[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 1526

Guest
Nana, nem ismered el hogy Ukrajnától bárkinek joga van elszakadni, miközben szerinted Ukrajnának Isten adta ? joga volt a Szu.-tól elszakadni!!? Mi ez a kettős mérce, ugyanazokat a jogokat mástól megtagadni nem uszítás?!! Tőled nem olvastam semmi elítélőt, mikor Ukrajnában civileket ölt az ukrán légierő (nem katonai célpontot lőtt hanem egy város főterét!!), meg a szélsőségesek Ogyesszában!! Mai napig felemlegeted a maláj gép lelövőinek elítélését (oké, jogos), de miért nem teszed hozzá azokat az ukránokat, akik a Tu-154-et lőtték le a Fekete-tenger fölött, ugyanolyan jogos lenne őket ugyanannyira elítélni, vagy miért is nem, szóval?!!
Azért már elítélték őket, vállalták a felelősséget és kifizették a kártérítést, az ügy ezzel lezárult. Az MH17 ügye még nem zárult le, mert még nem ítélték el őket, nem vállalták érte a felelősséget és nem fizettek kártérítést. Majd ha ezt megtették az az ügy is le lesz zárva.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci and emel

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Azért már elítélték őket, vállalták a felelősséget és kifizették a kártérítést, az ügy ezzel lezárult. Az MH17 ügye még nem zárult le, mert még nem ítélték el őket, nem vállalták érte a felelősséget és nem fizettek kártérítést. Majd ha ezt megtették az az ügy is le lesz zárva.
Akkor én tájékozatlan vagyok, írd már meg kérlek név szerint kiket ítéltek el és milyen büntetést kaptak?!! A kártérítést meg hagyjuk, az nem büntetés hogy kifizették a lelőtt repülőt, és attól még senki nem támadt föl ... meg senkit se riaszt el hogy majd az állam kifizeti, én meg úgyis megúszom. Vagy szerinted akkor rendben lesz, ha valaki letesz x összeget a maláj légitársaságnak a gépért?!! És szerinted mennyiért lehet pénzben "megvenni" az utasok halálát?!!
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 611
8 097
113
Ha nem támogatnánk akkor tegnap nem vettük volna fel őket a mi beleegyezésünkkel a NATO elsődleges partnerei közé. De felvettük.
A Nyugat Európai országokkal egyeztette blokkoljuk Ukrajna NATO tagságát, hogy ne nekik kelljen. Nem tudom mikor fog ez leesni az Ukránoknak.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 126
82 898
113
A lengyel hadsereg elismerte,hogy véletlenül behatolt a Cseh Köztársaságba a múlt hónapban: a lengyel katonák a koronavírus-járvány elleni védekezés közben kerültek a két ország határához kivezényelve, majd ott egy Pelhřimov (Pielgrzymow) nevű faluban megtiltották a helyieknek, hogy belépjenek egy templomba.
A lengyelek hangsúlyozták,hogy az ország egy kis részének rövid idejű megszállása egy egyszerű félreértés volt.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 575
15 555
113
A NATO -partnerségnek semmi köze a vétóhoz.... A partnerség nem jelent sem védelmi garanciát, sem tagságot. Csak lehetőséget, ha az adott ország megfelel az ÖSSZES NATO-tag akaratának, akkor megfontolják a tagságot. Tehát a partnerség egy jól hangzó szlogen, de semmi több.
 
W

Wilson

Guest
Az EU-s és NATO-s szövetségeseink biztosan nem az ellenségeink. Azok akik ellenünk, a mi szövetségünk ellen uszítanak folyamatosan, azok az ellenségeink.

