[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 957
123 568
113
Azért annyiban vitatkoznék veled,hogy ettől az egyetlen alkalomról az eltekintve a nemzetbiztonsági bizottság üléséről az ellenzéki képviselők nem osztották meg titkosított információt.És azért ha a tényeket nézzük ez a nyilvánosságra hozott ügy sem jelentett veszélyt a nemzetbiztonságra.:)
Azt nézd, hogy minősített információt nem hozhatsz nyilvánosságra (mármint az ülésen elhangzottak java) akkor sem ha esetleg a kecskeméti reptéren olvasod.... Mivel bűncselekmény. Ha én csinálok ilyet akkor évekre elmeszelnek, azért mert képviselő a törvény rá is vonatkozik.

Dettike (akit az értelmesebb ellenzéki "szakpolitikusok" közé sorolok) ezzel jól magára húzt a szarosvödröt ami jó lecke volt minden hasonló próbálkozás elkerülésére.
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 548
10 851
113
Azért annyiban vitatkoznék veled,hogy ettől az egyetlen alkalomról az eltekintve a nemzetbiztonsági bizottság üléséről az ellenzéki képviselők nem osztották meg titkosított információt.És azért ha a tényeket nézzük ez a nyilvánosságra hozott ügy sem jelentett veszélyt a nemzetbiztonságra.:)
Ezt mondjuk pont nem te fogod megmondani, hogy egy titkosított objektum felfedése mit tett vagy nem tett tönkre.
 
W

Wilson

Guest
Ezt mondjuk pont nem te fogod megmondani, hogy egy titkosított objektum felfedése mit tett vagy nem tett tönkre.
Ahogy te sem....Azért van különbség a nemzetbiztonság szempontjából,hogy egy képviselő egy kormány, által titkosított a Puskás stadion alá tervezett VIP alagútról szóló beruházás tervezet, hozz nyilvánosságra vagy például egy fontos hírszerzési jelentést.
 

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 205
5 149
113
Azért annyiban vitatkoznék veled,hogy ettől az egyetlen alkalomról az eltekintve a nemzetbiztonsági bizottság üléséről az ellenzéki képviselők nem osztották meg titkosított információt.És azért ha a tényeket nézzük ez a nyilvánosságra hozott ügy sem jelentett veszélyt a nemzetbiztonságra.:)


Őszintén szólva ha ezt nem képviselőként teszik másnap már nem kellene bemenni a munkahelyükre.

Ha valamelyik fegyveres szervnél vagy szolgálatnál tenné akkor még az ügyészségen is magyarazkodhatna néhány alkalommal...l


De az biztos hogy a legtitkosabb info amihez ez után hozzáférne az kb a saját sétapapírja lenne
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 957
123 568
113
Ahogy te sem....Azért van különbség a nemzetbiztonság szempontjából,hogy egy képviselő egy kormány, által titkosított a Puskás stadion alá tervezett VIP alagútról szóló beruházás tervezet, hozz nyilvánosságra vagy például egy fontos hírszerzési jelentést.
Jogilag nincs különbség, bocsi. Aláírt egy titoktartási nyilatkozatot, amit megsértett, van még kérdés? Nincs.
 
W

Wilson

Guest
Azt nézd, hogy minősített információt nem hozhatsz nyilvánosságra (mármint az ülésen elhangzottak java) akkor sem ha esetleg a kecskeméti reptéren olvasod.... Mivel bűncselekmény. Ha én csinálok ilyet akkor évekre elmeszelnek, azért mert képviselő a törvény rá is vonatkozik.

Dettike (akit az értelmesebb ellenzéki "szakpolitikusok" közé sorolok) ezzel jól magára húzt a szarosvödröt ami jó lecke volt minden hasonló próbálkozás elkerülésére.
Természetesen ebben igazad van de például az általad említett eset pont nem az említett bizottságban ismertette információ, "megszellőztetése" volt.Amúgy az én véleményem az, hogy mind dettike mind a jobbikos fószer ilyen szempontból "hülyeséget" csinált mivel egyrészt titkosított adatokat hoztak nyilvánosságra, másrészt a közölt információk abszolút nem "fajsúlyos" dolgok voltak mivel ennél sokkal jelentősebb ügyek sem érik el az emberek ingerküszöbét.
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 548
10 851
113
Ahogy te sem....Azért van különbség a nemzetbiztonság szempontjából,hogy egy képviselő egy kormány, által titkosított a Puskás stadion alá tervezett VIP alagútról szóló beruházás tervezet, hozz nyilvánosságra vagy például egy fontos hírszerzési jelentést.
....a Hungaroringen is van rejtett alagút, mégsem titkos. Nem gondolod, hogy okkal lett zárolva?
Egy ilyen szivárogtatással keményen meg lehet szívatni pl. egy counter assault team-et.
Szerinted csak a hírszerzési beszámolókban lehetnek olyan dolgok amikkel bajt lehet okozni?
A következő mi lesz, kiteregetik a kormánybunkerek helyét, mert biztos a zorbán magán barlangfürdői vannak ott?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 957
123 568
113
Természetesen ebben igazad van de például az általad említett eset pont nem az említett bizottságban ismertette információ, "megszellőztetése" volt.Amúgy az én véleményem az, hogy mind dettike mind a jobbikos fószer ilyen szempontból "hülyeséget" csinált mivel egyrészt titkosított adatokat hoztak nyilvánosságra, másrészt a közölt információk abszolút nem "fajsúlyos" dolgok voltak mivel ennél sokkal jelentősebb ügyek sem érik el az emberek ingerküszöbét.
Igen de ezzel vissza is térünk oda, hogy ha olyan információt talál, amivel politikai hasznot remél és eléggé enyhének tűnik, hogy ne csukják be a nyilvánosságra hozásáért akkor az mehet is a sajtóba....

Vagyis a legelső mondtatom továbbra is fennáll, ha a poltikai érdek úgy kívánja megsértik a titoktartási kötelezettséget...
Szóval ritkán állok bele a mondanivalódba az itt fellelhető vallási fanatikusokkal ellentétben, de amit most csinálsz az hányingerkeltő szerecsenmosdatás ebben a témában.
 
W

Wilson

Guest
Ha egy cég titkos infóját hozod nyilvánosságra, megszeged az NDA-t vagy az embargót:
1. beperelnek
2. soha többet annak a cégnek és termékeinek a közelébe nem engednek

Ők meg csak a nemzettel játszottak és csak egyszer. Értem.
Igen ez így működik, és én sem értek egyet azzal, hogy ezeket nyilvánosságra hozták, de áruld már el nekem,hogy azzal,hogy VIP alagutat terveznek építeni a Puskás stadion alá, ez hogyan is kapcsolódik a nemzetbiztonsághoz?
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 957
123 568
113
Igen ez így működik, és én sem értek egyet azzal, hogy ezeket nyilvánosságra hozták, de áruld már el nekem,hogy azzal,hogy VIP alagutat terveznek építeni a Puskás stadion alá, ez hogyan is kapcsolódik a nemzetbiztonsághoz?
Terrortámadás esetén hasznos kormánytól függetlenül, főleg ha ennyi esze van a kedves bizottsági tagnak, hogy abba nem gondol bele mi a faszra való az az alagút hanem rácsap mint gyöngytyúk a takonyra, a szomorú, hogy te se gondolsz bele pedig azért valljuk be ennél intelligensebb vagy....
 
W

Wilson

Guest
Igen de ezzel vissza is térünk oda, hogy ha olyan információt talál, amivel politikai hasznot remél és eléggé enyhének tűnik, hogy ne csukják be a nyilvánosságra hozásáért akkor az mehet is a sajtóba....

Vagyis a legelső mondtatom továbbra is fennáll, ha a poltikai érdek úgy kívánja megsértik a titoktartási kötelezettséget...
Szóval ritkán állok bele a mondanivalódba az itt fellelhető vallási fanatikusokkal ellentétben, de amit most csinálsz az hányingerkeltő szerecsenmosdatás ebben a témában.
Már miért lenne szerecsenmosdatás ezenkívül az egyetlen példán kívül (amikor is egy VIP alagutat szellőztettek meg a Puskás stadionnal kapcsolatban) tudsz mondani más esetet amikor a nemzetbiztonsági bizottság üléséről mondjuk az elmúlt 10 évből bármelyik ellenzéki képviselő titkosított minősített információt osztott volna meg?
 
W

Wilson

Guest
Terrortámadás esetén hasznos kormánytól függetlenül, főleg ha ennyi esze van a kedves bizottsági tagnak, hogy abba nem gondol bele mi a faszra való az az alagút hanem rácsap mint gyöngytyúk a takonyra, a szomorú, hogy te se gondolsz bele pedig azért valljuk be ennél intelligensebb vagy....
Nézd mint írtam nem értek egyet azzal,hogy nyilvànosságra hoztak egy titkosított információt,és még talàn értelmét is làtom,hogy ezt titkosítani akarják,de azért valljuk be egy ilyen alagút létrehozását a stadion beüzemelése után fizikailag lehetetlen titokban tartani.
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
863
4 346
93
Igen ez így működik, és én sem értek egyet azzal, hogy ezeket nyilvánosságra hozták, de áruld már el nekem,hogy azzal,hogy VIP alagutat terveznek építeni a Puskás stadion alá, ez hogyan is kapcsolódik a nemzetbiztonsághoz?
Védhetetlen amit írsz. Ha én megtennék hasonló dolgot, a karrierem menne a levesbe, kirúgnának, aztán meg még mehetnék a katonai ügyészségre. És ott nem lenne érv az hogy: " De hát szerintem ez nem komoly info szivárogtatás volt. "

Ilyen nincs, hogy minősített infót felrakok a netre, meg sajtótájékoztatót tartok róla. A minősített infót nem véleményezheti aki a birtokába jut, hogy az most szerinte még pont nyilvánosságra hozható.

Ha a politikusok nem védenék egymást, meg nem állnának a törvény felett, Demeter már nem lenne képviselő, és állami tisztség közelébe sem mehetne. ÉS örülhetne ha letöltendő nélkül megúszná.
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 066
30 563
113
Már miért lenne szerecsenmosdatás ezenkívül az egyetlen példán kívül (amikor is egy VIP alagutat szellőztettek meg a Puskás stadionnal kapcsolatban) tudsz mondani más esetet amikor a nemzetbiztonsági bizottság üléséről mondjuk az elmúlt 10 évből bármelyik ellenzéki képviselő titkosított minősített információt osztott volna meg?
Harangozó is megosztott valamit a Gripenek cseréről
 
W

Wilson

Guest
Terrortámadás esetén hasznos kormánytól függetlenül, főleg ha ennyi esze van a kedves bizottsági tagnak, hogy abba nem gondol bele mi a faszra való az az alagút hanem rácsap mint gyöngytyúk a takonyra, a szomorú, hogy te se gondolsz bele pedig azért valljuk be ennél intelligensebb vagy....
De ha már itt tartunk (eleve leszögezve,hogy a jelenlegi ellenzéki oldalon csak rosszabbnál rosszabb politikusokat látok,és ha már meglátom Vadait égnek áll a hajam),vegyük például azt az esetet amikor több ezer milliárd forintot szavaztattak meg azt hiszem a rendészeti bizottsággal és láttam Vadai nyilatkozatát egy szóval sem említett semmilyen konkrétumot,hogy milyen haditechnikai beszerzéseket akarnak ebből a pénzből megvalósïtani, pedig azzal aztán lehetett volna kampányolni, csak a szokásos hülyeségeiket hangoztatta.Tehát abszolút nem védve őket, de azért a nemzetbiztonság szempontjából fajsúlyos információkat nem teregetik ki.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 957
123 568
113
De ha már itt tartunk (eleve leszögezve,hogy a jelenlegi ellenzéki oldalon csak rosszabbnál rosszabb politikusokat látok,és ha már meglátom Vadait égnek áll a hajam),vegyük például azt az esetet amikor több ezer milliárd forintot szavaztattak meg azt hiszem a rendészeti bizottsággal és láttam Vadai nyilatkozatát egy szóval sem említett semmilyen konkrétumot,hogy milyen haditechnikai beszerzéseket akarnak ebből a pénzből megvalósïtani, pedig azzal aztán lehetett volna kampányolni, csak a szokásos hülyeségeiket hangoztatta.Tehát abszolút nem védve őket, de azért a nemzetbiztonság szempontjából fajsúlyos információkat nem teregetik ki.
Hát azért mondtam, hogy olyat tereget amiről úgy gondolja, hogy megússza ha kiteszi. Azért minimális életösztön ott is megvan (anélkül nem marad bent az ember ennyi ideig a politikában)
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and Wilson
W

Wilson

Guest
Védhetetlen amit írsz. Ha én megtennék hasonló dolgot, a karrierem menne a levesbe, kirúgnának, aztán meg még mehetnék a katonai ügyészségre. És ott nem lenne érv az hogy: " De hát szerintem ez nem komoly info szivárogtatás volt. "

Ilyen nincs, hogy minősített infót felrakok a netre, meg sajtótájékoztatót tartok róla. A minősített infót nem véleményezheti aki a birtokába jut, hogy az most szerinte még pont nyilvánosságra hozható.

Ha a politikusok nem védenék egymást, meg nem állnának a törvény felett, Demeter már nem lenne képviselő, és állami tisztség közelébe sem mehetne. ÉS örülhetne ha letöltendő nélkül megúszná.
Na akkor látom nem ment át a mondanivalóm mint írtam feljebb nem értek egyet azzal, hogy titkosított információkat osztott meg, de azért nézzük már meg azt is milyen információról van szó,és csak a pontosság kedvéért én a jobbikos fószer állt megosztott információról beszéltem és nem Demeter ügyéről ne keverjük a kettőt, azt nem a nemzetbiztonsági bizottság üléséről szivárogtatás ki.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 287
68 352
113
Ahogy te sem....Azért van különbség a nemzetbiztonság szempontjából,hogy egy képviselő egy kormány, által titkosított a Puskás stadion alá tervezett VIP alagútról szóló beruházás tervezet, hozz nyilvánosságra vagy például egy fontos hírszerzési jelentést.
Hat nincs, ami titkositott irat az titkos. Nem hozhato nyilvanossagra. Az mindegy hogy az illeto hol olvassa el.
Vannak titkositasi fokozatok es ezekbe betekintessel biro jogkorok, de ezektol fuggetlenul ezek a doksik nem tartoznak a nyilvanossagra. Elevulesi idejuk utan vagy meghosszabitjak a titkositast, vagy nyilvanosak lehetnek.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 008
87 725
113
Status
Not open for further replies.