[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 385
23 123
113
Apú kezdődik!!!!!!!!
http://www.bumm.sk/kulfold/2016/01/09/forrong-lengyelorszag-tizezrek-tuntettek-a-kormany-ellen
 
T

Törölt tag 008

Guest
Nem ismerem az ottani helyzetet, nem tudom mennyire kell ezeket komolyan venni.
Ahogy pár napja már írtam, egy ex-kollégám, aki lengyel mondta, hogy aggódnak, hogy ott is Majdan lesz. Már basztatják őket, hogy nincs demokrácia, ami azért vicces, mert pár hónapja voltak választások és egy demokratikusan frissen megválasztott kormányuk van.
-----
Az hogy ennyi városban egyszerre ennyi ember kivittek az utcára mutatja, hogy kik vannak mögötte. Majdan lesz, ha nem lesznek eszüknél a lengyelek :(
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 385
23 123
113
Remélem még mindig olyan jó a lengyel elhárítás mint régen volt! Mind '56-ban,mint' 81-ben sikeresen megakadályozták az idegen intervenciót, és a hatalom megdöntését.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Pár hete írtam, hogy rohamosan esett a lengyel demokrácia abban a pillanatban ahogy megrohamozták azt az épületet és elvitték az ügynököt. Ráadásul nem szép csendben, hanem jól felfújták az ügyet, hogy mindenki lássa. Ilyenkor meg jön a demokratizálás. Most kell ügyesek legyenek, ami nem lesz egyszerű, mert az oroszokkal rossz a kapcsolat, a németekkel is, és az amerikaiakkal is, de legalább a V4-nél is leszarták a kalapács nyelét.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 204
113
Pár hete írtam, hogy rohamosan esett a lengyel demokrácia abban a pillanatban ahogy megrohamozták azt az épületet és elvitték az ügynököt. Ráadásul nem szép csendben, hanem jól felfújták az ügyet, hogy mindenki lássa. Ilyenkor meg jön a demokratizálás. Most kell ügyesek legyenek, ami nem lesz egyszerű, mert az oroszokkal rossz a kapcsolat, a németekkel is, és az amerikaiakkal is, de legalább a V4-nél is leszarták a kalapács nyelét.

Dehogy rossz az amerikaikkal a kapcsolat. Sot...amerikai atombombákat akarják áthozatni németbol lengyel teruletre. Mégtobb amerikai katonai bázist akarnak az országban.
Nem lesz semmiféle Majdan a lengyeleknél . Szép csenben minden elul...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
<blockquote rel="joker">Pár hete írtam, hogy rohamosan esett a lengyel demokrácia abban a pillanatban ahogy megrohamozták azt az épületet és elvitték az ügynököt. Ráadásul nem szép csendben, hanem jól felfújták az ügyet, hogy mindenki lássa. Ilyenkor meg jön a demokratizálás. Most kell ügyesek legyenek, ami nem lesz egyszerű, mert az oroszokkal rossz a kapcsolat, a németekkel is, és az amerikaiakkal is, de legalább a V4-nél is leszarták a kalapács nyelét.

Dehogy rossz az amerikaikkal a kapcsolat. Sot...amerikai atombombákat akarják áthozatni németbol lengyel teruletre. Mégtobb amerikai katonai bázist akarnak az országban.
Nem lesz semmiféle Majdan a lengyeleknél . Szép csenben minden elul...</blockquote>

Volt már jobb is az amerikaiakkal a kapcsolat. Lehet ha a mostani tűntetések is csak a kapcsolat javításának szükségességét mutatják.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
<blockquote rel="joker">Pár hete írtam, hogy rohamosan esett a lengyel demokrácia abban a pillanatban ahogy megrohamozták azt az épületet és elvitték az ügynököt. Ráadásul nem szép csendben, hanem jól felfújták az ügyet, hogy mindenki lássa. Ilyenkor meg jön a demokratizálás. Most kell ügyesek legyenek, ami nem lesz egyszerű, mert az oroszokkal rossz a kapcsolat, a németekkel is, és az amerikaiakkal is, de legalább a V4-nél is leszarták a kalapács nyelét.

