[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.
T

Törölt tag 4082

Guest
A bú.i lemondott önként. A részeg, elfogadhatatlanul viselkedő EU. képviselőnő megtette? Dehogy tette! Sőt, még talán büszke is milyen változatosan tudja képviselni a választóit.
Csak kérdezném? Most milyen zászló alatt hajózól? :)
De őszintén, mi az elfogadhatatlan abban, hogy valaki iszik az esküvőjén?
 
  • Tetszik
Reactions: krisss and Wilson
K

kamm

Guest
Egy kepbol amin egy asztal alatt negykezlab matat...
Ami lehet akarmi, pontosan erre gondolt o is, igen.
Hát, minket képvisel a legkevésbé a csaj, gyuribá terveit inkább, szerintem már az is méltatlan, hogy ott lehet az EP-ben, de ez most mindegy.
A szabad valasztasok idegesitoek, de jobbat meg senki nem talalt ki.
Nocsak talan nem ott voltal te is Szajerral hogy ennyire informalt vagy?
Nem, toled elteroen en beszelek nyelveket es kepes vagyok megerteni a milliardnyi kulonbozo beszamolot, valoban. :p

Szajer szintugy a sajat privi bulikajan vett reszt, ami raadasul egy snassz hetvegi buli volt.
Lehet, hogy feletek egy fiatal himringyok altal szervezett fizetos buziparti mindossze "snassz hetvegi buli", de szerintem ezzel elegge kulonallsz az orszag es jo sansszal Europa nagy reszetol... :p
FYI no judgment though, to each his own - azt csinalsz privatban, amit akarsz felolem. ;) :cool:

Emellett ugye lockdown volt, az egesz illegalis volt, raadasul az idiota az egyik legmagasabb rangu es befolyasu EU parlamenti tagkent csinalta mindezt kulfoldon, 100 szolgalat szeme elott, majd buziszerkoban lemaszott a csatornan, baszki, A CSATORNAN, drogokkal a taskajaban.
Erted... erted? :rolleyes:

Ez a hazatlan ribanc meg szintugy a sajat bulikajan, allitolag elete legfontosabb napjan nem birt a termeszetevel.
FYI altalaban hazatlan az, aki hazatlanozik, ez mar egybites orbakolas. (En sem kedvelem, de amit itt eloadsz, az a minosithetetlen legalja gyulolkodes, csak szolok.)

Egyreszt nem a te "legfontosabb napod", sem mase, masreszt eleg rohejes demagogia (mitol lenne fontosabb, mint peldaul az elso gyerek szuletese, az anyja, apja, ferje halala majd stb, ertelmetlen klise), harmadreszt a sajat, privat, zart rendezvenyen ugy mulatott, ahogy akart.
Erted: nem sertett torvenyt, nem kulfoldon, nem csucsbeosztasu, az orszag paneuropai, sot nemzetkozi kepviselojekent, nem probalt drogokkal a taskajaban buziszerkoban csoveken lemaszva rendorok elol menkulni himringyok illegalis fizetos partijarol es igy tovabb.

Szajert eltakaritottak, mert jujj.
Lasd fenn. Szajer pontosan tudta, mit kockaztat, amikor nem birta ki, hogy ne legyen tele a szaja aznap este.

Na varom hogy ez a no is eltakarodjon de nem akar, meg magasztaljak baxki. Parades egy ertekrendetek van, arrafele ahol eltek az a normalis ha egy menyasszony az asztal alatt fetreng, sot mit normalis, dicseretes, mert mirol szolna masrol egy eskuvo ha nem a kotta mak menyasszonyokrol nem?
Hasonlo stilusban valaszolok, hatha igy atmegy: parades egy ertekrended van, amikor te vilagvegeharminckettorol bele akarsz abba is szolni, hogy valaki hogy szorakozik a sajat, zart, privat rendezvenyen, amihez kutya kozod nincs es semmi torvenyserto nem tortent, de meg vallalhatatlan sem - ki kivancsi a te erkolszcsoszkodesedre, plane ugy, hogy meg az alapveto kulonbsegeket sem vagy kepes felfogni peladul Szajer meg ezen eset kozott, hiaba magyarazzuk neked fel napja...?

