[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 405
113
Fordítva ülsz a lovon!
Pontosan azért nem lesz ilyen, amit te magad is leírtál! (Most játszódott le a szemünk előtt!)
Ne álmodozz ilyenben. Németország a közeljövőben egyre jobban fog Kelet-Közép Európa felé fordulni!
Mert nincs más!
..
És nem a súrlódásokat fogja élezni, hanem a gazdasági együttműködést keresni! Akárki is lesz Angela Merkel utódja! Ha esetleg elé helyezné valamelyik libbant a hagymázas ideológiáját a gazdasági érdeknek, azt majd kicsinálják egy perc alatt!

És még annyit hozzáfűzök, hogy minél több hadiipari beruházást telepít át Germánia ide, annál kevésbé lesz érdeke, hogy pöttyösruhás, színeszoknis társaság kerüljön majd Magyarország élére, akiknek nem lenne prioritás a hadiipari fejlesztés/együttműködés! Nem tudom miben reménykedtek!???????
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 309
55 596
113
Te!
Már megint, mit nézel?
A V4 most aratott győzelmet! Az előretolt ékek, Lengyelország-Magyarország! Csehország meg már kezdett beállni a sorba a kötélhúzás vége felé! Szlovákok ugyan csöndben pislogtak, de nem oszt nem szoroz a dolog, (nagyrészük amúgy csöndben örül)!
BEMUTATTUK, HOGY HOGY KELL EZT CSINÁLNI!
AZ ÜZENET MAGA, AZ IGAZI NAGY GYŐZELEM!
Szlovénia most már el fog kezdeni közeledni, s az évtized közepére tag lesz! Figyeld majd csak meg!
..
Olvasd el Szél Bernadettet!
https://www.vadhajtasok.hu/2020/12/...inte-az-eu-miatt-nem-tudjak-levaltani-orbant/




Top komment:"azt mondják széllel szemben nem lehet hugyozni, hát, lehet most kivételt tennék..."
:D:D:D:D
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos and Gyurma

Inno

Well-Known Member
2018. február 27.
189
727
93
Nem vagyok ebben annyira biztos mivel a lengyel média szerint a lengyel kormány a törékeny kormány koalíció miatt szinte biztosan félrerántotta volna a kormányt a fal előtt ha nem ennyire kompremiszum kész a német vezetés.És ha lengyelek kiszállnak akkor a magyar vétó sokkal súlytalanabbá vált volna.
Melyik lengyel médiára gondolsz? Arra amelynek a 80%-a német kézben van? A lengyelek most ébredtek csak fél az elnökválasztás után, hogy nincs elég súlyos hazai (pláne jobboldali) médiájuk.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 309
55 596
113
Nem vagyok ebben annyira biztos mivel a lengyel média szerint a lengyel kormány a törékeny kormány koalíció miatt szinte biztosan félrerántotta volna a kormányt a fal előtt ha nem ennyire kompremiszum kész a német vezetés.És ha lengyelek kiszállnak akkor a magyar vétó sokkal súlytalanabbá vált volna.



1 vétó is vétó, megakaszt mindent.
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 608
8 052
113
Ok akkor arra kérlek csak azt gondold végig melyik szereplő a dominánsabb O.V Magyarország miniszterelnöke vagy pl az a német járműipari tömb Magyarországon akiktől a magyar gazdaság GDP-k nagyon jelentős része származik és akik nagyon sok magyar állampolgárnak adnak munkát és amelyekkel O.V a saját és az ország jól felfogott érdekében úgy bánik mint a hímes tojással és ezt szó szerint kell érteni.Ne gondolja azt senki,hogy egy Magyarországgal szemben erélyesebb német vezetés esetén ezek a magyarországi német gazdasági szereplők majd a német vezetés ellen fordulnak és majd az ő magyarországi gazdasági érdekeik fogják a német vezetés politikáját döntően befolyásolni.A realitás az,hogy jelenleg az ország gazdaságának és ez által O.V-k nagyobb szüksége van ezekre a német gazdasági szereplőkre mint fordítva,különösen ezekben a covidtól sújtott időkben.

Már régóta a vállalatok irányítják a német kormányt, így az egész okfejtésed okafogyottá válik.
 

Inno

Well-Known Member
2018. február 27.
189
727
93
Fordítva ülsz a lovon!
Pontosan azért nem lesz ilyen, amit te magad is leírtál! (Most játszódott le a szemünk előtt!)
Ne álmodozz ilyenben. Németország a közeljövőben egyre jobban fog Kelet-Közép Európa felé fordulni!
Mert nincs más!
..
És nem a súrlódásokat fogja élezni, hanem a gazdasági együttműködést keresni! Akárki is lesz Angela Merkel utódja! Ha esetleg elé helyezné valamelyik libbant a hagymázas ideológiáját a gazdasági érdeknek, azt majd kicsinálják egy perc alatt!
Szerintem esélyes, hogy ismét a CDU adja a kancellárt. Ha most Merkel végre félreáll az esélyes Merz lesz aki igazi keresztény konzervativ nem úgy mint az elődje. A nagy ipari szereplők érdekérvényesítő szerepe sem úgy működik szerintem ahogy azt gondolnánk. Elég csak az autóipar folyamatos szívatását látni a co2 kibocsátással kapcsolatban, úgy hogy már folyamatosan nyomják a vészcsengőt
 
W

Wilson

Guest
Nem tudom miben reménykedtek!???????

Ezt kinek írtad?:)

És még annyit hozzáfűzök, hogy minél több hadiipari beruházást telepít át Germánia ide, annál kevésbé lesz érdeke, hogy pöttyösruhás, színeszoknis társaság kerüljön majd Magyarország élére, akiknek nem lenne prioritás a hadiipari fejlesztés/együttműködés!


Fordítva ülsz a lovon!
Pontosan azért nem lesz ilyen, amit te magad is leírtál! (Most játszódott le a szemünk előtt!)
Ne álmodozz ilyenben. Németország a közeljövőben egyre jobban fog Kelet-Közép Európa felé fordulni!
Mert nincs más!
..
És nem a súrlódásokat fogja élezni, hanem a gazdasági együttműködést keresni! Akárki is lesz Angela Merkel utódja! Ha esetleg elé helyezné valamelyik libbant a hagymázas ideológiáját a gazdasági érdeknek, azt majd kicsinálják egy perc alatt!

Ne ess abba a hibába,hogy túlértékeled Magyarország szerepét a német gazdaságban nem a német gazdasági szereplők magyarországi érdekei fogják meghatározni kifogja Németországot vezetni és,hogy az milyen politikát folytathat.Azt értsd meg a német tőke csak addig van itt amíg megéri neki pénzügyileg itt nincs semmilyen érzelmi kapcsolat ez kőkemény rideg számításokon alapul.Mi csak egy vagyunk azon országok közzul ahol jelenleg megéri nekik befektetni.
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator
W

Wilson

Guest
Már régóta a vállalatok irányítják a német kormányt, így az egész okfejtésed okafogyottá válik.

Ebben nem értek veled egyet legalább ugyanannyira hat a politika a gazdaságra mint fordítva és pont Németország az ahol az ország vezetése nagyon keményen szembe megy sok esetben a német nagyvállalatok gazdasági érdekeivel.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 405
113
Szerintem esélyes, hogy ismét a CDU adja a kancellárt. Ha most Merkel végre félreáll az esélyes Merz lesz aki igazi keresztény konzervativ nem úgy mint az elődje. A nagy ipari szereplők érdekérvényesítő szerepe sem úgy működik szerintem ahogy azt gondolnánk. Elég csak az autóipar folyamatos szívatását látni a co2 kibocsátással kapcsolatban, úgy hogy már folyamatosan nyomják a vészcsengőt

36-37 % körül áll a CDU/CSU most!
https://en.wikipedia.org/wiki/Opinion_polling_for_the_2021_German_federal_election
..
Nem tudjuk ebből mi marad jövő szeptemberre, de bizony az is benne van, hogy koronavírus ide-vagy-oda, egy markánsabb vezetővel, akiben több hormon van, azzal még erősebbek is lesznek! Legutóbb csak ~30%-ot kaptak, ne feledjük! Már most erősebbek jóval. És ha marad a koronavírus, akkor nem a Gréta Thunberges zöld-ökörség lesz a domináns téma a beszédtérben!
..
Na meg lesz tavasszal még egy holland parlamenti választás is, jelen állás szerint masszív konzervatív előretöréssel!
 
  • Tetszik
Reactions: Inno
W

Wilson

Guest
Melyik lengyel médiára gondolsz? Arra amelynek a 80%-a német kézben van? A lengyelek most ébredtek csak fél az elnökválasztás után, hogy nincs elég súlyos hazai (pláne jobboldali) médiájuk.

Bevallom neked ezt nem figyeltem de nem véletlenül nyilatkozott úgy a lengyel kormány koalíciót alkotó kisebbik párt vezető tisztviselője.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 405
113
Ezt kinek írtad?:)

Neked!
Az összes kommentednek a témában az volt aurája, hogy nem a magyar kormány győzelméért szorítottál, hanem örültél volna ha kicsit megmogyoróznak bennünket Brüsszelből!

