[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
Szlovákia: Nem hinném, hogy Ukrajába megy mint ahogy a cím írja, inkább Romániába.

Ez itt Kisszeben a videón. Tegnap posztoltam képeket a BHF fórumon erről a szerelvényről Eperjesből . Tehát északra tart a szállítmány. Kisszeben Eperjestől északra található. Tehát valószínü , hogy Lengyelország vagy Ukrajna az uticél.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
Ez itt Kisszeben a videón. Tegnap posztoltam képeket a BHF fórumon erről a szerelvényről Eperjesből . Tehát északra tart a szállítmány. Kisszeben Eperjestől északra található. Tehát valószínü , hogy Lengyelország vagy Ukrajna az uticél.


A szlovák védelmi minisztérium szerint hadgyakorlatra érkeznek, de csak áthaladnak Szlovákián.

http://www.bumm.sk/belfold/2017/02/04/katonai-technika-erkezik-szlovakiaba

Kérdés : Hol lesz a hadgyakorlat?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Amcsi zászlóval ukrajnába?
Mackó papa el fog bődülni.

Nyugi, ha esetleg (de ez nagyon nem valószínű) mégis oda mennének, akkor is csak egy hadgyakorlat lesz, aztán viszik vissza. Nem fogják bevetni ezeket az "ATO"-ban. ;) És ezt az oroszok is pontosan tudják. Bááár, Trumptól bármi kitelik. :p
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 323
55 743
113
Nyugi, ha esetleg (de ez nagyon nem valószínű) mégis oda mennének, akkor is csak egy hadgyakorlat lesz, aztán viszik vissza. Nem fogják bevetni ezeket az "ATO"-ban. ;) És ezt az oroszok is pontosan tudják. Bááár, Trumptól bármi kitelik. :p


Trump nem hülye,ha mégis,megoldják a szakik, mackó papa ad a bocsoknak botot,amivel piszkálhatják az őket piszkálókat....
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Érdekes hogy úgy kell leemelni őket a vagonokról. Na meg az az alacsony tréler, amire szintén úgy daruzzák fel... Érdekes...

A 63t -ás Ambramsel nem fognak csak úgy lehajtani a vasúti kocsiról, főleg, hogy valahol kint a pusztában pakolják le a technikát, nem pedig egy vasúti rámpánál. Bár ha lenne is, az is max. a T-72 -es 43t -ra lenne méretezve. A trélerek meg klasszikus ipari gépekhez valók, gondolom a román hadseregnek sincs 50+ tonnás teherbírású szállító kapacitása. Miért is lenne?!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 303
68 414
113
A 63t -ás Ambramsel nem fognak csak úgy lehajtani a vasúti kocsiról, főleg, hogy valahol kint a pusztában pakolják le a technikát, nem pedig egy vasúti rámpánál. Bár ha lenne is, az is max. a T-72 -es 43t -ra lenne méretezve. A trélerek meg klasszikus ipari gépekhez valók, gondolom a román hadseregnek sincs 50+ tonnás teherbírású szállító kapacitása. Miért is lenne?!
Trélert nem hoztak magukkal? A vasúti felhajtó rámpák betonból vannak itthon,bár mordorban ki tudja mi a népszokás. Mindenesetre érdekes logisztikai támogatás kell a háttérben.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Trélert nem hoztak magukkal? A vasúti felhajtó rámpák betonból vannak itthon,bár mordorban ki tudja mi a népszokás. Mindenesetre érdekes logisztikai támogatás kell a háttérben.

