ahoy hogz valaki megmondja ki mien csalo, elosszor azokal hogy eljel egy hosszabb ideig.
Nem mondom hogy csalok, de a szerbeknel nagyon el ment az esz az utolso 15 evben.
Nagyon bunko, szemtelen mindenki. Majdnem nincs nap hogy kimeny a varosba es ne balhez osze valameirt valakivel.
A szegenyseg es a 90 evek hulyesege megtete a magaet. Feszult mindenki, eleg egy kis dolog es mar men a cirkusz, a verekedes meg a tobbi.

Total mas elmeni pl magyarorszagra es meglatni hogy milyen nyugodtak az emberek.
En csak azert is elmenek innen mert itt nincs biztonsag erzes. Mindig valami balhe van.

Masik tevedesed az hogy utaljak a romanokat.
Ez egyaltalan nem igy van, egyetlen szomszed akivel nem haboruzot a szerb az a roman. Egeszen jo megvannak egymassal oszag szinten is.

A szerb legjobban utalja a horvatot.
aztan jon a bosnyak es az alban.
a tobbi meg utana.

Itt ugy szoktak mondani, hogy a szerb delelot utalja sajat magat, delutan meg az egesz vilagot.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 764
46 869
113
Ahoy hogz valaki megmondja ki mien csalo, elosszor azokal hogy eljel egy hosszabb ideig.
Nem mondom hogy csalok, de a szerbeknel nagyon el ment az esz az utolso 15 evben.
Nagyon bunko, szemtelen mindenki. Majdnem nincs nap hogy kimeny a varosba es ne balhez osze valameirt valakivel.
A szegenyseg es a 90 evek hulyesege megtete a magaet. Feszult mindenki, eleg egy kis dolog es mar men a cirkusz, a verekedes meg a tobbi.

Total mas elmeni pl magyarorszagra es meglatni hogy milyen nyugodtak az emberek.
En csak azert is elmenek innen mert itt nincs biztonsag erzes. Mindig valami balhe van.

Masik tevedesed az hogy utaljak a romanokat.
Ez egyaltalan nem igy van, egyetlen szomszed akivel nem haboruzot a szerb az a roman. Egeszen jo megvannak egymassal oszag szinten is.

A szerb legjobban utalja a horvatot.
aztan jon a bosnyak es az alban.
a tobbi meg utana.

Itt ugy szoktak mondani, hogy a szerb delelot utalja sajat magat, delutan meg az egesz vilagot.
Akkor olyanok mint mi, mert mi is utálunk mindenki mást mint a szart :D ! Nem csípem az általánosítást, én maradnék annál, hogy ott is vannak sügerek, meg jó arcok is biztosan egyaránt. Azt elhiszem, hogy az a régió - környék ahol te élsz, olyan ahogy leírtad. Máshol meg másmilyen.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 764
46 869
113
Ja, csak náluk a népirtósdi a tenisz és a vízilabda után a harmadik legnépszerűbb sportág és nem csak nézni, hanem művelni is szeretik, ha csak lehetőségük van rá... o_O
Szerintem a Jugo háborúknál oda vissza játék lehetett ez, bár tény hogy nem tudom megítélni biztosan, de én nem féltem azért a muzulmán bosnyákokat sem, ha egy kis kegyetlenkedésről van szó... Arról is volt szó, hogy pl. MI sem voltunk mindig grál lovag szerepkörben a történelemben... Kár ezt szépíteni, mi is általában rühelljük/lenézzük minden szomszédunkat, ezért azért, még az Osztrákokat is rühelljük, csak rájuk inkább irigyek vagyunk, mint sem lenézzük őket.
 
A

altx

Guest
Akkor olyanok mint mi, mert mi is utálunk mindenki mást mint a szart :D ! Nem csípem az általánosítást, én maradnék annál, hogy ott is vannak sügerek, meg jó arcok is biztosan egyaránt. Azt elhiszem, hogy az a régió - környék ahol te élsz, olyan ahogy leírtad. Máshol meg másmilyen.

az egesz orszag ilyen.
en vajdasagban vagyok, itt meg elegge rendesek a szerbek itt szulettek es akiknek mas nemzetisegekkel noltek fel egy kicsit normalisabb idokben (ex yugo), nem szeretik a magyart sem, de elturik.

