[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 200
113
Pontosan, Szlovákiában nem tudja a jobb kéz mit csinál a bal. Hozzáteszem, Kiska egy nyugati "szervek" által pozícióban tartott "báb", pontosan olyan mint Čaputová lesz ha megválasztják. Az F-16-nál is csak pislogott a miniszterelnök, hogy már 3 szerződést aláirtak a tudta nélkül...szóval...korrupció faktorra lehet tippelni.
Egyébként a Szlovák-Usa kapcsolatok jók a háttérben, már Bin-Laden elfogására is a Lest-i lőtéren felépitett valósághű épületekben gyakoroltak anno az amerikaiak (láttam a helyszinen készült mobil-képeket ill. az ott gyakorlatozóktól tudom), "guantanamo" CIA foglyokat is bújtattak, DE a Sliácsi bázisról készült korábbi cikkben elismerték, hogy még mindig orosz műszakiak is segitenek "egy NATO bázison" repképesnek tartani a Míg-eket.
Vannak viszont nagyon bebetonozott ún. "oroszpárti" politikusok is, akiket semmilyen botránnyal nem tudtak elmozditani, lásd Danko,...úgyhogy itt méginkább látszik a kettőség az államszerkezetben, ....nyugat és kelet új és régi emberei (ügynökei) játszák a szinházat a népnek. Ennyi.
Jól ertem a védelmi miniszter fölött nem a miniszterelnök áll? Illetve nem kérheti azt számon?
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
7 022
23 271
113
Jól ertem a védelmi miniszter fölött nem a miniszterelnök áll? Illetve nem kérheti azt számon?
De, de mindenkinek megvan a maga kis királysága...aztán meg ha szembekerülnek az érdekek, akkor jönnek a koalícióból való kilépéssel riogatás, majd elcsendesül minden...mert végül mindenkinek jó lett, csak az adófizetőnek nem, azaz nekem.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 892
5 270
113
Múltkor még az volt a baj, hogy központi hatalom meg diktatúra van. Döntsük már el. :)

Nem így értettem.

Itt nálunk is sok gáz dolgot lehetne kikaparni a felszín alól. OFF.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 900
47 697
113
De, de mindenkinek megvan a maga kis királysága...aztán meg ha szembekerülnek az érdekek, akkor jönnek a koalícióból való kilépéssel riogatás, majd elcsendesül minden...mert végül mindenkinek jó lett, csak az adófizetőnek nem, azaz nekem.
Igen, ez nekem tisztán csapda helyzetnek tűnik. Gyakorlatilag egymást tartják sakkban, az ilyen terminusok semmi másról nem szólnak, mint arról hogy a közös irányba lépkedés, A-ből B-be történő eljutás helyett a kormány tagjai a saját seggüket a falhoz tartva azt lesik hogy a konkurenciát hogy tudnák levadászni.

Ez a direkt polgárháborús viszonyoktól csak 1 szinttel jobb az adott országnak, gyakorlatilag garantált helybe topi, míg a világ halad.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
7 022
23 271
113
Igen, ez nekem tisztán csapda helyzetnek tűnik. Gyakorlatilag egymást tartják sakkban, az ilyen terminusok semmi másról nem szólnak, mint arról hogy a közös irányba lépkedés, A-ből B-be történő eljutás helyett a kormány tagjai a saját seggüket a falhoz tartva azt lesik hogy a konkurenciát hogy tudnák levadászni.

Ez a direkt polgárháborús viszonyoktól csak 1 szinttel jobb az adott országnak, gyakorlatilag garantált helybe topi, míg a világ halad.

Star Wars-os idézet: "A demokrácia akkor szűnik meg, amikor már nem hiszünk benne."
Én már rég kukáztam. :(
Királyság párti vagyok :p
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 900
47 697
113
Star Wars-os idézet: "A demokrácia akkor szűnik meg, amikor már nem hiszünk benne."
Én már rég kukáztam. :(
Királyság párti vagyok :p
Én meg arra jutottam, hogy hívják bárhogy, királyságnak, kormányzóságnak, demokráciának, rabló-kapitalizmusnak, kommunizmusnak, a lényeg mindig az lesz, hogy az államot üzemeltető hivatalnok/burokrata/közszolga és közfeladatokat ellátó emberek mennyire képzettek, elhivatottak, illetve a felettük regnáló rendszer mennyire kontraszelektáltan, vagy valós érdemeik alapján rakja őket pozícióba.

Egy elfogult - nem a helyes réteget - mondjuk az ingyenélőket támogató/nem jól működő demokrácia simán rosszabb kifutású lesz mint egy autoriter vezetés ami igyekszik egy kis hazafias neveltetést és belső piaci védelmet biztosítani az arra egyébként VALÓBAN érdemes saját holdudvarnak. A gond akkor kezdődik, ha ezt már nem a valós érdemek szerint osztják, hanem abszolút lojalitás/seggnyalás mentén.

