[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
<b>Olasz és román geopolitika</b>

A napokban került a kezembe az újabban Magyarországon egyre többet szereplő Stefano Bottoni új könyve, "A várva várt nyugat".

Bár még csak a könyv elején tartok, néhány gondolatot fontosnak tartok kiemelni a könyvből:

1. A könyv a nemzetközi történelmi források mellett főként olasz, magyar és román forrásokra épül.

2. <b>A "Közép-Európa" fogalom létjogosultságát nem fogadja el.</b> Folyamatosan Kelet-Európáról beszél, amelybe tartozónak tekinti az összes volt szocialista országot, így Magyarországot is. A könyv szerint "Közép-Európa" valójában véve nem létezik, mindössze a németek találták ki, hogy ideológiai alapot teremtsenek a német terjeszkedéshez (Közép-Európa = ami német befolyási övezet). Ebből az derül ki, hogy Olaszország nem fogadja el a német befolyási övezet létét, azaz "Közép-Európa" fogalmát.
<b>Olaszország szerint csak Kelet-Európa létezik.</b>

3. A könyv szerint a <b>"Kárpát-medence"</b> is nehezen értelmezhető fogalom. (!)

4. A romániai forradalom (Ceaușescu bukása) kapcsán vitatja a hivatalos történészi álláspontot, hogy ti. a romániai forradalom spontán módon alakult ki. Ismertet több olyan nézetet, amely szerint a romániai forradalom megszervezése és kirobbantása a CIA és Magyarország (!) műve.

5. A rendszerváltás kapcsán ismereteti, hogy 1989. november 9-én megalakult Budapesten a "Quadrangolare Kezdeményezés", résztvevői: Olaszország, Ausztria, Jugoszlávia és Magyarország, amely később új tagok felvételével Pentagonáléra majd Hexagonáléra módosult (1990-1991, Csehszlovákia és Lengyelország csatlakozása).

Az olasz vezetésű kezdeményezés azt a lehetőséget próbálta kihasználni, hogy Németország 1990 körül saját magának az újraegyesítésével volt elfoglalva!

Jugoszlávia szétesésével a Hexagonálé a <b>"Közép-európai Kezdeményezés"</b> nevet vette fel, jelenleg 18 tagállama van, és a vezető szerepet Olaszország tölti be.
A könyv azt írja, hogy a "Közép-európai Kezdeményezés" <b>(jelenleg is) "az olasz elnökség mellett hatalmas bürokratikus apparátussal működő szervezet"</b>. (?!)

Itt a HTKA-n olvastam valahol kb. 2-3 hete (ami jópár fórumozó teljes elképedésére is szolgált), hogy vannak olyan ötletek, miszerint Magyarországnak egy <b>Olaszország-Magyarország-Románia</b> szövetségben kellene gondolkodnia.

Kezd összeállni a kép?

Mindezekből az információkból látszik, hogy Olaszország geopolitikai terjeszkedési iránya Magyarország-Románia (és a Balkán), amelyben Romániának (mint a "Római Birodalom utódállamának") szán partner- és kulcsszerepet.

(Nem csodálkoznék azon sem, ha történetesen Frei Tamás, aki németellenes nézeteinek már többször jelét adta, Nizza-ból szintén ezt az irányvonalat tolná!)

Ebből következik, hogy innentől kezdve Olaszország és Románia geopolitikai törekvéseit egységesen, együtt kell kezelni <b>"Olasz és román geopolitika"</b> címen.

<b>Magyarország stratégiája</b>

Továbbra is azt javaslom, hogy Magyarország Szerbiát tekintse legfontosabb stratégiai partnerének. (Ennek most már Olaszország törekvései miatt eggyel még több oka van: az olasz-román összekacsintás és területszerzés megakadályozása a cél.)

Mindezt annyival egészíteném ki, hogy innentől kezdve <b>Horvátországnak</b> is kiemelt szerepet kell tulajdonítanunk, ugyanis meg kell őket védenünk az olasz terjeszkedéstől. Ők a "mi horvátjaink"!!

Emellett, Magyarországnak korrekt és együttműködő partneri viszonyra kell törekednie Németországgal, mert most már tudjuk, hogy "Közép-Európa" (Mitteleuropa) fogalmának ők, Németország, az egyedüli védelmezői!!

