[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 939
65 942
113
Amióta belengették a London helyett Budapestet, azóta felélénkültek a liberálnácikok. Főleg, mióta 1:1re szépítettek ellenünk a franciák, és azzal kicsit megkavartuk a csoportjukat.

De szép lenne a szivárványos Allianzban egy góllal elpicsázni a helyieket! Na akkor tényleg lenne visítás, ezerrel. Minden toposz és panel összeomlana amit a covid alatt kimaxoltak. :D
Nem lesz szivarvanyos stadion.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 240
67 197
113
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 964
91 768
113
Ezt ma meghallgattam. Jókat mondott. Mo-n nincs még egy politikus, aki ennyire összeszedett helyzetértékelést ad, stratégiát vázol. Ez vitaképes Európa politika. Más csak max. kopizott lózungokat böfiz. Kár hogy itthon elkopott. Ez a 30 év, +16 kormányzás sok. Lehetne most 5 évre KE, vagy inkább Unios politikus, ha enged felnőni maga mellé egy min.eln. jelöltet. Ezt benézte és félek rácseszünk. Ha nyer is, nagy gazdasági ára lesz.... És még mindig ez a jobb verzió!!!

Ami külön érdekes és ez már rendszeres, hogy a katonai potenciálról súlyozottan beszél, a gazdasági és társadalmi problémák mellett. Ezt a haderőfejlesztést stratégiailag a központba helyezték.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 240
67 197
113
Ezt ma meghallgattam. Jókat mondott. Mo-n nincs még egy politikus, aki ennyire összeszedett helyzetértékelést ad, stratégiát vázol. Ez vitaképes Európa politika. Más csak max. kopizott lózungokat böfiz. Kár hogy itthon elkopott. Ez a 30 év, +16 kormányzás sok. Lehetne most 5 évre KE, vagy inkább Unios politikus, ha enged felnőni maga mellé egy min.eln. jelöltet. Ezt benézte és félek rácseszünk. Ha nyer is, nagy gazdasági ára lesz.... És még mindig ez a jobb verzió!!!

Ami külön érdekes és ez már rendszeres, hogy a katonai potenciálról súlyozottan beszél, a gazdasági és társadalmi problémák mellett. Ezt a haderőfejlesztést stratégiailag a központba helyezték.
Eléggé le voltam kötve ma, most meg T-72 topikban Abrams vs Leo 2 vita van, mindjárt átviszem a hk harctéribe, szóval én még nem hallgattam bele, csak linkeltem.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 076
83 391
113
Amíg az MH-ra fut be az elvesztett szavazat, addig ez nem akkora gáz, mert az MH max velük fog koalíciózni.
SOHA NEM FOG a FIDESZ AZ MHval KOALÁZNI!!! 2006 óta nyomták egyesek ugyanezt a Lyobbik kapcsán, pedig azonnal látható volt, hogy erre sose fog sor kerülni, mert még Csurka szerint is szoci kreálmány az egész Lyobbik.

Ha nem nyer a két kormánypárt listán, és erre is van esély, akkor minden MHra adott szavazat, főleg, ha nem jutnak be felesleges volt. mert a győztesre kompenzálnak majd a tv. alapján.

Viszont, ha csak kicsi fogalmatok van az elmúlt 31 év politikájáról, kérlek azt fogjátok fel, hogy az MH kapcsán egyszerűen NEM JÖN KI A MATEK: vagy a Fidesznél vannak a radikálisok, az ex-Jobbikosok, vagy a Lyobbiknál, vagy az MHnál. De mindháromnál nem.

Ha a Fidesznél, akkor ami az MHra menne, nem lesz elég az 5%hoz, max. 45%os részvételnél, ami nem 2022ben lesz, mert rájuk - leegyszerűsítve - max. csak a radikális meg vírustagadó szavaz. Ha a Jobbiknál maradtak, akkor simán veszít a Fidesz-KDNP, mert egyéniben viszi a moslék az országot, és tök mindegy mi van az MHval, ha pedig az MHnál, akkor pedig 2/3 a Fidesz-KDNPnek, mert a Lyobbikra csak a Ballik szavaz majd át, ami viszont qurva kevés lesz vidéken, így vidéken nyeri meg 2/3al a két mostani kormánypárt 2022t.

Az MH szvsz ugyanaz a csicska párt ugyanazokkal a hasznos idiótákkal, mint a Lyobbik volt (a tagok és vezetők is onnan jöttek át), lásd amit az oltás kapcsán kavarnak politikai okokból, miközben Dórcika és Elődke is be van oltva!

Higgyétek el, nem akarom, hogy qurva nagyot csalódjatok, mint egyesek csalódtak anno a Jobbikban ...
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 076
83 391
113
Ami külön érdekes és ez már rendszeres, hogy a katonai potenciálról súlyozottan beszél, a gazdasági és társadalmi problémák mellett. Ezt a haderőfejlesztést stratégiailag a központba helyezték.
Ez a jövő. Csak ellenség vesz minket körül, még ha barátok is jelenleg, és a migrik csak jönnek, és jönnek. 30 év múlva, amikor már nincs ájrópunno by Gyufa, ott leszünk letolt gatyóval, ha most erre nem adunk.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 240
67 197
113
SOHA NEM FOG a FIDESZ AZ MHval KOALÁZNI!!! 2006 óta nyomták egyesek ugyanezt a Lyobbik kapcsán, pedig azonnal látható volt, hogy erre sose fog sor kerülni, mert még Csurka szerint is szoci kreálmány az egész Lyobbik.
Politikusok. Úgy fognak koalíciózni szükség esetén mint a kisangyal. Csurkának igaza volt a jobbikkal kapcsolatban, talán ezekkel is így van, majd elválik. Azért a rutin nem múlik az emberekből sem és ahogy cukisodni kezd az MH, reagálni fognak, addig megadják az esélyt neki.
Ha nem nyer a két kormánypárt listán, és erre is van esély, akkor minden MHra adott szavazat, főleg, ha nem jutnak be felesleges volt. mert a győztesre kompenzálnak majd a tv. alapján.

Viszont, ha csak kicsi fogalmatok van az elmúlt 31 év politikájáról, kérlek azt fogjátok fel, hogy az MH kapcsán egyszerűen NEM JÖN KI A MATEK: vagy a Fidesznél vannak a radikálisok, az ex-Jobbikosok, vagy a Lyobbiknál, vagy az MHnál. De mindháromnál nem.
Azért szavaznak az emberek akiknek az MH szimpatikus rájuk, hogy bejussanak a parlamentbe. Valószínűleg mindháromnál vannak. A fidesznél, akik óriásit csalódtak a beépített patkányok rombolásán a jobbikban és feladták, megelégedve a fidesz szintjével(nem feltétlen baj) egyes kérdésekben. Az MH-nál azok, akik nem gyávák még egyszer megpróbálni, mert látták, hogy amíg rendesen ment az értékelvű és tettelvű magyar politika, addig gyönyörűen haladt is előre a jobbik, így most megpróbálják a jót mégegyszer jól, ahelyett, hogy összekennék magukat Izraellel. A lyobbiknál a gátlástalanok maradtak, illetve a hülyék, de azok is morzsolódnak.
Ha a Fidesznél, akkor ami az MHra menne, nem lesz elég az 5%hoz, max. 45%os részvételnél, ami nem 2022ben lesz, mert rájuk - leegyszerűsítve - max. csak a radikális meg vírustagadó szavaz. Ha a Jobbiknál maradtak, akkor simán veszít a Fidesz-KDNP, mert egyéniben viszi a moslék az országot, és tök mindegy mi van az MHval, ha pedig az MHnál, akkor pedig 2/3 a Fidesz-KDNPnek, mert a Lyobbikra csak a Ballik szavaz majd át, ami viszont qurva kevés lesz vidéken, így vidéken nyeri meg 2/3al a két mostani kormánypárt 2022t.

Az MH szvsz ugyanaz a csicska párt ugyanazokkal a hasznos idiótákkal, mint a Lyobbik volt (a tagok és vezetők is onnan jöttek át), lásd amit az oltás kapcsán kavarnak politikai okokból, miközben Dórcika és Elődke is be van oltva!

