[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Bár én alapvetően népszavazás-párti vagyok (ezerszer többet érnek, mint a kamu-konzultációk), de a kérdések egy része olyan "meh", mert az első 3-ra még azt mondja az ember, hogy nem kell.Viszont az utolsó kettő az tipikusan az a kérdés, ahol tökmindegy, hogy hogyan szavaznak, mert a szülők 70-80%-a pont lesz*rja, hogy milyen tartalmakat fogyaszt a gyerek(ha jól értem, ott már nem az oktatási intézményekben való korlátról van szó, hanem úgy általában otthon).A legtöbb esetekben fogalma nincs róla, hogy mit néz, hallgat a saját gyereke. Főleg azzal nem foglalkozik, hogy online mihez fér hozzá vagy mihez nem.Szóval egy dolog a népszavazás végeredménye meg egy másik az, hogy a szülő mennyire sz*rik bele amúgy a népszavazástól függetlenül.

Már várom, hogy mikor lehet népszavazni amúgy olyan fontos dolgokról, mint a pedofilok és egyéb szexuális vadállatok kasztrálása vagy a halálbüntetés. Mert egyébként szerintem ebben is lehetne tartani, csak nyilván a csillámpónis könnyebb feladat (túl azért nem hajlandó magát vállalni a kormány).

Az ellenzék úgymond beleszaladt ebbe, viszont ne felejtsük el, hogy ez kétélű is lehet és önmagában a távolmaradás is összehozhatja a szavazóbázist (láttunk már olyan országot, ahol a távolmaradás mint olyan alkotott egy nagy tábort végül), szóval a népszavazást és a választásokat nem igazán mosnám össze, mert 2018-al ellentétben jövőre két nagy 50%-os blokk lesz egymással szemben, nem egy 50%-os és sok 10%-os. Feltéve, hogy nem hullanak szét az előválasztás során, ami szintén megtörténhet :D
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
"A Bizottságnak a magyar tervekkel kapcsolatban semmilyen gazdasági, szakmai problémája nem volt, a tárgyalások közel voltak a lezáráshoz. A gyermekvédelmi törvény elfogadását követően azonban "abszurd követelésekkel álltak elő". A Bizottság hirtelen előhúzott új elvárásait megválaszoltuk. Magyarország már minden feltételt teljesített, amelyet az uniós RRF rendelet alapján a tagállamoknak teljesíteniük kell."
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 007
87 710
113

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Egyben biztos lehetsz, a kérdések pontosan 'olyanok', mint amelyeknek a válaszaival tűpontosan érvelni lehet majd Brüsszel felé,...erre mérget vehetsz. ;)
Nem mintha Brüsszelt annyira érdekelné bármilyen érv :)
Ott volt a migránsok kérdése.Az egy dolog, hogy amúgy a népszavazás érvénytelen volt, mert ezzel nem nagyon érveltek ellene, de igazából pont nagy ívben tettek arra, hogy amúgy aki szavazott, annak a 98%-a nem akart migránst parlamenti hozzájárulás nélkül. Bizonyos szempontból az érvénytelenség azért jó, mert amúgy ellenzéki győzelem esetén (ami nyilván előreláthatatlan volt akkor is) meglenne az országgyűlési hozzájárulás és a népszavazás miatt aztán pont nem sírhatna senki, hogy nem tetszik. Ott is elég hülye kérdés lett feltéve, mert a kérdés szerintem túl "pc" lett és túl sok kiskaput hagyott nyitva (főleg akkor, ha eredményes lett volna).

Az egyébként szerintem nyilvánvaló, hogy amúgy sem Brüsszelnek szól a népszavazás, hanem ahogyan a fórum több tagja is kitért rá, ez a választási kampány része. Pont azért, mert Brüsszelben pont nem foglalkoznak a népszavazásokkal úgy általában véve. 2016-ban nem tudom, hogy például a holland népszavazásnak volt-e bármi hatása az EU-Ukrajna közeledésre. Kérdés, hogy mennyire számít a népszavazás a választások szempontjából, mert ugye addig még sok víz lefolyik a Dunán is és a jó ég tudja hány botrány jön.
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 007
87 710
113

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 007
87 710
113
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 719
17 070
113
Ja, aki csak a kormánypropit olvassa és nem veszi észre, ahogy a közvagyon elveszíti "köz" jellegét, annak a "fidesz lop" tényleg sláger.
Tudod én szeretem a tényeket; baromi jól "lop" a fidesz, ha 10 év alatt egyszer nem volt megszorítás, gáz-víz-villanyár emelés, de béremelés igen. IMF hitel sem kell. Közben nő az állami vagyon (tehát privatizálni sem kell), 97 kórház újult meg, pár éves mentőautók és korszerű diagnosztika van (amit nem haveri cégek üzemeltetnek). Adókedvezmény dömping (cégeknek is), haderőfejlesztés, etc. Meggyőzhető vagyok tényekkel, de amíg ezek főleg ellenzékiek ellen szólnak (Szegeden 700 ezerért cseréltet a város 1 db műanyag bejárati ajtót pl.), addig nehéz a dolgod. Amúgy Ti ellenzékiek tényleg furcsák vagytok; "kamu a járvány-ménem zárja be-ménem nyitja-mé nincs oltás-nem kell oltás" után, Te tényleg odahúzod az x-et, amikor bevallottan több halottat akarnak? Fáj nekem is a 30 ezer halott (ami inkább 12-16 ezer), de az évi ugyanennyi abortusz nem? Még egy kérdés; az hogy a csudába lehet, hogy a 100 leggazdagabb közül 82-86 balos?
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 007
87 710
113
Tudod én szeretem a tényeket; baromi jól "lop" a fidesz, ha 10 év alatt egyszer nem volt megszorítás, gáz-víz-villanyár emelés, de béremelés igen. IMF hitel sem kell. Közben nő az állami vagyon (tehát privatizálni sem kell), 97 kórház újult meg, pár éves mentőautók és korszerű diagnosztika van (amit nem haveri cégek üzemeltetnek). Adókedvezmény dömping (cégeknek is), haderőfejlesztés, etc. Meggyőzhető vagyok tényekkel, de amíg ezek főleg ellenzékiek ellen szólnak (Szegeden 700 ezerért cseréltet a város 1 db műanyag bejárati ajtót pl.), addig nehéz a dolgod. Amúgy Ti ellenzékiek tényleg furcsák vagytok; "kamu a járvány-ménem zárja be-ménem nyitja-mé nincs oltás-nem kell oltás" után, Te tényleg odahúzod az x-et, amikor bevallottan több halottat akarnak? Fáj nekem is a 30 ezer halott (ami inkább 12-16 ezer), de az évi ugyanennyi abortusz nem? Még egy kérdés; az hogy a csudába lehet, hogy a 100 leggazdagabb közül 82-86 balos?
Tények. A baloldali propaganda ellenszere.
 

beat

Well-Known Member
2012. január 25.
1 072
2 597
113
Jobb ötletem nem volt, hova lehetne elhelyezni, ezért ide írom.
Feltűnt a honvedelem.hu honlap új színvilága? Szerintem egy fos (szó szerint barnás, szürkés). Nincs benne zöld. És ami a legfájóbb: teljesen mellőzi a nemzeti színeket. A bal felső szárnyas logó eddig trikolór volt, most már egyszínű.
VISSZA A RÉGI FELÜLETET!!!
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 832
57 785
113
Tényleg ezt a baromállatot akarjátok megint?

Szerintem engem eléggé nehéz baloldalisággal vádolni, de kicsit unalmas már, hogy jelentéktelen belpol dolgokkal árasztod el az oladalt.
Ha napi 4-5 cikket beraksz nem gond, de ez a napi több tucat eléggé fárasztó már. Gyakorlatilag spamelés.

A másik, költői kérdésem meg az lenne, hogy mikor ír ki olyan kérdésben a kormány népszavazást ami nem PR politikai érdekeit szolgálja?
Mert egy normálisan működő országban előbb van a népszavazás és utána a törvény. Itt meg nálunk ez is rendszeresen fordítva van!
E mellet ha nem szállítják le az érvényességi küszöböt akkor pont nem ér az egész egy kalap szart se....
Jah, hogy a kormány viszont fél az érvényességi küszöbött átlépő kötelező érvényű népszavazástól! Az már mindjárt más....
Engem eléggé bosszant, hogy a népszavazás intézményét sikerült ilyen PR szintre lerúgdosni.... :(

Mondjuk megkérdezhetné a kormány a népet arról, hogy:
Szeretném-e ha visszatérne az iskolai szegregáció?
Szeretném-e , hogy pártállami múltú emberek eltakarodjanak a közéletből, oktatásból, államigazgatásból stb...?
Szeretném-e, hogy az önvédelemhez és a birtokvédelemhez való jog szélesebb legyen?
Szeretném-e, hogy a kórházakban és az iskolákban többet költsünk étkeztetésre, mint a börtönökben?
Szeretném-e ha szigorúbb lenne a BTK-t?
Szeretnék-e törvényt a külföldi ügynökök és ügynök szervezetek ellen?
Szeretnék-e .......
És ide illesszen be bárki , bármit amit gondol.
Én örülnék ha megkérdeznének már végre valamiről. Mert a képviseleti demokrácia akkor működik, ha a képviselődet érdekli is a véleményed és azt továbbítja a parlamentben. Ez meg jelenleg egy nemlétező dolog.
 

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
Szerintem engem eléggé nehéz baloldalisággal vádolni, de kicsit unalmas már, hogy jelentéktelen belpol dolgokkal árasztod el az oladalt.
Ha napi 4-5 cikket beraksz nem gond, de ez a napi több tucat eléggé fárasztó már. Gyakorlatilag spamelés.

A másik, költői kérdésem meg az lenne, hogy mikor ír ki olyan kérdésben a kormány népszavazást ami nem PR politikai érdekeit szolgálja?
Mert egy normálisan működő országban előbb van a népszavazás és utána a törvény. Itt meg nálunk ez is rendszeresen fordítva van!
E mellet ha nem szállítják le az érvényességi küszöböt akkor pont nem ér az egész egy kalap szart se....
Jah, hogy a kormány viszont fél az érvényességi küszöbött átlépő kötelező érvényű népszavazástól! Az már mindjárt más....
Engem eléggé bosszant, hogy a népszavazás intézményét sikerült ilyen PR szintre lerúgdosni.... :(

Mondjuk megkérdezhetné a kormány a népet arról, hogy:
Szeretném-e ha visszatérne az iskolai szegregáció?
Szeretném-e , hogy pártállami múltú emberek eltakarodjanak a közéletből, oktatásból, államigazgatásból stb...?
Szeretném-e, hogy az önvédelemhez és a birtokvédelemhez való jog szélesebb legyen?
Szeretném-e, hogy a kórházakban és az iskolákban többet költsünk étkeztetésre, mint a börtönökben?
Szeretném-e ha szigorúbb lenne a BTK-t?
Szeretnék-e törvényt a külföldi ügynökök és ügynök szervezetek ellen?
Szeretnék-e .......
És ide illesszen be bárki , bármit amit gondol.
Én örülnék ha megkérdeznének már végre valamiről. Mert a képviseleti demokrácia akkor működik, ha a képviselődet érdekli is a véleményed és azt továbbítja a parlamentben. Ez meg jelenleg egy nemlétező dolog.
Terjeszd föl népszavazásra, szerezz 200e aláírást.
 
Status
Not open for further replies.