[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 466
84 506
113
A Bloomberg : az EU leállíthatja Szlovákia finanszírozását, mert az ország visszavonult a „demokratikus elvektől”.

Korábban Szlovákia nem emelte a fűtés és a benzin árát, ahogy azt az EU megkövetelte.

A szlovák kormány nem tett eleget az uniós követelményeknek, és megtagadta a benzin, a gázolaj és a fűtés árának emelését. Ezt a döntést tavaly Brüsszelben hozták meg egy „a közlekedésből és az épületek fűtéséből származó kibocsátások által okozott környezetszennyezés csökkentését célzó program” leple alatt.

Valójában azok az országok, amelyek nem kapnak energiát az Orosz Föderációtól, mint például Németország, Franciaország és Lengyelország, az olajárak kényszerű emelése miatt nem értettek egyet azzal, hogy egyes EU-tagállamok, amelyek továbbra is orosz energiát vásárolnak, megengedhetik maguknak az árak megtartását. viszonylag alacsony.

Az Európai Bizottság nyáron úgy döntött, hogy az unió valamennyi tagállama 2 hónapon belül emeli az üzemanyag- és fűtésköltséget. Ám Pozsony nem tette meg ezt a lépést, tartva a társadalmi felfordulástól, mert a költségek végül a polgárok vállára hárulnak.
 

ZsoltHun

Well-Known Member
2018. október 26.
761
2 034
93
A Bloomberg : az EU leállíthatja Szlovákia finanszírozását, mert az ország visszavonult a „demokratikus elvektől”.

Korábban Szlovákia nem emelte a fűtés és a benzin árát, ahogy azt az EU megkövetelte.

A szlovák kormány nem tett eleget az uniós követelményeknek, és megtagadta a benzin, a gázolaj és a fűtés árának emelését. Ezt a döntést tavaly Brüsszelben hozták meg egy „a közlekedésből és az épületek fűtéséből származó kibocsátások által okozott környezetszennyezés csökkentését célzó program” leple alatt.

Valójában azok az országok, amelyek nem kapnak energiát az Orosz Föderációtól, mint például Németország, Franciaország és Lengyelország, az olajárak kényszerű emelése miatt nem értettek egyet azzal, hogy egyes EU-tagállamok, amelyek továbbra is orosz energiát vásárolnak, megengedhetik maguknak az árak megtartását. viszonylag alacsony.

Az Európai Bizottság nyáron úgy döntött, hogy az unió valamennyi tagállama 2 hónapon belül emeli az üzemanyag- és fűtésköltséget. Ám Pozsony nem tette meg ezt a lépést, tartva a társadalmi felfordulástól, mert a költségek végül a polgárok vállára hárulnak.
Várj, ha jól értem mert ők hülyék voltak és elvágtak mindent az olcsó orosz energiahordozótól és drága amcsik vesznek, vagy átcímkézett oroszt. Szopjak én is?
Olyan ismerős ez a helyzet...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
27 131
95 911
113
Orbán Viktor is adott ki könyvet. A felesége meg szakácskönyvet. Akkor szerinted ez is korrupció?
Khm... Mathias Corvinus Collegium... az nem ugyanez pepitában? Az ezek szerint legális korrupció? Végre valamiben egyetértünk!
Vicces, hogy nektek mindenről Orbán Viktor ugrik be. A pin@ról is??

Egyébként Orbánnak nincs szüksége az oligarchák pénzére. Neki vannak oligarchái. Az oligarcháknak van szüksége Orbánra.
Míg a nyugati mainstream politikusokat többségében oligarchák rángatják és a hazai kispajtásaikat, addig itthon Viktor rángatja őket.
 

Serathis

Well-Known Member
2018. április 30.
1 169
2 602
113
Vicces, hogy nektek mindenről Orbán Viktor ugrik be. A pin@ról is??

Egyébként Orbánnak nincs szüksége az oligarchák pénzére. Neki vannak oligarchái. Az oligarcháknak van szüksége Orbánra.
Míg a nyugati mainstream politikusokat többségében oligarchák rángatják és a hazai kispajtásaikat, addig itthon Viktor rángatja őket.
Ez a különbség nyugat és kelet között :)
 
  • Tetszik
  • Hűha
Reactions: vata and Kim Philby

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
5 871
11 640
113
Az Európai Bizottság nyáron úgy döntött, hogy az unió valamennyi tagállama 2 hónapon belül emeli az üzemanyag- és fűtésköltséget.
Huh? Ilyenre nem emlekszem. Ez amugy szerintem lehetetlen is, mert ez tagallami kompetencia, semmi koze nincs Brusszelnek ehhez, nem a nagy CCCP marxista-leninista Szovjetunió Kommunista Pártja Központi Bizottságában ülnek ezek az elmeroggyantak.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and vata

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 466
84 506
113
Huh? Ilyenre nem emlekszem. Ez amugy szerintem lehetetlen is, mert ez tagallami kompetencia, semmi koze nincs Brusszelnek ehhez, nem a nagy CCCP marxista-leninista Szovjetunió Kommunista Pártja Központi Bizottságában ülnek ezek az elmeroggyantak.
Nem? Akkor miért emelte a magyar kormány 2024.jan.1-től a benzin és a gázolaj jövedéki adóját 32,50Ft-al literenként? :)
 

Lelkeslaikus

Well-Known Member
2018. december 24.
723
3 210
93
Nem? Akkor miért emelte a magyar kormány 2024.jan.1-től a benzin és a gázolaj jövedéki adóját 32,50Ft-al literenként? :)
A forint gyengülése miatt. Az addig érvényben lévő jövedéki adó mértéke egy alacsonyabb EUR/HUF árfolyamon volt megállapítva, az EU pedig euróban ad meg egy kötelező sávot az üzemanyagok jövedéki adójára, ez pedig nem egy újkeletű dolog.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
27 131
95 911
113
A forint gyengülése miatt. Az addig érvényben lévő jövedéki adó mértéke egy alacsonyabb EUR/HUF árfolyamon volt megállapítva, az EU pedig euróban ad meg egy kötelező sávot az üzemanyagok jövedéki adójára, ez pedig nem egy újkeletű dolog.
A forint gyengülés miatt az érdekes. Mert 2022 végén gyengébb volt a forint, 400 fölött , mint 23 végén 380 körül .
 

Lelkeslaikus

Well-Known Member
2018. december 24.
723
3 210
93
A forint gyengülés miatt az érdekes. Mert 2022 végén gyengébb volt a forint, 400 fölött , mint 23 végén 380 körül .
Egyrészt a 2023-ig érvényben lévő üa jövedéki adó mérték már évek óta nagyjából állandó volt, és még egy alacsonyabb EUR/HUF árfolyamon lett az uniós minimumhoz - legalább 359 euró/1000 liter az ólmozatlan benzin és 330 euró/1000 liter a gázolaj esetében - igazítva forintban, másrészt pedig igen, a tényleges euró árfolyamhoz képest nagyobb lett az emelés, 425 forintos euró árfolyam indokolta volna ezt a mértékű jövedéki adó emelést.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 214
13 655
113
Jön a katasztrófa? Tanácsot adunk az evakuációs poggyász becsomagolásához


Tudod hogy szar a helyzet ha ilyen cikk jelenik meg.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo and LMzek 2.0

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
7 280
20 148
113
Jön a katasztrófa? Tanácsot adunk az evakuációs poggyász becsomagolásához


Tudod hogy szar a helyzet ha ilyen cikk jelenik meg.
hány hasonló volt ez elmúlt években, és a világvége elmaradt. (ez konkrétan nem tölt amúgy be, úgyhogy remélem még nem atomozták le a cseheket)

Ezzel együtt nekem is szétzilálódott a készletem, fél éve a teendő listám közepe táján van, hogy újra kéne csomagolni. (pl iratok amiknek a fénymásolatai vannak benne, azok lejártak már, eldobható fogkefét már váratlan itt alvó vendégeknek odaadtam, stb..)

Jó ha van, vagy legalább komponensei előkészítve, hogy gyorsan összerakható legyen. Én pl. a "kamrában" tartok 3 napi étel + tisztálkodás csomagot egy ládában, iratokat külön, rádió általában feltöltve, nincs annyi hogy a túrákhoz külön legyen meg a BoB-ban használatlanul álljon pár, szóval nincs hátiszákba bepakolva, de kb. 5 perc összerakni kész modulokból.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 214
13 655
113
hány hasonló volt ez elmúlt években, és a világvége elmaradt. (ez konkrétan nem tölt amúgy be, úgyhogy remélem még nem atomozták le a cseheket)

Ezzel együtt nekem is szétzilálódott a készletem, fél éve a teendő listám közepe táján van, hogy újra kéne csomagolni. (pl iratok amiknek a fénymásolatai vannak benne, azok lejártak már, eldobható fogkefét már váratlan itt alvó vendégeknek odaadtam, stb..)
A vilagveges reszet nem tudom de harom napja ez a fo hir minden ujsagban.
 
  • Hűha
Reactions: tomcat1

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 789
5 771
113
Nem? Akkor miért emelte a magyar kormány 2024.jan.1-től a benzin és a gázolaj jövedéki adóját 32,50Ft-al literenként? :)
A forint gyengülése miatt. Az addig érvényben lévő jövedéki adó mértéke egy alacsonyabb EUR/HUF árfolyamon volt megállapítva, az EU pedig euróban ad meg egy kötelező sávot az üzemanyagok jövedéki adójára, ez pedig nem egy újkeletű dolog.
Meg azért is mert, kell a pénz. Ilyenkor jól jön, hogy az EU-t lehet okolni egy adóemelését. A népszerűtlen dolgokról mindig más tehet, a kormány mindig csak a jó dolgokat tulajdonítja magának. (függetlenül attól hogy milyen kormány van)
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 214
13 655
113
De mi a hír,milyen katasztrófa? Nem töltött be, nem tudtam google translatelni (és a szlovák tanulmányaim elején járok még). (plusz szerkesztettem is, mióta válaszoltál, túl gyors vagy)
Készüljünk fel a legrosszabbra – figyelmeztet a kríziscsapat. Százezer tűzoltó készenlétben


4-5 napig esni fog
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 666
4 812
113
Készüljünk fel a legrosszabbra – figyelmeztet a kríziscsapat. Százezer tűzoltó készenlétben


4-5 napig esni fog
Százezer tűzoltó?! Neb@ssz... Mi meg százezer katonát sem tudunk kiállítani.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0