De a mai fiatalok akik a haborus hulyesegeket es a gyuloletet tanultak kis koruk uta es a boszniai szerbek katasztrofak a viszonyukal a tobbi nemzethez kepest.
Hogy mi sul majd ki ebbol en nemtom, de jo biztosan nem.
Azert is kerulnem a szerbeket a helyetekben. Lehet szomszedsag, elbeszelgetunk errol arrol, esetleg valami uzlet, de atol valami tobb, netan szovetseg NEM.

egy uj generacio szerb jon most. ezek nagyon mesze vannak a szep szavak ami a nagytataikat ellete az 1-2. vilaghaboru idejeben.
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Szerintem a Jugo háborúknál oda vissza játék lehetett ez, bár tény hogy nem tudom megítélni biztosan, de én nem féltem azért a muzulmán bosnyákokat sem, ha egy kis kegyetlenkedésről van szó...

Nagy tévedés egyenlőségjelet tenni az összes résztvevő közé!

Arról is volt szó, hogy pl. MI sem voltunk mindig grál lovag szerepkörben a történelemben...

Sajnos nem ...

Kár ezt szépíteni, mi is általában rühelljük/lenézzük minden szomszédunkat, ezért azért, még az Osztrákokat is rühelljük, csak rájuk inkább irigyek vagyunk, mint sem lenézzük őket.

Embere válogatja :)
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 764
46 869
113
az egesz orszag ilyen.
en vajdasagban vagyok, itt meg elegge rendesek a szerbek itt szulettek es akiknek mas nemzetisegekkel noltek fel egy kicsit normalisabb idokben (ex yugo), nem szeretik a magyart sem, de elturik.

De a mai fiatalok akik a haborus hulyesegeket es a gyuloletet tanultak kis koruk uta es a boszniai szerbek katasztrofak a viszonyukal a tobbi nemzethez kepest.
Hogy mi sul majd ki ebbol en nemtom, de jo biztosan nem.
Azert is kerulnem a szerbeket a helyetekben. Lehet szomszedsag, elbeszelgetunk errol arrol, esetleg valami uzlet, de atol valami tobb, netan szovetseg NEM.

egy uj generacio szerb jon most. ezek nagyon mesze vannak a szep szavak ami a nagytataikat ellete az 1-2. vilaghaboru idejeben.
A kutya nem akar velük államszövetséget szerintem. Jó szomszédi békés viszony, egymás tiszteletetben tartása, béke, boldogság. Ez lenne a cél. Én még a hozzánk sokkal közelebb álló V4-ekkel sem szeretnék államszövetséget, csak azt, hogy álljunk ki egymásért, a régiónk közös érdekeiért, amennyire lehet, hogy pl. ne legyen már a jövőben ilyen könnyű megmajkázni minket, mint pl. legutóbb a Németek megfúrták a déli áramlatot azért, hogy az északin ŐK leszedjék helyettünk a sápot...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 433
11 313
113
Először is leszögezném, hogy a szerbek is hús-vér emberek, tehát akad köztük jó ember is meg rossz ember is.
Megállapításod bátorságukról talán az I.VH idejében igaz volt, ma már azonban az akkori Szerbia (mai Szerbia - Vajdaság) területén élőkre nem mondható. Ezt bebizonyították a '90-es évek háborúiban. Mármint hogy nagy részük nagy dumás, és aljas, és gyáva. A vajdasági- és horvátországi gyökerű szerbek kissé más tészta (úgy általában).
Azt is tudni illik, hogy a mai szerbek el nem hanyagolható része (de a hangadók mindenképen) rühelli az őket körülvevő összes népet és vélt elszámolni valót tartogat magában ellenük. Ez alól teljes kivételt képeznek a románok, részleges kivételt a macedónok (elbolgárosított szerbekként tekintenek rájuk és igényt tartanak Macedónia nagy részére), és részleges kivételt képeznek a monte-negróiak (mármint az a része akik a szerbekre testvérként tekintenek). Mi magyarok a szemükben természetesen náci-fasiszták vagyunk és ezt bizonyítva újra és újra felemlegetik a '42-es Újvidéki razzia (szerintük) 4500 áldozatát (nem is vitatkoznák ezzel a számmal, hiszen nem voltam jelen az összeszámolásnál). A háború végén (és azt követően) történt mészárlást, melyben több tízezer ártatlan magyar és sváb áldozatot (ez így együttesen bőven 100 ezer felett van) ejtettek természetesen elhalgatják. A kollektív bűnösségre való tekintettel! (Igen, így és sokszor ezekkel a szavakkal) Azzal kapcsolatban is lapítanak, hogy a partizán kivégzőosztagok szinte kizárólag szerbekből álltak.
Azt is megemlíteném, hogy igencsak ortodox (pravoszláv) hitük köré gyülekeznek, holott legnagyobb részük istenbe nem hisz. Ebből fakadóan a más vallásúakat kb. nem is tisztelik emberszámban.
Mindez fenti, mondom, a hangadókra vonatkozik. Akad köztük szépszerivel normális ember (barát), a fentiekkel ellenkező véleményüket azonban legtöbbször ki sem merik nyilvánítani, és ez főleg a a '90-es években volt igaz.
Maradjunk végezetül annyiban, hogy Szerbiával én nem bratyiznék különösebben. Sokkar rutinosabb csalók mint mi volnánk ...