Dehogy rossz az amerikaikkal a kapcsolat. Sot...amerikai atombombákat akarják áthozatni németbol lengyel teruletre. Mégtobb amerikai katonai bázist akarnak az országban.
Nem lesz semmiféle Majdan a lengyeleknél . Szép csenben minden elul...</blockquote>

Véleményem szerint annak oka, hogy a lengyelek atombombákat akarnak áthozatni németből lengyel területre az, hogy függővé tegyék az USA-t Lengyelországtól, ill. az, hogy a térségben gyengítsék Németo. stratégiai szerepét (mondjuk ez utóbbi amúgy is gyengülni fog a migránsprobléma okozta felfordulás miatt). Még az is elképzelhető, hogy az USA "kénytelen lesz" áttelepíteni Lengyelországba az atomtölteteit (azaz nem lesz alkupozícióban ebben a kérdésben), mert Németo. a készülő polgárháborús helyzet miatt már nem lesz biztonságos.
Szóval ezt a helyzetet akarják kihasználni a lengyelek arra, hogy növeljék stratégiai szerepüket a térségben, de ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy mindenben az USA kénye-kedve szerint akarnak ugrálni. Megpróbálkoznak a "farok csóválja a kutyát" mutatvánnyal, az USA-Izrael kapcsolat mintájára :)
 
  • Tetszik
Reactions: milagro

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 679
12 479
113
Az előző lengyel kormány azért jóval nagyobb pajtija volt amerikának. A mostaniak úgy tűnik már nem annyira meggyőződésből, mint inkább hagyománytiszteletből bratyiznak velük :)
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Poland: Thousands protest new state media laws in Warsaw

https://www.youtube.com/watch?v=WlAQj0f0zlU

Poland: Thousands protest against new media legislation in Poznan

https://www.youtube.com/watch?v=5gcne30iEZw
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Még az is elképzelhető, hogy az USA "kénytelen lesz" áttelepíteni Lengyelországba az atomtölteteit (azaz nem lesz alkupozícióban ebben a kérdésben), mert Németo. a készülő polgárháborús helyzet miatt már nem lesz biztonságos.

Kénytelen lesz? Hmm, szerintem érdekes kérdés az, hogy tulajdonképpen az itt is ugyanúgy <b>USA-kézben</b> lévő nukleáris bombák miért is kellenek Európába most, az ICBM-ek, SLBM-ek, na meg a B2-esek korában...
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 656
55 313
113
Poland: Thousands protest new state media laws in Warsaw

https://www.youtube.com/watch?v=WlAQj0f0zlU

Poland: Thousands protest against new media legislation in Poznan

https://www.youtube.com/watch?v=5gcne30iEZw

És a diktatorikus rendszerben ezeket nem verte szèt a rendőrség? Olyan csak nyugati demokràciàkban van, ahol müködnek a " checks and balances" :)))
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
<blockquote rel="haubagoi"> Még az is elképzelhető, hogy az USA "kénytelen lesz" áttelepíteni Lengyelországba az atomtölteteit (azaz nem lesz alkupozícióban ebben a kérdésben), mert Németo. a készülő polgárháborús helyzet miatt már nem lesz biztonságos.

Kénytelen lesz? Hmm, szerintem érdekes kérdés az, hogy tulajdonképpen az itt is ugyanúgy <b>USA-kézben</b> lévő nukleáris bombák miért is kellenek Európába most, az ICBM-ek, SLBM-ek, na meg a B2-esek korában...
</blockquote>

