[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 319
55 718
113

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
Szuvorov,

én a "horvát, szlovén, magyar, szlovák államszövetség"-edet támogatom (hiszen ezen országok "Hungaroszláviának" is részét képezik), de a kérdés - ahogy a végén te is megállapítottad - hogy melyik nagyhatalom támogatná ezt? És az a baj, hogy semelyik.

A szlovének és a horvátok az osztrák-német hatás miatt kerültek szembe a szerbekkel, ezért egy "horvát, szlovén, magyar, szlovák államszövetség"-et Ausztria nem támogatna anélkül, hogy ő tagja lenne. Ha pedig már tagja, akkor jön bele Csehország is, amit pedig mindenképp el kellene kerülni (te is megindokoltad, miért).

Na ez vezett el nálam odáig, hogy Magyaro.-ra és Szerbiára alapozzam az államszövetséget. Mert Szerbia mögött ott a nagyhatalmi támogatás: Oroszország.
El tudom képzelni, hogy Oroszo. érdekelt lenne "Hungaroszlávia" létrehozásában, hiszen az visszaállítja Jugoszláviát, és Magyarországot történelmi kibékélésre, sőt szövetségre viszi a szláv népekkel. A magyar-szerb együttműködés pszichológiai alapja az lenne, hogy mindkét nép megélte a maga Trianonját, erre alapozva lehetne egymást a két országnak kölcsönösen felsegítenie a sárból, visszaállítva Jugoszláviát és Nagy-Magyarországot. Tulajdonképpen ennek a kettőnek és Bulgáriának az államszövetsége az, amit én Hungaroszláviának, szebbik "hivatalosabban" hangzó nevén Magyar-Szláv Államszövetségnek nevezek.

Pár sorban reflektálnék az általad felvetett lehetőségekre:

- Jugoszlávia felélesztése: nem gondolnám annyira véglegesnek a horvát-szerb ellentétet, az én véleményem szerint az érdekek csinálják a népeket, és ha az érdekek megváltoznak, a népek is megváltoznak (kell neki idő, persze)
- Nagy Románia: számunkra nyilván az egyik legnegatívabb scenárió, de esélyesek rá, mert a románok jó külpolitikai érzékkel rendelkeznek; ha pl. Románia előbb áll Oroszország "szolgálatába", akkor ő kaphat területet belőlünk; tehát Románia esetében az a veszély, hogy ő az USA és Oroszo. segítségével is szerezhet területeket
- új Osztrák-Magyar Monarchia: ezt kibeszéltük, több nagyhatalmi támogatója lehet: Németország, és furcsa módon Oroszország (Dugin); ezen a ponton nem értek egyet Duginnal, lehet, hogy ő a németeket egy új O-M Monarchiával akarja "kifizetni" az együttműködésükért cserébe, de én amondó vagyok, hogy mi magyarok inkább menjünk szláv/orosz szövetségbe ("Hungaroszlávia"), és Németország terjeszkedését pedig térítsük el északi irányba (azaz én azt támogatom, hogy a német "zóna" a porosz területek visszaszerzésének irányában növekedjen, Ausztria és Csehország "semlegesítését" pedig azáltal képzelem el, hogy beolvasztanám őket Németországba).
- Intermarium: nyilvánvalóan USA támogatással menne / ill. már megy a dolog; a probléma az vele, hogy ez nem ország/államszöveség, hanem frontvonal...
- Hungaroszlávia: ezt már megbeszéltük, Oroszo. támogatásával valósulhatna meg; egyébként kiemelném, hogy nem (!) németellenes a kezdeményezés, mert emellett visszaállhatna a Német Birodalom, sőt elgondolásom szerint kifejezetten hasznos lenne az "Anschluss" is, mert megszüntetné Ausztriát mint önálló politikai entitást; Hungaroszlávia és az újjáalakuló - oroszbarát - Német Birodalom a fordítottja lenne az USA Lengyelországra és Romániára épülő Oroszo. ellenes bástyáinak: ahogy most az USA tolja Lengyelországot és Romániát bástyaként Oroszo. "képébe", ugyanúgy, megfordítva a helyzetet, Oroszo. a Német Birodalmat (északon) és Hungaroszláviát (délen) tolhatná bástyaként a Nyugat képébe.

