[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 000
32 365
113
Miért ezt a Bident állítottátok most ki ellene? 78 éves, enyhén szenilis, ráadásul szintén Pinabubus. Amit Trump szavazói szemében pozitiv, az eltántoríthatja a femnácikat. Úgy jártok mint Hillarynál, a bázis egy jelentős része nem megy el.
1 logikát latok benne, ha vmi fanatik baloldali radikális picsa lesz az alelnöke, az még plusz ha néger vagy latino. Mozgosithat sokakat, talán az utóbbi verzió még több szavazót is. Aztan 2 év mulva ha Biden végképp beszámithatatlan lesz, átvehetik a balradikálisok a hatalmat. Ez valasztason az amcsiknál nem történhetne meg, csak ilyen formában. Ez a terv Uli?

Valószínű, hogy ez lesz, Biden már most is néha azt sem tudja, hol van szegény. Sajna amerikai elnököt sosem választottak újra még, ha rosszul ment a gazdaság, márpedig most így lesz. Év elején még úgy tűnt, hogy jó esélye van újrázni Donaldnak, mert az ellenzéke akkora szánalom, most már nem annyira.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
VISZONT UTÁLOM, HA A MONDANIVALÓMAT ELFERDÍTIK ÉS HAZUDNAK!
Szó szerint idéztelek, nem ferdítettem, nem hazudtam, csupán beidéztem, aztán mindenkinek meglehet a véleménye, hogy mi lehetett a költő mondanivalója. Én csak annyit tettem hozzá, hogy nem spóroltál a szmájlikkal és tényleg nem. Meg hogy merénylőtől tartottál és tényleg.

De ha mégsem azt jelentette, hogy örültél volna, akkor miért mondod most megint, hogy örülsz? Vagy ezt se úgy kell érteni, hogy örülsz? És ha így értelmezem, akkor én ferdítek és hazudok?
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 414
4 453
113
Nem ez történt. Elhordtad mindennek és ki voltál borulva. :D

Kampány van. Nyilván most nem fog pacsizni Putyinnal, de azért olyan komolyabb kardcsörtetésre ne számíts. :rolleyes:
A szankciok fenntartasa a legjobb amit tehet. Putyin kiszoritasa az europai gazuzletekbol ugyancsak a javunkra valik. A nyitott egboltbol illetve a kozephatotavolsagu atomraketa korlatozasbol valo kilepes is azt szolgalja hogy az oroszok visszavegyenek az arcukbol. Az ukran fegyveruzlet es a NATO fegyverkezesre kenyszeritese hab a tortan.

Lehet hogy Trump odahaza rossz elnok, de el kell ismerni jol megizzasztja most Putyint es az FSZB-t.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 513
14 965
113
Szó szerint idéztelek, nem ferdítettem, nem hazudtam, csupán beidéztem, aztán mindenkinek meglehet a véleménye, hogy mi lehetett a költő mondanivalója. Én csak annyit tettem hozzá, hogy nem spóroltál a szmájlikkal és tényleg nem. Meg hogy merénylőtől tartottál és tényleg.

De ha mégsem azt jelentette, hogy örültél volna, akkor miért mondod most megint, hogy örülsz? Vagy ezt se úgy kell érteni, hogy örülsz? És ha így értelmezem, akkor én ferdítek és hazudok?

IGEN! - Ha nem érted, az a Te bajod..
Leírom utoljára, hogy a te agyad is hátha felfogja.
annak örültem, hogy NEM DEMOKRATA ELNÖKE LETT AMERIKÁNAK!
annak nem örültem, AMIKOR EURÓPA KÁRÁRA KÉPVISEL AMERIKAI ÉRDEKET!
Ha ez neked ellentmondás, akkor sajnállak, de nagyon!
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi
T

Törölt tag 008

Guest
Mondok egy realis forgatokonyvet.

