[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Igazad van! Aztán ne panaszkodj Feri miniszterelnök alatt. :)

2010-ben meg lett ígérve, hogy elszámoltatják.El lett? Épp kikövezik az útját a miniszterelnöki székig, amibe papíron majd nem ő ül. ;)
Szóval nekem Ferizhetsz, de nem miattam mászhat vissza az ablakon....

Egyébként miért ne panaszkodhatnék?Csak azért, mert nem szavazok azokra, akik miatt egyáltalán még ott lehet a politikai palettán? 10 éve vért izzad a Fidesz, hogy mindenhova Gyurcsányt lássa.Nem nálam kell panaszkodnod, hogy most mindenhol ott is lehet.
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Engem inkább a vörös bárók zavarnak, ha már egy exszoci országban élünk. Az ő gazdagodásuk a fidesz alatt sokkal furcsább.

Alig nőtt a GDP, de a fizu össze sem hasonlítható a 11 évvel ezelőttivel, és nem csak a fideszes haveroké.

Ez túlzás. Oviék azért nem szokták kisöpörni a kasszát, de most a covid miatt muszáj volt.

Aki nem kormánypárti, az szubjektíve mindent pénzszórásnak érzékel, pedig nincs erről szó, csak az ellenzéki média ügyesen felnagyítja ezeket a sztorikat.

-Engem mind a két oldal oligarchája zavar.Hogy vörös báró vagy vérnarancsos, azt lesz*rom.Nekem nincs párszínű szemellenzőm.Az oligarcha az oligarcha, a korrupció meg korrupció.
-Az árak sem összehasonlíthatóak a 11 évvel ezelőttivel, nem csak a fizetések.Az, hogy növekszik a fizetés egy dolog.A másik meg az, hogy mire elég. Amikor tankolni kell például, akkor most 500 Ft-ot hagyok ott literenként.11 éve 300 Ft-t se hagytam ott literenként. És ilyenkor nem ám csak az én tankomba kerül drágábban, hanem a kenyereskocsi tankjába is. A fizetésekhez érdekes adalék, hogy maga Orbán reklámozta azzal valami arab csókának a magyar munkavállalókat, hogy itt nem kell sokat fizetni nekik, mert olcsó a munkaerő.Persze értem én, olajárváltozás és a többi: de hány % is az olajára az üzemanyagárban? Hogy is volt anno? "300 forintos euro-árfolyam mellett a miniszterelnöknek le kell mondania" (Navracsics mondta, nem a sarki újságos)
-2002-ben is kipucolták, amit ki lehetett, de előtte a szocik is megtették ezt.Most megint kipucolják.Ez meg tény.
-2010-ben meg utána az volt a mantra, hogy nincs pénz a kasszában, mert a szocik üresen hagyták, brühühü. De annyi mindig volt benne, hogy kitömjék a haveri kört.Ezt nem az ellenzéki média nagyítja fel. Ha nincs pénzem de x milliárdot mindig találok a zsebemben a haveromnak, akkor valójában van pénzem csak hazudok.A semmiből nem lehet osztogatni.

+1 Nehéz nem pénzszórásnak nevezni, amikor 2 milliárd forint/km-ből épül a BP-Belgrád vasútvonal és 20 milliárd forint/km-ből egy Kelenföld-Ferencváros vonal, ami tavaly még a Fidesz szerint is kijött volna harmad ennyiből. De mivel a Fidesz építi így nem drága, ha Feri tenné már éleznéd a kaszát (nagyon helyesen, egyébként). Na ez a gond, amikor pártszimpátia írja felül a valóságérzékelést. Ezen nincs mit felnagyítani, a 20 több, mint a 2. Vagy nálatok máshogy megy a matek?
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
-Az árak sem összehasonlíthatóak a 11 évvel ezelőttivel,
De ezzel együtt is jobb a helyzet. Lehet ma panaszkodni az 5% os infláció miatt - egy világválság idején, de pár éve meg a defláció miatt ment a rettegés.
9f0736ca2e737a5279638bb37e73e968.png
+1 Nehéz nem pénzszórásnak nevezni, amikor 2 milliárd forint/km-ből épül a BP-Belgrád vasútvonal és 20 milliárd forint/km-ből egy Kelenföld-Ferencváros vonal, ami tavaly még a Fidesz szerint is kijött volna harmad ennyiből.
Elszálltak az árak, de ez most nem a haverok miatt van, hanem a világpiac ilyen őrült. Sajnos nem lehet visszapörgetni az időt, és nem tudni mikor normalizálódik a helyzet, de attól még megy az élet tovább, és muszáj építkezni is.
Vagy nálatok máshogy megy a matek?
Már az új elem a képletben, hogy nem külföldre megy ki a pénz. Az alvállalkozók ki vannak fizetve, plusz a munka is jó minőségben el van végezve, az azért csak jelent valamit, vagy nem?
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 407
2 724
113
Ne tegyünk már úgy mintha az 3 nyugodt ciklus lett volna! Egy becsődölt országot vettek át, hahó! Rottyon volt az állam, az önkormányzatok és a családok is. 2014-16-ig fizették az IMF és az EU hiteleket, aztán 19-20-ban jött a covid...

