[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
tisztában vagyok a tényekkel köszönöm, de attól hogy más is így tett még nem ment fel minket... ráadásul a 42 hamarabb volt mint 44, tehát ha 42-ben figyelembe vetted az előzményeket itt se lenne hátrány

Pontosan tudom mi volt 42-ben, de akkor te is vedd figyelembe mi váltotta ki a razziát.
A történet 1941 áprilisában (illetve 1920-ban) kezdődik, amikor a Magyar Királyság ismét birtokba vette a Trianonban elszakított déli területek egy részét. Komoly partizánháború kezdődött, amely év végére már-már a magyar közigazgatás működését veszélyeztette. Ezért rendelték el januárban a hírhedtté vált razziát, amely a végletekig elfajult. A magyar hatóságok két hét alatt több mint háromezer, többségében szerb civilt gyilkoltak meg.
Alig telt el két év az értelmetlen újvidéki mészárlás után, megkezdődött a bosszú.
Az úgynevezett délvidéki mészárlásnak a becslések szerint mintegy 40 ezer magyar esett áldozatul. Egyszerre volt ez etnikai tisztogatás, bosszú az újvidéki gyilkosságokért és a gyűlölet, a kegyetlenség tobzódása. Volt, hogy tíz-tizenöt embert acélhuzallal egymáshoz, majd gyűrű alakban egy szénakazal köré kötöztek és a szénát meggyújtották. Élve nyúztak és sütöttek meg embereket, a papok hátából kereszt alakban nyúzták le a bőrt, nemi szervüket tépték és taposták.
Fogóval tépték a körmöket, szó szerint megpatkolták az áldozatot, vagy kettéfűrészelték, és kedvelt módszer volt a karóba húzás is. Arra is volt példa, hogy egy egész családot kötöztek egymás mellé, és lassan csúsztatták őket a fűrészgép fogai közé.

A magyar oldalon bíróság elé állították a fő felelősöket, elítélték őket, viszont azok Németországba menekültek, csak a háború után hajtották végre rajtuk az ítéletet - Titóék.
Ez persze a szerbek-jugók oldalán soha nem történt meg. Nem tudom érzékelhető-e az aránytalanság és az hogy a rácokat mi menti fel ....
Így had ne kelljen már meaculpáznom. A felelősök megfizettek és egyúttal a mi népünk is. Busásan.
 
  • Tetszik
Reactions: szuvorov and borisz

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
Volt idő amikor nagyon sok lehetőséget láttam bennük. Még ahogy mondtam, kivárok, viszont sajnos lefelé szálló ágban van irántuk a bizalmam, ezt nem tudom tagadni...
szerencsére a támogatottságuk is
a vona meg olvasta valami coelho idézetben, hogy ha valamit sokat mondogatnak az valóra válik, ezért másról se beszél, csak hogy megnyerik a 18-at :D
halálra röhögtem magam, amikor a Fiala megkérdezte átgondolta e mi lesz a polgári foglalkozása 2018 után?

 

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
Pontosan tudom mi volt 42-ben, de akkor te is vedd figyelembe mi váltotta ki a razziát.
A történet 1941 áprilisában (illetve 1920-ban) kezdődik, amikor a Magyar Királyság ismét birtokba vette a Trianonban elszakított déli területek egy részét. Komoly partizánháború kezdődött, amely év végére már-már a magyar közigazgatás működését veszélyeztette. Ezért rendelték el januárban a hírhedtté vált razziát, amely a végletekig elfajult. A magyar hatóságok két hét alatt több mint háromezer, többségében szerb civilt gyilkoltak meg.
Alig telt el két év az értelmetlen újvidéki mészárlás után, megkezdődött a bosszú.
Az úgynevezett délvidéki mészárlásnak a becslések szerint mintegy 40 ezer magyar esett áldozatul. Egyszerre volt ez etnikai tisztogatás, bosszú az újvidéki gyilkosságokért és a gyűlölet, a kegyetlenség tobzódása. Volt, hogy tíz-tizenöt embert acélhuzallal egymáshoz, majd gyűrű alakban egy szénakazal köré kötöztek és a szénát meggyújtották. Élve nyúztak és sütöttek meg embereket, a papok hátából kereszt alakban nyúzták le a bőrt, nemi szervüket tépték és taposták.
Fogóval tépték a körmöket, szó szerint megpatkolták az áldozatot, vagy kettéfűrészelték, és kedvelt módszer volt a karóba húzás is. Arra is volt példa, hogy egy egész családot kötöztek egymás mellé, és lassan csúsztatták őket a fűrészgép fogai közé.