<b>Németország</b> mint a "Mitteleuropa" (Közép-Európa) fogalom egyedüli védelmezője
1024px-Grossgliederung_Europas.png


Figyeljük meg, hogy a német Közép-Európa fogalom milyen pontosan és korrektül jelöli ki a határait a térképen (Szlovénia, Horvátország, Vajdaság, Erdély, Galícia és a Balti-országok)!

<b>Magyarország igenis Közép-Európa</b>, és Magyarországnak a szláv népekkel (különösen Oroszországgal és Szerbiával) stratégiai partnerségben, és Németországgal közösen, Közép-Európa mint geopolitikai fogalom megőrzésére, megvédésére kell törekednie!
 

szittya88

Member
2010. október 23.
916
5
18
Olaszországnak görögország és albánia nagyobb priorítás mint mi meg a románok.
Nekünk a horvátokal kellene sokkal szorosabra fűzni a szálakat és nem a szerbekkel (a 2 eggyütt nem megy...)
A balkán elmaradottab országaiba meg minél nagyobb gazdasági és politikai befolyást szerezni (kvázi érdekszféránká tenni)
Az ott megtermelt javakat eu-ba értékesíteni miközbbe a jó kis értékesítői járulék a nyakunkon maradna. A saját javaink jó részét ezekbe az országokba értékesíteni magyar üzletláncokon keresztül.
A politikai befolyás legnagyobb kártyája meg magyarország nemzetközi szintéren történő támogatásának kellene hogy legyen.
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
Olaszországnak görögország és albánia nagyobb priorítás mint mi meg a románok.

Ezt mire alapozod? És a fenti érveim nem elegendőek?

Nekünk a horvátokal kellene sokkal szorosabra fűzni a szálakat és nem a szerbekkel (a 2 eggyütt nem megy...)

Szerbia=Oroszország. Ha Horvátországot választod Szerbiával szemben (mert ugye te mondod, hogy a 2 együtt nem megy), akkor azzal Oroszországgal kerülsz szembe. Ez Magyarország halálos ítéletével egyenlő.
Utána Olaszország-Ausztria viheti Szlovéniát és Pannóniát (úgyis római tartomány volt), Románia meg az ország keleti felét.

Ezért Szerbia az elsődleges, és Horvátország a másodlagos.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 339
113
laudarage, ez a közép európa, az I.vh-s Német császárság és HB-Monarchia területét jelöli. A szerbia felé való közeledéssel egyetértek. Gazdaságilag esetleg be lehetne ott ruházni.
Ha szerbia eu-s tag lesz később akkorra mi már ott lennénk. Ha nem lesz az, kijutási pont lehet bárhova ahol az eu-t nem nézik jó szemmel. Emellett még cseh-szlovák-osztrák vonalon látnék szívesen közeledést. A horvátokat azért nem kezelném a "mi horvátjaikként", nem hiszem hogy ők így gondolják (jómagam is negyedrészt horvát vagyok, csak csendben megjegyzem).
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
laudarage, ez a közép európa, az I.vh-s Német császárság és HB-Monarchia területét jelöli.

Igen, és nekem az olasz szemlélet alapján úgy tűnt, hogy Olaszország ezt a múlttal szeretné egyenlővé tenni.

A szerbia felé való közeledéssel egyetértek. Gazdaságilag esetleg be lehetne ott ruházni.
Ha szerbia eu-s tag lesz később akkorra mi már ott lennénk. Ha nem lesz az, kijutási pont lehet bárhova ahol az eu-t nem nézik jó szemmel.

Egyetértek.

Emellett még cseh-szlovák-osztrák vonalon látnék szívesen közeledést.

A szlovák az rendben van, de a cseh-szlovák párost én nem erőltetném. Ugyanis, ha Csehszlovákia újból létrejön, akkor a szlovákok fölött cseh dominancia fog érvényesülni. És akkor a szlovákok nem lesznek a "mi szlovákjaink" :D

A horvátokat azért nem kezelném a "mi horvátjaikként", nem hiszem hogy ők így gondolják (jómagam is negyedrészt horvát vagyok, csak csendben megjegyzem).

:)))))))))))) Bocsánat! :))))))))))))
Látom túltoltam a "magyar imperializmust" :D

Kicsit nyersen fogalmaztam, de valójában véve arra gondoltam, hogy Magyarországnak érdeke, hogy a volt Jugoszlávia országai ismét közeledjenek egymáshoz, mert különben a délszláv országok megosztottságát ki fogják használni más hatalmak (USA, Németország, mohamedánok, és ezek szerint még Olaszország is, és én ezekkel szemben egy magyar-szláv partnerséget választanék inkább. Persze, csak ha a horvátok is így gondolják.)
 

szittya88

Member
2010. október 23.
916
5
18
Ha egyszer görögország nyugati részén jársz észrefogod venni hogy girosz helyett csak pizzát vehetsz hogy az olasz nyelvtudással kényelmesen elbeszélgedsz az olasz főurral. Vagy a szállodák nagyrésze már olassz tulajdon ahogy a tengeri szállítmányozó cégek is. A lábasállat telepekröl feldolgozókrolnem is beszélve. A halászati termékek nagy része is olasz értékesítőkön keresztül kerül szét európába. Albánia detto csak otta kábítószer és a bor is jelentős mértékbe bekerül a pakliba.
Nemtudom menyire vagy járatos europa országainak kiskereskedelmi bolthálozataiba de ha van szerencséd figyeld meg hogy a termékek tulnyomó része olasz vagy német (az olasz vidék soha nem lenne képes ekkora volumenű alapanyag termelésére) az alapanyag nagy része a balkánról származik.
(kiegészítem a történelmi háttérrel ugyanis a talján törekvések első lépcsője mindig az adria uralása volt (albán kezdettel) majd a földközi tenger térsége második lépés ami vagy északafrika vagy görögország kezdetekkel kezdődött. De északafrika francia angol érdek is a görög meg nem... Mesélhetnék oldalakat de ez nem törioldal.

Szerbia. egy szerb szövetségbe a balkánon bármi féle szimpátia felejtős... Az orosz nehogy azt hidd hogy egy területileg bomló szerbia kedvéért bármenyire is elfordulna magyarországtól (ez a szerbia már nem az a szerbia akin ált vagy bukott a balkán uralása) nem szeretetből voltak jó kapcsolatok szerbia és oo között hanem dz érdekek miatt és szerbid súlya miatt... (ez politikd nem ovoda) és ez a súly már igencsak elkopott...
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
...
(kiegészítem a történelmi háttérrel ugyanis a talján törekvések első lépcsője mindig az adria uralása volt (albán kezdettel) majd a földközi tenger térsége második lépés ami vagy északafrika vagy görögország kezdetekkel kezdődött. De északafrika francia angol érdek is a görög meg nem... Mesélhetnék oldalakat de ez nem törioldal.

Tudod, ezt eddig én is így gondoltam, és pontosan ezért lepődtem meg az olasz "imperializmus" Románia felé mutató irányán, amin Magyarország úgymond "útba esik".

Szerbia. egy szerb szövetségbe a balkánon bármi féle szimpátia felejtős... Az orosz nehogy azt hidd hogy egy területileg bomló szerbia kedvéért bármenyire is elfordulna magyarországtól (ez a szerbia már nem az a szerbia akin ált vagy bukott a balkán uralása) nem szeretetből voltak jó kapcsolatok szerbia és oo között hanem dz érdekek miatt és szerbid súlya miatt... (ez politikd nem ovoda) és ez a súly már igencsak elkopott...

Nos, ha igazad van, és Szerbia valóban egy "területileg bomló Szerbia", mint ahogy mondod, akkor annál inkább fennáll a veszélye annak, amire én hívtam fel a figyelmet: hogy Olaszország a Balkánon és Magyarországon keresztül el akar jutni Romániáig (mint testvér római néphez), és Magyarországot és a Balkánt (a "területileg bomló Szerbiával" együtt) egy olasz-magyar-román szövetségbe akarja tömöríteni (szemben mind a szláv/pánszláv érdekekkel, mind pedig a német érdekekkel).
Úgyhogy voltaképpen te magad adtad meg a választ arra, hogy ez a veszély miért áll fenn.

