[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 194
10 727
113
A habsburgok nélkül, ugye? ! ?
Valahogy nem bízom a labancokba, bár a felvetés logikus, ellensúlyozná a jelenlegi v4-beli lengyel dominanciát, és egy ilyen tömbhöz szívesebben jönnének a "kicsik". Nehéz ügy.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 854
57 863
113
Eltorro

<i>"Fel kellene fogniuk, hogy nekik a legnagyobb ellenzék szerepre kellene játszaniuk megtartva "radikális" identitásukat az elkövetkezendő 2-3 választáson, utána talán jöhet a kormányváltás.
Vonával viszont elszaladt a ló, nagyon szeretne a bársonyszékben ülni..."</i>

Teljesen egyet értek veled. Saját magát számolja föl a jobbik, pedig józan, konstruktív és erős ellenzéki politikával komoly tényezők maradhattak volna a parlamentben.
Csak hát a jobbik vezetéséből is hiányzik a szakértelem.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
A habsburgok nélkül, ugye? ! ?
Valahogy nem bízom a labancokba, bár a felvetés logikus, ellensúlyozná a jelenlegi v4-beli lengyel dominanciát, és egy ilyen tömbhöz szívesebben jönnének a "kicsik". Nehéz ügy.

Én sem látnám szívesen a Habsburgokat, de a Monarchiának van egy komoly nosztalgiája az utódállamokban.
Lehetne egy szövetségi köztársaság is, osztrák, magyar, cseh, horvát, szlovákszlovák, szlovén szövetségi államokkal ehez jönne még Erdély mint szövetségi állam Kárpátalja és Delvidek mint autonóm terület.
Picit jugó mintára mindig más adná a szövetségi elnököt, vagy lenne egy nemzeteken felül álló uralkodó, mint biztos pont ami összeköti a szövetség országait.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 183
15 859
113
A legtöbb Közép-Európai Föderációs elképzelésben nincsenek benne az osztrákok. Ki is lógnának a magas életszínvonalukkal, ami kapásból rengeteg érdekellentétet hozna magával.



Tarzaan

Ez a kelet-európai unió ebben a formában olyan valószínűtlen hogy szóra sem érdemes
Nem tudom miért van a kormányzati kommunikációban is ilyen nagy szerepe a kereszténységnek legyen akár katolikus akár református, de amit én látok hogy az emberek alapvetően elfordulnak a bibliától mert nem ad válaszokat a mai kor kérdéseire. Én nem örülök annak hogy a vallás bármilyen befolyást gyakorol a politikára. A vallás önigazoló, ferdíti a valóságot, akadályozza az objektivitást.
A Jobbik egyetlen komolyan vehető politikusa a Z. Kárpát Dániel, sose volt szimpatikus az ahogy politizáltak kezdve a morvais korszaktól egészen máig. Mindig komoly kockázatnak tartottam azt hogy hatalomra kerüljenek mert nem tudom mit kezdenének a kisebbséggel, menyire használnák fel az állami médiát a radikalizálódás terjedéséhez és hogy nem e reagálnának agresszívan kisebb provokációkra.

A kereszténység a fehér/európai civilizáció egyik legfőbb alkotó eleme.

A Jobbik egyetlen komolyan vehető politikusa a Z. Kárpát Dániel, sose volt szimpatikus az ahogy politizáltak kezdve a morvais korszaktól egészen máig. Mindig komoly kockázatnak tartottam azt hogy hatalomra kerüljenek mert nem tudom mit kezdenének a kisebbséggel, menyire használnák fel az állami médiát a radikalizálódás terjedéséhez és hogy nem e reagálnának agresszívan kisebb provokációkra.

Én a Fidesz és a baloldali ellenzék hatalmát/hatalomra kerülését tartom komoly kockázatnak (vagyis veszélynek) mert már pontosan tudjuk náluk hogy működik a dolog.

A tűzparancsot meg felejtsd már el ember, komolyan gondold már végig fegyvertelen embereket akarsz leöletni a határon? Minden héten felhozod ezt az őrültséget mintha megoldaná a problémát, pedig csak elmélyítené.

Földi Lászlóval értve egyet ha Magyarország/Európa nem hajlandó a végsőkig is elmenni a határai védelmében, akkor bele se kell fogni, lehet őket utaztatni. A szép szó nem elég semmire, könnygáz/gumibot csak órákig tartja vissza őket.

Egyébként igen, fegyvertelen emberekre, akik mellesleg tojnak a törvényességre és akiknek a beözönlése létezésében fenyegeti az európai civilizációt, benne a magyarság jövőjét
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Közép - Európai Unió?
Na ez erős volt így reggel kávé helyett!
Elkezdett a Jobbik kapkodni!
Teljes más kultúrájú nemzetek ezer éves konfliktusokkal, török-görög egybe??? Ez képtelenebb ötlet mint a magyar-román!
Nem is beszélve a gazdaságról, és a szürkeállományról! Ez így sajnos esélytelen!

Valóban. De szerintem az történt, hogy a Jobbik rájött, hogy az Eurázsiai Uniót ugyanazok mozgatják, mint akik az USA-t. (Lásd 10 pontos írásom a Kína topic-ban.)
Ezért most már inkább Közép-Európai Unióban gondolkoznak.
De valóban, ez egy képtelen ötlet, mert nem működőképes.
Csakhát valamit kínálniuk kell a nemzeti öntudatra ébredt magyaroknak az EU helyett - és most már az Eurázsiai Unió helyett is.
(A Fidesz meg épp ezért most már támogatja Oroszo.-ot. Az USA meg mindent megtesz, hogy provokációival megszilárdítsa OV hatalmát. Így végül OV fogja átvinni Mo.-ot az Eurázsiai Unióba. De jól is lesz így.)
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
A habsburgok nélkül, ugye? ! ?
Valahogy nem bízom a labancokba, bár a felvetés logikus, ellensúlyozná a jelenlegi v4-beli lengyel dominanciát, és egy ilyen tömbhöz szívesebben jönnének a "kicsik". Nehéz ügy.

Ezért mondtam én anno, hogy legyen volt-Jugoszlávia + Nagy-Magyaro. együtt egy magyar-szerb szövetségre felépítve, orosz támogatással.
És Habsburgok nélkül, természetesen.

(A Fidesz nagyon szépen el is indult a magyar-szerb kapcsolatok fejlesztésének irányába, öröm volt nézni. A migránsválság egy picit azonban keresztbe tett, de talán nem végzetesen.
És nini, milyen érdekes, hogy a Jobbik meg képviseleteket kezdett el nyitni a Vajdaságban, hogy tönktretegye a magyar-szerb jó kapcsolatokat.)
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Tarzaan

Van egy olyan érzésem hogy te nem is igazán tekinted őket embereknek csak kártevőknek mint az egereket vagy a szúnyogokat. Azért az megnyugtat hogy olyan emberektől nem hallom ezt a retorikát akik tényleges befolyással rendelkeznek a dolgok felett.
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 212
2 705
113
A szovetsegesdibe az osztrakok tuti nem lennenek benne. Most "jomodu" orszagokkal osszezarva is tapasztaljak az ilyesmi negativ visszahatasat. Naluk nem lepodnek meg ha inkabb egy sajat kis svajcot szeretnenek inkabb kiepiteni. Ne szolhassanak nekik masok be es ok el lesznek majd az eletszinvonalukkal. Max majd kicsit megint tobbet kell kolteniuk a seregre. Ez szerintem eselyesebb.

Ami meg a "maradekot" illeti, a V4 is csak addig zotyog valahogy amig az elso koncot kozejuk nem vetik sajnos. Akinek beigernek valami kis mocsingot maris hagyja a tobbit a "lekvarba". Sok pelda volt erre. Szoval mielott barmi nagyba is gondolkozna akarki, ezt az egy dolgot kellene legeloszor kiiktatni, ami mar jo regota fekezi az egesz regiot.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 183
15 859
113
Tarzaan

Van egy olyan érzésem hogy te nem is igazán tekinted őket embereknek csak kártevőknek mint az egereket vagy a szúnyogokat. Azért az megnyugtat hogy olyan emberektől nem hallom ezt a retorikát akik tényleges befolyással rendelkeznek a dolgok felett.

