[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 177
5 011
113
Nézd, ha megnézed a környező országokat, általánosságban sokkal kisebb parcellaméreteken gazdálkodnak. Tulajdonképen mind.
Tehát ez is lehetne egy szempont.
Úgy sem tudsz mindenben versenyezni pl. Ázsiával, Afrikával, Dél-Amerikával. Egyszerűen van mindig olcsóbb. Aztán, hogy minek az árán és az olcsóbb az valóban olcsóbb e az más kérdés.
Lehet minőséget és nyereséget termelni 20 ha-ron is, meg lehet veszteséges 200 hektáron is. Szerintem legtöbbször a gazdálkodón múlik, hogy mit hoz ki a területéből. (Persze nem lehet mindenből csodát kihozni, ez természetes.)


Mondjuk az EU-ban azt is nézni kell hogy melyik orszàgban mennyi támogatást kapnak a gazdàk. Sok tàmogatasbol lehet kis parcellákon is gazdàlkodni, de ha nincs támogatás akkor 20 hektár föld nem tud fenntartani egy gazdálkodót traktorral meg mindennel...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 883
91 447
113
Hosszú, de érdemes elolvasni.

Később az Alkotmány utcában lévő erők azt a parancsot kapták, hogy forduljanak ki a Bajcsy-Zsilinszky útra, és szorítsák a Deák tér felé az embereket. A forgalmazás jegyzőkönyve szerint, az ottani parancsnok Pigler százados jelezte, hogy nem ért ezzel egyet, mert arra van a Fidesz gyűlés. Azt a választ kapta, hogy ez parancs. Amikor az Erzsébet térnél újra jelezte a problémát, akkor leváltották

https://index.hu/velemeny/2021/10/22/hazugsag-rendorseg-bosszu---osszeveresem-tortenete/
 
T

Törölt tag 467

Guest
Hosszú, de érdemes elolvasni.

Később az Alkotmány utcában lévő erők azt a parancsot kapták, hogy forduljanak ki a Bajcsy-Zsilinszky útra, és szorítsák a Deák tér felé az embereket. A forgalmazás jegyzőkönyve szerint, az ottani parancsnok Pigler százados jelezte, hogy nem ért ezzel egyet, mert arra van a Fidesz gyűlés. Azt a választ kapta, hogy ez parancs. Amikor az Erzsébet térnél újra jelezte a problémát, akkor leváltották

