[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 091
26 688
113
Et tu mi file brute? Hát ezért más az érvelésed de így már világos !
Ja, majd próbálok keresni statisztikát, hogy kinek nagyobb a túlélési esélye, akit torzón találnak öt-hatszor fmj-vel, vagy aki csak egy duplát kap expanzívval, hogy lássuk mi jobb az elkövető túlélési esélyeinek. Persze végül ez is csak a hülye liberálisokat érdekli, mert az elsődleges a jogszerűen intézkedő/védekező védelme, hogy a tettes ne szaladgáljon ott fel és alá késsel hadonászva, hanem földre tegyék az első találatok!
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Ja, majd próbálok keresni statisztikát, hogy kinek nagyobb a túlélési esélye, akit torzón találnak öt-hatszor fmj-vel, vagy aki csak egy duplát kap expanzívval, hogy lássuk mi jobb az elkövető túlélési esélyeinek. Persze végül ez is csak a hülye liberálisokat érdekli, mert az elsődleges a jogszerűen intézkedő/védekező védelme, hogy a tettes ne szaladgáljon ott fel és alá hadonászva, hanem földre tegyék az első találatok!


Azt megértettem hiszen vadászok és töltök is lőszert , elég alaposan beleástam magamat ! Én arra asszociáltam , hogy fegyveres testület tagja vagy(ha jól vettem ki ) és így már értem a mondandóid megközelítését . Mondhatnám megvilágosodtam ! DE ezt kérlek ne vedd sértésnek
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 091
26 688
113
Azt megértettem hiszen vadászok és töltök is lőszert , elég alaposan beleástam magamat ! Én arra asszociáltam , hogy fegyveres testület tagja vagy(ha jól vettem ki ) és így már értem a mondandóid megközelítését . Mondhatnám megvilágosodtam ! DE ezt kérlek ne vedd sértésnek
:cool:
 
G

Galthran

Guest
Bolsevikok meg azután jutottak hatalomra,hogy a polgári kisérlet megbukott.

Károlyi egy naiv szociáldemokrata volt,aki elhitte,hogy a gyöztesek majd a wilsoni elvek szerint rendezik a békét.
:DD a szocdem is kommunista, csak azt hazudja hogy nem az!
Szóval én nem akarom menteni Károlyit,egy naiv "széplélek" volt,de Horthy meg egy opportunista hiéna.Konzerválta az idejétmult feudális "dicsőséges nagyurak" világának illúzióját.
egyetértek abban hogy horthy(és a teljes magyar elit) 'leragadt' egy másik világban és marhára nem értette a szociális problémákat amik a kivándorláshoz meg a többihez vezettek, DE:
az egyiket abszolút rossznak leírni a másikat meg valami jóindulatú dzsentemanusnak aki szegény nem tehetett semmiről és persze nagyon jót akart... számomra kicsit sántít :D messze lebecsülöd károlyinak és körének tevékenységét. rendesen elbaszták, ma lehetnénk kicsit jobb helyzetben is
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 110
31 076
113
:DD a szocdem is kommunista, csak azt hazudja hogy nem az!

egyetértek abban hogy horthy(és a teljes magyar elit) 'leragadt' egy másik világban és marhára nem értette a szociális problémákat amik a kivándorláshoz meg a többihez vezettek, DE:
az egyiket abszolút rossznak leírni a másikat meg valami jóindulatú dzsentemanusnak aki szegény nem tehetett semmiről és persze nagyon jót akart... számomra kicsit sántít :D messze lebecsülöd károlyinak és körének tevékenységét. rendesen elbaszták, ma lehetnénk kicsit jobb helyzetben is
Károlyit egy akváriumi baromnak tartom.Lenin az ilyenekre irta,hogy hasznos hülyék.
Horthyt meg egy opportunista hiénának.Tipikus seggnyaló kamarillahuszár.
Mint irtam,nem is tudom,melyik a rosszabb.
 
  • Tetszik
Reactions: Kiebra

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Károlyit egy akváriumi baromnak tartom.Lenin az ilyenekre irta,hogy hasznos hülyék.
Horthyt meg egy opportunista hiénának.Tipikus seggnyaló kamarillahuszár.
Mint irtam,nem is tudom,melyik a rosszabb.

Én úgy gondoltam, hogy a Károlyi témát érdemes lenne lezárni, mert itt nagyon off ...

Ugyanakkor néhány gondolat röviden. Amennyiben nagyon zanzásítva szeretnénk a lényeget megfogalmazni, akkor nálunk a gond az volt, hogy három "puccsista" (Károlyi, Kun Béla, Horthy) követte egymást egy olyan vészterhes időkben, amikor a "baráti" szomszédos nemzetek élén enyhe barokkos túlzással pont az Ő történelmeik legnagyobb alakjai regnáltak éppen. Ugyanakkor pl. amennyiben százalékosan szeretnénk kifejezni a felelősségüket az országvesztéssel kapcsolatban, akkor Károlyiékat alhangon 85% -ra taksálnám. Sőt ... Gyakorlatilag Őket követően már nem volt semmilyen hadsereg, fegyver, pozíció (semmilyen tekintetben). Kun -éknak gyakorlatilag nulláról kellett összerakni ilyen-olyan felszereléssel az országot védő erőket. Ugye az Ő ügyük mögé ekkor - érthető okokból - gyakorlatilag mindenki felsorakozott (kivéve Horthy -t) az ország védelme tekintetében (nem másért) még azok is akik baromira nem voltak vörösök. Persze ekkor a kocka már el volt vetve - esély már nemigen volt. Érdekes "mi lett volna, ha" kérdés lehetne az, hogy amennyiben Horthy is felsorakozott volna akkor a rendelkezésére álló haderővel illetve kapcsolataival, akkor hogyan alakultak volna a dolgok (szerintem ekkor már sokat nem osztott vagy szorzott volna, de).

Tényleg vegyük észre, hogy a Károlyiék meg Linder Bélák meg a kollégáik nem egyszerűen "bohócok" vagy "naívak" vagy "rózsaszín csillámpónik" voltak. Tényleg érdemes ezeknek a figuráknak életútját már a háborút megelőzően illetve azután is figyelembe venni továbbá a "jellemfejlődésüket" tanulmányozni. Amennyiben nem lennék "diplomatikus", akkor 100% -ban adnám nekik a katasztrófa okát - utánuk már semmire nem volt remény kicsit sem.

Ja, és még egy korábban írt tévedés helyreigazítása - Károlyi nem lemondott, hanem amikor a Kun Béláék őt is megpuccsolták (ugye Ők jelentették be, hogy lemondott, de ez nem volt igaz), akkor a helyzetre való tekintettel ezt tudomásul vette majd külföldre távozott ...
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 110
31 076
113
Én úgy gondoltam, hogy a Károlyi témát érdemes lenne lezárni, mert itt nagyon off ...

Ugyanakkor néhány gondolat röviden. Amennyiben nagyon zanzásítva szeretnénk a lényeget megfogalmazni, akkor nálunk a gond az volt, hogy három "puccsista" (Károlyi, Kun Béla, Horthy) követte egymást egy olyan vészterhes időkben, amikor a "baráti" szomszédos nemzetek élén enyhe barokkos túlzással pont az Ő történelmeik legnagyobb alakjai regnáltak éppen. Ugyanakkor pl. amennyiben százalékosan szeretnénk kifejezni a felelősségüket az országvesztéssel kapcsolatban, akkor Károlyiékat alhangon 85% -ra taksálnám. Sőt ... Gyakorlatilag Őket követően már nem volt semmilyen hadsereg, fegyver, pozíció (semmilyen tekintetben). Kun -éknak gyakorlatilag nulláról kellett összerakni ilyen-olyan felszereléssel az országot védő erőket. Ugye az Ő ügyük mögé ekkor - érthető okokból - gyakorlatilag mindenki felsorakozott (kivéve Horthy -t) az ország védelme tekintetében (nem másért) még azok is akik baromira nem voltak vörösök. Persze ekkor a kocka már el volt vetve - esély már nemigen volt. Érdekes "mi lett volna, ha" kérdés lehetne az, hogy amennyiben Horthy is felsorakozott volna akkor a rendelkezésére álló haderővel illetve kapcsolataival, akkor hogyan alakultak volna a dolgok (szerintem ekkor már sokat nem osztott vagy szorzott volna, de).

Tényleg vegyük észre, hogy a Károlyiék meg Linder Bélák meg a kollégáik nem egyszerűen "bohócok" vagy "naívak" vagy "rózsaszín csillámpónik" voltak. Tényleg érdemes ezeknek a figuráknak életútját már a háborút megelőzően illetve azután is figyelembe venni továbbá a "jellemfejlődésüket" tanulmányozni. Amennyiben nem lennék "diplomatikus", akkor 100% -ban adnám nekik a katasztrófa okát - utánuk már semmire nem volt remény kicsit sem.

Ja, és még egy korábban írt tévedés helyreigazítása - Károlyi nem lemondott, hanem amikor a Kun Béláék őt is megpuccsolták (ugye Ők jelentették be, hogy lemondott, de ez nem volt igaz), akkor a helyzetre való tekintettel ezt tudomásul vette majd külföldre távozott ...
Igazábol a fene tudja mit lehetett volna tenni.
És nem is akarom Károlyit se menteni.
De hogy Horthyt se fogom a Haza megmentőjének tekinteni,az is biztos.
De Atatürk kapcsán már kifejtettem,hogy szerintem sehogy nem tudtuk volna megúszni a dolgot már 18ban.Törökök massziv fegyverszállitásokat kaptak,mi meg nem kaptunk semmit,és nem is kaphattunk volna.A kimerült,összeomlott gazdaságú ország nem tudott már ellátni egy újabb háborút.
dehogy ezzel a triumvirátussal tényleg kifogtuk a nagyobbik szarosvödröt,az biztos.3x egymás után.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Igazábol a fene tudja mit lehetett volna tenni.
És nem is akarom Károlyit se menteni.
De hogy Horthyt se fogom a Haza megmentőjének tekinteni,az is biztos.
De Atatürk kapcsán már kifejtettem,hogy szerintem sehogy nem tudtuk volna megúszni a dolgot már 18ban.Törökök massziv fegyverszállitásokat kaptak,mi meg nem kaptunk semmit,és nem is kaphattunk volna.A kimerült,összeomlott gazdaságú ország nem tudott már ellátni egy újabb háborút.
dehogy ezzel a triumvirátussal tényleg kifogtuk a nagyobbik szarosvödröt,az biztos.3x egymás után.

Igen, pontosan - senkit nem kell mentegetni akorról. Az is igaz ugyanakkor, hogy a szomszédos nemzetek is finoman fogalmazva ugyanabban a cipőben jártak.

Továbbá az emlegetett százezres/többszázezres harcedzett és felszerelt katonákból álló védelmi erők jó vezetéssel másmilyen eséllyel indultak volna akkor (az időtényező is fontos - illetve az elvesztett pozicíók), mint akár Kun Béláék akiknek teljesen nulláról kellett összerakni valamit. A személyi állomány akkorra már szétszéledt (politikai akaratra), fegyvereinek illetve felszerélésének, nehéztechnikájának tetemes részét széthordták a "baráti" szomszédos nemzetek (köszönték szépen).
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 657
55 317
113
Azert ne mosdassuk már a szerecsent.Segitett volna a helyzeten, ha Kun Béla nem egy idióta , országidegen ideológiát próbàlt volna megvalósitani terrorista eszközökkel. És ugyanugy jogos a forditott krdès, hogy mi lett volna, ha Kun Béla stb beállt volna Horty mögè, hogy mentsék a hazát. De neki a proletàrdiktatura volt fontos. Pont.
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
https://index.hu/belfold/2020/06/17/rendori_intezkedes_meghalt/
Rendőri intézkedés során meghalt szerdán 6 óra 47 perckor egy 55 éves magyar férfi Salgótarjánban, közölte az MTI.

Na, ki mire fogad mikor lesz a következő pesti BLM?
Poliszbrutaliti! Defund Kovács II főtörzs!

Én is a poliszbrutaliti áldozata vagyok.Egyszer lefotóztak szerintük városon belül 72-vel, szerintem városon kívül.Egy ideig ragaszkodtak az álláspontjukhoz, aztán feladták! :D
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 045
11 982
113
Igazábol a fene tudja mit lehetett volna tenni.
És nem is akarom Károlyit se menteni.
De hogy Horthyt se fogom a Haza megmentőjének tekinteni,az is biztos.
De Atatürk kapcsán már kifejtettem,hogy szerintem sehogy nem tudtuk volna megúszni a dolgot már 18ban.Törökök massziv fegyverszállitásokat kaptak,mi meg nem kaptunk semmit,és nem is kaphattunk volna.A kimerült,összeomlott gazdaságú ország nem tudott már ellátni egy újabb háborút.
dehogy ezzel a triumvirátussal tényleg kifogtuk a nagyobbik szarosvödröt,az biztos.3x egymás után.
Károlyi a lefegyverzett hadsereg fegyverkészletéből fegyverezte fel a nemzetiségek nemzetőrségeit.