[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 987
82 917
113
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Szerintem Chuck Norris diktálta le neki a jövőt.
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Nem tudom nem észrevenni az "előválasztási informatikai gebasz" kapcsán, hogy a kortárs hatalmi logikának megfelelően kaptunk néhány narratívát, amikből ki-ki szabadon választhat magának egyet, amiben hisz.

A hatalom szempontjából mindegy, hogy ki mit hisz, csak higgyen.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Arányaiban sokkal több C. kat. él nálunk és jobban szaporodnak. Akkor mi csatlakozunk indiához? Vagy romániához, az is india és közelebb van. :p
Szerintem a cigányság (bármennyire is nem tudott beilleszkedni rendesen), de még mindig jobban integrálódott ide, mint a kínaiak Ausztráliába. Nyelv, vallás stb. Ráadásul a cigány populációt nem tolja egy külső hatalom tudatosan pénzzel, kapcsolatokkal a gazdatest behálózására. Ellenben Ausztráliában ez folyik, ahol Kína tízezrével "dob át" olyanokat, akik aztán felvásárolnak kulcsfontosságú cégeket, kereskedelmi egységeket, meg sok mindent.
..
Ha egy külső hatalom itt is hálózatépítésre használná a cigányokat a maga céljaira és gazdasági bástyák kiépítésére, na az nagy gond volna. Szerencsénkre azért a cigányság mentalitása erre nem is alkalmas. Ők nem kínaiak!
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
527735_vecsey_kalapacs.jpg


 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 987
82 917
113
Szerintem a cigányság (bármennyire is nem tudott beilleszkedni rendesen), de még mindig jobban integrálódott ide, mint a kínaiak Ausztráliába. Nyelv, vallás stb. Ráadásul a cigány populációt nem tolja egy külső hatalom tudatosan pénzzel, kapcsolatokkal a gazdatest behálózására. Ellenben Ausztráliában ez folyik, ahol Kína tízezrével "dob át" olyanokat, akik aztán felvásárolnak kulcsfontosságú cégeket, kereskedelmi egységeket, meg sok mindent.
..
Ha egy külső hatalom itt is hálózatépítésre használná a cigányokat a maga céljaira és gazdasági bástyák kiépítésére, na az nagy gond volna. Szerencsénkre azért a cigányság mentalitása erre nem is alkalmas. Ők nem kínaiak!
A cigányság előtt - mivel a saját megközelítésük bármihez fos - egyszerűen folyamatos példával kell előjárni, hogy kiöld a proli és egyéb bűnöző hajlamot belőlük. Azok a cigányok, akik vagy keveredtek, vagy egyszer az életben pozitív is történt velük a cigányságon kívül, utat mutattak nekik, tehetségük révén léptek előre, értelmes, nem három hónapig kapott munkában töltik mindennapjaikat, és főleg kikerültek abból a gettóból, amibe anno alapból belekényszerítették őket, azok nem vágynak már oda, úgy is nevelik a gyerekeiket, előbb vagy utóbb ki fognak törni abból, ahová több, mint 500 éve kényszerítik bele őket. Egyelőre azonban ez még kisebbség, de mindenképpen jobb a helyzet, mint a rendszerváltoztatás előtt!

Most felejtsük el a híreket, az elkövetők %os származását egy pillanatra! A proli vérben benne van a bűnözés, az agresszió, a társadalmi helyzetükből fakadó erőszakosság. Közéjük tartoznak a cigányok is. Jelenleg, hatalmas %át adva a bűnelkövetőknek, ingyenélőknek, élősködőknek, feketézőknek, stb.

Én úgy veszem ki, hogy a cigány vezetők okán lecserélődött a helyi véleményformálói gárda, és mások a cigányság előrelépésének sarokpontjai, mint mondjuk a kétezres évek elején, pláne a rendszerváltozás előtt.

Ma már meglepő az ózdi verőlegénykedés, amit csináltak, azt most már simán örző-védő kopaszokkal szokták megoldani, akiknek semmi se számít. Most, vsz a covid miatt mindenki válságban van, és olcsóbb ilyeneket felfogadni, mint örző-védős kopaszokat.

A Lyobbik mellette élen jár abban, ami ellen korábban létre jött, tehát miért ne járna élen olyan megfélelmítésben, mint ami Ózdon történt. Hogy ez tartható-e, nem tudom, de jelenleg elég sok cigány van elkötelezve nekik, ahogy látszik, nem az értelmesebb, jóravalóbb fajtából.

Hogy képesek-e felhasználni ezeket külső hatalmak rendbontásra, esetleg polgárháborúra?

Válság mindenhol, mindig akkor van, amikor valami szarabbul vagy gyengébben működik, mint korábban. Ha most a 2010hez képest nézzük a helyzetet, talán a szektások kivételével nem lenne olyan, aki szerint most szarabb, mint 11 éve. Sőt, talán még a ballib oligarcháknak is korrekt ez az állapot, mert nincs konkurencia, és a hatalom mellett a Cseh Katka féléknek is engedélyük van a lopásra. Ez nem NER kiváltság. A 100 leggazdagabb közül a töredék NERes vagy aközeli.

Hogy egy-egy oligarcha van-e olyan buta, mint Kadhafi, hogy megkockáztasson egy polgárháborút bármilyen külső hatalom kapcsán a bizonytalanba, felhasználva - esetünkben most - a cigányokat? Biztos van egy-egy. De talán még ők se mernének meglépni egy ilyet ha arra kerülne a sor. Talán még egy Jákob, egy Gyurcsány sem. Szeretnék a hatalmat, de ez ha jól felmérik, ellenük is fordulhat. Onnan meg mindig legyen elől példa, ami a Ceausescu-házaspárral történt ...
 
T

Törölt tag 008

Guest
Szerintem a cigányság (bármennyire is nem tudott beilleszkedni rendesen), de még mindig jobban integrálódott ide, mint a kínaiak Ausztráliába.
Szólj, ha c. osztálytársad vagy szomszédod van. Meg ha kínai.
A kínai értékrend sokkal közelebb van a magyarhoz mint a c.kat. Ég és föld a különbség.

Ráadásul a cigány populációt nem tolja egy külső hatalom tudatosan pénzzel, kapcsolatokkal a gazdatest behálózására
.......
Ha egy külső hatalom itt is hálózatépítésre használná a cigányokat a maga céljaira és gazdasági bástyák kiépítésére, na az nagy gond volna.
Az elmúlt 30 évben akkor nem Magyarországon éltél. A ballib, USA, soros 30 éve használják őket ellenünk! Pénzzel, kapcsolattal, jogvédelemmel.
Kínaiak esetében nincs ilyen. Vagyis van, mert kína építtet egyetemet meg kórházat, de nem börtönbőlkihozásra használja a pénzt.

Szóval egészen más amikor:
  • Az iskolában balhés elemek vannak, verekednek és az osztályt nem hagyják haladni, de még ha viselkednének is s.gghülyék, de nem lehet őket külön osztályba tenni tehát a magyarok gyengébbek lesznek miattuk VAGY kínai gyerek, aki ha nem viselkedik a suliba és behívatják az apját másnap a kölyök kék-zölden megy iskolába arról nem beszélve, hogy ezerrel tanul, mert ha rossz jegyet visz haza megint kék zöld lesz.
  • Felnőtten dolgozik, vállalkozása van, és amióta online pénztárgép van adózik is VAGY lop, kárt okoz, böriben van, el kell tartani, magas rendőrségi költségek és KURRRRRVÁRA nem vicces amikor betörnek hozzád vagy ellopják az autódat mindkettő tapasztalat. Arról nem beszélve hogy a kínai részen este végig mennék, de angyalföldön már kötöttek belém "nemkínaiak"
Pl vicces lenne, C-k nélkül a biztosítási díjak hirtelen esnének egy nagyot, mert most mi fizetjük ki azt amit ők ellopnak valamint az autóbiztosítós bizniszüket.
- A kínaiaknak diaszpórában 1-2 gyereke van csak. Nincs szükség többre, mert ennyit tud kitanítatni és felnevelni de ez + a szocháló el fogja őt tartani.
Nagyon nagyon sokba kerülnek ők nekünk, a kínaiak meg kb semmibe.
Nem azt mondom, hogy jó fejek, de óriási a különbség.

Korlátlan mennyiségben cserélek c.kat-ot kínaira 1:1-ben.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Szólj, ha c. osztálytársad vagy szomszédod van. Meg ha kínai.
A kínai értékrend sokkal közelebb van a magyarhoz mint a c.kat. Ég és föld a különbség.


Az elmúlt 30 évben akkor nem Magyarországon éltél. A ballib, USA, soros 30 éve használják őket ellenünk! Pénzzel, kapcsolattal, jogvédelemmel.
Kínaiak esetében nincs ilyen. Vagyis van, mert kína építtet egyetemet meg kórházat, de nem börtönbőlkihozásra használja a pénzt.

Szóval egészen más amikor:
  • Az iskolában balhés elemek vannak, verekednek és az osztályt nem hagyják haladni, de még ha viselkednének is s.gghülyék, de nem lehet őket külön osztályba tenni tehát a magyarok gyengébbek lesznek miattuk VAGY kínai gyerek, aki ha nem viselkedik a suliba és behívatják az apját másnap a kölyök kék-zölden megy iskolába arról nem beszélve, hogy ezerrel tanul, mert ha rossz jegyet visz haza megint kék zöld lesz.
  • Felnőtten dolgozik, vállalkozása van, és amióta online pénztárgép van adózik is VAGY lop, kárt okoz, böriben van, el kell tartani, magas rendőrségi költségek és KURRRRRVÁRA nem vicces amikor betörnek hozzád vagy ellopják az autódat mindkettő tapasztalat. Arról nem beszélve hogy a kínai részen este végig mennék, de angyalföldön már kötöttek belém "nemkínaiak"
Pl vicces lenne, C-k nélkül a biztosítási díjak hirtelen esnének egy nagyot, mert most mi fizetjük ki azt amit ők ellopnak valamint az autóbiztosítós bizniszüket.
- A kínaiaknak diaszpórában 1-2 gyereke van csak. Nincs szükség többre, mert ennyit tud kitanítatni és felnevelni de ez + a szocháló el fogja őt tartani.
Nagyon nagyon sokba kerülnek ők nekünk, a kínaiak meg kb semmibe.
Nem azt mondom, hogy jó fejek, de óriási a különbség.

Korlátlan mennyiségben cserélek c.kat-ot kínaira 1:1-ben.
Valamennyire elbeszélünk egymás mellett akkor... Arra akartam rámutatni csak, hogy akkor lennénk nagy bajban, ha valaki olyan módon nyomná a cigányokat, mint ahogy a kínai központi vezetés az expatok krémjét Ausztráliában! Itt nincsenek cigány általi cégfelvásárlások, gazdasági pozíciófoglalások. Igaz, ellenben majdnem lehetetlen velük együttélni!
..
Valamilyen burkolt asszimilációs programot kellene indítani nekik, pl. lehetne az ország ellentétes felébe csábítani a cigány fiatalokat iskolai képzésre, munkára. Persze ehhez ilyen iskolákat kellene építeni, ösztöndíjprogramokat indítani, olyan szakmákra, amikre ráharapnak. Így kiszakadnának, és egy része könnyebben találna aztán magyar társat is, és nem vágyna vissza. Nagyon nehéz tudom, majdnem utópia!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 552
113
Szerintem a cigányság (bármennyire is nem tudott beilleszkedni rendesen), de még mindig jobban integrálódott ide, mint a kínaiak Ausztráliába. Nyelv, vallás stb. Ráadásul a cigány populációt nem tolja egy külső hatalom tudatosan pénzzel, kapcsolatokkal a gazdatest behálózására. Ellenben Ausztráliában ez folyik, ahol Kína tízezrével "dob át" olyanokat, akik aztán felvásárolnak kulcsfontosságú cégeket, kereskedelmi egységeket, meg sok mindent.
..
Ha egy külső hatalom itt is hálózatépítésre használná a cigányokat a maga céljaira és gazdasági bástyák kiépítésére, na az nagy gond volna. Szerencsénkre azért a cigányság mentalitása erre nem is alkalmas. Ők nem kínaiak!
Olyan 30 ev alatt duplazodik a szamuk, 2005 korul voltak kb 600000-en,most ugy kozel 1 millioan. Ebben mindenki benne van aki nem tartja magat annak meg aki ugy nez ki az is. Ahhoz kepest hogy ennyi amennyi nem olyan tragikus a helyzet. Bar multkor meglepodtem Szombathelyen a foteren mert szinte csak ciganyok tenferegtek mindenfele, + ket csokifiu ult egy padon. Hetkoznap volt, dologido...
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 098
26 705
113
Ez photoshop vagy rokona Jabbanak?
Hat el is hiszem hogy a Feri az alkoholhoz meg a szexmasszorokhoz menekul...
Igen, Dobrev egyre borzalmasabban néz ki. Vajon milyen súlyosbodó lelki problémák állnak emögött! Ne értse félre senki, még véletlenül se akarom tudni, csak ez a példány itt éppen miniszterelnöknek jelölteti magát, miközben saját megoldatlan problémái is egyre jobban kiütköznek a testalkatán, ha egyáltalán ezt még testnek lehet nevezni!
 
W

Wilson

Guest
de. ulturálisan nagyot nőtt a jelenlétük, az RTL klub pl nem egy külső haalom-e ami a magyar kultúra ellen a cigány kultúrát tolja?
Ha már kultúra:)

Hunyadi simán beférne Spartacus és a Borgiák közé....​

P  8713

Korcsmáros Felícia
KORCSMÁROS FELÍCIA

2021.09.22. 17:01

Nyolc éve vette először kézbe Bán Mór regényét, és azonnal tudta, hogy a könyv adaptációért kiált. A kanadai magyar producerrel, Robert Lantossal a készülő Hunyadi-sorozatról beszélgettünk.

Budapesten született, még csak hétéves volt, mikor szüleivel ’56-os magyarként elköltöztek a tengerentúlra. Végül Kanadában találtak otthonra, így Robert Lantos már az iskoláit is ott végezte. Pályáját független filmproducerként kezdte az 1977-ben megjelent L’ange et la femme című filmmel. Olyan filmek kötődnek a nevéhez, mint a Szabó István rendezte A napfény íze vagy a Csodálatos Júlia. Jelenleg David Cronenberggel készít filmet, viszont közben itthon belekezdtek a nyolc éve tervezett projekt, a Hunyadi-sorozat munkálataiba is. A Bán Mór regényfolyamát feldolgozó produkció magyarországi mértékben szemlélve rengeteg támogatással készül, így arra voltunk kíváncsiak, miért esett évekkel ezelőtt erre a történetre a választása, ami miatt az elmúlt évtizedben is kitartott a megvalósítás ötlete mellett.

Görögországban forgatták a Crimes of the Future című filmet, erre a beszélgetésre is onnan repült Magyarországra. Mit lehet tudni a készülő filmről?

David Cronenberg írta és rendezi. Ez a negyedik közös munkánk, és huszonkét év után ez David első eredeti forgatókönyve. Utoljára a 2007-es Gyilkos ígéretekben (Eastern Promises) dolgoztunk együtt, amely Oscar-jelölést is kapott. A nem túl távoli jövőben játszódik a története, egy általa kitalált világban, amely, bár hasonlít a miénkre, egy-két fontos részletben eltér ettől. A főszereplők között van Viggo Mortensen, Léa Seydoux, Kristen Stewart, és a forgatás még zajlik. (Az interjú felvétele óta befejeződtek a forgatási munkák – a szerk.), de most fontosabb feladatom, hogy Budapesten a Hunyadi-projekt előkészítését irányítsam.

Változatos témájú produkciók mögé áll be. Mi az, amit egy új projektben keres?

Ahhoz, hogy a lelkesedésem kitartson, a projektnek izgalmasnak kell lennie, újszerűnek, olyan kihívásokba állok csak bele, amelyeket mások nem vállalnak, nem találnak meg vagy nem kelti fel az érdeklődésüket. Nemcsak a Crimes of the Future ilyen, hanem a Hunyadi-sorozat is: az egyik a jövőben, a másik a XV. században játszódik. Szeretem a sokszínűséget, szeretek mozogni, utazni a projektek között – mint látja, térben és időben egyaránt.
Nálam minden projekt álommal vagy szerelemmel kezdődik. Vallom: anélkül nem érdemes hozzáfogni. Aztán jön a realitás, hiszen gondoskodni kell a finanszírozásról, azt pedig csak úgy lehet, ha a produkció eladható. Ha van rá közönség. Mindezt próbálom előre felmérni, megítélni.

Most a Hunyadi-sorozat miatt repült haza Görögországból. Mikor találkozott Bán Mór Hunyadi-regényfolyamával?

Két barátom, akik társaim ebben a kalandban, Hazai Cecília és Hazai Kinga megkért, hogy olvassam el az első kötetet. Vaskos regény, én gyerekkorom óta ritkán olvasok magyarul, ezért nem voltam túl lelkes. De kérleltek, hogy legalább az első harminc oldalt olvassam el. Kötélnek álltam, és amint végeztem a részlettel, magával ragadt a hömpölygő történet sodra, le sem tudtam tenni. Én voltam az, aki folytatásért kiáltott, azonnal kértem a következő kötetet. Akkor még nem tudtam, hogy milyen formában, de abban már biztos voltam, hogy ez a könyv adaptációért kiált. Az izgalmas olvasmányélmény mellett rengeteget tanultam a regényfolyamból, Bán Mór óriási tanítómester. Miután elolvastam az összes részt, felhívtam Krskó Tibor barátomat, hogy társuljon be a munkába. Régóta szerettünk volna közös szerelemprojektet készíteni, és Tibor habozás nélkül igent mondott. Megkezdtük a fejlesztést, és most, nyolc év után a célegyenesben vagyunk.

/
 
W

Wilson

Guest
2.

Már 2012-ben felmerült, hogy elkészítené a Hunyadi-filmet. Miért csak most valósul meg a projekt, és hogyan lett a filmtervből sorozat?

Mert Bán Mór csak tovább és tovább írt, most jár a tizenkettedik kötetnél. A történetet pedig lehetetlen lenne úgy elmesélni másfél-két órában, hogy érdekes is legyen. Csak a nándorfehérvári csata önmagában elfoglal két órát, így a tervek szerint a sorozat utolsó két része játékfilm is lesz. Ez a gyakorlatban úgy néz majd ki, hogy a televízió levetíti az első nyolc epizódot, az utolsó két rész játékfilmként kerül a mozikba, majd később vissza a képernyőkre. De a csatáknál sokkal izgalmasabb szempont, hogyan lett Hunyadiból hős, Magyarország kormányzója és Európa megmentője.
Mindenképpen ambiciózus feladat filmes-televíziós környezetbe átültetni mindazt, ami a regényekben oly fantasztikusan működik. Erre vállalkozott az a remek magyar írócsapat, amelynek Bán Mór mellett Lengyel Balázs, Lovas Balázs, Ruttkay Zsófi és Veres Attila a tagja. Életemben sok nagy forgatókönyvíróval volt szerencsém dolgozni, köztük három Oscar-díjassal. Ezért nyugodtam merem kijelenteni, hogy a Hunyadi-sorozat csapata nemcsak hollywoodi színvonalon teljesít, de amennyiben angolul dolgoznának, mára világhíresek lennének. Ezeket az óriási tehetségeket George Mihalka, a Kanadában élő, magyar származású, negyven év tapasztalattal rendelkező rendező, producer vette a szárnyai alá, aki két éve költözött a Hunyadi-produkció kedvéért Magyarországra, ő vezeti az írószobát.

P  8661

Fotó: Bodnár Patrícia / Index

Tényalapú fikciós történetet dolgoznak fel. Mennyire elvárás, hogy a sorozat megfeleljen a történelmi hűségnek?

Az emberi kapcsolatok kapják a főszerepet, de nem írjuk és hamisítjuk meg a történelmet. Nyilván sok minden van, amit nem tudunk, például azt sem, mit mondott egymásnak Hunyadi és Erzsébet első közös éjszakájukon. Tehát a dialógusok és a személyes kapcsolatok nagy része fikció. De az ismert történéseket történelmi hűséggel ábrázoljuk.
Ez a történet miért lehet fontos a mai nézőknek?
Egyrészt azért, mert délben világszerte minden templomban mindennap megszólal a harang. Magyarországon, gondolom, köztudott, miért, de máshol biztosan kevesen tudják, hogy a déli harangozást anno a pápa azért rendelte el a keresztény világban, hogy így emlékeztesse az embereket Hunyadi Jánosra és dicsőséges hadseregére. Azokra a hősökre, akik éppen élet-halál harcot vívtak Nándorfehérvárott. Hunyadiék végül győzedelmeskedtek a túlerővel szemben, és ezzel megállították Európa meghódítását. Ha Ernest Hemingway nem írta volna meg a For Whom the Bell Tolls (Akiért a harang szól) című művét, most ezt a mondatot használnánk címként.

A TV2 felülete mennyire alkalmas egy tízrészes sorozat sugárzására? A fiatalok kevésbé néznek televíziót, így felmerül a kérdés, milyen korosztálynak szánják.

A fiatalok szeretik a történelmi sorozatokat (Tudorok, Borgiák, Vikingek), világszerte nagy sikerrel vetítik ezeket, Magyarországon is. Egy magyar fiatalnak miért lenne érdekesebb az angol vagy az olasz történelem, szemben a sajátjával? Különösen akkor, ha az nem tankönyvízű, hanem izgalmas sorozat. Azt, hogy milyen korosztálynak szánják, a televíziós csatornák döntése lesz. Mi legfeljebb iránytűt adhatunk, de a korhatárt a Spartacus és a Borgiák közé lehetne pozicionálni.

Anno kitudódott a sorozattal kapcsolatban, hogy a Netflixszel is tárgyalnak. Miért került inkább a TV2-re a sorozat?

Nem tudom, honnan ered ez a hír. Magyarország streamközönsége nem elég nagy egy ilyen léptékű projekt számára, nem egy kiváltságos kisebbségnek – ez néhány százalék jelenleg – akarunk sorozatot készíteni, hanem minden magyar embernek. Magyarországon egy ilyen televíziós művet olyan tévétársaságnak kell leadnia, amelyikhez minden magyar nézőnek hozzáférése van. Valamikor persze valamelyik streamingszolgáltató kínálatában is meg fog jelenni a sorozat, ma már ez a dolgok természete, de a sorrendet nem szabad felcserélni.

P  8618

Fotó: Bodnár Patrícia / Index

Honnan szedték össze a pénzt a sorozatra? A Nemzeti Filmintézet 3,6 milliárd forinttal támogatta, a kormány 6,9 milliárd forintot rakott a készülő projektbe. Ezen kívül milyen költségvetéssel számolnak? Számítanak arra, hogy a magyar kormány további összegekkel támogatja?

A magyar államhoz az eddig megítélteken túl több támogatásért nem pályázunk. Viszont vannak még egyéb partnereink, német, osztrák és kanadai cégekkel már most együtt dolgozunk, mert óriási fantáziát látnak a Hunyadi-sorozatban.

Miért ér meg leforgatni egy nemzetközi költségvetésű sorozatot, ha nem nemzetközi piacra, platformra gyártják?

Fiatalkoromban válogatott szinten vízilabdáztam Kanadában. Magyarország akkor világ- és olimpiai bajnok volt. Nálunk mindig felmerült: hogy nyer meg minden érmet egy vízi sportban egy ország, amelyiknek nincs tengere és csak egy nagy tava van? Szemben Kanadával, ahol két óceán és százezernél is több tó található – és mi mégis mindig alulmaradtunk a magyarokkal szemben. Hasonlóan tudok válaszolni erre a kérdésre is: bár az ország kicsi, de nagy a történelme, amely ezer vonatkozásban része a világtörténelemnek. Magyarország az, ahol összefutnak a szálak. Ha Nándorfehérvárnál a törököknek sikerül áttörniük, más volna Európa történelme.

A magyar történet magyar televíziós csatornán debütál. Ez azt jelenti, hogy a forgatási helyszínek és a színészek is magyarok?

Elsősorban Magyarországon forgatunk. A hazai stúdiókban építjük fel Milánót, több török helyszínt, Bécset, a végső csata díszletét. A magyar főszereplők mellett a produkcióban szerepelnek német, olasz, lengyel, török és szerb színészek, egy vagy két amerikai, de neveket még nem árulhatok el. A sorozat 2023 őszén debütál, a forgatást jövőre kezdjük.


 
G

Galthran

Guest
A kínai értékrend sokkal közelebb van a magyarhoz mint a c.kat. Ég és föld a különbség.
csak addig visszafogottak amíg jelentéktelen számban vannak jelen. bizonyos szempontból veszéylesebbek is mert zárt kasztot alkotnak, nem nagyon keverednek és sokkal ravaszabbak/óvatosabbak mint a cigók
Korlátlan mennyiségben cserélek c.kat-ot kínaira 1:1-ben.
...amíg nincs belőlük jelentős számú az országban. persze ígyis több százezres sztem a valós számuk, ha hnapra 1millióan lennének az már jobban fájna. nem véletlen fáj az ausztrálok feje, ne legyünk naivak
az elmúlt 150 év tapasztalata hogy lehetőleg minél kevesebb kisebbség ténferegjen a földünkön és mi gyarapodjunk!
 
Status
Not open for further replies.