(Végezetül annyit még hozzátennék, hogy Oroszország számára továbbra is rendkívül fontos Szerbia, máskülönben Putyin nem is járt volna Belgrádban, és Belgrád nem rendezett volna grandiózus katonai parádét a tiszteletére. Úgyhogy Oroszország-Szerbia-Magyarország!)
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
Mellesleg, ha nagyon szemtelen akarnék lenni, akkor azt mondanám, hogy Horvátország Szerbia Ukrajnája. :p
 

szittya88

Member
2010. október 23.
916
5
18
A veszély fenn áll ebbe igazad van. De ez a veszély nem túl jelentős. (nem azt mondom hogy nem kell vele törödni csak azt hogy kis munkával is megakasztható mert a térségbe vannak erőssebb "kutyák" is)

De a mi érdekünk nem szabadna annak lenni hogy az "erőssebb kutya" játékszere legyünk. (ezért nem pártolom az osztrák szövetséget se)

Az Orosz-Német-Török hatalmak kétség kívűl hatással van ránk.
Ehhez kétség nem férhet. (de nemszabad egyik félnek se lefeküdni)
Egy külön kis szövetség kmétrehozása lenne az érdekünk a nállunk gyengébb Horvátokkal.
Ezzel megkerűlhetetlené válnánk a 3 nagy számára!!! és itt kellene figyelni arra hogy ne kövessenek el ellenünk tömeges erőszakot kellene elérni hogy a 3 nagy csak "udvaroljon" és hogy a többi hatalom akik nem adott régioba helyezkednek el ütközőzóna szerepet szánjanak nekünk.

Az erő felmutatásához meg háború kell ami magyar horvát szövetségbe nem lenne kivitelezhetetlen... (teszem hozzá hogy egy esetleges erőszakos cselekmény elött már nagy valószínűséggel esély nyilna kárpátalján létrehozni egy államszervezetet ami önként csatlakozna a szükebb szövetségkez)
De ez tul sok bajt oldana meg túl hosszú időre ezért nem lessz Horvát-Magyar szövetség.
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
De ez tul sok bajt oldana meg túl hosszú időre ezért nem lessz Horvát-Magyar szövetség.

Szerintem nehezebb létrehozni egy horvát-magyar szövetséget, mint egy szerb-magyart. Ugyanis míg az előbbieknek fóbiái vannak Magyarországtól, addig az utóbbiak pontosan tudják, hogy bármikor orrbatörölhetnek minket.
 

szittya88

Member
2010. október 23.
916
5
18
A Horvátak nincs fobiája a velünk szemben (tudom hogy így tanították de ez nem igaz a horvátok nem úgy tekintenek ránk mint aki elnyomta öket sőt) amugy nekünk köszöhetik apszabadságukat ezt nagyon is jól tudják és hálásak is érte. (csak hogy a szándékos történelem hamisításra mondjak egy példát ami a horvát magyar kapcsolatokat érinti nézd meg a Pákozdi csata veszteségeit és hogy hány ágyút puskát és önkéntes tüzért és gyalogos került az oldalunkra. :) DE HA A CSATATÉRI VESZTESÉGEKET MEGNÉZED SOKMINDENT MÁSKÉP FOGSZ LÁTNI (JELASICS SZOBROT ÉRDEMELNE ÉS NEM SZITKOT)
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
Itt kezdődnek a mi problémáink:

holelamagyar_3_120123.jpg

Így van, ezért mondom, hogy Magyarországnak világos stratégiával kell rendelkeznie a térségben (minimum a Kárpát-medencére vonatkozólag), mert mi itt vagy urai vagyunk a helyzetnek, vagy pedig szétszednek minket.
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
Itt kezdődnek a mi problémáink:

holelamagyar_3_120123.jpg

Mellesleg, van egy nagy hibája ennek a térképnek!

<b>Hiányzik róla KÖZÉP-EURÓPA!!!</b>

És itt szeretnék visszautalni az első hozzászólásomra, ahonnan ez a téma indult, az <b>"Olasz és román geopolitika"</b>-ra, ahol pont arról beszélek, hogy az a probléma, hogy sokan szeretnék "Közép-Európát" nemlétezővé tenni, már magát a fogalmat sem ismerik el (pl. Olaszország).

(Az a horvát-szerb vita, amit utána, innen kiindulva rendeztünk, tökre terelés a lényegről.)
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Látom itt sokan már nacionalizmus jegyében értelmezik a történelmet. Horváth-Magyar viszon ott kezdődik hogy a két királyi család rokoni kapcsolatba került utolsó horváth király édesanya vagy nagyanya Árpádházi leány volt. Mikor a horváth királyi vérvonal megszakad természetes mód, rokon király családnak ajánlották fel a tront. Két királyság egyesülüt Horváth nemesség minden jogát előjogát megtarthatta. Ugyan olyan státuszba került mint erdély!
1848 után nem véletlenűl volt magyar-horváth kieggyezés is.
Fent valaki hozdta két Zrínyi fiú vitáját ami nem is biztos,hogy volt. Mibe akkori nem a nemzetiség számított hanem a társadalmi rang!( Ha számítot volna erdélyi nemesség nem alkalmazot volna oláh jobbágyot.
Ami tény: Lengyelek, horváthok azok a szomszéd népek akikel jó a viszonyunk.
Török, Kazah,türkmén,mongol stb testvérnépek.

De minden lehetséges viszont ami meghatároz:
Mennyire vagyunk erősek, mennyire vagyunk egységesek.
Mennyire szolgálunk idegen érdekeket. Mennyire ismerjük fela történelmi realitásokat és lehetőségeket.

A gyűlölködöknek Wass Albert művei szántalanszól felhívja a békés szorgalmas munka fontoságát a nemzet megmaradásábal. Kard kell de szerinte nem azé a fő szerep!
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Magyarország elsődleges stratégiai partnere mindenképp Szlovákia. Méretéből, elhelyezkedéséből, történelmi hagyományokból is ez adódik, de ha megnézzük a neveket, akkor igen nagyfokú a két nép keveredése is. Mind gazdasági (pl. mezőgazdasági, ipari) mint geopolitikai érdekek is ezt teszik szükségessé. Például Kárpátalja kérdése az eléggé instabil Ukrajnával szemben is minimum Szlovák jóváhagyással oldható meg esetlegesen, a magyar érdekeknek kedvezően.
Romániában és Szerbiában az országok vezetésével ápolt általános jó viszony mellett főleg a civil szférával érdemes kezdeni valamit, mármint támogatva a Transzilvanizmust és Vajdaságot, mivel ezekben az országokban igen nagyfokú a belső megosztottság az eltérő lakosság, történelmi és gazdasági okok miatt. Számításba kerülhet még Horvátország, de Szlovénia meg inkább osztrák befolyási övezet (szintén történelmi okok miatt).
Persze ezek csak igen csak szavakkal való játék, mert jelenleg Mo. saját határain belül nincs jó helyzetben.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Bár már nálunk változnak a belső politikai dolgok is javő vőre évi közvélemény kutatások is az mutatják majd hogy eddig hardamadik erő tartósan másidikká vált. A kormány pártra is más nagyobb nyomás alá kerül.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 371
11 333
113
Magyarország elsődleges stratégiai partnere mindenképp Szlovákia.

Ne viccelj. Szlovákia (már leírni is rossz ezt a kifejezést), nemhogy ellenfél, hanem ellenség. Semmi sem tematizálja jobban, mint a magyarellenesség, és a felvidéki szakadár területekről az őshonos magyarság folyamatos, teljes és végleges kiirtása.
Benes-dekrétumok, kettős állampolgárok üldözése, a magyar nyelvű oktatás ellehetetlenítése, stb.

A horvátokhoz kapcsolódva: Jönnek nekünk, legalább egyel.
És ha már felhozta nekerdez, amúgy a Jobbik is, a török vonal mellett a Horvát és Lengyel ország felé nyitna.
Vagy ott van a HVIM, azért <b>hatvannégy</b> a vármegyék száma, mert a horvát megyéket nem számolják bele.
Hovatovább, ott a szentlászlói megemlékezés, ahol évek óta közösen emlékeznek meg horvátok és magyarok.

Ott a nyitja a dolognak, hogy Horvátországot partnerként kell bevenni, nem gyarmatként.