Min csodálkozol? :) Ha Németo.-ban összeomlik az államrend, akkor kénytelen lesz elvinni onnan az USA az atomtölteteit. Mondjuk épp Lengyelországba - még akkor is, ha Lengyelo.-ban nem olyan erők vannak kormányon, akiket szeretnének :)
És hogy miért is kellenek az USA-kézben lévő taktikai atomtöltetek Európába, amikor vannak ICBM-ek, SLBM-ek stb. - kérdezed.
Hát azért, mert pár tökkelütött úgy gondolja az USA-ban, hogy ha korlátozott taktikai csapást mérnek Oroszo. 1-2 városára, akkor az oroszok rögtön kapitulálnak, anélkül, hogy globálissá eszkalálnák a nukleáris konfliktust.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
<blockquote rel="wolfram"><blockquote rel="haubagoi"> Még az is elképzelhető, hogy az USA "kénytelen lesz" áttelepíteni Lengyelországba az atomtölteteit (azaz nem lesz alkupozícióban ebben a kérdésben), mert Németo. a készülő polgárháborús helyzet miatt már nem lesz biztonságos.

Kénytelen lesz? Hmm, szerintem érdekes kérdés az, hogy tulajdonképpen az itt is ugyanúgy <b>USA-kézben</b> lévő nukleáris bombák miért is kellenek Európába most, az ICBM-ek, SLBM-ek, na meg a B2-esek korában...
</blockquote>

Min csodálkozol? :) Ha Németo.-ban összeomlik az államrend, akkor kénytelen lesz elvinni onnan az USA az atomtölteteit. Mondjuk épp Lengyelországba - még akkor is, ha Lengyelo.-ban nem olyan erők vannak kormányon, akiket szeretnének :)
És hogy miért is kellenek az USA-kézben lévő taktikai atomtöltetek Európába, amikor vannak ICBM-ek, SLBM-ek stb. - kérdezed.
Hát azért, mert pár tökkelütött úgy gondolja az USA-ban, hogy ha korlátozott taktikai csapást mérnek Oroszo. 1-2 városára, akkor az oroszok rögtön kapitulálnak, anélkül, hogy globálissá eszkalálnák a nukleáris konfliktust.</blockquote>


Nem csodálkozok. :) Csak azért idéztem azt a szót, mert szerintem tisztán katonai értelemben semmi okuk nincs itt tartaniuk azokat a bombákat, szóval ebből a szempontból nem "kénytelenek" sehová sem telepítgetniük Európán belül. "Korlátozott" csapásmérésre ugyanúgy alkalmasak a B-2-esek a B61-es bombákkal, akár az USA-ból felszállva. Pláne, hogy jelenleg Európában nincs is alacsony észlelhetőségű hordozóplatform hozzájuk (amcsiban se nagyon a B2 kivételével, ugyanis még sem az F-22-eshez, sem az F-35-öshöz nem integrálták a B61-et, amennyire tudom). 4. generációs gépekre felpakolni ezeket a bombákat, a hagyományosan erős orosz légvédelemmel szemben meg eléggé értelmetlen lenne, vagyis nem sokat érnének. Szóval szerintem egyetlen oka van annak, hogy azok a bombák még mindig itt vannak. Mégpedig, hogy ezen országok a kiemelt célpontok kategóriájában szerepeljenek az oroszoknál és egy USA-Oroszország háborúban lehessen arra számítani, hogy biztosan kapnak már az első csapásból. Vagyis, növelni a félelmet, feszültséget Európa és az oroszok között, nehogy túlzottan közeledjenek egymáshoz.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 351
10 743
113
Oluja 2015:
http://kameraaltal.blog.hu/2015/08/05/oluja
<blockquote rel="haubagoi"><blockquote rel="wolfram"><blockquote rel="haubagoi"> Még az is elképzelhető, hogy az USA "kénytelen lesz" áttelepíteni Lengyelországba az atomtölteteit (azaz nem lesz alkupozícióban ebben a kérdésben), mert Németo. a készülő polgárháborús helyzet miatt már nem lesz biztonságos.

