[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 008
87 725
113
Lapozzunk.

Ez is egy érdeket történet. Nem is értem miért kellett. Pontosabban értem, kellet a kampányra sok száz milla, de ez elkerülhető lett volna!

 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 806
25 415
113
Amerikai Népszava cikkeit MZP ről . Akinek van ingere

Fél liter hp elfogyasztása után én is másképpen tekintenék a csillagok állására.
Pedig hidd el, a jó ütemérzékkel megválasztott versenynap döntő lehet. Ez mindenben így van! Politikában is.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ha jól emlékszem a MEDIÁN mérte őket 4% a választani akarók és 5% a pártválasztók között. Meg is lepődtem.
Köszi, rákerestem; csak az excelben nem volt a Medián mérési adata, holott ugyan azon az oldalon, a kozvelemenykutatok.hu-n meg jelent meg erről a felmérésről cikk. Ott a teljes felnőtt lakosok között (amit én annyira nem szeretek, mert alapban tök lényegtelen, ha nem megy el szavazni, ez szerintem kb. a szűken vett mozgósítható bázis mértéke) 3%-on szerepel, de ugye a 3,1%-os +/- -os hibahatártól még lehet 0%-os, meg 6%-os is (ennyire kell helyén kezelni kb.) Naszóval, itt tényleg van egy 2%-os növekedés (ami a Fidesz után a második legjobb növekedés) -Szóval elismerem, ez alapján valóban van növekedése.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Pedig hidd el, a jó ütemérzékkel megválasztott versenynap döntő lehet. Ez mindenben így van! Politikában is.
Persze képzeld el azt a sok "csalódott-vidéki"* szavazót, akiknek épp a fagyosszentek levitte a pálinkatermését. Már második éve. (A NER lerázta a szívát/Vitya eztet se' tuggya mögódani/Te is Bözsi lekvárt akarsz főzni/Bezzeg biztos a Mészároslölőnek nem fagyott el/Ráhel kajszija spanyóban biztos nem potyogott le -csak a Tiborcz előtt le ne szedje dzsemnek.) Ezért is fontos, az időzítés.

*mert hamár fussa budai csalódottakra és pont ugyan olyan nyomós indok. Sőt... :)
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 806
25 415
113
Még a novemberi ormény ellentámadást ... :oops: (azt nem tudja kimagyarázni, mint a Trumpot :cool: ).
Igen, ott rosszul következtettem. Ha jól emlékszem a Mars mozgása miatt mondtam, akkor váltott pont a hónap közepén direkcióba!
https://www.astro.com/swisseph/ae/2000/ae_2020.pdf
..
Én ugye azt gondoltam, hogy a harciasság lesz az ami feltámad és sikereket érhetnek el. Ehelyett kikaptak és az erőszak a fővárosban, Jerevánban szabadult el... Ha jól emlékszem a parlamentbe és kormányzati épületekbe is betört a tömeg.
..
(Egyébként Trumpot nem valamilyen érdekes "Égi helyzet" miatt gondoltam befutónak, hanem szimplán az alapján amit láttam. Volt benne felhajtóerő és a kampáyna is jól sikerült, volt kakaó a sárgahajú srácban! Két hónap még és kiderül, hogy megtörik-e az indián átok! Keressétek vissza, arról is írtam.)
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 806
25 415
113
Persze képzeld el azt a sok "csalódott-vidéki"* szavazót, akiknek épp a fagyosszentek levitte a pálinkatermését. Már második éve. (A NER lerázta a szívát/Vitya eztet se' tuggya mögódani/Te is Bözsi lekvárt akarsz főzni/Bezzeg biztos a Mészároslölőnek nem fagyott el/Ráhel kajszija spanyóban biztos nem potyogott le -csak a Tiborcz előtt le ne szedje dzsemnek.) Ezért is fontos, az időzítés.

