[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Ma már nem a Balkán a puskaporos hordó, hanem a Közel-Kelet. Ugyan ki háborúzna a macedónokkal? Pláne hogy NATO tagok lesznek. Joguk volt csatlakozni, éltek a jogukkal, ennyi.

Képzeld Jugoszlávia meg egy ország volt.
A különböző sérelmek nem tűnnek el csettintésre.
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 418
2 767
113
https://www.vg.hu/velemeny/hatter/most-gaz-van-vagy-van-gaz-2-2041341/

Kezdjük az elején:

az orosz gázbeszállítás Magyarországra január elsején a keleti irányból gyakorlatilag megszűnt.
Az ukrán–magyar határon január elsején csordogáló gázt importnak nevezni ugyanolyan túlzás lenne, mint a fürdőkádban dúdolgató szomszédot Pavarottihoz hasonlítani. De miért állították le az oroszok a szállítást? Hát nem arról volt szó, hogy az új tranzitszerződést aláírták, és továbbra is jöhet az orosz gáz Ukrajnán keresztül? Ez a hír feltehetőleg igaz, csak azt nem tudjuk pontosan, mit írtak alá. A nagy kapkodásban bekapcsoltak a régi, szovjet beidegződések: zéró transzparencia, maximális ködösítés. Az ukrán Naftogáz tartott ugyan egy sajtótájékoztatót december 31-én, ám ott annyit jelentettek be, hogy van új tranzitszerződés, de arról semmit nem hoznak nyilvánosságra. Érdemes volt ezért az újságírók szilveszteri készülődését megzavarni?
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Képzeld Jugoszlávia meg egy ország volt.
A különböző sérelmek nem tűnnek el csettintésre.
Pont ezért jó a NATO, sérelmek lehetnek de egy szövetségben nem fogunk egymásra támadni. A macedónokra amúgy sem akar senki támadni és ez az ő döntésük, nem vonult be hozzájuk senki, nem erőszakolták rájuk, ők döntöttek így, ha nekünk is volt jogunk csatlakozni, akkor nekik is.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Pont ezért jó a NATO, sérelmek lehetnek de egy szövetségben nem fogunk egymásra támadni. A macedónokra amúgy sem akar senki támadni és ez az ő döntésük, nem vonult be hozzájuk senki, nem erőszakolták rájuk, ők döntöttek így, ha nekünk is volt jogunk csatlakozni, akkor nekik is.

Ja persze, és ha mindenki NATO tag lesz akkor beköszönt a világbéke, és rózsaszín unikornisok fognak röpködni, miközben megérkeznek a szeretettől duzzadó mellkasú űrlények, és örök életet adományoznak az embereknek.

Majd szólj ha kivetted a kezedet a biliből.

Egy szövetség nem garantál teljes védelmet, és sosem tart örökké. Ha az érdek úgy kívánja, akkor összeugorhat akár 2 NATO tag is. Nem biztos, hogy a többiek kisegítik a megtámadottat. Már lassan akkorára duzzadt a szövetség, hogy törvényszerű vannak ellentétek. A jövőről nem lehet biztos állítást tenni, csak jósolgatni. Jelenleg nem éri meg háborúzni egymással 1 NATO tagnak sem, de a török meg a görög elég közel kerültek hozzá párszor, és nem nagyon állították le őket.

Pont az ilyen hülye logika miatt mint amivel érvelsz történt a 90-es, és a 2000-es évekban honvédség teljes elhanyagolása és szétzilálása. Nem tudom rémlik-e a jelmondat: "Nincs szükségünk hadseregre, a nato majd úgyis megvéd."

[De megsúgok valamit: Ezzel itt továbbra sem leszel népszerű.]
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 467
4 636
113
Ja persze, és ha mindenki NATO tag lesz akkor beköszönt a világbéke, és rózsaszín unikornisok fognak röpködni, miközben megérkeznek a szeretettől duzzadó mellkasú űrlények, és örök életet adományoznak az embereknek.

Majd szólj ha kivetted a kezedet a biliből.

Egy szövetség nem garantál teljes védelmet, és sosem tart örökké. Ha az érdek úgy kívánja, akkor összeugorhat akár 2 NATO tag is. Nem biztos, hogy a többiek kisegítik a megtámadottat. Már lassan akkorára duzzadt a szövetség, hogy törvényszerű vannak ellentétek. A jövőről nem lehet biztos állítást tenni, csak jósolgatni. Jelenleg nem éri meg háborúzni egymással 1 NATO tagnak sem, de a török meg a görög elég közel kerültek hozzá párszor, és nem nagyon állították le őket.

Pont az ilyen hülye logika miatt mint amivel érvelsz történt a 90-es, és a 2000-es évekban honvédség teljes elhanyagolása és szétzilálása. Nem tudom rémlik-e a jelmondat: "Nincs szükségünk hadseregre, a nato majd úgyis megvéd."

[De megsúgok valamit: Ezzel itt továbbra sem leszel népszerű.]
En örülök hogy ujabb tobb tizezernyi katonaval es tartalekossal bovult a NATO elrettento ereje. Szovetsegunk elsodleges celja azon nagy lakossagszamu orszagokat elrettenteni akik expanziv politikat folytatnak a NATO orszagok iranyaba. Minden egyes taggal ez az erdekervenyesito kepesseg no. Mi az erdekunk? A nepeink es gazdasagunk vedelme hogy az Eszak-Atlanti terseg tovabb prosperaljon.
A NATO szkepticizmusodat ne nagyon hangoztasd ha Magyarorszagon jarsz, nem vennek a helyiek jo neven.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Pont az ilyen hülye logika miatt mint amivel érvelsz történt a 90-es, és a 2000-es évekban honvédség teljes elhanyagolása és szétzilálása. Nem tudom rémlik-e a jelmondat: "Nincs szükségünk hadseregre, a nato majd úgyis megvéd."

[De megsúgok valamit: Ezzel itt továbbra sem leszel népszerű.]
Nem értem a hülye logikádat mert a NATO épp azt mondja, hogy költsünk többet a saját védelmünkre és mi ezzel egyet is értünk.
Itt Magyarországon az ilyen NATO-tagokat egymásnak ugrasztó elképzeléseitekkel továbbra sem lesztek népszerűek.
 
R

rejsz felügyelő

Guest
Lehet, hogy D.Zagráb volt és Fradi?
Volt anno Hajduk-Debrecen, csak a közös szurkolásra nem emlékszem.
Ennek ellenére köt össze bennünket, mint ami szétválaszt(hat) még mindig. Szerintem...
Nekem nincs bajom a horvátokkal csak visszafelé a tapasztalatom szerint nem annyira mély a tisztelet.
Nem lesz tobb puccs meg piszkoskodas.
A puccsok fennmaradó része is átkerül CIA-érdekeltségbe, vagy pontosan hogy érted?
Itt Magyarországon az ilyen NATO-tagokat egymásnak ugrasztó elképzeléseitekkel továbbra sem lesztek népszerűek.
Márpedig hangoztathat bárki bármilyen propaganda szarságot, jónéhány NATO tagország elég rendesen rühelli egymást. Lehet hogy a következő évtizedekben ez nem jelent különösebb problémát(bár egy török-görög viszony a mai napig kifejezetten szar), de benne van a levegőben a feszkó, még akkor is ha nem fegyveres harcról beszélünk hanem szoft módszerekről.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
En örülök hogy ujabb tobb tizezernyi katonaval es tartalekossal bovult a NATO elrettento ereje. Szovetsegunk elsodleges celja azon nagy lakossagszamu orszagokat elrettenteni akik expanziv politikat folytatnak a NATO orszagok iranyaba. Minden egyes taggal ez az erdekervenyesito kepesseg no. Mi az erdekunk? A nepeink es gazdasagunk vedelme hogy az Eszak-Atlanti terseg tovabb prosperaljon.
A NATO szkepticizmusodat ne nagyon hangoztasd ha Magyarorszagon jarsz, nem vennek a helyiek jo neven.

"Éljen népünk és pártunk megbonthatatlan egysége!" És építsük együtt a szoci....
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Nem értem a hülye logikádat mert a NATO épp azt mondja, hogy költsünk többet a saját védelmünkre és mi ezzel egyet is értünk.
Itt Magyarországon az ilyen NATO-tagokat egymásnak ugrasztó elképzeléseitekkel továbbra sem lesztek népszerűek.

Neked van ostoba logikád, ráadásul ferdítesz mindent. Egy igazi nem mondhatom ki mi vagy, de szerintem mindenki tudja.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Ugranak azok az itteni elképzelések nélkül is.
Dehogy ugranak, csak az itteni képzelgők fejében. Én nem tudok arról, hogy bármelyik NATO tag meg akarná támadni a másikat. Az itteni képzelgők veszélytelenek, csak a fotelből puffognak, hogy valaki torolja meg a sérelmeiket.

A konteós vonalon a NATO épp megtámadja Macedóniát, a fotelkommando pedig fegyvert ragad, hogy megvédje őket az imperialistáktól. Én már nem tudom követni ezt a vonalat, maradok a valóságnál, a macedónok a szövetségeseink lettek, örülünk neki, nem akarunk nekik ugrani, azt csak néhány buggyant akar.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 956
123 563
113
Dehogy ugranak, csak az itteni képzelgők fejében. Én nem tudok arról, hogy bármelyik NATO tag meg akarná támadni a másikat. Az itteni képzelgők veszélytelenek, csak a fotelből puffognak, hogy valaki torolja meg a sérelmeiket.

A konteós vonalon a NATO épp megtámadja Macedóniát, a fotelkommando pedig fegyvert ragad, hogy megvédje őket az imperialistáktól. Én már nem tudom követni ezt a vonalat, maradok a valóságnál, a macedónok a szövetségeseink lettek, örülünk neki, nem akarunk nekik ugrani, azt csak néhány buggyant akar.
Azért erről a törököket meg a görögöket megkérdezném közben. (török tiszteket már kérdeztem róla csak mondom)
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Jelenleg, de a lehetőség nyitott mindkét ország számára és nem is tartják ördögtől valónak egyik oldalon sem...
Nem nyitott mert a szövetségen belül nincs lehetőség egymásra támadni. A NATO védelem a megtámadott tagot védené.

Szíriában és Líbiában épp elég ügye van Erdogannak, fel sem merül benne, hogy a görögökre támadjon.