Kénytelen lesz? Hmm, szerintem érdekes kérdés az, hogy tulajdonképpen az itt is ugyanúgy <b>USA-kézben</b> lévő nukleáris bombák miért is kellenek Európába most, az ICBM-ek, SLBM-ek, na meg a B2-esek korában...
</blockquote>

Min csodálkozol? :) Ha Németo.-ban összeomlik az államrend, akkor kénytelen lesz elvinni onnan az USA az atomtölteteit. Mondjuk épp Lengyelországba - még akkor is, ha Lengyelo.-ban nem olyan erők vannak kormányon, akiket szeretnének :)
És hogy miért is kellenek az USA-kézben lévő taktikai atomtöltetek Európába, amikor vannak ICBM-ek, SLBM-ek stb. - kérdezed.
Hát azért, mert pár tökkelütött úgy gondolja az USA-ban, hogy ha korlátozott taktikai csapást mérnek Oroszo. 1-2 városára, akkor az oroszok rögtön kapitulálnak, anélkül, hogy globálissá eszkalálnák a nukleáris konfliktust.</blockquote>


Nem csodálkozok. :) Csak azért idéztem azt a szót, mert szerintem tisztán katonai értelemben semmi okuk nincs itt tartaniuk azokat a bombákat, szóval ebből a szempontból nem "kénytelenek" sehová sem telepítgetniük Európán belül. "Korlátozott" csapásmérésre ugyanúgy alkalmasak a B-2-esek a B61-es bombákkal, akár az USA-ból felszállva. Pláne, hogy jelenleg Európában nincs is alacsony észlelhetőségű hordozóplatform hozzájuk (amcsiban se nagyon a B2 kivételével, ugyanis még sem az F-22-eshez, sem az F-35-öshöz nem integrálták a B61-et, amennyire tudom). 4. generációs gépekre felpakolni ezeket a bombákat, a hagyományosan erős orosz légvédelemmel szemben meg eléggé értelmetlen lenne, vagyis nem sokat érnének. Szóval szerintem egyetlen oka van annak, hogy azok a bombák még mindig itt vannak. Mégpedig, hogy ezen országok a kiemelt célpontok kategóriájában szerepeljenek az oroszoknál és egy USA-Oroszország háborúban lehessen arra számítani, hogy biztosan kapnak már az első csapásból. Vagyis, növelni a félelmet, feszültséget Európa és az oroszok között, nehogy túlzottan közeledjenek egymáshoz.
</blockquote>
Ha meg az oroszok előre bejelentenék miheztartás végett, hogy egy - mondjuk Lengyelország területéről indított - korlátozott taktikai csapás észlelésekor <i>automatikusn</i> az USA-ra indulnának az ICMB-ek, akkor ez kontraproduktívvá válna.
Vagy már volt ilyen bejelentés?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 023
113
Szerintem egyetlen értelmes USA/NATO tábornoknak NINCS szüksége arra ahhoz, hogy ezt tudja, anélkül is, hogy külön bejelentenék ezt az Oroszok... Nincs előttem, hogy pukkan egy taktikai nuki valahol náluk, amit bár Lengyel o-ból, de akkor is amerikai gép, személyzet, és bomba robbant, és ne indulna azonnal el minden, ami van. Ezt senki sem gondolhatja komolyan, még Washingtonban sem.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Oluja 2015:
http://kameraaltal.blog.hu/2015/08/05/oluja<blockquote rel="wolfram"><blockquote rel="haubagoi"><blockquote rel="wolfram"><blockquote rel="haubagoi"> Még az is elképzelhető, hogy az USA "kénytelen lesz" áttelepíteni Lengyelországba az atomtölteteit (azaz nem lesz alkupozícióban ebben a kérdésben), mert Németo. a készülő polgárháborús helyzet miatt már nem lesz biztonságos.

