[BIZTPOL] III. világháború

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Sharky

Member
2010. május 17.
34
0
6
Ugyan. A hidegháború alatt volt Vietnám, és Afganisztán is, mégsem lett belőle más csak elveszített háborúk, beletörődő nagyhatalmak és a közös sorson való pityergés.

A globalizmus olyan méreteket öltött, hogy ha valaki háborút indít a másik ellen, azzal önmaga gazdasági érdekeit is megsérti.
 

JTDP

Well-Known Member
2010. december 17.
61
378
53
Valami szerintem is lesz, de ha nem is konkrétan világháború, akkor sok helyi háború, egymás hegyén-hátán.

Nagyjából Littlejohn véleményén vagyok én is.

Egyébként, mit értünk világháború alatt?
 
D

danielblack

Guest
Hát az eddigi világháborúk alatt két szövetségesi rendszer nagy kiterjedésű háborújáról beszéltünk, azonban a következő csetepaté alatt szerintem sok sok kisebb háborúra kell számítani, amik azonban nagyobb kiterjedésűek lesznek mint az eddigi világégések, mivel sok ország kifogja használni, hogy a világ rendfentartó országainak az erői le lesznek kötve.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Én egyébként 6-7 évet saccolok , szerintem az Ázsia helyzetből , nem tudunk kimaradni. Már elkezdődött a gazdaság és a társadalom destablizálása. Ha II. világháborút megelőzöen gazdasági világválság 1929-1933 tartott és 1939 háború....
Akkor ugye 2008 végén 2009 elején  kezdődött a válság  , sokat nem kell számitgatni , kb ahogy látni is az országok mostanra stabilizálták magukat 2013-2014 , jöhet készülődés .
Úgy azt a jól bevállt forgatókönyvet alkalmazzák.

<a title="Patria profiljának megtekintése" href="http://htka.hu/kerekasztal/tagok/patria/">Patria</a> :  "Egyébként, mit értünk világháború alatt?" Én úgy érzem megfogalmazásba úgy szerepelne, hogy a Világ top 20-30 nemzete háboruzik egymással , mint g8 csak G30-G40
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
IGEN

Már van. Innentől pedig két lehetőség van. Egyszer az, hogy egyszer valaki véget vet a gerillaháborúknak/felkeléseknek. Beavatkozik, aztán hajrá, egy hónap alatt az első hullámok lemennek. Itt gondolok a szír, perzsa, afrikai,később kaukázusi helyzetre.

Másik pedig hogy a globális összefüggések miatt egyszer csak a rendzser saját súlya alatt omlik össze. Ez is tart egy ideje, kérdés mikor esnek ki az utolsó támpillérek. ezen esetben minimum államszerkezeti, de inkább civilizációs összeomlással kell számolni.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 048
113
"Egyszer az, hogy egyszer valaki véget vet a gerillaháborúknak/felkeléseknek."

Majd a a gombafelhő véget vet a felkeléseknek az jenkik amúgy is vágynak rá.

Ha Iránt és Szíriát kivégzik akkor az oroszokon és Kínán lesz a sor .
Őket is megtudnák fojtani szankciókkal.
Ott van Venezuela és Fehéroroszország na ők ellen miért van szankció?
 

JTDP

Well-Known Member
2010. december 17.
61
378
53
Na igen, ezért kérdeztem, hogy mit értünk világháború alatt.

Mert ha hagyományosan azt, hogy a világ nagyrésze két részre oszlik, akkor a válaszom, hogy olyan nem lesz szerintem. De ha egy világ nagyrészére  kiterjedő, több különálló konfliktussorozatra gondolunk, arra azt mondom, hogy igen, lesz.

De ez csak az én véleményem.
 

jancsiga

Member
2010. május 3.
51
1
6
Szerintem ha az USA nem hagy fel az agresziv Világ rendörsége hozá álásával És az EU öszeomlik ( aminek nagy a valoszinüsége szerintem ) Pár évtizeden belül ha nem is III világháboru De egy nagy háboru az lehetséges És mi megint a vesztes oldalon leszünk Ebben a háboruban Europa lesz a vesztes van egy megérzésem
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
<a title="jancsiga profiljának megtekintése" href="http://htka.hu/kerekasztal/tagok/jancsiga/">jancsiga</a>: Pont ezért játssza kormány ezt a kikacsingatós politikát keletre.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Lesz!

 

Statisztikilag lesz világháború és világbéke is, mivel mindketőre van esély, tökmindegy, hogy sok vagy kevés. Tehát az időt végtelennek véve, egy akkora periódusban minden be fog következni. Értelmesebb kérdés lett volna, hogy eddig vagy addig a dátumig bekövetkezik-e a 3. világháború vagy sem. Aztán lehet fejtegetni, hogy ki kivel és mi lesz a vége.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 365
54 985
113
Szerintem IGEN.

Nagyon sok jó meglátás és gondolat született itt a hozzászólásokban a témával kapcsolatban, ezért most egyet sem emelnék ki.
Én egy több pólusú világháborút jósolok, sőt az atomfegyverek bevetését vagy a komplett civilizáció totális megroppanását is elképzelhetőnek tartom.
Nekünk egyébként elébe kéne menni a dolgoknak. Arra gondolok ez alatt, hogy békés eszközökkel minimalizálni a lehetséges konfliktus forrásokat 2020-ig. 

 

Desertfox:

"<a title="jancsiga profiljának megtekintése" href="http://htka.hu/kerekasztal/tagok/jancsiga/" target="_blank">jancsiga</a>: Pont ezért játssza kormány ezt a kikacsingatós politikát keletre."

 

Volt már nálunk VH alatt hintapolitika, most is hasonlót játszunk, szerintem egyelőre jól.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Szép estét Mindenkinek!

Egy rövid összegzés a "szavazatok" eddigi állásáról - feltéve, ha nem számoltam el persze:

igen: 11 szavazat

már tart: 1 szavazat

már volt: 1 szavazat

nem: 3 szavazat

remélem nem: 1 szavazat, bár ez nem szavazat, hiszen minden épelméjű ember ugyanezt reméli, a kérdés pedig nem arról szólt, hogy mit remélünk vagy mit szeretnénk

Az eredmény elsőre lehangoló, bár az is igaz, hogy a minta nem reprezentatív tudományos értelemben. (ez az olcsó vigasz)

Jokernek teljesen igaza van, a szabatos kérdés tényleg úgy vagy hasonlóan hangzott volna. Viszont a válaszokból és az indokokból egyértelműen kiderül, hogy mindenki egyformán értelmezte a kérdést és a belátható jövőre gondolt. Pontosabban mindenki a saját életére vonatkoztatta, azaz a megélem-e vagy sem vélemény determinálta a választ.

Miután csak a "leadott" voksokból dolgozhatunk - hiszen a nem szavazók arányait nem ismerjük - így nyugodtan megállapíthatjuk, hogy az eddigi többség egyértelmű véleménye az, hogy lesz világháború.

Nem kell ezt túldefiniálni, ha minden régióban egymást ütik egy időben a népek csak akkor nem lenne klasszikus világháború, ha közben a nagyobbak nem nyúlnának át a kicsik feje felett és nem osztanának ki egy-két maflást a túloldali kicsiknek, esetleg nagyoknak.

Biztosan mindenki tapasztalt már olyat, amikor átnyúlnak a feje felett és simán figyelmen kívül hagyva minden érvet és érdeket belesz..rnak a tányérba a főnökök. Ez általában azért jó, mert ezt utána velünk etetik meg.
sf-wink.gif


Magyarul: amikor a helyi status quo-k megborulása már a regionális vagy akár a globális status quo-t is veszélyeztetik, akkor a legnagyobbak közbe fognak lépni. Akár egymás ellenében is. Ez pedig akkor következik be, ha a helyi kisebb-nagyobb balhék elérik a kritikus szintet (kritikus tömeget).

Létezik egy olyan stratégiai elgondolás is, hogy jobb a magasabb szinten tartott konfliktus veszély (potenciális konfliktus), mint egy alacsonyabb szinten (intenzitással) de földrajzilag egyre növekvő számú régióban zajló egyidejű valós fegyveres konfliktus.

Véleményem szerint a fő kérdés nem ez, hogy lesz-e vagy volt-e már. A fő kérdés az, hogy milyen szövetségi rendszerek között fog zajlani - vagy esetleg valami merőben eltérő és új módon történik majd a következő világméretű intenzív fegyveres összecsapás.

Azért emeltem ki ezt a négy szót, mert ez a világháború szó jelentése. Nem beszéltem sem államokról, sem atomfegyverekről. Ettől a kifejezés még igaz! Ellenben új dimenziók nyílnak meg, ha nem ragaszkodunk foggal-körömmel az eddig tapasztalt modellekhez.

 
 

szekely2020

Member
2013. február 8.
161
9
16
Merkel: ha az euró megbukik, háború lesz

<div>2011. október 26. szerda, 14:58
</div>

<div>
<a title="Itthon" href="http://www.haveaniceday.hu/index.php/nagyvilag" target="_self">
nagyvilag.png
</a>

merkel111-.jpg
"Senki ne vegyen biztosra újabb ötven év békét Európában. Ha az euró megbukik, Európa bukik" - érzékeltette a Dow Jones hírügynökség tudósítása szerint Angela Merkel német kancellár az esti EU-csúcs jelentőségét a német Bundestagban, mielőtt a képviselők szavaztak volna arról, hogy milyen mandátummal bocsátják útjára a kancellárt.

A szavazás végül jól sült el, a parlament széles körű mandátummal ruházta fel a német kancellárt az esti európai uniós csúcson való részvételre.

A képviselők nagy többséggel szavazták meg azt az ezzel kapcsolatos határozattervezetet, amelyet a kormánykoalíció pártjai, valamint az ellenzéki szociáldemokraták és a Zöldek közösen dolgoztak ki a csúcsértekezleten képviselendő német álláspont körvonalazására.

Az ugyancsak ellenzéki Baloldal pártja a tervezet ellen szavazott.

A parlamenti szavazás szükségességét egy korábbi határozatában a német alkotmánybíróság írta elő, hangoztatva, hogy nagy horderejű uniós döntések esetén előzetesen szükséges a Bundestag jóváhagyása.

A hírre pozitívan reagáltak a piacok, a forint gyors - bár csak átmeneti - erősödésbe kezdett, az euróval szembeni árfolyama rövid idő alatt egy forintot zuhant. A fő európai indexek is tükrözik az örömöt, a londoni FTSE 0,89, a német Dax 1,5, a párizsi Cac 40 pedig 1,49 százalékos pluszban járt röviddel a bejelentés után.

MTI - haveaniceday.hu


</div>
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 048
113
Mégis ki háborúzna kivel?

 

Nem veszik észre németek hogy eljárt felettük az idő ?
 

szekely2020

Member
2013. február 8.
161
9
16
roni , ha ismered europa történelmét akkor tudod ,hogy europa rendkivűl véres, sok háború volt ,hól egyik ,hól a másik ugrott, ugrik a másik nyakába, a háború elkerülhetetlen europában, már csak idő kérdése...5 év 10 év 20 év vagy 50 mindegy  lesz háború és lesz újra felosztás...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Roni azért a németeket nem írnám le, szerintem hamar össze tudnának hozni egy kőkemény háborút bárkivel a környékükön, csak okuk és akaratuk kellene rá legyen. Esetleg egy francia vagy brit atomfegyver ha bele tudna szólni, de kitudja mi van a németeknél is a fészerben.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 365
54 985
113
<a title="Profile" href="http://htka.hu/forum/biztonsagpolitika/lesz-e-iii-vilaghaboru-vagy-sem/page-2/" rel="nofollow">joker</a>

"Esetleg egy francia vagy brit atomfegyver ha bele tudna szólni, de kitudja mi van a németeknél is a fészerben."

Tudtommal a Nyugatnémetek élen jártak a vegyi fegyverek terén. Bár nem hiszem, hogy ABV fegyvereket be fognak vetni egy európai háborúban.  
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
remélem én is, hogy nem kerül erre sor, viszont egy ország lerohanása esetén nem látom, hogy miért ne vetnének be pl atomfegyvert ha van és ha a konvencionális módszerekkel nem lehet a támadókat megállítani. Semmiképpen sem az elején, de amikor már hatalmas szarban vagy, kb mint egy sarokbaszorított állat, felszólítod őket, hogy eddig és ne tovább, s ha nem reagálnak akkor indulna a rakéta a másik nagyvárosaira. Szerintem kurvára reális forgatókönyv.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 365
54 985
113
<a title="Profile" href="http://htka.hu/forum/biztonsagpolitika/lesz-e-iii-vilaghaboru-vagy-sem/page-2/" rel="nofollow">joker</a>

 

Reális, csak szerencsére Európában kicsik a távolságok, így mindig mérlegelniük kell azt is, hogy a szél mit fúj át, akár egy órán belül hozzájuk. 
Akár úgy is gondolhatják, mondjuk a franciák, hogy: "A 2.VH.-ban is megszálltak minket, mégsem dőlt össze a világ. Pár év és újra független ország lettünk."

De ettől még az atomarzenál bevetése valóban valós veszély, de én szerintem amíg lehet elkerülik! 
 

tallking

Member
2011. július 6.
417
3
18
Hagyományos szimmetrikus hadviseléssel nem lesz világháború az atomfegyverek miatt. A legdurvább hidegháborús paranojás időszakban is az atomfegyver elég  hatásos volt ahhoz hogy lecsillapítsa a kedélyeket. Helyi háborúkból, geostratégiailiag fontos szállítási és szállítási csomóponti területekért(mi is ilyen helyen vagyunk)  vívott proxy háborúkból, polgárháborúkból, forradalmakból, pénzvilági összeomlásokból, kényelmetlen politikai vezetők "megbetegedéséből"  viszont annál több lesz. Jó lenne ha elkezdenénk erre felkészülni. legalább a titkosszolgálataink lennének képesek lerobbantani egy olyan buszt amely éppen hecckapányra viszi a megtévesztett nemzetiségieket (pl.a Gyöngyöspatai "menekítés" kapcsán)
 
Status
Not open for further replies.