Nézd nekem semmi bajom az EU-s és Nato szövetségeseinkkel,sőt én támogatom hazánk EU és NATO tagságát,de azért miellőtt az irántuk érzet szeretetet miatt,kicsorduló örömkönnyek teljesen elhomályosítanák a látásunkat,azért nem árt észben tartani,hogy pont az egyik legfőbb barátunk az USA volt az aki eme megbonthatatlan szövetség jegyében lehallgatta legközvetlenebb szövetségeseit,a legfelső politikai és gazdasági szinteken is.
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 611
8 097
113
Nézd nekem semmi bajom az EU-s és Nato szövetségeseinkkel,sőt én támogatom hazánk EU és NATO tagságát,de azért miellőtt az irántuk érzet szeretetet miatt,kicsorduló örömkönnyek teljesen elhomályosítanák a látásunkat,azért nem árt észben tartani,hogy pont az egyik legfőbb barátunk az USA volt az aki eme megbonthatatlan szövetség jegyében lehallgatta legközvetlenebb szövetségeseit,a legfelső politikai és gazdasági szinteken is.
Gazdasági érdekből, hogy saját cégjeit előnyhöz juttassa.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 450
23 646
113
A lengyel hadsereg elismerte,hogy véletlenül behatolt a Cseh Köztársaságba a múlt hónapban: a lengyel katonák a koronavírus-járvány elleni védekezés közben kerültek a két ország határához kivezényelve, majd ott egy Pelhřimov (Pielgrzymow) nevű faluban megtiltották a helyieknek, hogy belépjenek egy templomba.
A lengyelek hangsúlyozták,hogy az ország egy kis részének rövid idejű megszállása egy egyszerű félreértés volt.


Megírta a zindex is:

https://index.hu/kulfold/2020/06/14/csehorszag_lengyelorszag_hatarsertes_megszallas_hadsereg/

Amúgy ez nem újkeletű dolog, bár ebben az esetben tényleg csak a hadnagy kezelhette a térképet :D

Régebbről:

https://pangea.blog.hu/2017/08/06/a_hetnapos_haboru_es_kovetkezmenyei

https://pangea.blog.hu/2017/06/04/csehszlovak_lengyel_hatarvitak
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
A lengyel hadsereg elismerte,hogy véletlenül behatolt a Cseh Köztársaságba a múlt hónapban: a lengyel katonák a koronavírus-járvány elleni védekezés közben kerültek a két ország határához kivezényelve, majd ott egy Pelhřimov (Pielgrzymow) nevű faluban megtiltották a helyieknek, hogy belépjenek egy templomba.
A lengyelek hangsúlyozták,hogy az ország egy kis részének rövid idejű megszállása egy egyszerű félreértés volt.

Én ha jól látom a fényképek alapján:
- a falu a lengyel oldalon van
- az elfoglalt kápolna pedig a cseh oldalon
merthogy a határ a patak, és a fényképeken a lakóházak vannak a híd egyik oldalán, a kápolna pedig a másikon.
Nyilván a határon szolgálatot tevő parancsnokot kioktatták róla, hogy a patak a határ, amit elég nehéz lehet eltéveszteni, pláne amikor jött a cseh építőmérnök ellenőrizni a kápolna felújítását, és elzavarták, turistákkal egyetemben.
Nekem hirtelen az ötlött fel, hogy láttam sok második világháborús katonai térképet, amin stratégiai készletek elrejtett pontjait jelölték meg. Persze ha ilyesmiért mentek volna akkor inkább éjszaka, civilruhás turistákként mentek volna sátorozni, de a ratio és a parancs néha mást mond.
BBC cikk. Cseh cikk fotókkal.
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
863
4 346
93
A ruttkai késelő lelövése. A szlovák rendőrök nem voltak a feladat magaslatán. Saját magukat is lábon lőtték a visszapattanó projektilek által.

Nem tudom hogy a szlovákok milyen lőszert használnak. Egyébként összességében nem volt ez olyan vészes. Legalább nem futottak el, meg nem hagyták egymást cserben. A késtől meg fosik mindenki. Ha választanom kellene, hogy megszúrjanak vagy meglőjenek, akkor inkább lőjenek.