Kénytelen lesz? Hmm, szerintem érdekes kérdés az, hogy tulajdonképpen az itt is ugyanúgy <b>USA-kézben</b> lévő nukleáris bombák miért is kellenek Európába most, az ICBM-ek, SLBM-ek, na meg a B2-esek korában...
</blockquote>

Min csodálkozol? :) Ha Németo.-ban összeomlik az államrend, akkor kénytelen lesz elvinni onnan az USA az atomtölteteit. Mondjuk épp Lengyelországba - még akkor is, ha Lengyelo.-ban nem olyan erők vannak kormányon, akiket szeretnének :)
És hogy miért is kellenek az USA-kézben lévő taktikai atomtöltetek Európába, amikor vannak ICBM-ek, SLBM-ek stb. - kérdezed.
Hát azért, mert pár tökkelütött úgy gondolja az USA-ban, hogy ha korlátozott taktikai csapást mérnek Oroszo. 1-2 városára, akkor az oroszok rögtön kapitulálnak, anélkül, hogy globálissá eszkalálnák a nukleáris konfliktust.</blockquote>


Nem csodálkozok. :) Csak azért idéztem azt a szót, mert szerintem tisztán katonai értelemben semmi okuk nincs itt tartaniuk azokat a bombákat, szóval ebből a szempontból nem "kénytelenek" sehová sem telepítgetniük Európán belül. "Korlátozott" csapásmérésre ugyanúgy alkalmasak a B-2-esek a B61-es bombákkal, akár az USA-ból felszállva. Pláne, hogy jelenleg Európában nincs is alacsony észlelhetőségű hordozóplatform hozzájuk (amcsiban se nagyon a B2 kivételével, ugyanis még sem az F-22-eshez, sem az F-35-öshöz nem integrálták a B61-et, amennyire tudom). 4. generációs gépekre felpakolni ezeket a bombákat, a hagyományosan erős orosz légvédelemmel szemben meg eléggé értelmetlen lenne, vagyis nem sokat érnének. Szóval szerintem egyetlen oka van annak, hogy azok a bombák még mindig itt vannak. Mégpedig, hogy ezen országok a kiemelt célpontok kategóriájában szerepeljenek az oroszoknál és egy USA-Oroszország háborúban lehessen arra számítani, hogy biztosan kapnak már az első csapásból. Vagyis, növelni a félelmet, feszültséget Európa és az oroszok között, nehogy túlzottan közeledjenek egymáshoz.
</blockquote>
<b>Ha meg az oroszok előre bejelentenék miheztartás végett, hogy egy - mondjuk Lengyelország területéről indított - korlátozott taktikai csapás észlelésekor <i>automatikusn</i> az USA-ra indulnának az ICMB-ek</b>, akkor ez kontraproduktívvá válna.
Vagy már volt ilyen bejelentés?
</blockquote>

Ezzel az a baj, hogy Oroszország is tudja, hogy ha USA-ra irányított ICBM-ekkel válaszol a Lengyelo.-ból indított korlátozott taktikai csapásra, akkor az USA is ICBM-ekkel válaszol, és ez utóbbi nagyságrendekkel rosszabb lesz mintha csak a taktikai csapást szívták volna be.
Szerintem erre alapozza az USA az európában állomásoztatott taktikai atomfegyverek használhatóságát Oroszo. ellen.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Minek akarnak a lengyelek egyáltalán amerikai atomfegyvereket oda? Eggyel több ok, hogy célponttá váljanak ha a nagyok egymásnak esnek, és nem ők rendelkeznek a töltetek felett. Se a lengyel kormány, se a lengyel hadsereg nem lenne képes aktiválni meg célbajuttatni a tölteteket ha úgy adódna. Számukra ez nem fegyver, max ha rá nem ejtik valamire jó magasról és darabokra nem töri az épületet vagy amire ráesik, cserébe viszont atomot kaphatnak az oroszoktól. Nem normális aki ilyen feltételek mellett atomfegyvereket hagy állomásozttatni az országában.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Na ne bazz!

Német miniszter: A menekültek nem fognak kérdezni

"Gerd Müller szerint növelni kell a <b>Szíriának és Iraknak nyújtandó újjáépítési segélyt</b>. Úgy véli, hogy egy nagyjából <b>tízmilliárd eurós</b> európai pénzalapot kell létrehozni. Azt is mondta, hogy <b>ezt a pénzt főleg azoknak az országoknak kell összeadniuk, ahol nem fogadnak menekülteket.</b>"

http://www.origo.hu/nagyvilag/20160110-nemet-miniszter-a-menekultek-nem-fognak-kerdezni.html