[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 573
15 538
113
Románia a leendő szcenáriók szempontjából a lehető legrosszabb helyen van. Ukrajna, Törökország..... Fekete-tenger... az usákok - van egy megérzésem -, leginkább őket tekintik járulékos vágóhídi marhának, feláldozható kiindulópontnak. A román tengerpartról könnyedén op. távolságban lehet Ukrajna, Krím, orosz azovi terület + Törökország esetleges befenyegetéséhez is kiváló kiindulópont. Sokkal inkább, mint a mostani lengyel pozíció...
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1586

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 337
20 789
113
Bosnyák-horvát határ.
DqbazHPXcAA92TG.jpg:large
 

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
Románia a leendő szcenáriók szempontjából a lehető legrosszabb helyen van. Ukrajna, Törökország..... Fekete-tenger... az usákok - van egy megérzésem -, leginkább őket tekintik járulékos vágóhídi marhának, feláldozható kiindulópontnak. A román tengerpartról könnyedén op. távolságban lehet Ukrajna, Krím, orosz azovi terület + Törökország esetleges befenyegetéséhez is kiváló kiindulópont. Sokkal inkább, mint a mostani lengyel pozíció...
Én örülök, hogy a románok a technológiát a régi román területeken tartják,. A Kárpátok egy kicsit csökkentenek majd a porterhelésünkön.
Ahhoz meg nincs messze, hogy 10 év múlva ne érje meg természetfotózni avad Duna-deltát emberek nélkül. :)
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 293
68 380
113
Jajj de cuki. Vajon mennyi pénzt kaphatott a fotóstól a gyerek családja? Meg izé érdekes is mert így az jön le hogy ez egy horvát gyerek, mivel a rendőrök a másik irányba sasolnak.
Ez sok, szerintem hülyeség. Nagy része az első listának jogos, mert tényleg tilos az LKW meg PKW forgalom, elvileg már jó ideje és eredetileg is, de ez az összes átkelő ami csak van a két ország közt. Ha lesz időm később lehet kiugrok megnézem. bár szerintem nem lesz, na mindegy. Ha ezt mind lezárnák az autósok elől akkor megszűnne a forgalom a nyugati határon. Hülyék ezek az újságírók, keltik itt a hisztériát. Az Irottkőnél meg eddig se mentél át semmi mással csak gyalog, meg max öszvérrel.
A
Rechnitz - Bucsu, Nikítsch - Zsira, Klingenbach - Sopron, Heíligenkreuz- Szentgotthárd, ezek pl szerintem tuti nyitva vannak mindennek. Öcsém is itt jár át az egyiken, tegnap is volt, szóval...
A Kiostermarienberg - Ólmod,Lutzmannsburg - Zsira,Nikifsch — Sopronkövesd, meg pl eddig is elméletileg tilos volt, csak traktor, bicikli meg gyalogos. Persze én is átjártam ezeken ha rövidíteni akartam, megúsztam mert nem kaptak el, de ha elkaptak volna akkor eddig is megbüntettek volna, ahogy néha meg is büntették ezt azt a renitenst. Amúgy megértem az osztrákot, meg ugye fosnak is a magyar cigányok, meg aljanép miatt hogy betörnek hozzájuk, mert volt mikor a lomtalanításkor a ház elé épp leparkolt robogót is elvitték. Másrészt ugye a forgalom, na az nem hiányzik senkinek, nem azért veszel házat egy nyugodt helyen hogy rá pár évre meg sztráda legyen melletted.
Másrészt ugye Schengen miatt meg ott mész ám át ahol akarsz, csak a tábla ne tiltsa és az okmányok legyenek nálad. Szóval ha átmész a földúton,vagy a szántáson, erdőben(bár ott inkább ne mert ezeknek maszek erdeik vannak) , akkor is átmehetsz.
 

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
Jajj de cuki. Vajon mennyi pénzt kaphatott a fotóstól a gyerek családja? Meg izé érdekes is mert így az jön le hogy ez egy horvát gyerek, mivel a rendőrök a másik irányba sasolnak.
Igen. Horvát lehet. A kordon túloldalán az ülve szunnyadó humanoid formájú lény, az nem az. Az a bosnyák oldal. :)
 

