[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 293
68 390
113
Aztán még 80db. T-72-t eladtak az elhanyagoltakból 2014-ben, a Csehországi Excalibur Defense Ltd.-nek, kb. kilóra! Mivel állítólag a legrégebbi, legrosszabb állapotúak mentek Irakba, ezek inkább lettek volna menthetőek, persze ha költenek rájuk!
A maradek kb 75 db is oda fog kerulni. Azert valljuk be oszinten ezekbol soha nem lenne T 90 ms akarmilyen felujitas utan. Szerencsenk volt hogy elkerult minket eddig a haboru, bar azon +80 romos T 72 se valtoztatna ha lenne.
Kb egy loveses harckocsik, lattuk az ormenyeknel, szireknel, harcteri elettartamukhoz kepest tul draga mindegyik, meg a Leopard is egy talalattol elfustol.
 
  • Tetszik
Reactions: plushun

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 022
87 778
113
Meg is kapja érte a jutalmát! :)

16281557373553089_800x600.jpg
 
K

kamm

Guest
"Az annyiból volt támadhatóbb, hogy egy milliárdos vállalkozó jachtján hesszelt."
Nem kell ahhoz milliárdosnak lenni, nekem is volt hajóm az Adrián, 6 mikulásért vettem 1998-ban.
Aztán pár év múlva eladtam , mert egy barátom vett egy 40-es Bavariát és mindig hív hogy menjek vele vitorlázni
(idén is voltam pár napot). Itt vannak az árak ha valaki hajót akar venni,
(a kikötő bérlet se túl veszélyes összeg, nekem kb 200 ezer volt évente).

En vitorlazva nottem fel, de ezek a yachtok, amelyek a hirekben vannak, azok nem 30 meg 40 ft vitorlasok kategoriaja, hanem 10-20 millio euros kategoria, kurvara nem ugyanaz, mint az altalunk ismert hajok.

Így van. Vitorlást venni ma már rég nem gond. A fenntartás más tészta, de mindent meg lehet szervezni, hogy jól gyere ki belőle.

Ugyan dehogy, hulyeseg az egesz.
 
  • Tetszik
Reactions: Zaphod Beeblebrox

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 138
4 213
113
A maradek kb 75 db is oda fog kerulni. Azert valljuk be oszinten ezekbol soha nem lenne T 90 ms akarmilyen felujitas utan. Szerencsenk volt hogy elkerult minket eddig a haboru, bar azon +80 romos T 72 se valtoztatna ha lenne.
Kb egy loveses harckocsik, lattuk az ormenyeknel, szireknel, harcteri elettartamukhoz kepest tul draga mindegyik, meg a Leopard is egy talalattol elfustol.
Mivel a kezelő személyzetet is lasszóval lehetett fogni rájuk, nagyon többet nem is lehetett volna üzemeltetni. Pénz nélkül felesleges lett volna erőlködni velük!
Örülni kell, hogy jön az új technika, ami már egy motiváció a jelentkezésre! Aztán remélem a körülmények, a fizetések is motiválók lesznek!
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
Mivel a kezelő személyzetet is lasszóval lehetett fogni rájuk, nagyon többet nem is lehetett volna üzemeltetni. Pénz nélkül felesleges lett volna erőlködni velük!
Örülni kell, hogy jön az új technika, ami már egy motiváció a jelentkezésre! Aztán remélem a körülmények, a fizetések is motiválók lesznek!
Meg reméljük, hogy azért majd idővel felduzzasztják egy hadosztájniyra a számukat, hogy legyen is tényleges értelme az egésznek. Szerintem jöhetne nyugodtan a 2A5 vagy A6 variáns is, azok is teljesen jók.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

vata

Well-Known Member
2015. december 5.
641
2 779
93
"En vitorlazva nottem fel, de ezek a yachtok, amelyek a hirekben vannak, azok nem 30 meg 40 ft vitorlasok kategoriaja, hanem 10-20 millio euros kategoria, kurvara nem ugyanaz, mint az altalunk ismert hajok."

A Wiki szerint "A jacht szabadidős célokat szolgáló hajó A jachtok hossza 40 lábtól egészen néhány száz lábig terjed"
Az volt a lényege a hozzászólásomnak ,hogy nem kell milliárdosnak lenni ahhoz hogy legyen jachtod.
(az én hajóm is 40-es Jeanneau volt)

Persze ez is úgy van mind minden, hogy van belőle olcsóbb meg van mega luxus kategória.

Hogy egy milliárdosnak 20 millió eurós hajója van abban meg nincs semmi hír érték, mert egy milliárdos szintjén ez teljesen normál dolog.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 962
123 590
113
Az hogy neha egy bortontolteleknek vagy kejmasszornek kinezo rendor igazoltatja az embert...
Hát papi ez egyéni szociális pobléma :D

A realitás meg az, hogy nem engedheti meg magának egy fegyveres szervezet, hogy emiatt ne engedjen amúgy teljesen alkalmas embereket szolgálni főleg olyan létszámhiányokkal amik nálunk vannak. A katonák (de főleg a lövészek) többsége is már lassan tetovált.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Hát papi ez egyéni szociális pobléma :D

A realitás meg az, hogy nem engedheti meg magának egy fegyveres szervezet, hogy emiatt ne engedjen amúgy teljesen alkalmas embereket szolgálni főleg olyan létszámhiányokkal amik nálunk vannak. A katonák (de főleg a lövészek) többsége is már lassan tetovált.
Titkos tipp: Ha terepszínű a tetkód, akkor nem látszik, hogy lyukas a gatyád. :p :D
 
Status
Not open for further replies.