M.O kiszal a NATO-bol egyedul marad. A romanok bentmaradnak azonban az Oroszok megkeresik oket hogy kene egy kis segitseg a Boszporusz megszerzeseben
Láttál te már románt? És harcolni? Azok csak a győzelmi asztalnál ülni szeretnek. Ha megvan a boszporusz akkor majd mennek a románok segíteni ünnepelni.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Sajnos szegény manysik, hantik már kihalás szélén vannak, szinte csak falusi öregek beszélik már a nyelvet, a többiek oroszul beszélnek, úgy tudom. Pedig valaha finnugorok éltek még a mai Moszkva helyén is, aztán a szlávok kiszorították őket.
Na persze sokak szerint a finnugor rokonság kamu, a Habsburgok találták ki a "halszagú rokonságot" a magyarok megalázására, pedig szkíták-hunok vagyunk. Ebben nem akarok igazságot tenni. :) (tény, hogy nem tudni finnugor lovasnomád népekről, szóval ha az ősmagyarok valóban finnugor nyelvet beszéltek - ami a mainstream nyelvészet szerint nem vonható kétségbe - akkor ez valami történelmi kuriózum).
Nincs ebben kuriózum, a lappok is skandináviáig jutottak a finnugor nyelvükkel együtt. A magyarok vadászterülete meg a manysik és hantik alatt az erdők pereméig tartott, ahol sztyeppén vonuló lovas népekkel találkoztak, akiktől nem csak türk eredetű lovászattal kapcsolatos szavainkat kaptuk, hanem magukat a lovakat is, amikkel onnan idáig ügettünk.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 283
120 137
113
Hát amúgy egypár értelmesebb elmélet szerint a magyarság, törzsszövetség lévén többgyökerű türk és finnugor gyökerekkel egyaránt, valamint a vándorlások során szedtünk fel magunk mellé jópár egyéb népet (kabarok pl). Nekem nem fáj ez a megközelítés, sőt.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
W

Wilson

Guest
Nincs ebben kuriózum, a lappok is skandináviáig jutottak a finnugor nyelvükkel együtt. A magyarok vadászterülete meg a manysik és hantik alatt az erdők pereméig tartott, ahol sztyeppén vonuló lovas népekkel találkoztak, akiktől nem csak türk eredetű lovászattal kapcsolatos szavainkat kaptuk, hanem magukat a lovakat is, amikkel onnan idáig ügettünk.

Vagy egy másik elmélet szerint a Szíriuszról származunk, a legősibb népként minden nagy civilizációt mi alapítottunk meg, beleértve természetesen Atlantiszt is,és a kiválasztott népek között is mi vagyunk a kiválasztottak, akik ebbéli szerepükben a Pilisben található földcsakrákon keresztül rá tudnak kapcsolódni az egész univerzumot átjáró kollektív tudathoz.Hogy melyik elmélet a helyes ki tudja? :):):)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 283
120 137
113
Vagy egy másik elmélet szerint a Szíriuszról származunk, a legősibb népként minden nagy civilizációt mi alapítottunk meg, beleértve természetesen Atlantiszt is,és a kiválasztott népek között is mi vagyunk a kiválasztottak, akik ebbéli szerepükben a Pilisben található földcsakrákon keresztül rá tudnak kapcsolódni az egész univerzumot átjáró kollektív tudathoz.Hogy melyik elmélet a helyes ki tudja? :):):)
Phúú na az ilyenektől tudok magamon eret vágni.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Hát amúgy egypár értelmesebb elmélet szerint a magyarság, törzsszövetség lévén többgyökerű türk és finnugor gyökerekkel egyaránt, valamint a vándorlások során szedtünk fel magunk mellé jópár egyéb népet (kabarok pl). Nekem nem fáj ez a megközelítés, sőt.
A finnugor és annak elődje az uráli nyelv 3000 éves távlatra nyúlik vissza. Ebből a mélységből erednek az alapszavaink, a rokonok, testrészek, alapvető fogalmak szavai a többi finnugor nyelvvel együtt. A türk szavaink nem alapszavak, már kulturáltabb mesterségekkel és tárgyakkal függnek össze, ezt időben már később szedtük össze, nem az őskorszakban.