Mindig az államot üzemeltető emberek minősége és morálja a kulcs, nem az állam elméleti működési elve/államformája.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 233
113
Jól ertem a védelmi miniszter fölött nem a miniszterelnök áll? Illetve nem kérheti azt számon?
Ha számonkérné, akkor borulna a szivárványkoalíció. Ez Orbán egyeduralmának is az alternatívája most nálunk: egy jól kézben tartott államrezon helyett annyi számonkérhetetlen és totálisan önjáró kiskirályság, ahány koalíciós partner van. Varju, Szél meg Márki-Zay megannyi Borsa-Kopasszá meg Kőszegivé vedlene egyből. Ez legyen intő jel!

Mindazknáltal, ott tudnak nemet mondani egy Mészároshoz képest koldus tartományurak a birodalomnak, míg a mi központosított rezsimünk hajlik mint a nádszál!
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 552
4 734
113
Én meg arra jutottam, hogy hívják bárhogy, királyságnak, kormányzóságnak, demokráciának, rabló-kapitalizmusnak, kommunizmusnak, a lényeg mindig az lesz, hogy az államot üzemeltető hivatalnok/burokrata/közszolga és közfeladatokat ellátó emberek mennyire képzettek, elhivatottak, illetve a felettük regnáló rendszer mennyire kontraszelektáltan, vagy valós érdemeik alapján rakja őket pozícióba.

Egy elfogult - nem a helyes réteget - mondjuk az ingyenélőket támogató/nem jól működő demokrácia simán rosszabb kifutású lesz mint egy autoriter vezetés ami igyekszik egy kis hazafias neveltetést és belső piaci védelmet biztosítani az arra egyébként VALÓBAN érdemes saját holdudvarnak. A gond akkor kezdődik, ha ezt már nem a valós érdemek szerint osztják, hanem abszolút lojalitás/seggnyalás mentén.

Mindig az államot üzemeltető emberek minősége és morálja a kulcs, nem az állam elméleti működési elve/államformája.

Azért ha egy államformának van valamilyen szintű szakralitása, úgy könnyebb morálisan erősebbnek lenni. Ez különösen nehéz helyzetekben tud fontos lenni.
Nyilván egy svájcinak mindegy, hiszen a jólétének az az alapja, de azt hiszem "az államot üzemeltető emberek minősége és morálja" függ attól is milyen az illető kapcsolata a fent említett állammal. Ehhez pedig lehet, hogy egy szakrálisabb államforma hasznosabb.
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 552
4 734
113
https://www.maszol.ro/index.php/gazdasag/109235-ijeszt-en-n-a-kulkereskedelmi-merleg-hianya
Ijesztően nő a külkereskedelmi mérleg hiánya

https://www.maszol.ro/index.php/gaz...rni-iden-a-3-szazalekos-koltsegvetesi-hianyba
Költségvetési Tanács: nem fogunk beleférni idén a 3 százalékos költségvetési hiányba

https://www.maszol.ro/index.php/gaz...jelent-sen-noveli-a-kormany-az-allamadossagot
Hivatalos: jelentősen növeli a kormány az államadósságot

Pár kis hír, "Bezzeg Romániáról", ami a térséghez kapcsolódóan érdekes olvasmány lehet.
Azt hiszem itt lehet látni egy erős állam hasznos mivoltát, szemben mondjuk a belharcos Romániáéval. :rolleyes:
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 552
4 734
113
Jól ertem a védelmi miniszter fölött nem a miniszterelnök áll? Illetve nem kérheti azt számon?

Dehogynem. Viszont ő is egy koalíció fogja (kb, mint amikor Gyurcsány akarta kirúgni az SZDSZ-es egészségügy minisztert).
Picit hallatja a hangját egy kis hírnévért (meg kell mutatni a külön utasságot). Szerintem ez a saját szavazóknak szóló üzenet.
Eszembe jutott még egy példa: Salvini, mint belügyminiszter. Főnöke Conte, vagy sem? :rolleyes:
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 459
23 713
113

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 673
94 320
113
Ha számonkérné, akkor borulna a szivárványkoalíció. Ez Orbán egyeduralmának is az alternatívája most nálunk: egy jól kézben tartott államrezon helyett annyi számonkérhetetlen és totálisan önjáró kiskirályság, ahány koalíciós partner van. Varju, Szél meg Márki-Zay megannyi Borsa-Kopasszá meg Kőszegivé vedlene egyből. Ez legyen intő jel!

Mindazknáltal, ott tudnak nemet mondani egy Mészároshoz képest koldus tartományurak a birodalomnak, míg a mi központosított rezsimünk hajlik mint a nádszál!
Pont azért tudnak nemet mondani, mert a szavuknak nincs akkora súlya. Csak a saját belső alkupozíciójukat erősítik és a végén simán lesz USA katonai megállapodás a