[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Nero von Schwartz

Well-Known Member
2020. december 16.
445
1 469
93
Szerintem a legiero nem mert nagyon berepulni akkorra - Torjanc gyakorlatilag a hatarsavban van a tuloldalon, az volt a horvat hatarors, a mafijukban levo orszemmel latcsoveztuk egymast :D - , azt csak oszig mertek, a barcsi cirkusz utan mar azert nemigen mertek ilyesmit csinalni.
Igen, Barcs októberben volt. Szeptemberben lőttünk le a horvátok szerint 2 Galebet és egy MiG-21-et, de a háromból legalább egyet. Mi ezt persze nem győztük tagadni.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 372
33 480
113

Mondjuk ha ezért el lehetett vinni őket, mi legyen azokkal, akik az alkotmányos rend ellen szervezkednek?

 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 372
33 480
113
Igen, Barcs októberben volt. Szeptemberben lőttünk le a horvátok szerint 2 Galebet és egy MiG-21-et, de a háromból legalább egyet. Mi ezt persze nem győztük tagadni.

Eszéknél volt egy légitámadás, állítólag MiG-29-esek és Galebek vagy Jastrebek is, ahol Szaniszló is ott volt a Panoráma tudósítójaként. Akkor elmondása szerint 2 égő gépet láttak leesni. Egyes feltételezések szerint összeütközhettek a felhőben.
A szerbek vádolták Magyarországot, hogy a határon át lőttünk légvédelmi rakétával (kérdés milyennel, hacsak nem a Kubok települtek le a határ mellé, akkor max. a Vegák jöhetnének szóba). A horvátok szerint ők lőttek le "MiG-29"-est, aminek a roncsait megmutatták a Top Gun újságírójának (aki megállapította, hogy egy Galeb vagy Jastreb roncsai valójóban) "Stingerrel" (gondolom valójában Sztrela)
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz and kamm
K

kamm

Guest
Hülyék mindenhol vannak azért ebből ne vonjunk le messzemenő következtetéseket. Ilyen embereket bármelyik országban közösségben lehet találni.

Hat ezen konkretan vinnyogtam: :D

"Ami a körülményeket illeti, utoljára Falus Ferenc „Ice bucket challenge”-videójában láttunk hasonlókat: Posta Imre szónoklata közben egy ló a mikrofonkábelre lép, ezért elmegy a hang, a zsidó világösszeesküvés fejtegetése alatt a háttérben kisgyerekek rohangálnak, szamár bőg, a közönség riheg-röhög, a halálos ítéletek kulisszája néhány tálca házi sütemény és egy fél dinnye. Pintér Béla szokott ilyen színpadképekkel dolgozni."
 
K

kamm

Guest
Eszéknél volt egy légitámadás, állítólag MiG-29-esek és Galebek vagy Jastrebek is, ahol Szaniszló is ott volt a Panoráma tudósítójaként. Akkor elmondása szerint 2 égő gépet láttak leesni. Egyes feltételezések szerint összeütközhettek a felhőben.
A szerbek vádolták Magyarországot, hogy a határon át lőttünk légvédelmi rakétával (kérdés milyennel, hacsak nem a Kubok települtek le a határ mellé, akkor max. a Vegák jöhetnének szóba).
Sehol nem lattam kubot 91-92 soran, pedig minket Barcstol Mohacsig vegig bevetettek, kb mindent bokrot ismertunk ezen a ~120km hatarszakaszon. :cool:

A horvátok szerint ők lőttek le "MiG-29"-est, aminek a roncsait megmutatták a Top Gun újságírójának (aki megállapította, hogy egy Galeb vagy Jastreb roncsai valójóban) "Stingerrel" (gondolom valójában Sztrela)

Logikusnak is tunik.
Nalunk semmi ilyesmi nem volt, legalabbis sehol a hatar kozeleben akkor. 91 soran meg voltak (elegge titokzatos) hovedsegi "felderitok" is jelen, ok ujra es ujra felbukkantak kozvetlenul a Drava partjan, ott bivakoltak a susnyasban kettesevel, altalaban par napig, max 1-2 hetig, aztan eltuntek mindig...
Mondjuk latni talan egyet-kettot lattam csak, de a nagy susmus no meg a kinezetuk alapjan jo sansszal valamifele SF/szabotazs egyseg lehettek, nem sima felderitok (azoknak azert ritkan van olyan alkarja, mint a combom... :D)
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Félt, hogy elüti a villamos?

Érdemes óvatosan viccelni ezzel a témával. Azon az oldalon jó vigyázni - egyáltalán nem biztos a végkifejlet ... :)

kunhalmi-es-a-villamos1-758x400.jpg
 

Nero von Schwartz

Well-Known Member
2020. december 16.
445
1 469
93
Eszéknél volt egy légitámadás, állítólag MiG-29-esek és Galebek vagy Jastrebek is, ahol Szaniszló is ott volt a Panoráma tudósítójaként. Akkor elmondása szerint 2 égő gépet láttak leesni. Egyes feltételezések szerint összeütközhettek a felhőben.
A szerbek vádolták Magyarországot, hogy a határon át lőttünk légvédelmi rakétával (kérdés milyennel, hacsak nem a Kubok települtek le a határ mellé, akkor max. a Vegák jöhetnének szóba). A horvátok szerint ők lőttek le "MiG-29"-est, aminek a roncsait megmutatták a Top Gun újságírójának (aki megállapította, hogy egy Galeb vagy Jastreb roncsai valójóban) "Stingerrel" (gondolom valójában Sztrela)

Nem Eszék, hanem Donji Miholjac, a szerbek nem vádolták Magyarországot, épp ellenkezőleg, próbálták elkenni a dolgot, ahogy mi is. A horvátok állították, és állítják a mai napig, hogy a három lelőtt gépből (két Galeb és egy MiG, inkább 21 mint 29) közül legalább egyet mi lőttünk le.





1:06-tól:


 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 552
4 734
113
Nem Eszék, hanem Donji Miholjac, a szerbek nem vádolták Magyarországot, épp ellenkezőleg, próbálták elkenni a dolgot, ahogy mi is. A horvátok állították, és állítják a mai napig, hogy a három lelőtt gépből (két Galeb és egy MiG, inkább 21 mint 29) közül legalább egyet mi lőttünk le.





1:06-tól:


Hallottam èn is a sztorit. Ott a hàromszögben nött fel egy kollégàm. Tènykènt mesélte hogy lelôttünk egy szerb gèpet. Hozzáteszem, hogy horvàt infói voltak, értelemszerûen. Így mondjuk beleillik az általad elmondottakba.
 
K

kamm

Guest
Hallottam èn is a sztorit. Ott a hàromszögben nött fel egy kollégàm. Tènykènt mesélte hogy lelôttünk egy szerb gèpet. Hozzáteszem, hogy horvàt infói voltak, értelemszerûen. Így mondjuk beleillik az általad elmondottakba.
En mar ott szolgaltam, igaz, meg csak sima szazadban (kb novemberre allt fel az elso speci vadasz alegyseg), mi errol nem is igazan hallottunk az ujabb kikepzes alatt, max a hirekben bukkant fel, mint a sok hulye pletyka kozul az egyik... Szerintem egyebkent szinte biztos, hogy a horvatok voltak, esetleg talan, ami meg kinosabb (es szinten megmagyarazza a szerbek hallgatasat), az egyik tenyleg sajat tuz aldozataul esett a kaoszban. Siman el tudom kepzelni, az a Galeb valami 50esekbol szarmazo kohoszokeveny gyakorlogep volt mar akkor is, gondolom, meg a MiG-21-hez kepest is remenytelenul elavult muszerezettseggel stb, siman belefordulhatott egyik a masik tuzebe... :)
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 888
87 036
113

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 372
33 480
113
En mar ott szolgaltam, igaz, meg csak sima szazadban (kb novemberre allt fel az elso speci vadasz alegyseg), mi errol nem is igazan hallottunk az ujabb kikepzes alatt, max a hirekben bukkant fel, mint a sok hulye pletyka kozul az egyik... Szerintem egyebkent szinte biztos, hogy a horvatok voltak, esetleg talan, ami meg kinosabb (es szinten megmagyarazza a szerbek hallgatasat), az egyik tenyleg sajat tuz aldozataul esett a kaoszban. Siman el tudom kepzelni, az a Galeb valami 50esekbol szarmazo kohoszokeveny gyakorlogep volt mar akkor is, gondolom, meg a MiG-21-hez kepest is remenytelenul elavult muszerezettseggel stb, siman belefordulhatott egyik a masik tuzebe... :)

A műszerezettsége nem tudom itt mennyiben releváns, egyébként nem volt valószínűleg elavultabb a 21-esénél. Szokásos 50-es, 60-as évekbeli fejlesztésű sugárhajtású kiképzőgép, a hajtómű, katapultülések, az avionika jó része angol eredetű volt.
 
K

kamm

Guest
A műszerezettsége nem tudom itt mennyiben releváns,
Hat mivel felhos volt az eg (ie. VFR conditions nelkul masra nem hagyatkozhattak, amig kergetoztek a legvedelemmel, ami miatt alacsonyra nemigen mehettek le.)

egyébként nem volt valószínűleg elavultabb a 21-esénél.
Hat a 21-eseket a ruszkik modernizaltak idonkent, nem jol emlekszem? Azokat a gobekat meg senki...

Szokásos 50-es, 60-as évekbeli fejlesztésű sugárhajtású kiképzőgép, a hajtómű, katapultülések, az avionika jó része angol eredetű volt.
Erotlen hazai (jugo) koppintasa volt a kifutofelben levo nyugatiaknak szerintem...
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 888
87 036
113
a Hiperalkalmatlan vissza fog lépni, ez így a lehető legrosszabb forgatókönyv nekünk

244683147-257940016339233-9039256942336656664-n.jpg
Az a hétfő ezek szerint felért egy villamossal. :D

Ennek ellenére Dobrev fog nyerni. Nem is kevéssel. A talpasai behúzzák. Még akkor is, ha a szavazók közül Ferinét és Gelgelyt mindenki elutasította. MZP mögött viszont NINCS PÁRT! Még akkor se ha minden ellenzéki párt támogatja. Az előválasztás pedig csak egy párt tudja sikerrel venni. Bár tény, hogy talán MZP az egyedüli akitől az ember nem hányja el magát, legalábbis elsőre, bár a Hódmezővásárhelyiek tudnának erről is beszélni. Ugyanaz, mint Karácsony, csak kicsiben nem csinált ott semmit. Ennek ellenére talán még nagyobb örökmozgó, mint Karácsony. Csak akkor tudna nyerni, ha így döntenek. De végül is tök mindegy. Ez nem ÖKV. Ez OGYV.

Karácsony közpénzből elszórt manikáját viszont tudnám feledni. Ez tök nagy égés az MSZPnek. Érdekes lesz. Persze, az is lehet, hogy nem lép vissza Gelgely, csak szondázzák, hogy mit szólnának hozzá a népek.
 
Status
Not open for further replies.