[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 888
87 036
113
d2b0f527f523598aab88f1db026f331ccda6e8f744049ecfb73e6b1174fce07d.jpg
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 567
18 417
113
Pont most akartam belinkelni. Amúgy csak mellékesen feltenném neki a kérdést, hogy ha a választások nem tisztességesek, akkor hogy lehet, hogy Budapestnek ellenzéki főpolgármestere van, hovatovább, hogy lehet, hogy a budapesti kerületek nagy többségében ellenzéki polgármestereket választottak, és, hogy lehet, hogy egy rakás vidéki városban, településen ellenzéki polgármesterek kerültek a vezetői székbe? Az meg már egyenesen vicc, hogy egy jobbikos képviselő kijelentéseire hivatkoznak.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Mert nincs annyi!
Én személy szerint olyan 500-700 ezer körülire teszem a számukat. De ennek is a tíz-tizenöt százaléka már beolvadt félvér lehet.
..
Ez a 2030-as "jóslat" olyan szintű szaporaságot feltételezne, ami még Maliban sincs. Na meg azt, hogy az ország nem elcigányosodott részein megszűnjön a gyerekszületés. Azért nagyon csalóka az, amikor keresztülautózol öt-hat "cigány" falun, amelyek pl. három-négyszáz lelkes települések, majd kialakul benned egy benyomás. Emellett viszont ott van pl. egy Bp. II. kerület, ahol 82 ezren élnek, többen mint Szombathelyen és bőven 1% alatti a cigány népesség. És ez egy kerület, meg van egy sor nagyobb település, ahol alig élnek.
..
Persze ettől még ez komoly, súlyos probléma egyes járásokban. Oktatás, munkahelyre szoktatás, infrastrukturális beruházások (vasút), ez az ami eredményt hozhatna. Más út nincs...
Az infrastruktúra egyben a máshova exportált bűnözést is jelenti. Az 1-es villamost áthozták Budára délen... jött is vele "Pest" színe-java is.

Amúgy pedig a te benyomásod is anekdotális. SZámokat és korfákakat kéne látni, és abból lehetne könnyen számításokat végezni.
 
  • Tetszik
Reactions: merleg

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 402
113
SZámokat és korfákakat kéne látni, és abból lehetne könnyen számításokat végezni.
Ez az ami nincs. Csak korlátosan. Lásd fentebb a Magyarország Nemzeti Atlasza kiadványt, ami bár látványos, de egyszersmind elég nagy képtelenségek is vannak benne. Így aztán nehéz a dolog...
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
észek keleti magyarország csücsökbe bújnak meg ,

amúgy én már ezen gondolkoztam hogy kéne nekik egy saját város valahova miskolctól északra , de nem ilyen összetereljük őket aztán jól van , hanem rendesen megcsinálva , kultúrális alapjaikra fektetve , magyar nyelvű , saját maguk teszik ki a közalkalmazotakat , rendőröket tűzoltókat , saját egyetem , iskolák meg miegymás és egészségesen önfejleszthetnének + ha nem ilyen össze hányt városkára lenne megcsinálva hanem gazdag cigány stilóban + régi szekeres cigányok stílusából insipirálva lenne megcsinálva akkor még lenne turisztikai ereje (persze csak jó közbiztonsággal , de azt már öncélúan megoldják)
Ez a szeparatizmus melegágya, az integráció kerékkötése, drágán.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and enzo

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Hát Pécsett Győrött és Szegeden régen voltam. Pesten / Békásmegyeren / dolgozom, és ott valóban kevés, bár autóval járok. Azért a korábbi melóhelyemen a VI. kerületben ha sétáltam, azért akadtak. Közel a Nyugati aluljáró, de a Keletinél és a Blahán is van helyzet.
Pest megye már más kérdés. Kartalon rég voltál, igaz? Galgahévíz? Tura?
Nógrád megyét meg végképp nem tudom.... A 21-es úton Nógrád megye az Jobbágyi magasságában kezdődik, és ha végig mész a főúton tovább, akkor legkésőbb Bátonyterenyén azért szembeötlő kell legyen a helyzet. Aztán beérsz Salgótarjánba, és ha ott sem látsz...
Persze mint korábban Shed kartárs említette, Heves megyében egyszerűbb. Írd be a navigációba, hogy Gyöngyös-Víztorony. Ott szerintem bárki csodát látna...
lehet, de bejátszik szerintem a települések elöregedése, kihalása, illetve a munkaerő majd eztután a lakosság elvándorlása.

Zalaegerszegen voltam nemrég, a vasótállomás mögött -ez a sz.r megközelíthetőség miatt kevéssé kedvelt rész, egyetlen utcában hat lakatlan házat láttam. 60 -években kádárkockák épültek oda, most üres.

más. ugyanott beszélgettem munkaközvetítő céggel dolgozóval, kérdeztem, ha valaki Lynx gyárba jönne dolgozni akkor a család többi tagja hol? Mondta hogy nőknekk csak kb szakképzetlen munka, vagy kereskedelemben el tud helyezkedni, osztjónapot...
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Ez egy barom ... , valaki fizet ennek a szerencsétlennek ezekért a tárgyi tévedésekkel teli írásokért ? Az a baj, hogy az ilyen szimpatikus , csillogó szemű lények terelgetik a közhangulatot akiknek annyit tudásuk van az áramról, hogy a konnektorból jön, meg a napelem az atomerőmű, de gondolom ő is olcsó gázzal fűt, meg annál melegszik, pedig ha gerinc lenne benne akkor egy ilyen írás után akár át is költözhetne Kijevbe fagyoskodni és dédelgetni az ukrán nemzeti álmokat, de sajnos itt rondítja a levegőt és veti papírra a következő csillogó szemű lázálmot is nem mellesleg a nemzetét fricskázva. Gondolom még egy cent GDP-t nem termelt életében, hanem kinevelték az írás művészetére, de tehetség híján arról ír amiről orront valamit, mert a hiszti mégiscsak valami, a nagy semminél amit ez az ember ér mindenképpen több .... gratulálunk !
imádom amikor berohansz a hisztizve az erdőbe: , azóta korrigálta magát, de az ukrán várható rekaciót nem tudod cáfolni:


Azt sugallni, hogy lenne bármilyen mozgástere a magyar kormánynak tévedés volt a részemről.


„Többen felhívták a figyelmemet, az orosz északi- és déli áramlat kapcsán, hogy egyrészt eléggé régóta tudható, hogy készül, másrészt a mindenkori magyar kormányok érdeke, hogy biztosítsa a magyar gázellátást mindenáron, és ez egész Európára is igaz. Bármilyen készülő gázútvonalból kimaradni energetikai öngyilkosság (ahogyan egy kolléga ironikusan írta privátban: választhatunk, hogy ukránok vagy magyarok fagyjanak meg), tehát azt sugallni, hogy lenne bármilyen mozgástere a magyar kormánynak tévedés volt a részemről.
Mindemellett azt gondolom, hogy az ukránok ettől függetlenül bajban vannak, és a magyar lépést biztosan árulásnak tekintik.” október 3, facebook
 
  • Tetszik
Reactions: formosa1

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 402
113
Az Óóbáán műve ez is! :D
---
"Magyarországon egy kilowattóra áram 10,31 eurócentbe kerül, ami az európai átlag fele, és a németországi ár harmada – írja a Frankfurter Allgemeine Zeitung az áramár-emelkedés kapcsán a magyarországi alacsony árakról."
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 372
33 480
113
Az Óóbáán műve ez is! :D
---
"Magyarországon egy kilowattóra áram 10,31 eurócentbe kerül, ami az európai átlag fele, és a németországi ár harmada – írja a Frankfurter Allgemeine Zeitung az áramár-emelkedés kapcsán a magyarországi alacsony árakról."

Hallatlan pimaszság, ez is azt mutatja, hogy Magyarország diktatúra és nem jogállam. Majd a demokraták tesznek róla, hogy energiaárakban is utolérjük a nyugatot, ahogy a románok is igyekeznek erősen. :rolleyes:
 
Status
Not open for further replies.