Szóval több gyökér van de legmélyebbre az uráli nyúlik vissza és a legközelebbi elágazás tőlünk a manysi és a hanti.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 513
14 965
113
Sokan félreértik, miért van az, hogy a magyar nemzetet kvázi különleges, kiválasztott népként interpretálja néhány tudós és kevésbé pallérozott elme itthon és külhonban egyaránt. Azt hiszik, itt valami turbómagyar nacionalizmus, idióta sovinizmus, esetleg vicc húzódik meg a háttérben. Vajon mi lehet ennek az oka?
Amikor az utóbbi 1500 év alatt népek, népcsoportok, nemzetek emelkedtek fel, tűntek el nyomtalanul, a magyar nemzet mindent túlélt. Túlélte a nagyságot, túlélte a népirtásokat, túlélte a megszállásokat, nyert és veszített háborúkat. Vajon milyen tulajdonság predesztinálta erre? Mária Országa védelem alatt áll? Legyen bármi külső, belső ellenség, a magyarság, ha fogyatkozva, ha keserűen is, de túlélte és most is túléli a megpróbáltatásokat. Támadjon bármi és bárki, a magyarok mindig Európa megújítói, zászlóvivői, örökös renegátjai maradtak, akik mindig lázadtak, elbuktak, de utólag mindig kiderült, hogy előremutatók voltak.
Kik azok, akinek "bassza a csőrét" egy ilyen nemzet?
Tényleg különlegesek vagyunk?
Vagy csak legjobbjainknak egy olyan "alkatrészük" van, ami sok másokból hiányzik? A gerinc.
 
W

Wilson

Guest
Phúú na az ilyenektől tudok magamon eret vágni.

Ezt a gyöngyszemet:)csak azért raktam be ulippo által leírt elmélethez, mert mindig meg mosolyogtat,ahogy a különböző táborok megfellebezhetetlenül kijelentik az ő elméletük kizárólagos voltát, a magyar nép őstörténetével kapcsolatban.Holott be kellene látni,hogy elhanyagolható az esélye annak,hogy minden kétséget kizáróan megtudjuk a pontos őstörténetünket.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Én beszéltem olyan magyarral aki élt a hantik között. Rokonként tekintenek a magyarokra, befogadták őt, fizetnie sem kellett semmiért, persze segített is nekik, nem csak úgy eltartották, de főleg nyelvészettel foglalkozott és örültek, hogy feljegyzik a nyelvüket, a történeteiket mielőtt eltűnne.

Ha nem jöttünk volna el onnan a magyarok is a kihalás szélén táncolnának.
 
  • Tetszik
Reactions: Littlejohn
W

Wilson

Guest
Én beszéltem olyan magyarral aki élt a hantik között. Rokonként tekintenek a magyarokra, befogadták őt, fizetnie sem kellett semmiért, persze segített is nekik, nem csak úgy eltartották, de főleg nyelvészettel foglalkozott és örültek, hogy feljegyzik a nyelvüket, a történeteiket mielőtt eltűnik.

Ha nem jöttünk volna el onnan a magyarok is a kihalás szélén táncolnának.

Ebben egyetértek veled, hálásak lehetünk Árpádéknak,hogy annak idején megszerezték ezt a kéglit:):)
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 877
91 412
113
Valószínű, hogy ez lesz, Biden már most is néha azt sem tudja, hol van szegény. Sajna amerikai elnököt sosem választottak újra még, ha rosszul ment a gazdaság, márpedig most így lesz. Év elején még úgy tűnt, hogy jó esélye van újrázni Donaldnak, mert az ellenzéke akkora szánalom, most már nem annyira.
Ez a válság azért elég speciális. Tud a kormányzókra is mutogatni, akik felelnek az eü. ellátásért. De ő is össze-vissza beszélt a járvány kapcsán. Elég zavaros a helyzet, főleg ha ősszel újabb kör lesz.
A szankciok fenntartasa a legjobb amit tehet. Putyin kiszoritasa az europai gazuzletekbol ugyancsak a javunkra valik. A nyitott egboltbol illetve a kozephatotavolsagu atomraketa korlatozasbol valo kilepes is azt szolgalja hogy az oroszok visszavegyenek az arcukbol. Az ukran fegyveruzlet es a NATO fegyverkezesre kenyszeritese hab a tortan.

Lehet hogy Trump odahaza rossz elnok, de el kell ismerni jol megizzasztja most Putyint es az FSZB-t.
Az orosz gáz kiszorítása, miért válna hasznukra?
A nyitott égboltból való kilépés tipikus üzletemberi megnyilvánulás volt. Nem nyer vele Amerika semmit, minek bentmaradni??? Amit akarnak úgyis látnak, a többieknek meg minek segitsenek.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Átutazóban 2000 évig? Itt meg még csak 1000 éve vagyunk. Hát akkor az ne lenne kétszer annyira a mienk? Ahogy mondani szokás, mindig is a mienk volt. Még ma is ott élnek a testvéreink, mert mindig is ott éltek, ereikben Árpád vére csörgedezik, amikor a sámánjaik kapcsolatba lépnek az ősökkel a mi őseinkkel beszélnek és azt mondják, hogy hazavárnak.

Mondtam már, hogy ne poénkodd el...
..
Amúgy meg Béla, Keve és Kadocsa kapitányok magyarjai is ~1.300 éve érkeztek!
Kálti Márk őrkanonok Képes Krónikáját forgasd:
http://www.vilagbiztonsag.hu/keptar/albums/userpics/10009/kalti_mark_kepes_kronikaja.pdf
 
W

Wilson

Guest
Sokan félreértik, miért van az, hogy a magyar nemzetet kvázi különleges, kiválasztott népként interpretálja néhány tudós és kevésbé pallérozott elme itthon és külhonban egyaránt. Azt hiszik, itt valami turbómagyar nacionalizmus, idióta sovinizmus, esetleg vicc húzódik meg a háttérben. Vajon mi lehet ennek az oka?
Amikor az utóbbi 1500 év alatt népek, népcsoportok, nemzetek emelkedtek fel, tűntek el nyomtalanul, a magyar nemzet mindent túlélt. Túlélte a nagyságot, túlélte a népirtásokat, túlélte a megszállásokat, nyert és veszített háborúkat. Vajon milyen tulajdonság predesztinálta erre? Mária Országa védelem alatt áll? Legyen bármi külső, belső ellenség, a magyarság, ha fogyatkozva, ha keserűen is, de túlélte és most is túléli a megpróbáltatásokat. Támadjon bármi és bárki, a magyarok mindig Európa megújítói, zászlóvivői, örökös renegátjai maradtak, akik mindig lázadtak, elbuktak, de utólag mindig kiderült, hogy előremutatók voltak.
Kik azok, akinek "bassza a csőrét" egy ilyen nemzet?
Tényleg különlegesek vagyunk?
Vagy csak legjobbjainknak egy olyan "alkatrészük" van, ami sok másokból hiányzik? A gerinc.

Azt én is különlegesnek tartom a magyar népben,hogy a történelme során jöhetett bármilyen nagy tragédia,sorscsapás vagy apokalipszis,nem tűntünk el nem olvadtunk be más népekbe,mindig mindent túléltünk,megőriztük nyelvünket és kultúránkat,egy relatíve viszonylag kis létszámú népként Európa szívében, idestova több mint 1100 éve.Körbevéve olyan népekkel és országokkal amelyek egy teljesen más nyelvet és kultúrát képviselnek.