[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 536
6 638
113
Sziasztok, új vagyok.
Feri mennyiért adta el?

Más: Máv Cargo-ról vannak hasonló biztató hírek?
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 911
91 533
113
Sziasztok, új vagyok.
Feri mennyiért adta el?
2005-ben a 75%-át 464 milliárdért.
Hozzá kell tenni a maradék 25%-ot 36 milliárdért 2011-ben már Orbán adta el. Bár az anno úgy már xinte xart sem ért és osztalék sem járt.

Én 1.100 milliárdot olvastam, most annyi lehet az értéke. Nem tudom, milyen becslés, de ez a 1,400 milliárd (már ha valoban annyi lesz) jóval fölötte van. Bár tény nem akarták eladni, így annyit kértek amennyit akartak. A reptéri vasútfejlesztés, maga a reptérfejlesztés stratégiai érdek és a jelenlegi tulajdonos erre nem akart költeni.


Ez jól mutatja, milyen stratégiai hiba volt a privatizáció a dinamikusan fejlődő piaci területeken. Mennyire a kulfold zsarolópotrnciáljától függünk.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 029
32 467
113
Új, soha nem látott mélységeket ismerhetünk meg a pöcegödör alatt több szinttel. A Krumplis kis csapata lekes bányász!!!


Hónapok óta nagy a DK-Jobbik barátság, a moslékos nőpolitikusok futtatása, együtt fényképezkedése, demonstrálásai pedig évek óta megy, szintén politikai marketing. Azt kétlem, hogy mély személyes barátság lenne mögötte. Vadai egy hozzá képest csinos nővel biztos szívesen fényképezkedik :)
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 029
32 467
113
Mi a baj?? Egy kis taktikai szavazás.

Hát nem tudom okos dolog-e, én nem mondanám, hogy Dobrevvel esélytelen a moslékkoalíció. Ha meg még meg is nyerné az előválasztást, igen nagy lesz a pofája.
Én eldöntöttem, elmegyek előszavazni MZP-re. Ha tényleg el akarja kergetni a nép Orbánt, legyen inkább ő. Legalább egy fikarcnyi józan ész van a nyilatkozataiban, ez a női Gyurcsány viszont teljesen visszahozná a 2010 előtti korszakot, bruttósítva.
Persze tudom, a DK lesz a legerősebb frakció azon az oldalon stb. de egyedül nem fognak tudni kormányozni. Talán kevesebb kárt okoznának, ha MZP viszi az előválasztást meggyőző előnnyel. Sőt így talán már a listás helyek elosztásán is hajbakapnak.
(Perszen leszarom, hogy aláíratják, hogy a moslékra fogok szavaznii tavasszal, nem fogok.)
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 022
83 145
113
2005-ben a 75%-át 464 milliárdért.
Hozzá kell tenni a maradék 25%-ot 36 milliárdért 2011-ben már Orbán adta el. Bár az anno úgy már xinte xart sem ért és osztalék sem járt.

Én 1.100 milliárdot olvastam, most annyi lehet az értéke. Nem tudom, milyen becslés, de ez a 1,400 milliárd (már ha valoban annyi lesz) jóval fölötte van. Bár tény nem akarták eladni, így annyit kértek amennyit akartak. A reptéri vasútfejlesztés, maga a reptérfejlesztés stratégiai érdek és a jelenlegi tulajdonos erre nem akart költeni.


Ez jól mutatja, milyen stratégiai hiba volt a privatizáció a dinamikusan fejlődő piaci területeken. Mennyire a kulfold zsarolópotrnciáljától függünk.
Nem az volt a baj. Az volt a gond a szerződéssel, hogy 100km sugarú körben se építeni, se felújítani nem lehetett repülőteret máshol ...

Egyébként ez nem volt egyértelmű előre 2010 után.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 022
83 145
113
Hát nem tudom okos dolog-e, én nem mondanám, hogy Dobrevvel esélytelen a moslékkoalíció. Ha meg még meg is nyerné az előválasztást, igen nagy lesz a pofája.
Én eldöntöttem, elmegyek előszavazni MZP-re. Ha tényleg el akarja kergetni a nép Orbánt, legyen inkább ő. Legalább egy fikarcnyi józan ész van a nyilatkozataiban, ez a női Gyurcsány viszont teljesen visszahozná a 2010 előtti korszakot, bruttósítva.
Persze tudom, a DK lesz a legerősebb frakció azon az oldalon stb. de egyedül nem fognak tudni kormányozni. Talán kevesebb kárt okoznának, ha MZP viszi az előválasztást meggyőző előnnyel. Sőt így talán már a listás helyek elosztásán is hajbakapnak.
(Perszen leszarom, hogy aláíratják, hogy a moslékra fogok szavaznii tavasszal, nem fogok.)
Az a baj MZPvel, hogy elmebeteg. Más baj nincs vele, csak ennyi. Meg korrupt és ugyanolyan f.szfej, mint egy rokona ...
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 022
83 145
113

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 022
83 145
113
Hát kicsit egzaltált. Meg azért felmerül, hogy valójában ők ketten csak rossz rendőr-jó rendőrt játszanak Dobrevvel a szavazók megtévesztésére.
Sima címadatbázis építés dolog. Mint a Stop Gyurcsány, Stop Karácsony is. Ennyi. Nem kell túlreagálni.

Emellett az, hogy egy előválasztás nevű valami megmozgat népeket, az a mozgósításra is hatással lehet. (Viszont sok az online voks, ami viszont nem lesz 2022ben, tehát azok, akik leszavaznak online most, nem biztos, hogy nem kirándulni mennek aznap.) 2018ban a kormánypártoknak jött ez jobban, mert volt 3,3 milla ember, aki elzarándokolt szavazni a migirik ellen. Mellé ott volt MZPönkormányzati sikere januárban, és tényleg elhitték, hogy elveszíthetnek mindent.

A Békemenet a címlista updateje lesz, ott alá fognak íratni mindenkivel SGY, SK!! papírokat aki még nem tette meg.

Előre megmondom, hogy 2022 áprilisig még lesz egy jobbos sokk, aminek az lesz a célja, hogy minél több embert vigyen el az urnákhoz.

Ha 2019 októberi eredményeket nézzük, kb. hasonló várható most is, bárki is az ellenzéki miniszterelnök jelölt. A nagyvárosok körzeteit viszik, a vidéket viszont meg se tudják majd fogni. A MH továbbra is 1%on, fogjátok fel, hogy bárki, bárhol mér, ez ennyi. Ebből 70%+ részvétel mellett 2018 Momentum ami max. összejöhet nekik, viszont ez a voksszám hiányozhat a Fidesz-KDNP listáról, még annak ellenére is, hogy vsz a határontúliak közül is sokan fognak erre szavazni (95%), ami kompenzálni fogja az itthoni visszaesést, de kár lenne érte, 2018ban 3 mandátum ment el a tökörészéssel. 1 a hat túli érvénytelenek miatt, 1 a kisebbségi voksokkal, 1 pedig az országos listás kompenzációval. Vagyis 3 ment az ellenzéki pártokra.

1x lehet elqurni, csak szólok. MZP ide v. oda, ezek Gyurcsányék, a régi gárda, csak a kasszából akarják kilopni a manit. Mindenképpen győzelemre számítanak, ez látható BuTapest elqurásával. Ha veszítenek, csőd. Egy Majdan megmenthetné őket, ismerve őket fognak is próbálkozni, mert különben innen nincs tovább. Ellenzékváltás kell, amit nem nagyon akarnak meglépni.

A "függetlenobjektív média" az ellenzék mellett, sőt, ők irányítják a történéseket. Most a Gyurcsány-család néz, mit kavart be a CIA úgy, mint ahogy a Ceausescu-család nézett, amikor Bukarestben menekülniük kellett a nagygyűlésről. Jelenleg itt tartunk. Ennek ellenére Gyurcsányék simán meghekkelhetik az előválasztást, nagy ész nem kell hozzá. Lehet ebből sértődöttség, egyebek. Egy biztos, az ellenzéki pártok ha együtt összeállnak, az nekik max moslék néven 14,99%, mert a full aktivista hálózat a DK kezében van. Kitalálták ezt okosan. Feri kibaszhat mindenkivel, és 5% biztos tudatban egyedül próbálkozik bejutni, mellette a karrierista Jobbikkal, vsz sikerrel, sikerülne neki, míg simán elintézné a MZP vezetésével felállt MSZP, LMP, P, Momentum, stb. alakulatocskákat véglegesen.

Viszont, ha összevesznek, még a moslék koala sem biztos, ezért is írtam, amit írtam anno a Momentumról, mert se Fegyőr, se Cseh, se Donáth, és bár Orosz komcsi, őt a mani mozgatja, szóval akár össze is tudna állni a Fidesz-KDNPvel a Fegyőrtelenített Momentum!!! És bár ez ultradurva kategória, gondoljatok bele mi lett a Jobbikkal 2006 óta, és hogy mit keres MZP kihívóként Karácsony v. Jákob helyén? :)