Ne ess abba a hibába,hogy túlértékeled Magyarország szerepét a német gazdaságban nem a német gazdasági szereplők magyarországi érdekei fogják meghatározni kifogja Németországot vezetni és,hogy az milyen politikát folytathat.Azt értsd meg a német tőke csak addig van itt amíg megéri neki pénzügyileg itt nincs semmilyen érzelmi kapcsolat ez kőkemény rideg számításokon alapul.Mi csak egy vagyunk azon országok közzul ahol jelenleg megéri nekik befektetni.

Mondom, hogy fordítva ülsz a lovon!
Nem Magyarország számít, hanem a német ipari/gazdasági érdek!
..
A közeljövőben (koronavírus), meg pont nem fog Németország a távoli térségekbe ipari termelőegységet áttelepíteni!
A földrajz, az földrajz! Ez a helyzet! Meg a V4-ből háromban nem €uro van, ami külön jó nekik!
Ráadásul nálunk van a térség legalacsonyabb társasági adókulcsa!

..
Bizonyos fokig mi vagyunk Germánia hátországa. Többed-magunkkal! S nem csak a térképre nézve, hanem kulturális/történelmi vonatkozásban is!
(Franciaország sose lesz hátországa a németeknek pl.!)
Ezért, ezekért a tényezőkért "állt át Angela Merkel" végeredményben Kelet-Közép-Európa oldalára!
És fog ugyanígy tenni a következő kancellár is! Már, ha lesz következő és nem marad még egy ciklusra Angela Merkel!
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Igen, jól játszott Viktor! Annak ellenére, hogy én nem vagyok oda a Muttiért, belátom, hogy nem lett volna szabad szarban hagyni őket (németeket) egy el nem fogadott költségvetés okán. Ez nagyon gyengítette volna Németország pozicióit az EU-n belül (ami az ellenségeinek jól jött volna, pl. a "baráti" Farnciaországnak).

A németek számolnak a V4-el, azon belül leginkább velünk és a csehekkel (a lengyelek vonakodnak, usa érdeket tolnak, szlovákok kétkulacsosak, megalkuvók és csak területiségük okán vannak benne, így egyikre sem helyeznek nagy hangsúlyt). Mint írtam volt, a németek nem véletlenül teszik át az ipari bázisuk egy részét hozzánk (is). Nem csak gyarmatosítás folyik, mint sokan mondják, hanem jelentős technológiai transzfer is folyamatban van.
És az mese a hülyéknek, hogy a nagyokkal csak egy egységes EU tudja felvenni a versenyt. Lofaszt gyerekek. Először is azért mese, mert nincs egységes EU. Ahány ország annyi felé húz.
Ezt felismerték a német elitek (akik nem mellékesen nagyrészt kékvérű leszármazottak, komoly vezetői tapasztalatokkal - csak nézzétek meg Ursula Von Den Leyen felmenőit) és szép lassan kezdik újjáépíteni befolyási övezetüket, amiből később lehet egy kváz-ibirodalom is (Németország-Ausztria-Északolaszország-Szlovénia-Erdély-Csehország-Szlovákia-Magyarország és talán Horváth-Lengyel együttműködéssel /attól tartok, hogy az utóbbi kettő inkább az usa trójai falova lenne/).
Na ez a kvázi-birodalom már megállná a helyét a globális versenyben, főleg ha csúcstechnológiát gyártana. A nagy kérdés, hogy ezt az USA megengedi-e (lásd az északi áramlat körüli ba@kodást, amivel No energiafüggetlenségét akarja megakadályozni), illetve lesz-e ereje ezt megakadályozni.

A déli államok sajnos ezzel a COV mizériával megroppantak. Turizmusuknak annyi, a maradék olasz ipart a németek benyelik, amikor csődmentés okán közbelépnek.
szerintem 1 dolog számít....magyarország,. ezt a sok mocsok buzi dm-est meg szepen le kell vadaszni...
szarháziak...mind..donath meg kunhallmi meg stb...innentől kussoljatok mert kaptok olyat a fejetekbe....
Bevallom neked ezt nem figyeltem de nem véletlenül nyilatkozott úgy a lengyel kormány koalíciót alkotó kisebbik párt vezető tisztviselője.
Sziasztok,

az tény hogy orbánék beszívatták az eu-t. koszi
de arra figyelni kell hogy innentől minden nap ránk jön a lavina...csak szólok
 
W

Wilson

Guest
Neked!
Az összes kommentednek a témában az volt aurája, hogy nem a magyar kormány győzelméért szorítottál, hanem örültél volna ha kicsit megmogyoróznak bennünket Brüsszelből!

