[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
  • Tetszik
Reactions: minszk2 and zeal

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
Az újvidéki vérengzés nem ok nélküli volt. Az előzményeket is illik hozzá ismerni, mit műveltek a partizánok a magyarokkal.
Továbbá a magyar felelősöket el is ítélték, nem úgy mint a szerbek.
akkor a partizánokat kell felkutatni elítélni és kivégezni ha az az ítélet, ne mosdassuk már a tetveket még ha magyarok is voltak
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
ehhez egy jó könyv az Ungváry-féle magyar megszálló csapatok a szovjetunióban

Ungváry kötetének egyik közreműködője Krausz Tamás hírhedt kádárista "történész"... És az atrocitásokból is egy csomó hamis levéltári dokumentumok alapján lett megkonstruálva, vagyis hamis, valótlan leírásokból. Sztálin és emberei parancsára a szovjet "történészek" hónapokig gyártottak olyan fiktív vallomásokat amelyekből hamis, képzelt sztorikat vetettek papírra, majd tették be a "bizonyítékok" közé. Erre azért volt szükség, hogy még jobban alátámasszák a megszállók bűntetteit a végső elszámolás okán.
Volt olyan eset, hogy a partizánok lőtték le a falu sztarosztáját és családját, mert egyáltalán szóba állt a magyarokkal, és utána a szovjetek ezt is a magyar honvédekre kenték.
Persze megszállás volt, meg bevonultunk, de az hogy a magyarok népet irtani mentek be Belorussziába meg Ukrajnába az nettó hülyeség.
Ha valaki például veszi a fáradtságot és megnézi mondjuk az egyes egységek hadtápját, akkor egyből világos lesz, ui. éppen az elégséges szinten táncolt a lőszerkészlet, fellelhető több olyan parancs a keleti frontról, amely szigorú takarékoskodást írt elő a munícióval. Ennél fogva nem tudom hogyan lehet félig üres tárakkal népet irtani.
 
  • Tetszik
Reactions: "AZO29" and zeal

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
nem az én dolgom ítélkezni, de ne állítsuk már, hogy magyarok sosem tettek semmi rosszat

Nem azt állítom, hanem hogy sok minden el van túlozva.
És amiket elkövettek azért többszörösen megfizettek.
Nem is tudom hány évtized kellett hozzá, hogy elismerjék a szerbek, hogy voltak "törvénytelenségek" a Délvidéken 44-ben. Tavaly előtt, ha jól emlékszem hozott egy határozatot a szerb parlament. De az a gyanúm, ha nem akarnának az EU-hoz csatlakozni, még az sem történt volna meg.
Ajánlom figyelmedbe Teleki Júlia visszaemlékezéseit. Nem egyszerűen kívégezték a lakosságot hanem középkori bestiális módszerekkel meggyilkolták.
A szovjet és az utódállamok történészeinek zöme pedig a mai napig tagadja, hogy a vörös ármádia több százezer nemi erőszakot követett volna el a polgári lakosságon.
 

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
Nem azt állítom, hanem hogy sok minden el van túlozva.
És amiket elkövettek azért többszörösen megfizettek.
Nem is tudom hány évtized kellett hozzá, hogy elismerjék a szerbek, hogy voltak "törvénytelenségek" a Délvidéken 44-ben. Tavaly előtt, ha jól emlékszem hozott egy határozatot a szerb parlament. De az a gyanúm, ha nem akarnának az EU-hoz csatlakozni, még az sem történt volna meg.
Ajánlom figyelmedbe Teleki Júlia visszaemlékezéseit. Nem egyszerűen kívégezték a lakosságot hanem középkori bestiális módszerekkel meggyilkolták.
A szovjet és az utódállamok történészeinek zöme pedig a mai napig tagadja, hogy a vörös ármádia több százezer nemi erőszakot követett volna el a polgári lakosságon.
tisztában vagyok a tényekkel köszönöm, de attól hogy más is így tett még nem ment fel minket... ráadásul a 42 hamarabb volt mint 44, tehát ha 42-ben figyelembe vetted az előzményeket itt se lenne hátrány
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 748
3 934
113
El kellene dönteni mi a népirtás, és a gyilkosságok közötti a különbség. Ilyen alapon minden bombázógép személyzetét , akik gyújtó és romboló bombákat dobtak városokra el kell ítélni , mert válogatás nélkül nagyüzemi módszerekkel irtották a polgári lakosságot .
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 201
55 123
113
El kellene dönteni mi a népirtás, és a gyilkosságok közötti a különbség. Ilyen alapon minden bombázógép személyzetét , akik gyújtó és romboló bombákat dobtak városokra el kell ítélni , mert válogatás nélkül nagyüzemi módszerekkel irtották a polgári lakosságot .


+akik erre parancsot adtak.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Hogy képzelnél el egy leendő Jobbik kormányt? Vannak szimpatikus arcok nekem is, de el tudsz képzelni egy valóban profi kormányt, ahol államtitkár - helyettes államtitkár szinten NINCS félhülye? A külpolitikai irány nekem nem tiszta náluk még mindig: Erdogan és Törökország barát, vagy ellenség? Mit akarnak az Oroszoktól, mit az USA-tól, mit Izraeltől? Vona nekem nagyon sokáig szimpi volt, de most már megmondom őszintén, én nem tudom ŐT pl. hova tenni... Novák mikor nekiment a kalapáccsal a SZU ismeretlen katona szobrának? Közben a párt többi vezetője meg javítani akarja a kapcsolatokat az Oroszokkal? Toroczkai nagyon szimpatikus, Zagyva nagyon nem, Volner nagy szimpi, Morvai nagyon nem, és folytathatnám a sort... Nagyon kettős érzésem van legtöbbször velük kapcsolatban, valahogy nem tudom hogy mit gondoljak róluk, hogy mit csinálnának valójában. Az egyetlen alternatíva a Fideszen kívül, de sajnos nem egyértelmű, számomra.

Mondjuk Vona ki is rúgta valamivel később
 
  • Tetszik
Reactions: szuvorov

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 779
46 904
113
Mondjuk Vona ki is rúgta valamivel később
Ez tény, de nem ez miatt az egy ügye miatt... Folyamatosan volt egy "A" verzió, amit próbált a párt vezetése kommunikálni kifelé, meg mellette egy "B" történés, amit Novák önjáró módon csinált...
Nem tudom őket hova rakni, komolyan mondom, hogy mit akarnak, hogy akarják, egyszerűen egyre inkább úgy tekintek rájuk SAJNOS, mint egy elszalasztott nagy lehetőségre. Még nem írtam le őket, de nem győztek meg eddig!
 

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
Ez tény, de nem ez miatt az egy ügye miatt... Folyamatosan volt egy "A" verzió, amit próbált a párt vezetése kommunikálni kifelé, meg mellette egy "B" történés, amit Novák önjáró módon csinált...
Nem tudom őket hova rakni, komolyan mondom, hogy mit akarnak, hogy akarják, egyszerűen egyre inkább úgy tekintek rájuk SAJNOS, mint egy elszalasztott nagy lehetőségre. Még nem írtam le őket, de nem győztek meg eddig!
hát ha a meggyőzésedre vársz, hosszú és unalmas éveknek nézel elébe ;)
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Ez tény, de nem ez miatt az egy ügye miatt... Folyamatosan volt egy "A" verzió, amit próbált a párt vezetése kommunikálni kifelé, meg mellette egy "B" történés, amit Novák önjáró módon csinált...
Nem tudom őket hova rakni, komolyan mondom, hogy mit akarnak, hogy akarják, egyszerűen egyre inkább úgy tekintek rájuk SAJNOS, mint egy elszalasztott nagy lehetőségre. Még nem írtam le őket, de nem győztek meg eddig!
Novák Előd, mint Gaudí Nagy Tamás, Toroczkai László,Morvai Krisztina alapvetően mozgalmi emberek! Ők dolgoztak is a mozgalmak, a tábor építésén!
Pl Novák Előd jöttrá az internet hasznosságára mint médium.
Toroczkai, Zagyva György ífjusági mozgalom vezetők és szervezők.HVM vezetői Magyar sziget szervezői.
Gaudí és Morvai a nemzeti jogvédő alapítványt vitték. Jogi segítséget biztosítva.

És vannak a fehér gallérosok mint Szegedi Csanád, Vona Gábor.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Pl: Nem véletlenül mondott csődöt a barikád!
Mozgalmi jelleg megszűnt megy a cukiság. Közben háttér munka úgy megy ahogy a fehér gallérosok elképzelik.
Ergo hazafias gondolkodási ember ettől rosszul van. Egyedüli jobboldali erő a kormány párt hazánkban!
 

R0kaúr

Well-Known Member
2017. január 2.
373
376
63
úgy tűnik a cseheknek nem költséges a láncos teknyika rendszerbe tartása, olyannyira nem, hogy venni akarnak vagy 200 darabot

"The Czech Ministry of Defence (MoD) plans to proceed with a tender worth over CZK50 billion (USD1.9 billion) to fulfil an urgent requirement for over 200 new tracked armoured fighting vehicles (AFVs) for the Army of the Czech Republic (ACR).
General Josef Becvar, chief of staff of the ACR, stated on 14 February that the ACR plans to hold industry days in mid-2017 and invite domestic and foreign manufacturers of tracked armoured vehicles to demonstrate their platforms in mobility and live fire modes before an ACR selection team of experts.
The industry demonstrations will be followed by further ACR vehicle evaluations, including pricing competitiveness, service support, and other selection criteria."
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 779
46 904
113
Novák Előd, mint Gaudí Nagy Tamás, Toroczkai László,Morvai Krisztina alapvetően mozgalmi emberek! Ők dolgoztak is a mozgalmak, a tábor építésén!
Pl Novák Előd jöttrá az internet hasznosságára mint médium.
Toroczkai, Zagyva György ífjusági mozgalom vezetők és szervezők.HVM vezetői Magyar sziget szervezői.
Gaudí és Morvai a nemzeti jogvédő alapítványt vitték. Jogi segítséget biztosítva.

És vannak a fehér gallérosok mint Szegedi Csanád, Vona Gábor.
Hááát, nekem ezek az emberek voltak igazán szimpatikusak: Vona Gábor Volner János, Balczó Zoltán, Toroczkai László, Gaudi és Dúró.

Morvai és Novák csak irritált, Zagyva szerintem Óriási hiba volt, a nyilvánosság közelébe sem szabadott volna engedni, IQ negatív...

Ami most van náluk, azon meg mondom, ki sem tudok igazodni...