[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Az enyém 50 volt 2 éve se, teljesen új, 30 perc alatt tömeggel Budapest forgalmas központjában vagyok, 100+m2, normál hozzá való méretű telek. Tipp-topp minden, -10 misi volt a CSOK miatt a 3 gyerekkel.

Keresni kell.

JA, hát közvetlenül nem határos Budapesttel, ez tény, de én ezt inkább most már előnyként élem meg...
Amióta a csajoddal és gyerekekkel kiköltöztél vidékre hipernyugodt vagy. Zéró konfrontáció a htka-n, még csak egy nyomorult felkiáltójel sincs. Grrrr....!!!44!!4:hadonaszos: ;)
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 124
88 240
113
Dunakeszi, nem kis kert, gondolom jó nagy ház, persze hogy 50 misi. Csak Budapest elit kerületei, kertvárosi vonzáskörzetében/agglomeriációjában van élet?

Mi ez hogy 50-100!!! MISI-ért nem lehet házat kapni az országban?!
Kurva komoly igények vannak egyeseknek, gondolom azért mert amúgy a jóhoz vannak szokva, innentől extra pikáns SÍRNI, hogy szar az élet...
Anyóspajtásnak akarunk 43-45 körül venni. BuTapest. Mindjárt kiderül, hogy amit kinèztünk adjàk-e ennyiért.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 411
68 986
113
Vidéki nagyvárosi békebeli vályogház. Idén akartuk rendbehozni de ilyen Építőanyag árak mellett inkább várunk még egy évet. Remélem lesz némi árcsökkenés. Viszont a fél évvel ezelőtti árakra már nem számítok. Max minusz 15-20% ra a jelenlegihez képest. Van egy kb 500 négyszögöl már vágáséret nyárfa erdőm. Idén már jó párszor gondoltam rá hogy egy jó fűrészessel összevágattom tetőanyagnak egy részét. Viszont szerintem pont a fa árú benne lesz amiből "átmeneti" hiányra számítok jövőre is. Egyébként már többször kerestek fel ( fa telephelyek :) ) hogy nem e adom el lábon.
Azzal varnod kell, mert rohadtul tud tekeredni. Plusz minden rovar imadja mert puha.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 411
68 986
113
Vége van, mint a Tétényi Évanak. Menne parlamentbe, de nem fog menni.
Itt meg az 1500 ft-os langos a valosagban.

 
G

Galthran

Guest
Allitsa be alacsanyonyabb arra a keresot. :) Van egy rakas 10 korul is, igaz lehet felujitando vagy a Duna tuloldalan valami roma telepulesen van..
jah van ott valami cigó falu a környéken :D csörög vagy sződ, nem emlékszem, de gázos hely állítólag :D
Mi ez hogy 50-100!!! MISI-ért nem lehet házat kapni az országban?!
nem, én annyit mondtam hogy pest krönyékén könnyen lehetnek iylen árak egy nem csilivili ház esetén is
JA, hát közvetlenül nem határos Budapesttel, ez tény, de én ezt inkább most már előnyként élem meg...
én se költöznék foskupac pestre ne aggódj :D bőven elég hogy be kell járkálnom oda melózni
hatvanba viszont szivesen visszamennék, sőt miskolcra is csak ne oda ahol gyerekként laktam :D
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Itt meg az 1500 ft-os langos a valosagban.

Nem értem, ezt az állandó vinnyogást. Elég unalmas ez a folyamatos hergelés. Nyilván drágább a Balatonnál az üzlet bérlése, drágább az alkalmazott és fél év alatt kell kitermelni a hasznot. Persze, hogy drágább, mint mondjuk nálunk, ahol a sima 300, a sajtos-tejfölös meg 550. (300-850 között vannak itthon.) Csak egész évben, saját üzletben, olcsóbb munkaerővel.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 988
57 139
113

empontipont

Well-Known Member
2015. augusztus 17.
717
2 607
93
Dunakeszi, nem kis kert, gondolom jó nagy ház, persze hogy 50 misi. Csak Budapest elit kerületei, kertvárosi vonzáskörzetében/agglomeriációjában van élet?

Mi ez hogy 50-100!!! MISI-ért nem lehet házat kapni az országban?!
Kurva komoly igények vannak egyeseknek, gondolom azért mert amúgy a jóhoz vannak szokva, innentől extra pikáns SÍRNI, hogy szar az élet...
Ráadásul melyik generáció volt az aki pikk pakk vett magának egy lakást, vagy házat?
Nem ugandában fűkunyhót, hanem Magyarországon.
Vagy ki lehet kocogni a csodás nyugatra, lakást venni bérből, fizetésből! Amikor a németek arról virnyákolnak, hogy örökség nélkül egy középosztálybeli párnak nincs esélye jó lakást venni Berlinben!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 886
47 549
113
Ráadásul melyik generáció volt az aki pikk pakk vett magának egy lakást, vagy házat?
Nem ugandában fűkunyhót, hanem Magyarországon.
Vagy ki lehet kocogni a csodás nyugatra, lakást venni bérből, fizetésből! Amikor a németek arról virnyákolnak, hogy örökség nélkül egy középosztálybeli párnak nincs esélye jó lakást venni Berlinben!
Berlin meg amúgy egy trágyadomb!
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 642
25 268
113
miért engedte be ezt a szutykota NER?
Szar lehet neked mindenben a nert látni, lassan annyira belekeseredsz mint negan a kamionfülkéjében kanálisban (Calais).
Ez inkább a társadalom szégyene, hogy egy bajbajutott nőt senki nem képes megsegíteni egy erőszaktevővel szemben, mert a törvény a segítségnyújtás után téged vesz elő.
El akartam sütni F. Jimmy örök klasszikusát, miszerint: "Nem lehet minden pofon mellé forgalmi rendőrt állítani", de sajnos ma már elérte a liberalista széplélek világnézet, hogy igen, saját magunk kerüljük az ilyen eshetőségeket, mert a gazságszolgáltatás ellened van.
Jöhetsz a meséddel, hogy a Fidesz miért nem tesz ellene, hát barátom (amúgy nem vagy az, csak jól hangzik kezdő megszólításként, mielőtt kikérnéd magadnak) így is szembe szélbe pisil világ szinten, ha az őskomcsi bírók kitakarításába kezd, az eu-s nyüszítés és diktatúra kiáltás meg csak azután jönne.
Azt hiszed csettintés és kész minden?
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 124
88 240
113
Én már marhára nem költöznék vissza Budapestre ha nem muszáj!

Persze ha ki akartok vele baszni, akkor jó az irány :D!
Ha nem mellettünk lenne eladó, mi se vennénk itt többet. De itt eladó, és mivel apósom meghalt, anyósom meg nem akar ott maradni, akkor hozzánk közel, de mégse velünk, ugye. Mondjuk ez szerencsére még pont BuTapest, de már szinte mégse az, kertvárosi rész. Én szeretem.

Ugyan itt is vannak buta változások, pl. van (volt) méhlegelő tábla a parkban, de első nap eltüntették mind a kettőt (az egyik szerintem a Politikai Hobbistába ment :D), viszont amikor focizni akartunk a parkban haverokkal, kollégákkal, ismerve a környezetet, MU0 kora nyarán (Méhlegelő Után 0 kora nyara) vittem egy fűnyírót, és lenyírtuk a pályát. Basztunk a méhlegelőre. Azóta eltelt pár hét, mindig más hoz. Meccs előtt újranyírjuk és bekaphatja a Fővárosi Önkormányzat. Mondjuk most egy ideje nem nyírtuk, mert nyaral a csapat, de ha kell, szeptemberben újrakezdjük. :D Persze most nem is kell. Minden ki van égve.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 795
32 566
113
Vidéki nagyvárosi békebeli vályogház. Idén akartuk rendbehozni de ilyen Építőanyag árak mellett inkább várunk még egy évet. Remélem lesz némi árcsökkenés. Viszont a fél évvel ezelőtti árakra már nem számítok. Max minusz 15-20% ra a jelenlegihez képest. Van egy kb 500 négyszögöl már vágáséret nyárfa erdőm. Idén már jó párszor gondoltam rá hogy egy jó fűrészessel összevágattom tetőanyagnak egy részét. Viszont szerintem pont a fa árú benne lesz amiből "átmeneti" hiányra számítok jövőre is. Egyébként már többször kerestek fel ( fa telephelyek :) ) hogy nem e adom el lábon.
Nyárból inkább ne. Kidobott pénz lenne. Max furnért, doboz, gyufa. Arra, jó, hogy ha elbasszák, jó fogpiszkáló lehet belőle.