Elnézve a viselkedésüket, "kultúrájukat" nem lenne meglepő annak nézni őket, viszont akkor alábecsülném az általuk jelentett veszélyt.
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 131
7 161
113
Most komolyan egy NATO C-17-es kellett ahhoz, hogy 10 égési rérültet (mégha súlyos is az állapotuk) elszállítsanak?

http://erdely.ma/kozeletunk.php?id=195136&cim=tovabb_emelkedett_az_aldozatok_szama_sok_sebesultet_kulfoldre_visznek

"Vasárnap este a román védelmi minisztérium kérésére Bukarestbe érkezett a NATO egy – repülő intenzív osztállyá alakított – C17-es lökhajtásos kórházgépe, amely az éjszaka folyamán Nagy-Britanniába, illetve Norvégiába szállítja a tűzvész tíz súlyos, de szállítható állapotban lévő sérültjét."
 

czulu

Well-Known Member
2014. február 1.
2 274
95
48
Most komolyan egy NATO C-17-es kellett ahhoz, hogy 10 égési rérültet (mégha súlyos is az állapotuk) elszállítsanak?


"...a NATO egy – repülő intenzív osztállyá alakított – C17-es lökhajtásos kórházgépe..."

Inkább: mi a faszom a nató? Karitatív szervezet?
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Most komolyan egy NATO C-17-es kellett ahhoz, hogy 10 égési rérültet (mégha súlyos is az állapotuk) elszállítsanak?

http://erdely.ma/kozeletunk.php?id=195136&cim=tovabb_emelkedett_az_aldozatok_szama_sok_sebesultet_kulfoldre_visznek

"Vasárnap este a román védelmi minisztérium kérésére Bukarestbe érkezett a NATO egy – repülő intenzív osztállyá alakított – C17-es lökhajtásos kórházgépe, amely az éjszaka folyamán Nagy-Britanniába, illetve Norvégiába szállítja a tűzvész tíz súlyos, de szállítható állapotban lévő sérültjét."

Hátsórámpás, ez meg komoly előny, ha ennyire súlyos sérülteket kell repülővel szállítani. Plusz ugye van benne hely bőven, mind a tíz sérültnek, mind a szükséges orvosi felszerelésnek és személyzetnek. És a hatótávolsága is kellően nagy. Szerintem érthető választás.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 183
15 859
113
A románoknál nincs kórház?

Szerintem itt elég speciális sérülésről van szó, ami szerencsére csak ritkán fordul elő tömegesen, így erre szvsz egy kisebb ország nincs is felkészülve.

Nálunk is tudtommal egy kórháznak van csak külön égési osztálya.
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 131
7 161
113
Wolfram, pont a Románoknak maguknak is van C-130-asa és C-27-ese is (lassabb mint a C-17 és kisebb a hatótávja, de csak Európában kellett repülni, hátsó rámpásak és 10 sérült mindkettőbe befér még teljes orvosi személyzettel is).

Szerintem a C-17 küldése csak NATO propaganda miatt történt.

Egyébként annó, amikor a pápai C-17-esek gyakorló repülését egybekötötték a Magyar ejtőernyősök ugratásával, egy csomóan felhördültek, hogy ekkora gépet ilyen feladatra.
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 131
7 161
113
A C-130 elvisz 3800 Km-re 70 hordágyat (a sebessége jóval alatta van a C-17-nek, de jóval olcsóbb is az üzemórája).

Nem ettől a 10 embertől sajnálom a légi szállítást, csak vannak egyéb katonai és civil lehetőségek is és eddig nem volt jellemző, hogy Big Mac-et küldjenek 10 sérültélt, pedig mindig volt valahol valami aktuális katasztrófa.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
Kezdődik!!!!

Lehet kezdeni a kerítés építését a magyar-román határon!

http://hvg.hu/vilag/20151110_Hivatalos_Szlovenia_is_keritest_epit