Higgyétek el, nem akarom, hogy qurva nagyot csalódjatok, mint egyesek csalódtak anno a Jobbikban ...
Szóval szerintem az MH be fog jutni és ha a moslék elég nagyot nyer, mert elég gazember honfitársunk annyira ostoba, hogy az o1g szóra képes szavazni és még örül is neki, akkor majd ott pislognak a fidesz-kdnp-nek kedvesen mint egyetlen lehetséges igazi koalíciós partner. :rolleyes:

Valószínűnek tartom, hogy azért vannak beoltva, amiért a sógorom is be lett, nemrég mesélte, hogy benyomatta már az elsőt. Mert szabadság van, csak nemsokára ugye gyerekük lesz és annyira szabadság van ebben a kérdésben, hogy ne mehetne be a kórházba enélkül retek oltás nélkül, nem hagynák a munkahelyén enélkül a retek oltás nélkül.... Én sem vagyok beoltva. Most az oltottak veszélyesek ettől rám, vagy én az oltottakra?:rolleyes::rolleyes:

Szóval pls a fasságot hagyjuk ki a játékból. :)
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 076
83 391
113
Politikusok. Úgy fognak koalíciózni szükség esetén mint a kisangyal. Csurkának igaza volt a jobbikkal kapcsolatban, talán ezekkel is így van, majd elválik. Azért a rutin nem múlik az emberekből sem és ahogy cukisodni kezd az MH, reagálni fognak, addig megadják az esélyt neki.

Azért szavaznak az emberek akiknek az MH szimpatikus rájuk, hogy bejussanak a parlamentbe. Valószínűleg mindháromnál vannak. A fidesznél, akik óriásit csalódtak a beépített patkányok rombolásán a jobbikban és feladták, megelégedve a fidesz szintjével(nem feltétlen baj) egyes kérdésekben. Az MH-nál azok, akik nem gyávák még egyszer megpróbálni, mert látták, hogy amíg rendesen ment az értékelvű és tettelvű magyar politika, addig gyönyörűen haladt is előre a jobbik, így most megpróbálják a jót mégegyszer jól, ahelyett, hogy összekennék magukat Izraellel. A lyobbiknál a gátlástalanok maradtak, illetve a hülyék, de azok is morzsolódnak.

Szóval szerintem az MH be fog jutni és ha a moslék elég nagyot nyer, mert elég gazember honfitársunk annyira ostoba, hogy az o1g szóra képes szavazni és még örül is neki, akkor majd ott pislognak a fidesz-kdnp-nek kedvesen mint egyetlen lehetséges igazi koalíciós partner. :rolleyes:

Valószínűnek tartom, hogy azért vannak beoltva, amiért a sógorom is be lett, nemrég mesélte, hogy benyomatta már az elsőt. Mert szabadság van, csak nemsokára ugye gyerekük lesz és annyira szabadság van ebben a kérdésben, hogy ne mehetne be a kórházba enélkül retek oltás nélkül, nem hagynák a munkahelyén enélkül a retek oltás nélkül.... Én sem vagyok beoltva. Most az oltottak veszélyesek ettől rám, vagy én az oltottakra?:rolleyes::rolleyes:

Szóval pls a fasságot hagyjuk ki a játékból. :)
1. Dehogy fognak koalázni ... A MIÉPpel se volt koala.
2. Reménykedni lehet, hogy bejutnak, de nem jön ki a matek. Én szóltam.
3. Nem lesz koala.
4. Lényegtelen miért vannak beoltva az emberek. Beoltatod magad, semmi bajod, akkor nem agitálsz az oltás ellen.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 076
83 391
113
soha nem voltak oltás ellenesek. kötelező oltás és oltás igazolvány ellenesek voltak és azok is.
A Covid oltás nem kötelező. Ha nincs igazolvány, akkor meg lehet úgy járni, mint a ruszkik a francia meccs után, bár a gyorstesztjük negatív lett, akármit is ír a média, pont ezért várnak a pcrre, de a sajtó már fel is fújta. Majd jön a Feri és a Újhülye, és megmondtam, megmondtamoznak. Akár még kamu is lehet, mert pont egy nappal a meccs előtt jöttek ki vele, tényleg kíváncsi leszek a fejleményekre. Még szerencse, hogy volt névjegyzék, mert legalább a körülöttük ülőket is meg lehet nézni. A büfé meg ugye kérdéses.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 240
67 197
113
1. Dehogy fognak koalázni ... A MIÉPpel se volt koala.
2. Reménykedni lehet, hogy bejutnak, de nem jön ki a matek. Én szóltam.
3. Nem lesz koala.
4. Lényegtelen miért vannak beoltva az emberek. Beoltatod magad, semmi bajod, akkor nem agitálsz az oltás ellen.
1. Ha a bolsik vadásznak rád, ohhohoó, de mennyire fogsz koalázni. :D
2. Ha bejutnak, tekintve, hogy tudnak indulni mindenhol, akkor majd beszélünk erről megint. :)
3. Csak a győzelem/vereség mértékétől függ. Ismétlem politikusokról beszélünk, Ne azt nézzétek amit mondok.....
4. Ez egy elég sok gyalázatos kádárizmust magában hordozó mondat volt.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 076
83 391
113
1. Ha a bolsik vadásznak rád, ohhohoó, de mennyire fogsz koalázni. :D
2. Ha bejutnak, tekintve, hogy tudnak indulni mindenhol, akkor majd beszélünk erről megint. :)
3. Csak a győzelem/vereség mértékétől függ. Ismétlem politikusokról beszélünk, Ne azt nézzétek amit mondok.....
4. Ez egy elég sok gyalázatos kádárizmust magában hordozó mondat volt.
1. Az duma. Jogállam van.
2. Nem jutnak be. Nem jön ki a matek. Talán egy 45%nál, de még abban se vagyok biztos.
3. Ez lényegtelen.
4. Tök mindegy, ezt csinálják.

Ismétlem, nem ellened vagyok, az MH ellen sem, de nem jön ki a matek. Ez országos választás, nem önkormányzati és nem EUs. Itt más tételek vannak. Cirka 5 milliárd kb. 200k szavazat úgy, hogy szénné kampányoltad magad. És 70+os részvételnél ennek a duplája kell, mert még a választás napján is elszórsz annyit, amennyit addig. Hol van a MHnak cirka 13-15 milliárdja? És még lehet, hogy alá is becsültem, ez a 2018as szint. A mostani durvább lesz!
 
  • Tetszik
Reactions: OhioNurse

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 240
67 197
113
1. Az duma. Jogállam van.
2. Nem jutnak be. Nem jön ki a matek. Talán egy 45%nál, de még abban se vagyok biztos.
3. Ez lényegtelen.
4. Tök mindegy, ezt csinálják.

Ismétlem, nem ellened vagyok, az MH ellen sem, de nem jön ki a matek. Ez országos választás, nem önkormányzati és nem EUs. Itt más tételek vannak. Cirka 5 milliárd kb. 200k szavazat úgy, hogy szénné kampányoltad magad. És 70+os részvételnél ennek a duplája kell, mert még a választás napján is elszórsz annyit, amennyit addig. Hol van a MHnak cirka 13-15 milliárdja? És még lehet, hogy alá is becsültem, ez a 2018as szint. A mostani durvább lesz!
Valahogy sikerülni fog. :)
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 964
91 768
113
SOHA NEM FOG a FIDESZ AZ MHval KOALÁZNI!!! 2006 óta nyomták egyesek ugyanezt a Lyobbik kapcsán, pedig azonnal látható volt, hogy erre sose fog 2sor kerülni, mert még Csurka szerint is szoci kreálmány az egész Lyobbik.

Ha nem nyer a két kormánypárt listán, és erre is van esély, akkor minden MHra adott szavazat, főleg, ha nem jutnak be felesleges volt. mert a győztesre kompenzálnak majd a tv. alapján.

Viszont, ha csak kicsi fogalmatok van az elmúlt 31 év politikájáról, kérlek azt fogjátok fel, hogy az MH kapcsán egyszerűen NEM JÖN KI A MATEK: vagy a Fidesznél vannak a radikálisok, az ex-Jobbikosok, vagy a Lyobbiknál, vagy az MHnál. De mindháromnál nem.

Ha a Fidesznél, akkor ami az MHra menne, nem lesz elég az 5%hoz, max. 45%os részvételnél, ami nem 2022ben lesz, mert rájuk - leegyszerűsítve - max. csak a radikális meg vírustagadó szavaz. Ha a Jobbiknál maradtak, akkor simán veszít a Fidesz-KDNP, mert egyéniben viszi a moslék az országot, és tök mindegy mi van az MHval, ha pedig az MHnál, akkor pedig 2/3 a Fidesz-KDNPnek, mert a Lyobbikra csak a Ballik szavaz majd át, ami viszont qurva kevés lesz vidéken, így vidéken nyeri meg 2/3al a két mostani kormánypárt 2022t.

Az MH szvsz ugyanaz a csicska párt ugyanazokkal a hasznos idiótákkal, mint a Lyobbik volt (a tagok és vezetők is onnan jöttek át), lásd amit az oltás kapcsán kavarnak politikai okokból, miközben Dórcika és Elődke is be van oltva!

Higgyétek el, nem akarom, hogy qurva nagyot csalódjatok, mint egyesek csalódtak anno a Jobbikban ...
Sztem itt a többség nem akar ballib kormányzást, de te túlzottan elfogult vagy a kormánnyal.

Abban egyetértünk, hogy nem lesz Fidesz. - MH koala. Elszigetelnék az országot. Kisebbségi kormány aktív támogatása egy kölcsönösen kedvező háttéralku keretében életképes lehet. Patthelyzet esetén, igenis szamitani fog, hogy listan +3% ingadozó jobbos a Fideszre vagy az MH-ra szavaz, esetleg nem megy el. Ez számomra nem szimpátia, hanem matek kérdése.

Nagyon döntetlenközeli a helyzet és sztem ez nem fog valtozni, hisz 2014 óta ez a trend. A Fidesz alulról súrolja az 50-et Néha 49% 2018, néha 44% 2014. Sztem most a januári - februári pénzszórás után a kettő közt lesz, de lefelé mutató rizikók vannak, ha a német és amerikai titkosszolgálatok kiborítanak vmi szennyest.

Itt lesz fontos, hogy a leszakadók, ne inaktívak, hanem aktiv szavazok legyenek. Ehhez kell az MH. Semmilyen együttműködés nem kell, sőt káros lenne. Az MH-nak fel kell vennie a totalis ellenzéki pozit, mind a kormánytól, mind a szivárványkoalától. Ez nem agyatlan mindenre nemet mondunk hozzáállást jelent, a nemzeti ügyekben nem kell félni nekik sem a kormány mögé állni, sőt kötelező!! Ez adja az átszavazási bizalmat a jövőre nézve. Plusz kell még 2 téma a ciganybűnözés mellé. Ez lehet a járványkorlátozások, kártya ellenzése is, bár számomra abszolút nem szimpatikus, de szavazatban hozhat. Több témát sajnos nem látok. Nagyon nincs is tér, már mki pozicionálta magat, itt qrvára elkéstek. De dolgozzanak meg a 5-8%-ért.

Nagyon nem mindegy, hogy mi lesz az eredmény. Egyeniben fölösleges az MH-ra szavazni, az megy a kukába, ott tök mind1 ki, le kell ikszelni a Fideszre. Szerencsére az én körzetemben jó jelöltjük van, az ellenzéki meg selejt, igy ez 0 dilemma.

Listán viszont 48% ellenzék 48% fidesz és 4% Mh lehet totalis vereség.

Viszont 48% ellenzék 46% Fidesz 6% MH esetén, ez inkább laza jobbos többség.

Ezen ment el 2002 és 2006 is!! A jobboldal nem volt képes taktikai szavazásra!! 2szer az ellenzék is elbalfaszkodta az 2014, 2018, viszont a 2019es önkorira megtanulták a leckét, ki is hozták ikszre. Legyünk okosabbak, ne kelljen újabb vesztes választáson utólag okosnak lenni, ha lehet előre is!!!
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 045
32 516
113
Akármit gondolunk erről a magát írónak tekintő Porschés ügyvédről (ugyebár ezzel is támadták, hűha, ügyvéd meg könyvei is jelentek meg, és gazdag), vannak benne figyelemre méltó megállapítások:


Egyik ellenzéki politikusban sem lát fantáziát?

Sajnos nem. Gyurcsány abszolút leuralja a terepet. A Momentum – amellyel Macronnak nagy tervei voltak –rendelkezik még komoly transzatlantista bekötésekkel, a big tech-cégek jóindulatára is számíthat, de a politikusai rendkívül gyenge képességűek, témáikat a nyugat-európai kulturális fősodor diktálja, és ez megint csak a magyar talajból fakadó gondolat hiányát jelzi. Hitem szerint ők az új SZDSZ vagy legalábbis azok szeretnének lenni. Ahogy a dicstelenül kimúlt elődjük, úgy ők is – minden korábbi ígéretük, kritikájuk, vágyuk, ellenére – csatlakoztak az utódpárt utódpártjához, azaz a DK-hoz. De a politikusaik, még az egykori SZDSZ másodvonalbeli tagjaival sem tudnák felvenni a versenyt, pedig javarészt ők is a civil szférából csöppentek a parlamentális demokrácia terepére. A Momentum politikusainak sem a vitakészsége – amit agresszióval pótolnak – sem a tárgyi tudása – ezt is agresszióval pótolják – nincs meg egy komoly, tények mentén folyó diskurzushoz. Ezeket a feladatokat Pethő Iván vagy Kuncze Gábor csípőből oldotta meg. De a Momentum a DK mellett az a párt, amely az ellenzéki oldalon még így is jelentős hatást gyakorol a közéletre, tud tematizálni. Számomra fájó pont, hogy az Orbán-kormányok által sokat dédelgetett és ennek köszönhetően időközben egzisztenciálisan „beérkezett” bel- és kertvárosi középosztály egy része átpártolt ehhez a Big-tech párthoz. Az összefogás többi részvevője nem versenytárs. A Párbeszéd-tagság, helyi szervezetek és szavazók híján inkább egy politika iránt érdeklődő baráti társaságnak tűnik; az MSZP a végóráit éli, mondanivalója nincs, ahogy a teljesen kifakult LMP-nek sem. A Jobbik, a még jelentős támogatottsága ellenére sem fog labdába rúgni. Ellentétben a DK-Momentum kettőssel, nincs intellektuális hátországa, nemzetközi atlantista bekötései, a fővárosi és nemzetközi kulturális elit és struktúrák, mint szegény vidéki rokont elviselik, de ha érdekeik úgy diktálják, ugyanolyan könnyen el is dobhatja őket. Ezzel a múlttal nem lesz nehéz morális okot találni a kiűzésre az „igazi demokraták közül”.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 076
83 391
113
1. Az duma. Jogállam van.
2. Nem jutnak be. Nem jön ki a matek. Talán egy 45%nál, de még abban se vagyok biztos.
3. Ez lényegtelen.
4. Tök mindegy, ezt csinálják.

Ismétlem, nem ellened vagyok, az MH ellen sem, de nem jön ki a matek. Ez országos választás, nem önkormányzati és nem EUs. Itt más tételek vannak. Cirka 5 milliárd kb. 200k szavazat úgy, hogy szénné kampányoltad magad. És 70+os részvételnél ennek a duplája kell, mert még a választás napján is elszórsz annyit, amennyit addig. Hol van a MHnak cirka 13-15 milliárdja? És még lehet, hogy alá is becsültem, ez a 2018as szint. A mostani durvább lesz!
Egyes becslések szerint a mostani ellenzék most tart kb. 15 milliárdnál együtt! És még majdnem háromnegyed év van a választásokig!

Sajtó, média, benzin, emberek, reklám, géppark, műszaki park, foglalások, bérlések, stb. Kétszámjegyű milliók repkednek/nap. A Jobbikból való kiválása után újra kellett építeni az egész MHt. Mani. A Fideszes média baráti velük, de pl. nem jellemzően vendégek az ATVben. Igazából akiket meg kellene szólítaniuk (bizonytalanok, TV2, Retek nézői), őket utálják. A Fidesz-KDNP 11 éves kormányzása meg azért számokban picit hozott a népeknek, mégha tagadja is a moslék és az O1G rétek. De számoljunk.

Van mondjuk 75-100k megrögzött szavazójuk. Mellé kb. 75k bizonytalanok/vírustagadók közül közül. A Momentumnak ennyivel nem jött össze 5%ra 2018ban! A devizahitelesek ügyét vitte a Lyobbik. Ez tehát maradt náluk. Nekik kellett egy új rétek, a vírustagadóké. Több-kevesebb sikerrel.

Maradjunk abban, hogy a radikálisok nagy része ment a Fideszhez. A maradék 75-100k, kb. megrögzött O1Gs a MHnál. Plusz az apró, mint pl. te, akik fair módszerekkel jönnek és reménykednek. Tehát, kb 600k szavazó az, aminek keressük a nyomát a Lyobbik szétesése óta, mert kb. ennyi a különbség a Fidesz-KDNPre adott voksok 2018, és a migiris népszavazás számai között. Vagyis ha kell, van 3,3 milla ember, aki nem akarja az ellenzéket és kész elmenni szavazni emiatt bármikor. Legyen 3 milla. A politika unalmas.

Ebből 2,8 volt a Fidesz-KDNP a hattúliakkal 2018ban. A politikai helyzet a járvány ellenére jobb, mint 2018ban. A 2019es választáson alacsony részvételnél is többen szavaztak a kormánypártokra az önkormányzatin, mint előtte, és ez csak egy tucat nagyvárosban nem volt elég. Vidéken bőven. Ez a 2,8 szerintem most is megvan, meg lesz, de mondjuk legyen csak 2,6 milla egy 70%+os részvételnél levéllel együtt. Ok nincs rá, de legyen. Az emberek jobban élnek, mint 4 éve, Covid ide v. oda.

Volt egy Lyobbik tönkretétel közben, így 2019ben az a brancs 250k szavazatot SE kapott az EP választáson. Duplázzuk meg őket, legyen 500 ezer a támogatottságuk. Tehát 500 mínuszban vannak 2018hoz képest (ott is az az 1 milla szerintem akkor úgy jött össze, hogy mindenhol, ahol volt egyéni jelöltjük, aki "taktikailag" rájuk szavazott, az a listást is rájuk húzta be).

Na már most biztos, hogy ez az 500k nem a MHhoz ment, de legyen menjen oda a fele. És még nagyvonalú voltam. A fele-fele 75-100k ember eddig is ott volt, de legyenek 250-300 ezren. Max! Ez az O1G radikálisok maradéka, akiknek Feri se kell. Ez egy 70%+os választásnál kb. 4,5-4,7%. (És mondom, nagyon, nagyvonalú voltam és az 500k Lyobbik miatt távozó "radikális" szavazó! felét hozzájuk számoltam, ami szerintem közel sincs így (lásd: 2019es EP választás!). És mindenki, aki 2018ban leszavazott a Jobbikra ezek közül mind elment 2022ben!!!

2018ban Feri 308k szavazattal kapott kb. 5,4%ot! Közben ugyan átrendeződött a politikai térkép, de a halmazok maradtak egyformák. Kampány nélkül van a Fidesz-KDNPnek 11 év kormányzás és Covid járvány után 1% körüli lemaradása a közvéleménykutatások alapján a moslékkal szemben. (3%ot közvéleménykutatnak, de 3% az pont lehet +- is, és a határon túli szavazatokat sose számolják - 2018ban egy totálisan rossz időszakban kiküldött, bután megszervezett levélszavazás után is - tarolt a Fidesz. 200k szavazat, az több, mint 3,3-3,5%, és pont bukott még mellé a Fidesz-KDNP egy mandátumot, mert bejutott a DK 5,04el!!!) A határon túli levélszavazás kapcsán előre jelezték, hogy a 2018as balfaszkodás most kimarad (akkor elképesztő mennyiségű érvénytelen, nem időben feladott szavazatot kukáztak, melyből szintén a 95% a kormánypártokra ment!).


Szóval, hol van itt az 5% MH, ha csak a közvélemény-kutatóknak egy kicsit is hiszünk? (Mert nem határon túlról, a Lyobbikot se szopták be soha a kintiek!) Az MHt 1!ra!!! mérik.

És akkor még nincs sehol jelölve a külön induló kétheréjű macskapárt sem, akiket most szintén 1%ra mérnek, de ha nem jutnak be (és nem fognak vagy csak a moslék rovására), ismét Fideszes kétharmad van, vagy aközeli. Listán!

Egyéniben mennyi esélye van egy MHsnak nyerni? Kb. 1%? Inkább a kormánypártoknak tehetnek be, és akkor a végén még tényleg DobrevKarácsonyJákobnak fogják hívni a megválasztott kormányfőt ...

A Momentumnak számolatlan manival 2018ban a 70%os részvétel miatt a 4% se jött össze, nemhogy az 5, és rohadtul népszerűek voltak a fiatalok körében.

Közben azért itt BuTapesten a moslék tovább csökkentette áldásos áltevékenysége folytán a bázisát, akik vagy nem rájuk (lásd Újbudai piac), vagy el se mennek szavazni.

És akkor még ott van, hogy nem biztos, hogy ballib behúzza a Lyobbikosra, és fordítva!

Szóval, nem akarok csalódást okozni, de aki ebből azt látja, hogy MH 5%, egy 70%+os részvételnél, az kb. akkorát fog csalódni, mint amikor Jobbikos kétharmadokról hadovált a Jobbikos keménymag ...