Na ebben tévedsz nekem nem a Fidesz és az ellenzék a fontos hanem az ország illetve az itt élő emberek jövője jóléte csak hogy értsd ha nem fogadják el a vétó miatt az EU költségvetést és Magyarország csak az EU pénzek 1/12 részét kapta volna akkor a munkahelyemen komoly költségcsökkentést kellett volna végrehajtani és többek között rám hárult volna az a hálás feladat,hogy jó pár olyan munkatársamnak (akit személyesen ismerek)én mondhattam volna el,hogy x év munkaviszony megköszönjük a munkáját hidd el rohadt egy dolog.Sajnos volt már ilyenbe részem,tehát én kb ennyire vagyok érdekelt Magyarország megmogyorózásában.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 603
25 024
113
Bevallom neked ezt nem figyeltem de nem véletlenül nyilatkozott úgy a lengyel kormány koalíciót alkotó kisebbik párt vezető tisztviselője.
Gondolom azt sem vetted észre, hogy hoztad a lengyel média híreket arról, hogy a lengyelek feladták a vétót, aztán meg a cáfolat csak pár nap késéssel érkezett amikor már kínos volt a hazugság... Áhh kicsit sem feltűnő.
 
W

Wilson

Guest
Neked!
Az összes kommentednek a témában az volt aurája, hogy nem a magyar kormány győzelméért szorítottál, hanem örültél volna ha kicsit megmogyoróznak bennünket Brüsszelből!



Mondom, hogy fordítva ülsz a lovon!
Nem Magyarország számít, hanem a német ipari/gazdasági érdek!
..
A közeljövőben (koronavírus), meg pont nem fog Németország a távoli térségekbe ipari termelőegységet áttelepíteni!
A földrajz, az földrajz! Ez a helyzet! Meg a V4-ből háromban nem €uro van, ami külön jó nekik!
Ráadásul nálunk van a térség legalacsonyabb társasági adókulcsa!

..
Bizonyos fokig mi vagyunk Germánia hátországa. Többed-magunkkal! S nem csak a térképre nézve, hanem kulturális/történelmi vonatkozásban is!
(Franciaország sose lesz hátországa a németeknek pl.!)
Ezért, ezekért a tényezőkért "állt át Angela Merkel" végeredményben Kelet-Közép-Európa oldalára!
És fog ugyanígy tenni a következő kancellár is! Már, ha lesz következő és nem marad még egy ciklusra Angela Merkel!

Ebben van igazság de túlértékeled a térség szerepét.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 306
14 049
113
Amikor lemondatták, én megmondtam a fickó azért megy, mert beállt Orbán mellé, úgy néz ki igazam volt.
Azért ment mert gazember, melynek még az olasz mafia is az ágyába kerult. Szlovákok (és a szlovákiai magyarok is) már kb hat éve folyamatossan próbálnak megszabadúlni tóle (minimum a 2014-es elnoki vállastásoktól lejton van) és akár bortonbe juttatni ot. :) Számotokra kifejezetten kínos, hogy egy ilyen alatvaló soprédék áll mellétek, de hát varjú a varjúhoz. :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson
W

Wilson

Guest
Gondolom azt sem vetted észre, hogy hoztad a lengyel média híreket arról, hogy a lengyelek feladták a vétót, aztán meg a cáfolat csak pár nap késéssel érkezett amikor már kínos volt a hazugság... Áhh kicsit sem feltűnő.

Ezzel mi a probléma akkor a lengyel médiában ez volt az uralkodó álláspont elnézésedett kérem,hogy nem rendelkeztem pontosabb információkkal a lengyel kormány koalíción belüli aktuális helyzetről illetve az EU és a magyarok illetve a lengyelek közt zajló tárgyalások helyzetéről,de ha te esetleg pontosabb információkkal rendelkezel akkor kérlek ne tartsd vissza:).
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 405
113
Pedig könnyen lehet, hogy beduzzoganak.
Arccal "Keletnek". Ez a tömör német üzenet!
..
De őszintén, mi más maradt a germánoknak?
A PIGS négyesfogata nem lehet támasz, mert épp a bukfencet gyakorolják a kisszőnyegen...
Svédisztán kicsi, és már középtávon egy muszlim intifádával néz szembe!
Gallia szintén. Ők ugyan nagyok, de emiatt meg riválisok is egyúttal. Ergo maradt a V4 és a kézivezérelt, szellemi Anschluss alá vett Österreich!
Nyélbe lesz ütve az Északi-Áramlat II. is csöndben!

"Az orosz Fortuna csőfektető hajó újraindította a munkálatokat az Északi Áramlat-2 földgázvezeték befejezetlen szakaszán - jelentették pénteken orosz hírügynökségek a projektet irányító Nord Stream 2 AG-re hivatkozva."
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20201211/ujraindultak-az-eszaki-aramlat-2-munkalatai-461440
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson