[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 275
68 207
113
Obama: "Pedig nemrég 10 évvel ezelőtt demokratikus államok voltak, és most lényegében tekintélyelvűvé váltak”

Anyád.

Hat jah Obama ur, az on hazaja is nemreg meg demokratikus volt, aztan elkezdtek szamolni a szavazatokat...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 275
68 207
113
Baxki mi az hogy felszolitjak a kormanyparti kepviseloket stb...???
Talan megkerik nem?
Eszem megall mit megengednek maguknak, felszolitjak, jo hogy nem utasitjak...
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 428
3 745
113

Abban azért sok igazság van, hogy tényleg túl sok az autó a városban, ezzel valóban kezdeni kell valamit. (Mondom ezt úgy, hogy én is alapvetően autóval közlekedek.)
A módszerekről lehet, és kell is vitatkozni.
Én azt mondom, hogy a tömegközlekedést kellene, és lehetne is vonzóbbá tenni, de néhány esetben bizony az autós infrastruktúra is erős fejlesztésre szorulna, főleg az elkerülő utak és hidak terén, hogy akinek nem muszáj, legalább az ne terhelje a belvárost.

Nem tudom, hogy mennyi a BKV éves jegy és bérlet bevétele, de megfontolnám azt, amit van ahol már megléptek: részben vagy egészben ingyenes tömegközlekedés. A saját példámból kiindulva, én bár ritkán, de tudnám kocsi helyett a BKV-t használni, de anyagilag a legtöbb esetben egyszerűen többre jön ki !
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 931
87 271
113
Abban azért sok igazság van, hogy tényleg túl sok az autó a városban, ezzel valóban kezdeni kell valamit. (Mondom ezt úgy, hogy én is alapvetően autóval közlekedek.)
A módszerekről lehet, és kell is vitatkozni.
Én azt mondom, hogy a tömegközlekedést kellene, és lehetne is vonzóbbá tenni, de néhány esetben bizony az autós infrastruktúra is erős fejlesztésre szorulna, főleg az elkerülő utak és hidak terén, hogy akinek nem muszáj, legalább az ne terhelje a belvárost.

Nem tudom, hogy mennyi a BKV éves jegy és bérlet bevétele, de megfontolnám azt, amit van ahol már megléptek: részben vagy egészben ingyenes tömegközlekedés. A saját példámból kiindulva, én bár ritkán, de tudnám kocsi helyett a BKV-t használni, de anyagilag a legtöbb esetben egyszerűen többre jön ki !
Tarlós pont erre ment rá. De nem erővel, hanem fokozatosan akarta elérni.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
:)

Hmm, a Magyar Himnusz történetét ismerni kéne. Ezt a Sun nagyjából, bár nem teljesen megugrotta, a vadhajtások nem.
Szóval kezdetben vala a Himnusz. Ezt Erkel Ferenc megzenésítette. Ha valaki kiváncsi rá, hallgassa meg a Londoni "botrányos" himnuszt. Jelenleg hivatalosan ez Magyarország himnusza, de amikor Londonban lejátszották, lett nagy felhördülés.
1920 után, átalakították,egy lassabb ünnepélyesebb, és szomorúbb hangszerelésre, ezt ismerjük Himnuszként.
Ezt 49 után cserélni akarták, de végül maradt, viszont hivatalosan a kórusmű lett a Himnuszunk, ami bár gyönyörű, de nehezen énekelhető, végül a rendszerváltás környékén ezt visszaalakították az énekelhetőbb változatra. Talán pont 89-ben.
Na akkor mi is a baj azzal, hogy a 89es himnusz? Ahelyett, hogy örülnénk neki, hogy lefordítják...
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 275
68 207
113
Ungar sokat szerepelget Szombathelyen. Cegledit meg nem merik visszahozni, tul sokat lopott a gyerekektol, meg emlekeznek ra.
Amugy ez az Ungar LMBTQISTB nem?
Vagyis valamelyik betu belole.
Szombathely meg kommancs varos, nem lepne meg ha nyerne, meg az atkosban mestersegesen duzzasztottak fel mindenhonnet verbuvalt megbizhato kaderekkel, spiclikkel.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 569
18 429
113
Ja aha. Azt nem mesélte neki senki sem, hogy sem Berlin, sem London vagy Párizs sem Madrid és a világ összes nagyvárosai nem erre lettek kitalálva, mégis így vagy úgy de megoldották. Eszem megáll ettől a fószertől. A héten "volt szerencsém" látni a Szilvakék Paradicsaom nevű étteremben, hát mit ne mondjak, az életben sem nyerte el a szimpátiámat....
 
Status
Not open for further replies.