A magyar oldalon bíróság elé állították a fő felelősöket, elítélték őket, viszont azok Németországba menekültek, csak a háború után hajtották végre rajtuk az ítéletet - Titóék.
Ez persze a szerbek-jugók oldalán soha nem történt meg. Nem tudom érzékelhető-e az aránytalanság és az hogy a rácokat mi menti fel ....
Így had ne kelljen már meaculpáznom. A felelősök megfizettek és egyúttal a mi népünk is. Busásan.
én nem fizettem meg semmiért, mások bűne nem az én hibám
jó nagy hülyének kell lenni ahhoz, hogy valaki a kollektív bűnösségben higyjen
 
  • Tetszik
Reactions: notaricon

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 314
11 235
113
Hogy képzelnél el egy leendő Jobbik kormányt? Vannak szimpatikus arcok nekem is, de el tudsz képzelni egy valóban profi kormányt, ahol államtitkár - helyettes államtitkár szinten NINCS félhülye? A külpolitikai irány nekem nem tiszta náluk még mindig: Erdogan és Törökország barát, vagy ellenség? Mit akarnak az Oroszoktól, mit az USA-tól, mit Izraeltől? Vona nekem nagyon sokáig szimpi volt, de most már megmondom őszintén, én nem tudom ŐT pl. hova tenni... Novák mikor nekiment a kalapáccsal a SZU ismeretlen katona szobrának? Közben a párt többi vezetője meg javítani akarja a kapcsolatokat az Oroszokkal? Toroczkai nagyon szimpatikus, Zagyva nagyon nem, Volner nagy szimpi, Morvai nagyon nem, és folytathatnám a sort... Nagyon kettős érzésem van legtöbbször velük kapcsolatban, valahogy nem tudom hogy mit gondoljak róluk, hogy mit csinálnának valójában. Az egyetlen alternatíva a Fideszen kívül, de sajnos nem egyértelmű, számomra.

Elárulom neked akkor, hogy Zagyva évek óta nyomja Orosszal az érpataki modellt itt-ott, egy ideje Tiszavasváriban faragnak embert a cigányokból.
Volner meg... hááát... igen érdekesek az üzleti ügyei. Viszont ügyesen kontraszelektál maga körül.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 780
46 906
113
Elárulom neked akkor, hogy Zagyva évek óta nyomja Orosszal az érpataki modellt itt-ott, egy ideje Tiszavasváriban faragnak embert a cigányokból.
Volner meg... hááát... igen érdekesek az üzleti ügyei. Viszont ügyesen kontraszelektál maga körül.
Simán elhiszem én ezeket neked. Zagyvával hibáztak de hatalmasat, hogy bejutatták a parlamentbe, hiába lehet hogy egy igaz jó ember, bátor magyar, nem oda való volt...
Volner meg, ha "érdekesek" az üzleti ügyei, akkor szintén csalódást keltő, nekem az egyik alap szimpatikus dolog pont az volt vele kapocsolatban, hogy rendvédelmis múltja van, s elég őszintén beszélt sok olyan dologról, ami miatt én mondjuk jó belügyminiszterként tudtam volna elképzelni...
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Simán elhiszem én ezeket neked. Zagyvával hibáztak de hatalmasat, hogy bejutatták a parlamentbe, hiába lehet hogy egy igaz jó ember, bátor magyar, nem oda való volt...
Volner meg, ha "érdekesek" az üzleti ügyei, akkor szintén csalódást keltő, nekem az egyik alap szimpatikus dolog pont az volt vele kapocsolatban, hogy rendvédelmis múltja van, s elég őszintén beszélt sok olyan dologról, ami miatt én mondjuk jó belügyminiszterként tudtam volna elképzelni...
Ha figyelmét azért emelet ki a mozgalmi embereket. Ezen emberek tudnak szervezni, problémákat megoldani.
Csak hát nem tipikus sablon politikusok, de pont ez volt bennük jó!
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 314
11 235
113
Ha figyelmét azért emelet ki a mozgalmi embereket. Ezen emberek tudnak szervezni, problémákat megoldani.
Csak hát nem tipikus sablon politikusok, de pont ez volt bennük jó!

Igen. Pont Gyula az, akinek volt valami fogalma a szervezésről, meg úgy egyáltalán. Addigra pár év mozgalmi múlt már volt a háta mögött. Meg volt fogalma a politikáról már akkor is. az, hogy pl. Schwarze Sonnés pólóban mászkált az Országházban időnként? Hát Istenem, na! :D
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 443
23 585
113
Pontosan tudom mi volt 42-ben, de akkor te is vedd figyelembe mi váltotta ki a razziát.
A történet 1941 áprilisában (illetve 1920-ban) kezdődik, amikor a Magyar Királyság ismét birtokba vette a Trianonban elszakított déli területek egy részét. Komoly partizánháború kezdődött, amely év végére már-már a magyar közigazgatás működését veszélyeztette. Ezért rendelték el januárban a hírhedtté vált razziát, amely a végletekig elfajult. A magyar hatóságok két hét alatt több mint háromezer, többségében szerb civilt gyilkoltak meg.
Alig telt el két év az értelmetlen újvidéki mészárlás után, megkezdődött a bosszú.
Az úgynevezett délvidéki mészárlásnak a becslések szerint mintegy 40 ezer magyar esett áldozatul. Egyszerre volt ez etnikai tisztogatás, bosszú az újvidéki gyilkosságokért és a gyűlölet, a kegyetlenség tobzódása. Volt, hogy tíz-tizenöt embert acélhuzallal egymáshoz, majd gyűrű alakban egy szénakazal köré kötöztek és a szénát meggyújtották. Élve nyúztak és sütöttek meg embereket, a papok hátából kereszt alakban nyúzták le a bőrt, nemi szervüket tépték és taposták.
Fogóval tépték a körmöket, szó szerint megpatkolták az áldozatot, vagy kettéfűrészelték, és kedvelt módszer volt a karóba húzás is. Arra is volt példa, hogy egy egész családot kötöztek egymás mellé, és lassan csúsztatták őket a fűrészgép fogai közé.

A magyar oldalon bíróság elé állították a fő felelősöket, elítélték őket, viszont azok Németországba menekültek, csak a háború után hajtották végre rajtuk az ítéletet - Titóék.
Ez persze a szerbek-jugók oldalán soha nem történt meg. Nem tudom érzékelhető-e az aránytalanság és az hogy a rácokat mi menti fel ....
Így had ne kelljen már meaculpáznom. A felelősök megfizettek és egyúttal a mi népünk is. Busásan.

Arról nem is beszélve, hogy Magyarország és a Jugoszláv királyság békét kötött és beszüntették a harctevékenységet, ennek ellenére nagyon erős partizántevékenység indult meg az immár magyar Délvidéken. A partizánokat és az őket segítő civileket (meg minden szerencsétlent akit odasodort a balszerencse) simán agyonlőtték, az áldozatok száma 3000 körül volt. Az elkövetők nagyrésze németbarát, nyíltan nyilas vagy náciszimpatizáns, őket ügyészségi vizsgálat után Horthyék bíróság elé állítják, és elítélik (nagyrészük Németországba menekül és csak az ország német megszállása után térnek vissza, mint ss tisztek). Ezzel szemben a vérbosszú, előre megtervezett etnikai tisztogatás volt. Tito partizánjai amikor elfoglaltak egy magyar települést nem bántották a magyar lakosokat, az első három napig, azután megjött a parancs a belgrádi pártközpontból, és elkezdődött a szisztematikus előre megtervezett mészárlás. A brutális kegyetlen kínzásoknak a célja az volt, hogy egy életre elvegye a maradék magyarság kedvét az ellenállástól. A magyar áldozatok száma 45 000 körül lehetett.
„Voltak akiket kettéfűrészeltek vagy karóba húztak, másokat elevenen elégettek vagy eltemettek. Egyeseknek leszaggatták a körmüket, felhasogatták a bőrüket, majd besózták. Láttam egy csecsemőfejet a falhoz vágva, az agyveleje szét volt loccsanva. Az egyik asszony terhes volt, mikor kitaposták belőle a gyereket. Sok esetben meggyfabotra kötött tízkilós ólommal verték agyon az áldozatokat; volt, akinek az orra is leszakadt az ütéstől. Legtöbbjüknek azonban egyszerűen csak fejszével levágták a fejét. Az asszonyok sírva keresték fiaikat, férjüket a holttestek között. Mindenütt vértócsában feküdtek az emberek. Szörnyű látvány volt.”
Az áldozatoknak még holtukban sem adták meg a végtisztességet: holttestüket tömegsírokba hányták. Nem egy esetben el sem temették, csak csatornákba, dögkútba dobálták, sintértelepen gyűjtötték őket. Előfordult, hogy egy tömegsírt exhumáltak, és a holttesteket enyvgyárban iparilag feldolgozták. A megmaradt sírokat - kevés kivételtől eltekintve - nyomtalanul beépítették: föléjük házakat, sportpályákat építettek.
De a németek sem jártak jobban :

http://www.keskenyut.hu/page/234/ar...sta-gaztettek-a-delvideki-nemetseg-ellen.html

Ehhez képest a maniu gárda egy szedett vedett csürhe volt (és az áldozataik száma is csak töredéke volt a szerbekének)
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Hölgyek Urak!
Az én véleményem szerint semmi keresnivalója nincs a Szovjet emlékműnek a Szabadság terünkön, de még az USA nagykövetségének sem! Itt állt valamikor az ezer nyolcszázas évek elején a hírhedt laktanya, amit a kiegyezés után elbontottak és nevezték el Szabadság térnek. Itt volt az ország zászló is! (az emlékmű helyén)
A jobboldali politikáról egy hasonlattal élve: Mellúszással soha nem tudsz a sodrásból gyorsan kijutni. Csak gyorsúszással lehetséges az áramlatot leküzdeni
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and szuvorov

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Hölgyek Urak!
Az én véleményem szerint semmi keresnivalója nincs a Szovjet emlékműnek a Szabadság terünkön, de még az USA nagykövetségének sem! Itt állt valamikor az ezer nyolcszázas évek elején a hírhedt laktanya, amit a kiegyezés után elbontottak és nevezték el Szabadság térnek. Itt volt az ország zászló is! (az emlékmű helyén)
A jobboldali politikáról egy hasonlattal élve: Mellúszással soha nem tudsz a sodrásból gyorsan kijutni. Csak gyorsúszással lehetséges az áramlatot leküzdeni

Szerintem az még az unokáink életében is ott lesz.
Az a helyzet, hogy a szovjet emlékművet nemzetközi egyezmény védi. Az orosz kormány beleegyezése nélkül nem lehet hozzányúlni.
Az amerikaiak pedig itt úgy diktálnak mintha otthon lennének. Ha ők a Szabtérről nem akarnak elmenni, nem is fognak. Diplomáciai eszközökkel ilyesmit biztos nem lehet elérni.
Vígasztaljon, hogy az osztrákok se jártak jobban, a Schwarzerberger Platzon ott díszeleg az övéké is:

w4wv8p2ac8z7dd2o7gt0.jpg
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Az nem csak a sírokra vonatkozik?

Nem bizony. A szovjet emlékművek gondozásáról és esetleges áthelyezéséről a magyar-orosz hadisír egyezmény rendelkezik 104/1996. korm. rendelet. Mely szerint a két fél kölcsönösen biztosítja az emlékművek és más kegyeleti létesítmények védelmét és korlátlan időre szóló megőrzésük jogát, és előír egyfajta egyeztetési kötelezettséget is az áthelyezések kapcsán.

Szerintem az osztrákok is áthelyezték volna máshova - ha ez lehetséges lenne egyoldalúan. (nyilván nekik is van valami szerződésük vonatkozóan)
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Németország választójogot adna a migránsoknak
2017. február 16. 22:08

"Aydan Özoguz, a német kormány migrációért felelős megbízottja, a kancellária államtitkára részleges választójogot adna a nem-honosított bevándorlóknak."

http://888.hu/article-nemetorszag-valasztojogot-adna-a-migransoknak

Ezek teljesen kész vannak.
Eleve minek migrációért felelős megbízott, aki ráadásul török ...
Határőrizet kell, és belbiztonsági intézkedések.. nem migrációegyengető funkcionárius ,,,
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 780
46 906
113
Ezek teljesen kész vannak.
Eleve minek migrációért felelős megbízott, aki ráadásul török ...
Határőrizet kell, és belbiztonsági intézkedések.. nem migrációegyengető funkcionárius ,,,
Komolyan mondom, hogy itt középtávon arra kell felkészülnünk lassan, hogy hogyan fogunk befogadni tisztes keresztény őslakos menekült német családokat tömegével...
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 070
15 607
113
Ez tény, de nem ez miatt az egy ügye miatt... Folyamatosan volt egy "A" verzió, amit próbált a párt vezetése kommunikálni kifelé, meg mellette egy "B" történés, amit Novák önjáró módon csinált...
Nem tudom őket hova rakni, komolyan mondom, hogy mit akarnak, hogy akarják, egyszerűen egyre inkább úgy tekintek rájuk SAJNOS, mint egy elszalasztott nagy lehetőségre. Még nem írtam le őket, de nem győztek meg eddig!

Több ügy összefolyása miatt lett Novák lefokozva, az is belejátszott. Tudtommal jelentős részben emiatt repült az elnökségből majd a szivárogtatás/vádaskodás miatt a frakcióból.
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi and borisz

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 070
15 607
113
Komolyan gondolod ezt? Hetvenkét órán belül megbénulna az ország működése az áldásos tevékenységük folyamán . o_O

Jelenleg ez folyik. Kár , hogy nem veszed észre.;)

Lol.

Mondjuk a jelenlegi szabadrablásnál talán még a káosz is jobb lenne.

Nem veszem észre, mert nemez folyik. Annak nyalunk, aki pénzt ad. Perszenem az országnak, hanem a klánnak.