Te is tudod, hogy nem 1 km vasutat kapunk azért a pénzért. Az ilyen demagóg butaságot nem lehetne hanyagolni?
Nem demagóg, ha valamiből 4 km majdnem 100 Mrd forint.
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
De ezzel együtt is jobb a helyzet. Lehet ma panaszkodni az 5% os infláció miatt - egy világválság idején, de pár éve meg a defláció miatt ment a rettegés.
9f0736ca2e737a5279638bb37e73e968.png

Elszálltak az árak, de ez most nem a haverok miatt van, hanem a világpiac ilyen őrült. Sajnos nem lehet visszapörgetni az időt, és nem tudni mikor normalizálódik a helyzet, de attól még megy az élet tovább, és muszáj építkezni is.

Már az új elem a képletben, hogy nem külföldre megy ki a pénz. Az alvállalkozók ki vannak fizetve, plusz a munka is jó minőségben el van végezve, az azért csak jelent valamit, vagy nem?

Nyugodjál meg, olvasok elég propagandát mindkét oldaltól.Ezért van hányingerem mindkettőtől. ;)
Tök jó ez a statisztika, de azért tegyük mellé azt is, hogy a térségben nálunk a legkisebb a minimálbér... Nem véletlenül vannak százezrek külföldön.Most épp arra verik a nyálukat, hogy a covid alatt egy kis részük hazajött, de a következő években ugyanúgy kimennek majd. Akkor nem születnek majd ujjongó cikkek.Illetve születnek, csak a másik oldali médiában.

Korábban 300 eurós forint-árfolyamnál előrehozott választásokat akartak (akartak a f*szt, akkor ők buknak bele nem Fletó-Bajnai). 1 EUR most 360 HUF, de ez is totál rendben van, nincs itt semmi látnivaló. Lassan aranyat olcsóbban veszek, mint ahogyan tankolok.Végülis állambácsi lentebb vihetné a terheket úgy, hogy mellette nem csökkennének az állami bevételek.Van az a szám, ami annyira pörgetné a vásárlást, hogy mellette nem csökkennének a bevételek (sőt, még emelkedhetnek is). Nyilván, ha nekem is lenne ingyen huzigálható kártyám állami kontóra, nem zavarna.De ezt csak egy példának hoztam, hozhatnék mást is.
Az lehet, hogy elszálltak az árak (sőt, biztosan), de nem ennyire, hogy itt 2 Ft valami, ott 20 Ft. (igen, itt az aranyvasútra gondolok, csak spórolok a 0-val) Ráadásul itt állami vagyonról van szó, ami elherdálásra kerül. Ameddig fizetem az adómat, addig engedtessék már meg, hogy ennél azért kisebb túlárazást várjak már el. Ja, és ez most 20 Ft, a végére lesz még ez 40 Ft is. De nyilván az is meg lesz magyarázva. Ha időközben Ferenc testvér neadjisten hatalomra kerülne, majd ő is elmagyarázza, hogy minden oké, nincs itt semmi látnivaló. Amikor tavaly valami még 90-120 milliárd közé volt saccolva majd most 300 milliárd felett áll meg a mutató, az azért nem az elszállt árakból fakad. Melyik munkahely az, ahol ugyanazért a munkáért 1 évvel később háromszor vagy többször annyit kérhetek el?
Paks 2-nél is annak örülnek, hogy lassan már talán előkészülnek az előkészületek előkészületeivel, hogy készen legyen az előkészület (eddig a jó ég tudja ez hány milliárd forintba került) az előkészületre. Ja, amúgy eredetileg 2023-tól a konnektorból kéne jönnie a delejnek, majd jön talán 2026-tól. De kit érdekel.Az állami pénz mindig ingyen van, mindegyik kormányzatnak.Az csak úgy jön a semmiből. Pedig én aztán nagyon várom Paks 2-t, kedvelem az atomenergiát. Nekem azzal se volt gondom, hogy az oroszokkal építtetik, meg hogy nagyon sok pénzből.De a tutyi-mutyi kezd kicsit sok lenni.

Az az új elem egy olyan elem, amire nincs rálátás. Hiszen nem tudjuk, hogy a mai oligarchák hova viszik a pénzt, biztos nem a párnába varrva rejtegetik nemzetiszín-szalaggal átkötve. A munkákat eddig is elvégezték, nagy részükkel eddig se volt minőségi gond.Olyanok ma is előfordulnak, hogy mondjuk a bicajútból kijön a gaz egy hónap után... Mert ilyen is van. Meg olyan is volt, hogy az oligarcha olyan tróger munkát végzett, hogy a közvilágítás mindent világított, csak a közt nem. Ez az oligarcha ma Spanyolországban éldegél, ami jelenleg nem tartozik Magyarországhoz.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Most épp arra verik a nyálukat, hogy a covid alatt egy kis részük hazajött, de a következő években ugyanúgy kimennek majd. Akkor nem születnek majd ujjongó cikkek.Illetve születnek, csak a másik oldali médiában.
Még jóval a covid előtt megfordult a trend. 18-ban már többen jöttek haza.
Tök jó ez a statisztika, de azért tegyük mellé azt is, hogy a térségben nálunk a legkisebb a minimálbér...
Meg a rezsi és az adókkal sem állunk rosszul.
Korábban 300 eurós forint-árfolyamnál előrehozott választásokat akartak (akartak a f*szt, akkor ők buknak bele nem Fletó-Bajnai). 1 EUR most 360 HUF, de ez is totál rendben van, nincs itt semmi látnivaló.
Ez teljesen mást jelentett 13 évvel ezelőtt egy devizában eladósodott állam és lakosság mellett.
Lassan aranyat olcsóbban veszek, mint ahogyan tankolok.
...és még az aranytartalék is komolyan nőtt. :p
Paks 2-nél is annak örülnek, hogy lassan már talán előkészülnek az előkészületek előkészületeivel,
Szerintem a covid által megtépázott magyar és orosz gazdaságok miatt nem siettetik.
Olyanok ma is előfordulnak, hogy mondjuk a bicajútból kijön a gaz egy hónap után... Mert ilyen is van.
Azért nem mindegy, hogy ez a kivétel, vagy ez a szokásos.
Meg olyan is volt, hogy az oligarcha olyan tróger munkát végzett, hogy a közvilágítás mindent világított, csak a közt nem. Ez az oligarcha ma Spanyolországban éldegél, ami jelenleg nem tartozik Magyarországhoz.
Szerintem a dunaújvárosi esetről beszélsz, de ahhoz semmi köze nem volt.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 617
55 363
113
2010-ben meg lett ígérve, hogy elszámoltatják.El lett? Épp kikövezik az útját a miniszterelnöki székig, amibe papíron majd nem ő ül. ;)
Szóval nekem Ferizhetsz, de nem miattam mászhat vissza az ablakon....

Egyébként miért ne panaszkodhatnék?Csak azért, mert nem szavazok azokra, akik miatt egyáltalán még ott lehet a politikai palettán? 10 éve vért izzad a Fidesz, hogy mindenhova Gyurcsányt lássa.Nem nálam kell panaszkodnod, hogy most mindenhol ott is lehet.
Én nem panaszkodom. Nem taktikàzok, nem okoskodok. Elmegyek a Fideszre szavazni, mert nem látok másik reàlis alternativát, akire szavazhatnék. Aztán lesz, ami lesz. Rajtam nem mulik.
De utana senki ne nyavajogjon, ha nagy taktikàzásnak meg picsányi pártocskákra szavazàsnak Gyurcsány lesz a vège. Mert akkor a benzin, vagy akàrmi olcsóbb lesz? Na biztos!
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 263
84 294
113
Nyugodjál meg, olvasok elég propagandát mindkét oldaltól.Ezért van hányingerem mindkettőtől. ;)
Tök jó ez a statisztika, de azért tegyük mellé azt is, hogy a térségben nálunk a legkisebb a minimálbér... Nem véletlenül vannak százezrek külföldön.Most épp arra verik a nyálukat, hogy a covid alatt egy kis részük hazajött, de a következő években ugyanúgy kimennek majd. Akkor nem születnek majd ujjongó cikkek.Illetve születnek, csak a másik oldali médiában.

Korábban 300 eurós forint-árfolyamnál előrehozott választásokat akartak (akartak a f*szt, akkor ők buknak bele nem Fletó-Bajnai). 1 EUR most 360 HUF, de ez is totál rendben van, nincs itt semmi látnivaló. Lassan aranyat olcsóbban veszek, mint ahogyan tankolok.Végülis állambácsi lentebb vihetné a terheket úgy, hogy mellette nem csökkennének az állami bevételek.Van az a szám, ami annyira pörgetné a vásárlást, hogy mellette nem csökkennének a bevételek (sőt, még emelkedhetnek is). Nyilván, ha nekem is lenne ingyen huzigálható kártyám állami kontóra, nem zavarna.De ezt csak egy példának hoztam, hozhatnék mást is.
Az lehet, hogy elszálltak az árak (sőt, biztosan), de nem ennyire, hogy itt 2 Ft valami, ott 20 Ft. (igen, itt az aranyvasútra gondolok, csak spórolok a 0-val) Ráadásul itt állami vagyonról van szó, ami elherdálásra kerül. Ameddig fizetem az adómat, addig engedtessék már meg, hogy ennél azért kisebb túlárazást várjak már el. Ja, és ez most 20 Ft, a végére lesz még ez 40 Ft is. De nyilván az is meg lesz magyarázva. Ha időközben Ferenc testvér neadjisten hatalomra kerülne, majd ő is elmagyarázza, hogy minden oké, nincs itt semmi látnivaló. Amikor tavaly valami még 90-120 milliárd közé volt saccolva majd most 300 milliárd felett áll meg a mutató, az azért nem az elszállt árakból fakad. Melyik munkahely az, ahol ugyanazért a munkáért 1 évvel később háromszor vagy többször annyit kérhetek el?
Paks 2-nél is annak örülnek, hogy lassan már talán előkészülnek az előkészületek előkészületeivel, hogy készen legyen az előkészület (eddig a jó ég tudja ez hány milliárd forintba került) az előkészületre. Ja, amúgy eredetileg 2023-tól a konnektorból kéne jönnie a delejnek, majd jön talán 2026-tól. De kit érdekel.Az állami pénz mindig ingyen van, mindegyik kormányzatnak.Az csak úgy jön a semmiből. Pedig én aztán nagyon várom Paks 2-t, kedvelem az atomenergiát. Nekem azzal se volt gondom, hogy az oroszokkal építtetik, meg hogy nagyon sok pénzből.De a tutyi-mutyi kezd kicsit sok lenni.

Az az új elem egy olyan elem, amire nincs rálátás. Hiszen nem tudjuk, hogy a mai oligarchák hova viszik a pénzt, biztos nem a párnába varrva rejtegetik nemzetiszín-szalaggal átkötve. A munkákat eddig is elvégezték, nagy részükkel eddig se volt minőségi gond.Olyanok ma is előfordulnak, hogy mondjuk a bicajútból kijön a gaz egy hónap után... Mert ilyen is van. Meg olyan is volt, hogy az oligarcha olyan tróger munkát végzett, hogy a közvilágítás mindent világított, csak a közt nem. Ez az oligarcha ma Spanyolországban éldegél, ami jelenleg nem tartozik Magyarországhoz.
Az, hogy nem számoltatták el, attól neked rosszabb lett? Nem a kormányon múlt. Olvasd el, az USA nagykövi mindent megtett, hogy se Sukoró, se 2004-2009 miatt ne legyen elszámoltatás.

A másik, mit nem szarod le az oligarchákat? Ezek legalább építenek, a korábbi komcsik által megszerzett vagyont vásárolták vissza a volt komcsiktól, akik kapitalisták lettek, és szart se építettek vagy javítottak ki z ingyen megszerzett ingatlanjaikon, gyáraikon. A volt szoci gengszterváltás során teremtett gigavagyonok gondolom nem lényegesek, legalábbis, amikor korábban az MSZPre szavaztál, nem zavartak, csak a Lölöéké, ugye?

Motto:

És ez csak a jéghegy csúcsa!
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Én nem panaszkodom. Nem taktikàzok, nem okoskodok. Elmegyek a Fideszre szavazni, mert nem látok másik reàlis alternativát, akire szavazhatnék. Aztán lesz, ami lesz. Rajtam nem mulik.
De utana senki ne nyavajogjon, ha nagy taktikàzásnak meg picsányi pártocskákra szavazàsnak Gyurcsány lesz a vège. Mert akkor a benzin, vagy akàrmi olcsóbb lesz? Na biztos!

Ha picsányi pártokra szavazásból Gyurcsány lesz a vége, akkor valahol durván el lett b*szva a kormányzás.Feltéve, hogy egy demokráciában élünk, ahol elvben a többség akarata érvényesül, mégis 1-2%-tól fossa össze magát mindkét oldal hónapok óta.

Majd még én érzem magam rosszul, hogy helyben a 3 lehetőségből 2 g*ci...
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Az, hogy nem számoltatták el, attól neked rosszabb lett? Nem a kormányon múlt. Olvasd el, az USA nagykövi mindent megtett, hogy se Sukoró, se 2004-2009 miatt ne legyen elszámoltatás.

A másik, mit nem szarod le az oligarchákat? Ezek legalább építenek, a korábbi komcsik által megszerzett vagyont vásárolták vissza a volt komcsiktól, akik kapitalisták lettek, és szart se építettek vagy javítottak ki z ingyen megszerzett ingatlanjaikon, gyáraikon. A volt szoci gengszterváltás során teremtett gigavagyonok gondolom nem lényegesek, legalábbis, amikor korábban az MSZPre szavaztál, nem zavartak, csak a Lölöéké, ugye?

Motto:

És ez csak a jéghegy csúcsa!

Nem nekem, mindenkinek rosszabb lett.Még neked is. Csak bemagyarázták, hogy mindenféle külső okok miatt (lol, 2/3-os hatalom mellett...) nem lehetett szegényeket elszámoltatni. Végülis csak közvagyonról van szó, pár száz vagy éppen ezermilliárdos vagyonokról, nincs itt mit nézni.A rendőrterrornak mi lett a vége? Még ott se sikerült elítélni, akit el kellett volna.Kapott egy 400.000-es csekket az, aki havonta ennek a többszörösét megkeresi...

Építenek, de mennyiből? Ott van fentebb is, hogy hirtelen 3-4szer annyiból, mint amennyiből kijönne.Bocsánat, de ha elmész a boltba és X összegért vásárolsz, de a kártyádról 3X-et vonnak le, akkor is ugyanezt mantrázod vagy akkor a segged a földhöz vered? Amikor valaki teljesítményen felül ÁLLAMI, tehát KÖZVAGYONBÓL gazdagszik ennyire látványosan, az (mint adófizető állampolgárt) igen is érint. Az, hogy a komcsik is loptak nem mentség arra, hogy a tieitek is.Vagy a fideszes komcsi jó komcsi? Egyébként lehetne arról is beszélni, hogy hány olyan fideszes van, akik szintén jelentős vagyonra tettek szert a rendszerváltás időszakában és kvázi hogyan lopták szét az államot.
Csak úgy érdekességképpen teszem fel a kérdést: Ha jövőre mondjuk véletlenül kormányváltás lesz és hirtelen elkezdenek jóval túlárazottan építgetni a baloldaliak, akkor majd telefosod a topicot erről szóló cikkekkel vagy hallgatni fogsz, mondván "de hát építenek"? (a fenéket, leghangosabban fogsz kiáltani mindenre)

Egyébként életemben nem szavaztam az MSZP-re és más baloldali pártra se, meg a 90-es évek Soros-szponzorált nagy liberális bajnokaira se ;)
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 537
14 290
113
Ha picsányi pártokra szavazásból Gyurcsány lesz a vége, akkor valahol durván el lett b*szva a kormányzás.Feltéve, hogy egy demokráciában élünk, ahol elvben a többség akarata érvényesül, mégis 1-2%-tól fossa össze magát mindkét oldal hónapok óta.

Majd még én érzem magam rosszul, hogy helyben a 3 lehetőségből 2 g*ci...
Bocsi,lemaradtam...
Mi, avagy ki, a harmadik lehetőség?
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Bocsi,lemaradtam...
Mi, avagy ki, a harmadik lehetőség?

Nekem itt helyben a Mi Hazánk-os, merthogy választhatok egy Fidesz-es, a balliberális meg az MH között.
Mivel mind a hármat ismerem gyakorlatilag személyesen is, így nem nehéz eldöntenem, hogy melyikre teszem oda nyugodtan az ikszemet.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
K

kamm

Guest
Wow, sosem hallottam erről a beszédről, szerintem a töri könyvemből is kimaradt, pedig hozzátesz még egy árnyalatot Kádár személyéhez. Bezzeg a full lényegtelen "csapataink harcban állnak" mondatot mindenki ismeri.
Az elozo rendszerben elhallgattak, de en apamtol is tudtam errol mar gyerekkent, no meg azota azert mar sok helyen elovettek.
 
  • Tetszik
Reactions: Bubu bocs

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 263
84 294
113
Nem nekem, mindenkinek rosszabb lett.Még neked is. Csak bemagyarázták, hogy mindenféle külső okok miatt (lol, 2/3-os hatalom mellett...) nem lehetett szegényeket elszámoltatni. Végülis csak közvagyonról van szó, pár száz vagy éppen ezermilliárdos vagyonokról, nincs itt mit nézni.A rendőrterrornak mi lett a vége? Még ott se sikerült elítélni, akit el kellett volna.Kapott egy 400.000-es csekket az, aki havonta ennek a többszörösét megkeresi...

Építenek, de mennyiből? Ott van fentebb is, hogy hirtelen 3-4szer annyiból, mint amennyiből kijönne.Bocsánat, de ha elmész a boltba és X összegért vásárolsz, de a kártyádról 3X-et vonnak le, akkor is ugyanezt mantrázod vagy akkor a segged a földhöz vered? Amikor valaki teljesítményen felül ÁLLAMI, tehát KÖZVAGYONBÓL gazdagszik ennyire látványosan, az (mint adófizető állampolgárt) igen is érint. Az, hogy a komcsik is loptak nem mentség arra, hogy a tieitek is.Vagy a fideszes komcsi jó komcsi? Egyébként lehetne arról is beszélni, hogy hány olyan fideszes van, akik szintén jelentős vagyonra tettek szert a rendszerváltás időszakában és kvázi hogyan lopták szét az államot.
Csak úgy érdekességképpen teszem fel a kérdést: Ha jövőre mondjuk véletlenül kormányváltás lesz és hirtelen elkezdenek jóval túlárazottan építgetni a baloldaliak, akkor majd telefosod a topicot erről szóló cikkekkel vagy hallgatni fogsz, mondván "de hát építenek"? (a fenéket, leghangosabban fogsz kiáltani mindenre)

Egyébként életemben nem szavaztam az MSZP-re és más baloldali pártra se, meg a 90-es évek Soros-szponzorált nagy liberális bajnokaira se ;)
Bocs, nem tudtam eldönteni, hogy MSZPs vagy csalódott Jobbikos vagy-e.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 263
84 294
113
Egy komment a mandiról MZP győzelme esetén:
"Az összefogás, mint egységes ellenzék a mai napon hivatalosan is megszűnik. M. Zaj Peti a választáson elért eredményéből kiindulva kihagyhatatlan tényezőnek fogja magát gondolni az ellenzék számára, akkor is ha most veszít. A mozgalmából pártot alapít, és Ferit zsarolni fogja listás helyekért. Elkezdődik az igazi kiszorítósdi. Gerivel ezt valahogy így képzelték el."