https://index.hu/velemeny/2021/10/22/hazugsag-rendorseg-bosszu---osszeveresem-tortenete/
Annak idején a tv2-n (akkoriban Nagy Vörös Kettesnek hívtuk a bátyámmal, merthogy anno bizony olyan volt a politikai irányultság a csatornán...) sosem felejtem el, hogy a riporter elakadó hangon azt mondta, sajnos már nem emlékszem ki volt, hogy "úgy néz ki, a Fidesz gyűlés felé terelik a tüntetőket".
Ez anno mindenkinek egyértelmű volt, de már sokan elfelejtették, mert el akarták, mert érdekük fűződött hozzá, vagy abból éltek anno és akár még mindig, vagy mert nem illik a mostani politikai érzelmeikhez.
Hát ez van.
Vesd össze: jogállamisági eljárás, meg diktatúra. Piha...
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Mondjuk az EU-ban azt is nézni kell hogy melyik orszàgban mennyi támogatást kapnak a gazdàk. Sok tàmogatasbol lehet kis parcellákon is gazdàlkodni, de ha nincs támogatás akkor 20 hektár föld nem tud fenntartani egy gazdálkodót traktorral meg mindennel...
20 hektár mi... mert nem mindegy. A termesztett, vagy tenyésztett kultúrát a táblamérethez is(!) hangolni kell. Mert 20ha szőlő, vagy gyümölcsös, vagy dinnye meg nagyon is eltart egy családot.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 922
13 142
113
Tizenegy éve lett volna a Fidesznek megtisztítania a bíróságokat legalább lengyel szinten. Azért fogok az ellenékre szavazni jövőre, mert az általuk kirobbantott polgárháború biztosan megsemmmisíti a liberálisokat, nincs szükség még négy elvesztegetett fideszes évre!
Aztán ha elmarad a polgárháború, akkor elkövettél egy szép nagy öntökönszúrást. Ha meg bekövetkezik az még rosszabb, mert azért józan ésszel aligha lehet örülni egy polgárháborúnak. Te meg még drukkolsz is neki és próbálod kirobbantani.
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 413
5 012
113
Aztán ha elmarad a polgárháború, akkor elkövettél egy szép nagy öntökönszúrást. Ha meg bekövetkezik az még rosszabb, mert azért józan ésszel aligha lehet örülni egy polgárháborúnak. Te meg még drukkolsz is neki és próbálod kirobbantani.
Egyrészt, nem valószínű, hogy kirobbanna a polgárháború. Magyarországon nem nagyon adottak a feltételek egy ilyenhez. Ez nem Jugoszlávia, vagy Ukrajna. Másrészt, A legnagyobb baj ezekkel az "és akkor most jól megbüntetem az aktuális hatalmat, mert akkor majd észhez térnek, de nem akarok ám ellenzéki győzelmet sem" gondolatmenetekkel, hogy egy választás nem így működik. Mondjuk ezt a gondolatmenetet mindenhol, mindig beszopja pár ember. Aztán veri a fejét a falba, de akkor már baszhatja. Csak egy igen közeli példa: brexit népszavazás, 2016. A szavazás másnapján néztem az itteni (UK) tévécsatornákat. "Én nem akartam a brexitet, csak azért szavaztam rá, mert nem tetszett a ...", "Ha tudtam volna, hogy a brexit nyer, akkor nem szavaztam volna rá, de biztos voltam benne, hogy nem..." és mindez ránézésre értelmes emberektől. Ebből kerekedett ki, alig látható többséggel, a történelem egyik legnagyobb nekifutásból elkövetett öntökönszúrása. Az eredmények ma már láthatóak; valóban visszaszerezték a függetlenséget, meg nem - az egyébként valóban kötélre való - brüsszeli elit diktál. Bónuszként kapták az éppen összeomló félben lévő gazdaságot.
Hogy kicsit konkrétabb legyek: Bazdmeg, a szavazáson nincs olyan, hogy kicsit megbüntetek valakit. Ha nem veszít azért, ha veszít akkor meg azért. Próbáld ki: kicsit felrobbantod a kezedben tartott kézigránátot. Sok sikert.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 554
113
Szijjarto ujabb csataja a mindentjobbanistudo nyugati ujsagiroval.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 987
82 918
113

Kommentek!

Szavazzatok csak rájuk, meg a "koalára"! Meg is érdemlitek, hogy összeálljanak hivatalosan is a moslékkal.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 883
91 447
113

Kommentek!

Szavazzatok csak rájuk, meg a "koalára"! Meg is érdemlitek, hogy összeálljanak hivatalosan is a moslékkal.
Hagyd már ezt a baromságot. Az MH sosem áll össze a baloldallal. Jobban utalják a Jobbikos árulokat, mint te. Fogadd el, hogy van radikál jobb kritika a kormányra. Ami néha igaz, néha hazug.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 659
55 331
113
Egyrészt, nem valószínű, hogy kirobbanna a polgárháború. Magyarországon nem nagyon adottak a feltételek egy ilyenhez. Ez nem Jugoszlávia, vagy Ukrajna. Másrészt, A legnagyobb baj ezekkel az "és akkor most jól megbüntetem az aktuális hatalmat, mert akkor majd észhez térnek, de nem akarok ám ellenzéki győzelmet sem" gondolatmenetekkel, hogy egy választás nem így működik. Mondjuk ezt a gondolatmenetet mindenhol, mindig beszopja pár ember. Aztán veri a fejét a falba, de akkor már baszhatja. Csak egy igen közeli példa: brexit népszavazás, 2016. A szavazás másnapján néztem az itteni (UK) tévécsatornákat. "Én nem akartam a brexitet, csak azért szavaztam rá, mert nem tetszett a ...", "Ha tudtam volna, hogy a brexit nyer, akkor nem szavaztam volna rá, de biztos voltam benne, hogy nem..." és mindez ránézésre értelmes emberektől. Ebből kerekedett ki, alig látható többséggel, a történelem egyik legnagyobb nekifutásból elkövetett öntökönszúrása. Az eredmények ma már láthatóak; valóban visszaszerezték a függetlenséget, meg nem - az egyébként valóban kötélre való - brüsszeli elit diktál. Bónuszként kapták az éppen összeomló félben lévő gazdaságot.
Hogy kicsit konkrétabb legyek: Bazdmeg, a szavazáson nincs olyan, hogy kicsit megbüntetek valakit. Ha nem veszít azért, ha veszít akkor meg azért. Próbáld ki: kicsit felrobbantod a kezedben tartott kézigránátot. Sok sikert.
Ezt hiàba magyaràzod a sok okosnak. Majd megtapasztalják a saját bőrükön a döntésük eredményét. Akkor lesz ám fogcsikorgatàs...:(
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 903
22 379
113
Mondjuk az EU-ban azt is nézni kell hogy melyik orszàgban mennyi támogatást kapnak a gazdàk. Sok tàmogatasbol lehet kis parcellákon is gazdàlkodni, de ha nincs támogatás akkor 20 hektár föld nem tud fenntartani egy gazdálkodót traktorral meg mindennel...
Szlovákiában nekem legutóbb asszem kb. 180€/ha/év volt a terület alapú állami (először az állami költségvetésből jön, de később lehivják az EU-ból) támogatás...
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 208
67 101
113

Kommentek!

Szavazzatok csak rájuk, meg a "koalára"! Meg is érdemlitek, hogy összeálljanak hivatalosan is a moslékkal.
Te miről beszélsz? :mad: sőt miről hazudsz? Ez már hányinger kategória jurgen.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 883
91 447
113
Ugyan ezt mondták a Jobbikra is pár éve, hogy sosem állna össze a baloldallal, aztán látjuk mi történt!
Ez igaz. De ott is többszörösen lett megpuccsolva a vezetés, mire Jakabig jutottak. Ráadásul az MH pont volt Jobbikosokból áll, akiknek a változást nem vette be a gyomra.

Egyébként árulók ugyanúgy vannak a Fideszben is. Elég a Magyar Nemzet átállításakor forduló újságírókra gondolni, akik ma a Magyar Hangban dörgölőznek a ballibsi szövetséghez. De volt miniszterek, vezetők is ott ülnek ma MZP és Fleto közt. Pl. Pálinkás, Orbán volt minisztere, Chikán Attila Orbán volt gazddasagi minisztere, Mellár Tamás, a Századvég Intézet volt vezetője. Az árulás rövid távon mindig jó befektetés!!!
 
  • Tetszik
  • Szomorú
Reactions: BJani and Pogány

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 439
10 225
113
Hagyd már ezt a baromságot. Az MH sosem áll össze a baloldallal. Jobban utalják a Jobbikos árulokat, mint te. Fogadd el, hogy van radikál jobb kritika a kormányra. Ami néha igaz, néha hazug.
Az a baj ezt már hallottuk, és ezt már beszoptuk, én 2018 ban szavaztam először a Fideszre, de ezek a "derék" emberek akik csak 2018 után váltak ki a jobbikból miután megvoltak a kényelmes és jól fizető helyek, az én szememben jobban leszerepeltek mint az a fidesz, ami olyan amilyen, de legközelebb van ahhoz amit én keresek
(A magyar imperializmus útja)
Lehet ezzel sokakat megbántok akikkel egy oldalon állok, de én ezen az egész mihazánkon és vezető arcaikon semmi mást nem látok mint a belefásultságot és a kétségbeesést hogy mi lesz akkor ha nem jutunk be és el kell menni majd dolgozni, izzadtságszagú erőlködést meglovagolni a nemzetét féltő radikálisok csalódott reményét .

Szóval bízni szerintem csak mértékkel, politikusba meg kicsit se, én is csak akkor bíznék politikusba ha én az volnék :D
Jobbik-%C3%B6sszefog%C3%A1s-baloldal-600x852.jpg
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 922
13 142
113
Hagyd már ezt a baromságot. Az MH sosem áll össze a baloldallal. Jobban utalják a Jobbikos árulokat, mint te. Fogadd el, hogy van radikál jobb kritika a kormányra. Ami néha igaz, néha hazug.

A soha nem fog ezt, vagy azt csinálni a politikában majdnem teljesen ismeretlen kategória.
  • 1993-ig a Fidesz szimpatizánsok azt hitték, hogy a Fidesz egy liberális párt. Majd rövidesen a konzervatív, néppárti jobboldal vezető erejévé vált.
  • 1994-ben az SZDSZ szavazók nagy többsége úgy gondolta, hogy az SZDSZ soha nem áll majd össze az MSZP-vel, hiszen harcos antikommunista szöveget nyomtak. A választás után jött a meglepetés.
  • 2001-2002-ben sokan elhitték, hogy a Kupa Mihály féle Centrum Párt egy középutas, ballib oldaltól független képződmény. Még az akkori KDNP-t is berántották maguk mellé. Aztán már a 2002-es választás 2. fordulójára az MSZP javára léptették vissza a jelöltjeiket.
  • 2004-ben, sőt még 2006-ban is az MDF szavazók tetemes része még úgy gondolta, hogy az MDF soha nem fog a Fidesz ellenében politizálni és sokan voltak akik átszavazással segítették az MDF bejutását. Aztán Dávid Ibolya és Herényi rövid úton megmutatták, hogy dehogynem.
  • 2009-2010-ben sok LMP szavazó független, 3. utasnak látta a pártot és úgy gondolták, hogy az soha nem fog az MSZP, vagy Gyurcsány mellé állni. Aztán már 2013-ban is kivittek LMP mandátumok egy részét a PM-be, hogy Bajnaihoz csatornázzák be. Schiffer lelépése után pedig beállították a pártot az MSZP és egyre inkább DK által vezettet ballib táborba.
  • 2009-2010-ben, de még 2014-ben is a Jobbik szavazók nagy része úgy gondolta, hogy a Jobbik soha nem fog összeállni a ballib oldallal. Most meg látjuk, hogy mi a helyzet.
  • 2017-2018-ban voltak, akik úgy gondolták, hogy a Momentum egy a - korábban magát lejárató - ballib erőktől (Gyurcsány, MSZP) független párt. Rövid úton kiderült, hogy nem az.
De lehetne konkrét személyeket is hosszan sorolni, akikről kezdetben úgy látszott, hogy soha nem fognak átállni, összeállni a "másik" oldallal. Aztán kiderült, hogy dehogynem.
Hányszor fordult már elő, hogy újabb és újabb nyuszit húztak elő a kalapból megfelelő helyeken?
A politikusokat és politikai formációkat a legtöbbször céllal futtatják. A politikusoknak személyes érdekei vannak. Elveik sokkal kevésbé, illetve azok meglehetősen rugalmasak, ha az látszik hasznosnak.
Általában azt érdemes nézni, hogy kinek az érdeke, hogy adott politikai formáció, vagy politikus betöltsön egy látszólagos szerepet? Kinek van szüksége arra, hogy egy adott oldalról, rétegből szavazatokat vigyen el, vagy szívjon fel? Kinek van szüksége arra, hogy a felszívott szavazatokat, megszerzett mandátumokat hozzá becsatornázzák a hatalom megszerzése, vagy megtartása érdekében? Ki fog többet adni, ígérni az adott kis pártnak, vagy a vezető személyeinek, ha azok lesznek a mérleg nyelve? Kinek lehet a kezében eszköz, információ arra, hogy a konkrét személyeket fogja?
 
Status
Not open for further replies.