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
Ez sok, szerintem hülyeség. Nagy része az első listának jogos, mert tényleg tilos az LKW meg PKW forgalom, elvileg már jó ideje és eredetileg is, de ez az összes átkelő ami csak van a két ország közt. Ha lesz időm később lehet kiugrok megnézem. bár szerintem nem lesz, na mindegy. Ha ezt mind lezárnák az autósok elől akkor megszűnne a forgalom a nyugati határon. Hülyék ezek az újságírók, keltik itt a hisztériát. Az Irottkőnél meg eddig se mentél át semmi mással csak gyalog, meg max öszvérrel.
A
Rechnitz - Bucsu, Nikítsch - Zsira, Klingenbach - Sopron, Heíligenkreuz- Szentgotthárd, ezek pl szerintem tuti nyitva vannak mindennek. Öcsém is itt jár át az egyiken, tegnap is volt, szóval...
A Kiostermarienberg - Ólmod,Lutzmannsburg - Zsira,Nikifsch — Sopronkövesd, meg pl eddig is elméletileg tilos volt, csak traktor, bicikli meg gyalogos. Persze én is átjártam ezeken ha rövidíteni akartam, megúsztam mert nem kaptak el, de ha elkaptak volna akkor eddig is megbüntettek volna, ahogy néha meg is büntették ezt azt a renitenst. Amúgy megértem az osztrákot, meg ugye fosnak is a magyar cigányok, meg aljanép miatt hogy betörnek hozzájuk, mert volt mikor a lomtalanításkor a ház elé épp leparkolt robogót is elvitték. Másrészt ugye a forgalom, na az nem hiányzik senkinek, nem azért veszel házat egy nyugodt helyen hogy rá pár évre meg sztráda legyen melletted.
Másrészt ugye Schengen miatt meg ott mész ám át ahol akarsz, csak a tábla ne tiltsa és az okmányok legyenek nálad. Szóval ha átmész a földúton,vagy a szántáson, erdőben(bár ott inkább ne mert ezeknek maszek erdeik vannak) , akkor is átmehetsz.
Nem azt mondták a határra, hogy nem lépheted át, a hozzá vezető út forgalmára vetettek ki forgalmi korlátozó rendszabályokat. És ezért zseniális húzás. :)
A szabályosan közlekedő ezután nem megy arra, mert megbüntetik, aki meg kocsival megy, azt messziről kiszúrja akár egy automatizált rendszer is és mehet a mélységi elfogás. Csökkentik a terhelést azzal, hogy kevesebb belépési pontra korlátozták a legális forgalmat..
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 293
68 380
113
Nem azt mondták a határra, hogy nem lépheted át, a hozzá vezető út forgalmára vetettek ki forgalmi korlátozó rendszabályokat. És ezért zseniális húzás. :)
A szabályosan közlekedő ezután nem megy arra, mert megbüntetik, aki meg kocsival megy, azt messziről kiszúrja akár egy automatizált rendszer is és mehet a mélységi elfogás. Csökkentik a terhelést azzal, hogy kevesebb belépési pontra korlátozták a legális forgalmat..
Attól még ott lesznek ám, csak szerintem pénzt gyűjtenek. :) Pl Kópházánál Németkeresztúr felé komplett központjuk van az átkelőn, teherautók (Steyr, Pinzgauerek, L-200 pick-upok) , Nikits-Zsira szakaszon meg egy sátor van kibaxva két unatkozó kiskatonával.
 

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
Nem akarlak megbántani, szóval ne haragudj, de ezzel most mit akartál mondani? Azt, hogy a kapitalizmus alapvetően egy rossz idea? Mert ha ezt akkor ebben van igazság. De ez, hogy jött ide az én mondandómhoz? Ennek most mi köze van ahhoz, hogy Németországot két részre osztották és kreáltak egy kommunista Németországot ahol 40 évig diktatúra volt? Csak azt ne mond nekem, hogy az 1948 és 1990 közötti időszak NDK-ja jobb volt mint az akkori NSZK.
Így van, alapvetően az. Az én kedves cégem minden további nélkül bevállalta 4500 tonna erősen mérgező anyag Budapest fő légvonalában történő tárolását minden valós biztonsági rendszer nélkül másfél évre, mert a haszon az első.
Az oltórendszer alkalmatlan volt, az oltóhabos IBC tartályok nem a tárolótérben az egyébként rossz oltórendszer betöltési pontjainál, hanem a bázis egy eldugott pontján a lomok és építési maradványok közepén a tűző nap alatt álldogáltak.
Azt sem merte senki megnézni, a tartályokban mi lehet az, amiről évekkel előbb azt mondtásk, szerves alapú habképző. :)
 

kopoltyu

Well-Known Member
2017. február 3.
117
287
63
Nem azt mondták a határra, hogy nem lépheted át, a hozzá vezető út forgalmára vetettek ki forgalmi korlátozó rendszabályokat. És ezért zseniális húzás. :)
A szabályosan közlekedő ezután nem megy arra, mert megbüntetik, aki meg kocsival megy, azt messziről kiszúrja akár egy automatizált rendszer is és mehet a mélységi elfogás. Csökkentik a terhelést azzal, hogy kevesebb belépési pontra korlátozták a legális forgalmat..
van jo par hely ahol regen ugy volt (nyitott hatarok elso idokben , most nem tudom igy van-e meg)hogy az osztrak kirakta a tablat hogy behajtani tilos csak engedellyel, a magyar oldalon nem volt korlatozas..... a labanc atjarhatott nyugisan a magyarok meg nehogy mar az o falujukon keresztul jarkaljanak....
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
Így van, alapvetően az. Az én kedves cégem minden további nélkül bevállalta 4500 tonna erősen mérgező anyag Budapest fő légvonalában történő tárolását minden valós biztonsági rendszer nélkül másfél évre, mert a haszon az első.
Az oltórendszer alkalmatlan volt, az oltóhabos IBC tartályok nem a tárolótérben az egyébként rossz oltórendszer betöltési pontjainál, hanem a bázis egy eldugott pontján a lomok és építési maradványok közepén a tűző nap alatt álldogáltak.
Azt sem merte senki megnézni, a tartályokban mi lehet az, amiről évekkel előbb azt mondtásk, szerves alapú habképző. :)
Főváros tulajdonában lévő cég? Mert akkor sejtem, hogy melyik.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 293
68 380
113
Börtönlázadás (Leopoldov) . Havelnek volt köszönhető. Több őrt megöltek a rabok. A főszervező(rab) Rigó nevezetü "magyar" cigány volt.
De mitől magyar? Én ismerek több mint egy tucat szlovákiai cigányt és egy sem beszél magyarul. Szlovákul meg mondjuk nem hallottam beszélni őket, mert nincs kivel. A magyar cigányokkal cigányul beszélnek, de szlovakosan, vagyis szlovák szavakat kevernek bele, ahogy a magyar romák a magyar cigány beszédbe. Egymást perfekt megértik.