Pár éve voltunk Erdélyben egy társasággal, s szervezetlenségből úgy alakult, hogy román - magyar vegyes házaspár :( - nál tudtak kettőnket (a két mikrobuszvezetőt) nagy hirtelen elszállásolni.
A magyar nő csak húzta a száját, alig akart érteni magyarul, enni adni meg pláne, amíg a férje rá nem förmedt. A férjével - aki láthatóan mindent megpróbált, hogy megértse a nyelvünket, meg annak a vérrokonaival mentünk el aztán a magyarok báljába...
Reggel kiderült, hogy az amúgy magyar többségű faluban mi kaptuk a legszívélyesebb ellátást... /Meghívott vendégek voltunk/
Azóta, meg más nációkkal való élmények után tudok barátkozni személlyel, miközben a khm. fajtáját ki nem állhatom, s nagyon óvatosnak lenni adott nációjúval, miközben a népe amúgy szimpatikus.
Szóval az előítéletekkel is, meg a szimpatizálással is csak óvatosan.
Fél szem, fél fül mindig a figyelésé;)
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 722
4 121
113
Szerintem a Jugo háborúknál oda vissza játék lehetett ez, bár tény hogy nem tudom megítélni biztosan, de én nem féltem azért a muzulmán bosnyákokat sem, ha egy kis kegyetlenkedésről van szó... Arról is volt szó, hogy pl. MI sem voltunk mindig grál lovag szerepkörben a történelemben...
Ami nekem eddigi ismereteim alapján lejött a dologból, az annyi, hogy a többi népben nincs akkora pusztítási vágy, mint a szerbekben. Ahogy mások is írták, főleg a koszovóból nyúlként futó egyedek jeleskedtek az addig úgy-ahogy békében éldegélő népek vegzálásában, miután be ette a fene őket pl. Vajdaságba, pláne, hogy az állami hátszél is tette alájuk a lovat.
És esélyes, hogy náluk kimagasló számban pörög azon a szoftver, hogy milyen barbár módszerekkel lehetne kiirtani mindenki mást. Csak az utóbbi időben nem volt rá alkalom, de várják erősen.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 438
23 570
113

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 764
46 869
113

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 438
23 570
113
Ilyen baromságot régen olvastam. A románok kapcsán nincs vita, a viszont szerbekről valamilyen egészen torz kép alakult ki benned.
Bátor, harcos nép, a legkeményebb ellenfelek voltak egybehangzó beszámolók szerint is az első világháborúban, akikkel hasonlóan mocskosul bántak el a szabadkőművesek 9-18-20 éve, mint velünk 1920-ban.

Bátor harcos egy túrót!
Csak a gyengékkel és a civilekkel az!
Már Hunyadi is megjárta velük, amikor elárulták és lepaktálva a törökkel, inkább csatáztak az albánokkal, mint hogy neki segítsenek, így el is bukta a második rigomezei csatát (kosovo polje)
Az első világháborúban sem voltak bátor harcosok, csak a bosznia hadsereg parancsnoka Oscar Potiorek (jé, ő is cseh volt) volt bafék, amin nem is lehet csodálkni, hiszen sohasem vett részt igazi csatában, csak hadgyakorlaton vezette seregét. Egyébként 15 októberére elfoglaltuk Szerbiát. A második világháborúban 11 nap alatt szállták meg őket.
A horvátok négy nap alatt kiseperték a szerbeket az országukból a Vihar hadművelet keretén belül.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal