[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 761
15 708
113

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 990
12 024
113

Čaputová kinevezte a negyedik Fico-kormányt​


Zuzana Čaputová szerdán délután az elnöki palotában átadta Robert Ficónak (Smer-SD) a kormányfői kinevezését, majd a minisztereket is kinevezte. A tárcákat 7:7:3 arányban osztották el a Smer, a Hlas és az SNS kormánypártok között.

Miniszterelnök – Robert Fico (Smer)
Igazságügyi miniszter – Boris Susko (Smer)
Mezőgazdasági miniszter – Richard Takáč (Smer)
Külügyminiszter – Juraj Blanár (Smer)
Védelmi miniszter – Robert Kaliňák (Smer)
Közlekedésügyi miniszter – Jozef Ráž (Smer)
Pénzügyminiszter – Ladislav Kamenický (Smer)
A helyreállítási tervért felelős miniszterelnökhelyettes – Peter Kmec (Hlas)
Belügyminiszter – Matúš Šutaj Eštok (Hlas)
Gazdasági miniszter – Denisa Saková (Hlas)
Munka- és szociális ügyi miniszter – Erik Tomáš (Hlas)
Oktatási miniszter – Tomáš Drucker (Hlas)
Egészségügyi miniszter – Zuzana Dolinková (Hlas)
Befektetési miniszter – Richard Raši (Hlas)
Környezetvédelmi miniszter – Tomáš Taraba (SNS)
Kulturális miniszter – Martina Šimkovičová (SNS)
Idegenforgalmi és sportügyi miniszter – (SNS, 2024. januárjától)

https://parameter.sk/caputova-kinevezte-negyedik-fico-kormanyt

p.s. Pavel baratunk meg azert biztos ami biztos alapon szamolgat...
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 312
14 056
113

Vajon erre gondolt Kaczynski mint ruszki beavatkozás? :D
Csak a mandinerben nem tudnak számolni.

Ha most 187-ezer fos a hadsereg, akkor a minszterjelolt számai alapján még fel kell venni 33-ezret, hogy meglegyen a 220-ezres oszszám. Ez se lesz konyú, a 300-ezer pedig kifejezetten irreális volt.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Csak akkor lehet vakarni a fejtetőket, hogy egy 150 000-es haderő mit fog majd kezdeni annyi berendelt technikával.
Mennyi haditechnikája volt a néphadseregnek?
Reálisan nézve a lengyelek egy stabil 100-150 ezres haderőt képessek fentartani beleértve a tartalékos erőket is. Egyébként még ecseteltük itt egy két éve a forumon hogy a Kazinsky féle megcélzott 200-300 ezer fő túl irreális szám.... túl tolták a lengyelek ez tény amit a gazdaság már nem képes ki termelni.
 

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 305
93
Jól indított a csávó...no PavoIR..gondolom ez nem volt a számításban! :cool:

 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Jól indított a csávó...no PavoIR..gondolom ez nem volt a számításban! :cool:

Pár hónap becsitúl ez a választóinak szólt meg az sns ek.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 592
17 778
113

Mekkora jó arcok, hogy segítenek az oroszok elleni szankciók betartásában Európának. Hiába no, itt a helyük az Unióban!
2024 végén jár le,és azt nem hosszabítják meg. Viszont addigra Ukrajna ebben a formájában már a múlté lesz. Tehát tök mindegy mit brekeg az ukrán bohóc.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 999
87 694
113

Vajon erre gondolt Kaczynski mint ruszki beavatkozás? :D
2. felvonás:

:D
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 426
63 741
113

Vajon erre gondolt Kaczynski mint ruszki beavatkozás? :D
Nekem ez nagyon furcsa.
Az már eddig is világos volt, hogy a lengyel haderőfejlesztés számai átlépték az illuzórikus értékeket.
Meg, hogy nem látni, mi a finanszírozás valós alapja.
De az eddigi ellenzék nacionalista-védelem- és identitáspolitikai kérdésekben már eddig is gondban volt, hogy nem árulhatott más gyékényen, mint a kormány.
Háborús időkben kormány és ellenzék egyaránt amerikapárti és oroszellenes kellett, hogy legyen, tehát a haderőfejlesztés megkérdőjelezése könnyen a hazaárulás vádját is magával hozhatta, főleg a kampányban.
Erre most az új kormány bejelenti, hogy drasztikusan csökkenteni kezdik, amit idáig még növelni akartak?
Mert nem arról van szó, hogy a jelenlegi 187 ezerről 150 ezerre csökkentenék a haderőt, hanem, hogy az idáig stabilan tervezett 300 ezer fős létszámot akarják megfelezni!
Drasztikus lépés az eddigiekhez képest a totál másik irányba.
Ennyire nem jók a számok?
De hiszen még kormányra se kerültek, azaz nem is világították át a gazdasági helyzetet, amit át kell majd venniük.
Nekem az a furcsa, hogy háborús időben a liberális kormányjelölt miért haderőcsökkentéssel indít, pont egy hatalmas ívű haderőfejlesztési megaprogram kellős közepén úgy, hogy még kormányra se került és még nem is vitatták idáig a dolgot.
Nekem ez úgy tűnik, mint egy kilencvenes évekből beragadt reflex a liberálisoknál, ami nem mellesleg egy azonnali politikai öngyilkossággal ér fel a jelenlegi időkben.
Mert ha a fejlesztési programok átvilágítását jelentették volna be, azt megértem.
Új programfelelősök, új kifizetések, újraosztott lapok, új meggazdagodások.
De csökkenteni?
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 592
17 778
113
Nekem ez nagyon furcsa.
Az már eddig is világos volt, hogy a lengyel haderőfejlesztés számai átlépték az illuzórikus értékeket.
Meg, hogy nem látni, mi a finanszírozás valós alapja.
De az eddigi ellenzék nacionalista-védelem- és identitáspolitikai kérdésekben már eddig is gondban volt, hogy nem árulhatott más gyékényen, mint a kormány.
Háborús időkben kormány és ellenzék egyaránt amerikapárti és oroszellenes kellett, hogy legyen, tehát a haderőfejlesztés megkérdőjelezése könnyen a hazaárulás vádját is magával hozhatta, főleg a kampányban.
Erre most az új kormány bejelenti, hogy drasztikusan csökkenteni kezdik, amit idáig még növelni akartak?
Mert nem arról van szó, hogy a jelenlegi 187 ezerről 150 ezerre csökkentenék a haderőt, hanem, hogy az idáig stabilan tervezett 300 ezer fős létszámot akarják megfelezni!
Drasztikus lépés az eddigiekhez képest a totál másik irányba.
Ennyire nem jók a számok?
De hiszen még kormányra se kerültek, azaz nem is világították át a gazdasági helyzetet, amit át kell majd venniük.
Nekem az a furcsa, hogy háborús időben a liberális kormányjelölt miért haderőcsökkentéssel indít, pont egy hatalmas ívű haderőfejlesztési megaprogram kellős közepén úgy, hogy még kormányra se került és még nem is vitatták idáig a dolgot.
Nekem ez úgy tűnik, mint egy kilencvenes évekből beragadt reflex a liberálisoknál, ami nem mellesleg egy azonnali politikai öngyilkossággal ér fel a jelenlegi időkben.
Mert ha a fejlesztési programok átvilágítását jelentették volna be, azt megértem.
Új programfelelősök, új kifizetések, újraosztott lapok, új meggazdagodások.
De csökkenteni?
Lehet,ez a Tusk a földön jár,és tisztában van a realitásokkal. Azzal együtt egy seggfej.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Nekem ez nagyon furcsa.
Az már eddig is világos volt, hogy a lengyel haderőfejlesztés számai átlépték az illuzórikus értékeket.
Meg, hogy nem látni, mi a finanszírozás valós alapja.
De az eddigi ellenzék nacionalista-védelem- és identitáspolitikai kérdésekben már eddig is gondban volt, hogy nem árulhatott más gyékényen, mint a kormány.
Háborús időkben kormány és ellenzék egyaránt amerikapárti és oroszellenes kellett, hogy legyen, tehát a haderőfejlesztés megkérdőjelezése könnyen a hazaárulás vádját is magával hozhatta, főleg a kampányban.
Erre most az új kormány bejelenti, hogy drasztikusan csökkenteni kezdik, amit idáig még növelni akartak?
Mert nem arról van szó, hogy a jelenlegi 187 ezerről 150 ezerre csökkentenék a haderőt, hanem, hogy az idáig stabilan tervezett 300 ezer fős létszámot akarják megfelezni!
Drasztikus lépés az eddigiekhez képest a totál másik irányba.
Ennyire nem jók a számok?
De hiszen még kormányra se kerültek, azaz nem is világították át a gazdasági helyzetet, amit át kell majd venniük.
Nekem az a furcsa, hogy háborús időben a liberális kormányjelölt miért haderőcsökkentéssel indít, pont egy hatalmas ívű haderőfejlesztési megaprogram kellős közepén úgy, hogy még kormányra se került és még nem is vitatták idáig a dolgot.
Nekem ez úgy tűnik, mint egy kilencvenes évekből beragadt reflex a liberálisoknál, ami nem mellesleg egy azonnali politikai öngyilkossággal ér fel a jelenlegi időkben.
Mert ha a fejlesztési programok átvilágítását jelentették volna be, azt megértem.
Új programfelelősök, új kifizetések, újraosztott lapok, új meggazdagodások.
De csökkenteni?
Valahol olvastam régebben hogy a lengyel gazdaság stabilan plusz némi támogatással (anyagilag) egy 150-200 ezres max stabil létszámot visel el tartalékosokkal együtt.
Ehhez kell a kiképzést meg minden logisztikai technikai erőforrást belőnni
Ha józanul gondolkodunk a 300 ezer már tényleg irreális kategoria... ahhoz a gdp 4-6% kellene ráfordítani. Ez már túl sok a lengyel gazdaságnak.
Várhatóan az lesz hogy a berendelt technikának egy jó része megy majd a leendő eus közös projektbe. Az eu adja hozzá a pénzügyi fedezetett. A lengyelek (usa hátszélel) beleszólást az irányitásba. Nos el lehet gondolkodni mekkora esély van erre reálisan. Illetve kit lehet "sakkban" tartanni ezáltal.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 312
14 056
113
Annyira éreztem, hogy így lesz! :D

Lehet, hogy tényleg volt B terv? Valami zsarolás-féle, vagy az USA szólt le a haderőcsökkentés nyilatkozat után? :)

Izgi, mint egy Dobrev Klára beszéd!

Nincsen B-terv, csak idohúzás. Az uj parlamentet csak kozvetlenul az alkotmányos határido lejárasa elott hivja osze, november 13-án, miután még további két hétig halogazhassa a miniszterelnok kinevezését, amely ha Morawiecki lesz, annak kormányát végul nem fogja jóváhagyni a képviseloház (nem reális, hogy tobb mint 37 képviselot képesek legyenek a maguk oldalára húzni), miután már a parlament kezében lesz a kovetkezo miniszterelnok jelolése, viszont addigra már akár december vége is lehet.
 
  • Tetszik
Reactions: Robur and tonyo

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 650
8 302
113
Nekem ez nagyon furcsa.
Az már eddig is világos volt, hogy a lengyel haderőfejlesztés számai átlépték az illuzórikus értékeket.
Meg, hogy nem látni, mi a finanszírozás valós alapja.
De az eddigi ellenzék nacionalista-védelem- és identitáspolitikai kérdésekben már eddig is gondban volt, hogy nem árulhatott más gyékényen, mint a kormány.
Háborús időkben kormány és ellenzék egyaránt amerikapárti és oroszellenes kellett, hogy legyen, tehát a haderőfejlesztés megkérdőjelezése könnyen a hazaárulás vádját is magával hozhatta, főleg a kampányban.
Erre most az új kormány bejelenti, hogy drasztikusan csökkenteni kezdik, amit idáig még növelni akartak?
Mert nem arról van szó, hogy a jelenlegi 187 ezerről 150 ezerre csökkentenék a haderőt, hanem, hogy az idáig stabilan tervezett 300 ezer fős létszámot akarják megfelezni!
Drasztikus lépés az eddigiekhez képest a totál másik irányba.
Ennyire nem jók a számok?
De hiszen még kormányra se kerültek, azaz nem is világították át a gazdasági helyzetet, amit át kell majd venniük.
Nekem az a furcsa, hogy háborús időben a liberális kormányjelölt miért haderőcsökkentéssel indít, pont egy hatalmas ívű haderőfejlesztési megaprogram kellős közepén úgy, hogy még kormányra se került és még nem is vitatták idáig a dolgot.
Nekem ez úgy tűnik, mint egy kilencvenes évekből beragadt reflex a liberálisoknál, ami nem mellesleg egy azonnali politikai öngyilkossággal ér fel a jelenlegi időkben.
Mert ha a fejlesztési programok átvilágítását jelentették volna be, azt megértem.
Új programfelelősök, új kifizetések, újraosztott lapok, új meggazdagodások.
De csökkenteni?
Mivel remenytelen igeret lenne a nemeteknel nagyobb haderot megprobalni fenntartani, mikozben sehol nincsenek hozzajuk gazdasagilag, es feleakkora a lakossaguk. Ez semmi mas, mint a szokasos elmeroggyant, total elszallt lengyel nagyzasi mania; en 20 eve csak nezem a szememet forgatva, milyen szinten el vannak tajolva onnon nagysagukat meg fontossagukat illetoen...