Majdnem mindennel egyetértek, csak a cseheket szerintem kicsit rosszul helyezed el.
A cseheknél a németellenességről szól szinte az egész történelmük. Az a fősodor. Az van benne a népben. Nyilván van egy kiegyezésre törekvő irány is, de mélyen utálják a németet úgy 700 éve, akár Német-Római Birodalom, akár egy svájci eredetű dinasztia birodalma, akár a Führer képben jelenik meg.
A legutóbbi elnökválasztás is valahol erről szólt náluk, és inkább kellett az iszákos, de valódi csehnek tartott Zeman, mint Schwarzenberg.
 

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
http://mno.hu/velemeny/allamcsiny-vagy-forradalom-1384937

Ez már a második cikk 1 héten belül, amelyikben a cikkíró a háttérben a szolgálatokat is sejteti. Egy ilyen sejtetés nem kisujjból kiszopott szokott lenni, hanem inkább fülest kaphatott fülest. De a fülest melyik szolgálattól kapta? :)

Hóbagoly?
Oroszokon kívül kinek jó, ha más rezsim jön bucurestiben?

Szerintem egyébként anélkül is láthatja, hogy a szolgálatok szervezik, hogy közvetlenül kapott volna infót erről. Az egésznek a szervezettsége, a ballib nagyobb szabású akcióinál használt elemek köszönnek vissza.
Az uniós zászlók tömege, vagy éppen az olyan kiírás, amit a köztévé összeállításában láttam, hogy "PSD = ciuma Rusia", vagyis hogy a kormányzó szocdem párt Ororszország pestise számomra arra utal, hogy itt sokkal többről van szó, mint korrupcióról. Itt szerintem arról van szó, hogy sikerül-e nyomásgyakorlással rábírni a kormányt arra, hogy a Nyugat ugyanolyan talpnyalója legyen, mint amilyen eddig volt.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
Szerintem egyébként anélkül is láthatja, hogy a szolgálatok szervezik, hogy közvetlenül kapott volna infót erről. Az egésznek a szervezettsége, a ballib nagyobb szabású akcióinál használt elemek köszönnek vissza.
Az uniós zászlók tömege, vagy éppen az olyan kiírás, amit a köztévé összeállításában láttam, hogy "PSD = ciuma Rusia", vagyis hogy a kormányzó szocdem párt Ororszország pestise számomra arra utal, hogy itt sokkal többről van szó, mint korrupcióról. Itt szerintem arról van szó, hogy sikerül-e nyomásgyakorlással rábírni a kormányt arra, hogy a Nyugat ugyanolyan talpnyalója legyen, mint amilyen eddig volt.
a hazai ballib nagyobb szabású akcióival hasonlítom össze
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
Pont te nem követed?!
A Nyugat-Kelet játszma zajlik már ott is. A NYugat ismét a korrupció felemlegetésével akar nyomást gyakorolni a Keletre tekintgető új kormányra.

Nem vagyok én abban biztos, hogy ez most nyugat - kelet játszma része. Azért én is kimennék az utcára, ha a kormány olyan törvényt próbálna érvényerőre juttatni ami azt mondja, hogy ha 14 millió forintig lop a közigazgatásban, államigazgatásban dolgozó akkor az max szabálysértés. Azért ez egy égbekiáltó pofátlanság. Ráadásúl itt volt ugye a másik törvényjavaslat is ami kiengedné a korrupt politikusokat. Ezek után én is azt mondanám, hogy igenis húzzon el a picsába a kormány mert ez minden csak nem elfogadható. Megértem és igencsak hihető számomra az emberek elemi felháborodása és dühe a hatalommal szemben. Pláne úgy, hogy náluk még roszabb az átlag életszínvonal mint nálunk, ami ugye idehaza sem valami hű de hatalmas.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Szlovákia: Nem hinném, hogy Ukrajába megy mint ahogy a cím írja, inkább Romániába.