Szerintem hoztak azokat is, csak azok még Németországban, meg Lengyelországban bannak. Plusz ez a hadgyakorlat szimuláció részei lehet, hogy váratlan orosz támadás esetén előretolt amerikai csapaterősítést dobnak át, akkor mi a helyzet. Mert akkor a logisztikai támogatás csak később ér be.
A rámpák vasbeton+acél elemekből vannak, de ezeket is méretezték egyfajta terhelésre. Szerintem a hazaiak sem 50t feletti terhelhetőségűek, mert nem nagyon volt itthon olyan technika, ami ezt meghaladta amikor épültek. De ez egy logikai tipp csak, nem ismerem a konkrét értékeket. Az Abrams a maga 63t versenysúlyával sok galibát tud Európában okozni, keleten, nyugaton egyaránt.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 186
15 863
113
Az 1848/49-es szabadságharc idején a szerbek úgy próbáltak önállósodni, hogy nekiálltak irtani a magyarokat a Délvidéken. Volt hogy a magyar csapatok amikor megérkeztek egy faluba, akkor a templom tele volt levágott gyerekfejekkel. Az egyik településen a magyar szobor talpazatát magyarok fejeivel rakták körbe. Sokszor a levágott fejet a következő áldozat rakta oda. Volt, hogy apa a fiáét.

Ezeket véded te...

Az még csak hagyján, de már Cserni Jován idejében is végeztek pár random magyarirtást. Óriási hiba volt őket meg a románokat beengedni. Mondjuk a sor folytatható.
 
  • Tetszik
Reactions: Panzerfaust

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 186
15 863
113
védi a fene őket, de ezen az alapon az egész világot le lehetne atombombázni, mert nem született még olyan nép aki ne követett volna el hasonlót, bármennyire is szar kimondani de a magyarok se voltak néha különbek

Nem emlékszem rá, hogy a magyarok népirtásokat rendeztek volna.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 186
15 863
113
Egy ostoba növény vagy, vagy provokátor, ez a kettő lehet, én eldönteni nem tudom!

Nem "ezeket" védem, hanem a magyar áldozatokat, amivel járna egy ilyen. Mert igen, előttem leírták páran, hogy bármilyen fura, ott is élnek magyar emberek. Meg Pécsen és Szegeden is, akik mondjuk lehet nem osztják a véleményed, hogy mekkora ötlet telibaszni a tőlük nem is oly távoli Szerbiát atommal. Meg úgy általában, nem tartom jó ötletnek a nukleáris holokusztot! Tudom tudom, egy rohadt becsökönyösödött konzervatív hülye vagyok, aki nem tud felnőni a te filantróp europeér liberális haladó szemléletedhez! Sajnos szintén ahogy előttem rávilágítottak, ilyen alapon szerintem nincs olyan ország, amelyet ne lehetne "jogos indokkal" leatomozni, mert pl. még az általad oly sokra becsült USA is arra alapozta a létrejöttét, hogy az őslakosokat szisztematikusan kiírtotta, ellopta a földjüket, és koncentrációs táborba kényszerítette azt a keveset, amely megmaradt közülük. Akkor szerinted le kell atomozni az USA-t is? A németek MAGYAR zsidókat/cigányokat öltek le, előidézték nekünk a Don kanyart, atomot rájuk is? Igazából mi is úgy foglaltuk el a kárpát medencét, ahogy, bizony itthon nem divat ezt kimondani, de nem jóságos katonabácsit játszottak a mieink sem pl. ODAFELÉ menet a második vh-ban a Szu-ban, atomot ránk is?

A Kárpát-medence a honfoglaláskor igen gyéren lakott terület volt - gondolom mert a nyugati és a bizánci birodalom közti senki földjeként nem volt túl biztonságos lakóhely.

Ráadásul nem is volt különösebb ellenállás, szóval viszonylag simán végbement, és tudtommal a helyi néptöredékek sem lettek kiirtva.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Nem hát, a mi lovas kalandozó nomád törzseink soha nem bántottak senkit, csupa jószolgálati nagykövet volt minden ősmagyar harcos...

A II. VH-ban mi a lótúrót kerestünk a Don-kanyar magasságában, az Ázsiai gyökereinket? Csupa szép dolgot tettünk biztosan odafelé menet, semmi rossz/kivetni való nem volt soha semmiben, amit csináltunk.

Nem vagyunk se jobbak, se rosszabbak, mint bármelyik másik nép a világon, itt is vannak jó, és sajnos gonosz/rossz emberek is.
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo