[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 814
25 433
113
Salgótarján, évnyitó:
..
Játszótér a Beszterce mellett:
..
Ne essünk azért át a ló túlsó oldalára...
 
  • Tetszik
Reactions: jojoka

jojoka

Well-Known Member
2017. január 17.
110
415
63
Salgótarján, évnyitó:
..
Játszótér a Beszterce mellett:
..
Ne essünk azért át a ló túlsó oldalára...

https://goo.gl/maps/qhqZQHcnEDusFioq6

Bátonyterenye, általános iskola bejárat.

De szerintem felesleges ezen szkanderozni. Van volt kollégám, örömmel dolgoztam vele. És van kolléga a mostani helyen is, aki nem "C", és mégis rossz vele együtt a meló...

Tény az is, hogy nagyobb csoportokban élnek, általában nem belvárosban. Nagyrészt saját magukat választják le a társadalom többi részéről.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 814
25 433
113
Hát, ez már szinte realitás. Ha jól emlékszem a termékenységi mutató 1,4, ha ebből kivonnánk a cigányok számát akkor mennyi lenne vajon?
Országosan 1.5 körül van, tavaly 1.56 volt. Erről friss megyei adatot nem találtam, de adhat egy támpontot, ha megnézed a megyei születési eseményeket ezer lakosra:
A kevés cigány népességgel rendelkező megyék sem lógnak ki lefelé nagyon...
..
2011-ben ez volt a helyzet:
1.13 Budapest és 1.75 Szabolcs a szórás.
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 950
7 725
113
Országosan 1.5 körül van, tavaly 1.56 volt. Erről friss megyei adatot nem találtam, de adhat egy támpontot, ha megnézed a megyei születési eseményeket ezer lakosra:
A kevés cigány népességgel rendelkező megyék sem lógnak ki lefelé nagyon...
..
2011-ben ez volt a helyzet:
1.13 Budapest és 1.75 Szabolcs a szórás.
árnyalja a dolgot hogy a cigányságkörében magasabb az aburtusz
 

Deidonicus

Well-Known Member
2021. július 2.
483
3 115
93
Sajnos ilyen emberek is élnek Magyarországon:

Ez az ár, amit az új gázvezetékért fizetünk

69857_jaszberenyi_sandor.jpg
Ez egy barom ... , valaki fizet ennek a szerencsétlennek ezekért a tárgyi tévedésekkel teli írásokért ? Az a baj, hogy az ilyen szimpatikus , csillogó szemű lények terelgetik a közhangulatot akiknek annyit tudásuk van az áramról, hogy a konnektorból jön, meg a napelem az atomerőmű, de gondolom ő is olcsó gázzal fűt, meg annál melegszik, pedig ha gerinc lenne benne akkor egy ilyen írás után akár át is költözhetne Kijevbe fagyoskodni és dédelgetni az ukrán nemzeti álmokat, de sajnos itt rondítja a levegőt és veti papírra a következő csillogó szemű lázálmot is nem mellesleg a nemzetét fricskázva. Gondolom még egy cent GDP-t nem termelt életében, hanem kinevelték az írás művészetére, de tehetség híján arról ír amiről orront valamit, mert a hiszti mégiscsak valami, a nagy semminél amit ez az ember ér mindenképpen több .... gratulálunk !
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Nézegessetek kárpátmedencei cigánysági arányokat járásokra bontva. (Meg másokat is lehet.)

Egyébként nem olyan könnyű behatárolni, hogy ki a cigány. Például az egyik ilyen kérdés, hogy annak vallja e magát. De lehet úgy is értelmezni, hogy akit a környezete annak tart.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Érdekes, hogy még BP-en belül is van két kerület (5. és 8.), hogy a nem magyarok aránya 10% felett van és ezek nagy része nem cigány.
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 950
7 725
113
Nézegessetek kárpátmedencei cigánysági arányokat járásokra bontva. (Meg másokat is lehet.)

Egyébként nem olyan könnyű behatárolni, hogy ki a cigány. Például az egyik ilyen kérdés, hogy annak vallja e magát. De lehet úgy is értelmezni, hogy akit a környezete annak tart.

észek keleti magyarország csücsökbe bújnak meg ,

amúgy én már ezen gondolkoztam hogy kéne nekik egy saját város valahova miskolctól északra , de nem ilyen összetereljük őket aztán jól van , hanem rendesen megcsinálva , kultúrális alapjaikra fektetve , magyar nyelvű , saját maguk teszik ki a közalkalmazotakat , rendőröket tűzoltókat , saját egyetem , iskolák meg miegymás és egészségesen önfejleszthetnének + ha nem ilyen össze hányt városkára lenne megcsinálva hanem gazdag cigány stilóban + régi szekeres cigányok stílusából insipirálva lenne megcsinálva akkor még lenne turisztikai ereje (persze csak jó közbiztonsággal , de azt már öncélúan megoldják)
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
észek keleti magyarország csücsökbe bújnak meg ,

amúgy én már ezen gondolkoztam hogy kéne nekik egy saját város valahova miskolctól északra , de nem ilyen összetereljük őket aztán jól van , hanem rendesen megcsinálva , kultúrális alapjaikra fektetve , magyar nyelvű , saját maguk teszik ki a közalkalmazotakat , rendőröket tűzoltókat , saját egyetem , iskolák meg miegymás és egészségesen önfejleszthetnének + ha nem ilyen össze hányt városkára lenne megcsinálva hanem gazdag cigány stilóban + régi szekeres cigányok stílusából insipirálva lenne megcsinálva akkor még lenne turisztikai ereje (persze csak jó közbiztonsággal , de azt már öncélúan megoldják)
Ne gondolkozz. :D
A normálisabb részének az integráció előnyösen hat. Mondjuk nyilván meg van, aki ez okból szív. Ha erős a helyi közösség, akkor tud integrálni és szelektálni; ha gyenge, akkor ha nem is számban, de jelenlétben nem a magyar (életforma) lesz a domináns. Ezt látjuk, hogy azokon a területeken van akár a probléma, akár az etnikai változás, ahol a helyi, tradicionális közösségek felbomlottak és kellően kicsik voltak a települések, településrészek, hogy viszonylag kis számú csoport is meghatározó legyen. Aztán ebből egyfajta öngerjesztő folyamat lett.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 110
88 189
113
 
  • Szomorú
Reactions: formosa1
G

Galthran

Guest
Nem tudom. Biztos zsák falukba kéne járnom de valahogy a győr-budapest-pécs-szeged- pest és nográd megyébe nem látom azt a rengeteg de rengeteg cigányt akiről beszélnek , ergo vagy nagyon elbujnak vagy csak tényleg nagyon egy-egy helyre frekventálódva élnek , amiket pont elkerülök ...

Mondjuk tuti ugy jönnek ki ezek a számok hogy akinek nem hófehér a bőre az már cékla
hát ha nógrádban nem találsz sokat akkor a hátsó ülésen szunyáltál szerintem :D
Egyébként nem olyan könnyű behatárolni, hogy ki a cigány. Például az egyik ilyen kérdés, hogy annak vallja e magát
nem érdekes minek mondja magát, a genetika nem hazudik- ránézel és látod. a félvéreket is nyugodtan oda lehet sorolni mert sajnos a beházasodók nagy része átveszi a "kultúrájukat" is.(ide egy baszott nagy idézőjelet képzelj)
De lehet úgy is értelmezni, hogy akit a környezete annak tart.
a fehér cigányokra gondolsz? vannak szaréletű fehérek is persze, de azokat sztem senki nem sorolja közvetlen a cigányok közé