*mert hamár fussa budai csalódottakra és pont ugyan olyan nyomós indok. Sőt... :)
Nézd, főne a fejem, ha nekem kellene kitűzni a napot! :D :cool:
Most képzelj el egy április 3-ai nyugat-magyarországi hóvihart például! Ilyeneket azért nem lehet előre látni... Legfeljebb négy-öt nappal előtte az időjárás előrejelzésből...
..
Azért a 2002 vs. 2022, Péter vs. Péter miatt én most nem próbálgatnám az áprilist (Bika havát semmiképpen). Ne legyen már ugyanaz az analógia még több dologban. Rossz ómen, ennyi. Mindegy, úgysem én döntöm el...
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros
T

Törölt tag 008

Guest
Mert a kisnyúl szőrös és nem borotválkozik.
Mi köze ennek az árakhoz?
Fizetőképes kereslet-kínálat.
Ha pesten dolgozna az a mérnök akkor az átlagbér 2-3 szorosát keresné meg.

Meséld el, hogy egy 10 milliós átlag panel miben különbözött a 40 milliós átlagpaneltől?
Várj, kinézek az ablakon és mondom:
  • Kicserélt ablakok
  • Külső szigetelés
  • Külső szinezés/bepucolás, végre nem szürke betontömb parádé
  • légkondi némelyikben kettő is
  • távfűtés helyett egyedi fűtés
  • egyéni mérőórák
  • kicserélt normális lépcsőház ajtók
  • Nagyon sokban belül teljes felújítás, házgyári szarok helyett normális belső. Ez olyan 15%-25%-ot dob az áron.

Egy országban ahol 20 év alatt majd 1 millióval csökkent a lakosság?
Budapest lakossága nem vagy alig csökkent. A rengeteg külföldi mind ide költözik és nyomják föl az árat.

Na jóvan, megnyugodtam. A NER tökéletes. Hibája nulla, és bárki aki azt állítja ultra gáz, hogy a közalkalmazotti bértábla 2008 óta be van fagyasztva sorosbérenc rohadék.
Túl sok közalkalmazottunk volt. Ezt régóta mindenki tudja. Hozzánk jöttek bőven és lesokkolódtak. Mondták, közszférában 4 ember csinálja azt amit a multinál egy.
Ki is rúghatták volna őket és akkor beszakad a munkaerő piac és tönkremennek családok. Így csak ráveszik őket, hogy a versenyszféra jobb. Majd ha egészséges lesz az arány kénytelenek lesznek emelni.

Amúgy 3 közalkalmazott ismerősöm van, mindegyik jól keres, nem panaszkodnak. Egyik mondta is, hogy majdnem azt megkapja mint előtte a multinál, csak negyed annyi munkáért.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Fizetőképes kereslet-kínálat.
Ha pesten dolgozna az a mérnök akkor az átlagbér 2-3 szorosát keresné meg.
Három lehetőség van.
1. Trollkodsz.
2. Nem ismered a térképet
3. Nem tudod, hogy Bpi ipar folyamatosan migrál az agglomerációba.
De mindenesetre a gödi Samsung fővárosi fizetést ad...



Várj, kinézek az ablakon és mondom:
  • Kicserélt ablakok
  • Külső szigetelés
  • Külső szinezés/bepucolás, végre nem szürke betontömb parádé
  • légkondi némelyikben kettő is
  • távfűtés helyett egyedi fűtés
  • egyéni mérőórák
  • kicserélt normális lépcsőház ajtók
  • Nagyon sokban belül teljes felújítás, házgyári szarok helyett normális belső. Ez olyan 15%-25%-ot dob az áron.
Izé, hát én meg utazom a városban, és baromira azt látom, hogy ugyanazok a szar lepusztult gangosok vannak a belvárosban, 20 évvel öregebben, ami csökkenti az árat 20-25%al. Meg látok még garmadával nem felújított paneleket is. Viszont 2000ben még újnak számítottak a 4 emeletesek szóval ÁTLAGBAN nem történt változás.

Budapest lakossága nem vagy alig csökkent. A rengeteg külföldi mind ide költözik és nyomják föl az árat.
A 2000es 1,8 millióról 1,7re. Bár ugye ez becslés. Lehet tényleg nem csökkent, de nem is nőtt...


Túl sok közalkalmazottunk volt
Azt mondod sok az egyetemi oktató, a rendőr, a tűzoltó, a mentős? Tanár, egészségügyi szakdolgozó stb?

Ki is rúghatták volna őket és akkor beszakad a munkaerő piac és tönkremennek családok
Ki is rúgták őket. De erről nyilván hallottál, mint sikersztoriról a közmédiában. Nem volt az.

Így csak ráveszik őket, hogy a versenyszféra jobb. Majd ha
Nincs tanár, nincs rendőr, nincsenek szakdolgozók az egészségügyben, nincsenek egyetemi oktatók. Hol az emelés?

Amúgy 3 közalkalmazott ismerősöm van, mindegyik jól keres, nem panaszkodnak.
Miért van az, hogy minden fideszes közalkalmazott ismerősei milliárdosok, negyed annyi munkával mint a versenyszférában? És miért van az, hogy az én ismerőseimmel aláiratták, hogy a 10 óra munka nem számít túlórának?

De amúgy nyilvánvalóan sorosista elhajló vagyok, és mint ilyen a nép ellensége. Vaaagy csak vannak gondok, amikről nem vagytok hajlandók tudomást venni. És aminek a vége az lesz, hogy MZ 2/3al fogja árulni a hazát.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 318
55 705
113
Túlporgott pár egó, zárjuk rövidre.
A buzi törvény, meg a kerítés miatt kb mindenkinek a fideszre kell szavaznia, lehet itt vajdázni, meg nerezni, sokba kerult a vasút, kb érdektelen.
Ha nincs kerítés, 10 000 számra lesznek itt katona korú, egyedül álló muszlim férfiak, akár átutazóban, akár betelepítve, qrvára nem hiányzik nekunk a napi gyilkolás, eroszakolás, (fiú)gyerekek vonatkozásában is.
Esetleg robbantgatások, tömeges gázolások, késeléses.
No meg amelyik rajtunk jutott nyugatra, azt ide toloncolnák vissza, azt oldjuk meg.
17 a nagyobbik fiam, 5-10 éven belul unokák jöhetnek/jönnek, qrvára nem hiányzanak az óvidáinkból, iskoláinkból az azonosíthatatlan nemu pedofilok, akik a gyermeekinket oktatják a buzulás szépségeire.
Az MH kivételével minden más párt lóhalálában bontaná le a kerítést, helyezné hatályon kívül a buzi törvényt.
Pont.
Tetszik, nem tetszik, Orbánon, és pártján kívül egy nyikkanás sem volt a migrik, meg az lmbtq nyomulás ellen,a komplett EU-ban, a Lengyel tesók talán.
Qrvára nem szeretném, ha a tb finanszírozná a kis gyerekek hormonkezelését, nemváltó mutéteit.
Az összes többi párt max a sloziba való, és finom voltam,mi több noies....
1100 éve volt ekkora a tét.
Ha képtelenek leszunk bent tartani Viktorékat, akkor meg leszunk baszva, a szó szoros, és átvitt értelmében is.
Az a helyzet, hogy nincs hová hátrálnunk, nyugat európa 95%-os vesztésre áll, onnan max az Oroszok maradnak fehér emberek, lefott a kávé babák.
Ha bukik a mostani kormány, fél évre rá, már nem lesz gond a ner, meg a túlárazott projektnek, vagy a kovid, az biztos,az elso ciklusban bedontik az országot, vagy már a felénél.
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 418
2 767
113
Egy körrel és többszáz körzettel kevesebb van, de a többi kb. ua maradt. 5% a határ. Meg kell ugrani, vagy minden megy a kukába. Picit nagyobb a győztes kompenzáció, de láttuk 18ban mennyit ért: 3 mandátummal lett kevesebb a Fidesznek. 1 hat túli % miatt ugrott, 1 a kisebbségi, 1 pedig pont úgy jött ki, hogy nem a Fideszhez, hanem az LMPhez ment. Pár száz szavazaton (?) múlt.
Már a 2/3 se elég?
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Túlporgott pár egó, zárjuk rövidre.
A buzi törvény, meg a kerítés miatt kb mindenkinek a fideszre kell szavaznia, lehet itt vajdázni, meg nerezni, sokba kerult a vasút, kb érdektelen.
Ha nincs kerítés, 10 000 számra lesznek itt katona korú, egyedül álló muszlim férfiak, akár átutazóban, akár betelepítve, qrvára nem hiányzik nekunk a napi gyilkolás, eroszakolás, (fiú)gyerekek vonatkozásában is.
Esetleg robbantgatások, tömeges gázolások, késeléses.
No meg amelyik rajtunk jutott nyugatra, azt ide toloncolnák vissza, azt oldjuk meg.
17 a nagyobbik fiam, 5-10 éven belul unokák jöhetnek/jönnek, qrvára nem hiányzanak az óvidáinkból, iskoláinkból az azonosíthatatlan nemu pedofilok, akik a gyermeekinket oktatják a buzulás szépségeire.
Az MH kivételével minden más párt lóhalálában bontaná le a kerítést, helyezné hatályon kívül a buzi törvényt.
Pont.
Tetszik, nem tetszik, Orbánon, és pártján kívül egy nyikkanás sem volt a migrik, meg az lmbtq nyomulás ellen,a komplett EU-ban, a Lengyel tesók talán.
Qrvára nem szeretném, ha a tb finanszírozná a kis gyerekek hormonkezelését, nemváltó mutéteit.
Az összes többi párt max a sloziba való, és finom voltam,mi több noies....
1100 éve volt ekkora a tét.
Ha képtelenek leszunk bent tartani Viktorékat, akkor meg leszunk baszva, a szó szoros, és átvitt értelmében is.
Az a helyzet, hogy nincs hová hátrálnunk, nyugat európa 95%-os vesztésre áll, onnan max az Oroszok maradnak fehér emberek, lefott a kávé babák.
Ha bukik a mostani kormány, fél évre rá, már nem lesz gond a ner, meg a túlárazott projektnek, vagy a kovid, az biztos,az elso ciklusban bedontik az országot, vagy már a felénél.
Ez így van. Ezért sem szabad tökölni. Időt kell nyerjünk. Minden év számít. Az események nagyon fel fognak gyorsulni. A globalista elit egy két éven belül színt fog vallani. Ha olyan valakik vezetik az országot, mint az ellenzék, melléjük fognak állni. Az általad felsorolt eszmék és érdekek mentén. Magyar országnak nagyon rossz lenne. A sok balos idióta hülye erre nem is gondol, csak, vesszen a zooorrrrrbbbbbááán.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 180
113
25 éve ? magyarán börtönbe zárták volna akkor amikor még ellenzéki volt és még soha nem töltött be hatalmi poziciót ? Gyurcsányt meg a saját emberei zárták volna börtönbe ?
Igen és igen.Lopasert, korrupcióért.A független bíróság ítélete szerint-ami a mi kis abszurdisztanunkban nincs
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 806
25 415
113
Háromnak, hatnak, kilencnek bármilyen osztata, szorzata, szám misztikailag nekunk jó, a dátum vonatkozásában.
Akkor legeleje, vagy legvége (április 3., május 29.)!
DE! Jelzem a Fidesz kétszer is nagyon nyert az Ikrek/Ikrek dekádjában EP választáson, szóval "bejáratottak" azok a napok!
..
2019. május 26.
2014. május 25.
..
Mindkétszer 50% fölött volt!!!
..
Én tartok tőle, hogy lesz 5. és 6. hullám is a koronavírusbl, lehető legkésőbbre tenném ezért a jó időre!
 
  • Tetszik
Reactions: OhioNurse
Status
Not open for further replies.