Iszik vagy bebaszik?? Legénybúcsún menő, esküvőn gáz.
Nem fog PR dijat nyerni, az tuti, de ugyanakkor tenyleg maganugye, nem valamifele botranyosan erkolcstelen dolog (en gyakorlo katolikuskent mondom ezt), nem volt szexorgia stb, mig az egesz cikk egy okadek, mert teljesen privat volt. Egyebkent ugyanigy undoritonak talalom, amikor azon csamcsognak, ki milyen eskuvot tartott a masik oldalon, nekem az egesz vegtelenul prolitempo, a sok erkolcscsosszel egyetemben.
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: zeal and Wilson
K

kamm

Guest
A bú.i lemondott önként.
Latod, meg ezt sem ertetted meg.
Nem az volt vele, hogy buzi, baszki :rolleyes: - hanem ahogyan kiderult, mikozben az egesz europai politika csucsan ulo kulfoldi kepviselod volt.
A részeg, elfogadhatatlanul viselkedő
Milyen elfogadhatatlanul viselkedo? Sajat eskuvojen volt, privatban, raadasul semmit nem tudunk, csak annyit hogy ivott. Micsoda erkolcsi ferto...
EU. képviselőnő megtette? Dehogy tette! Sőt, még talán büszke is milyen változatosan tudja képviselni a választóit.
Ha rolad valaki megirja, hogy macskan parosultal a partnereddel a hazibulid utan, akkor az elfogadhatatlan? o_O
Ne nevettesuk ki mar magunkat...

Csak kérdezném? Most milyen zászló alatt hajózól? :)
Ennek mi koze a temahoz? :rolleyes:
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Inkabb az vagyok, mint kamu kommenteket terjeszto, mint egyesek... :oops:
Megint hazudsz.
Te meg valotlansagokat adsz masok szajaba, aztan amikor kiderul, lapitasz.
Nem lapítottam, hanem beidéztem amit írtál. Upsz! Te meg hisztizve megpróbáltad kimagyarázni magad,.. Ja, pont Bill Mahertől láttam ilyet korábban, véletlenül ugyanebben a témában.
Most meg itt gerjeszted a tuzet... mondjuk "karakteres" viselkedes, az biztos.
A te patológiás viselkedésed ne próbáld meg másra hárítani. Most is minden hozzászólásodban megpróbálod lehúzni a többi fórumozót. Észre sem veszed, mi?
 
K

kamm

Guest
En leirtam, te tovabb hazudtal, majd reszletesen bebizonyitottam, hogy hazudsz.
Nem lapítottam, hanem beidéztem amit írtál. Upsz!
AMire valaszoltam es az idezetbol kiderult, hogy hazudoztal ossze-vissza, azota lapitasz.

Te meg hisztizve megpróbáltad kimagyarázni magad,..
Jajjmar, ez de szanalmas. :)
Hazudtal, majd amikor udvariasan ramutattam, hogy nem ugy volt (hatha csak fogalmatlan vagy), akkor teli arccal raduplazltal. Amikor tolem koveteltel cafolatod, akkor meg mindig kelloen huvosen rad szoltam, hogy az a te dolgod (en persze pontosan tudtam, mit tudsz idezni - en irtam, ugye.)
A vicces az, hogy olyan egyszeru voltal, hogy szepen be is idezted, ami megcafolt. :cool:
Majd amikor ramutattam, hogy most mar szandekosan hazudtal, sajat magadat cafolva, akkor lapitottal es eltuntel.
Most meg megprobalod elsimlizni es megint elhazudozni az egeszet... annyira tipikus :cool:

Ja, pont Bill Mahertől láttam ilyet korábban, véletlenül ugyanebben a témában.
Miben? Rola is hazudtal? :D
A te patológiás viselkedésed ne próbáld meg másra hárítani. Most is minden hozzászólásodban megpróbálod lehúzni a többi fórumozót. Észre sem veszed, mi?
Csak ritkan es csak azokta, akik a sajat beteges, sumak karakteruket keptelenek felismerni... :p

Az nem a diplomatanegyed.
Brusszelt irtal... :p
 
  • Vicces
Reactions: zeal

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 266
55 427
113
Azert ez kezd teljesen ordenareva valni: https://24.hu/kulfold/2021/11/05/valerie-hayer-pierre-karleskind-ep-budapesti-latogatas-interju/

Szoval ha otthon irnak parezren az EUs kepviseloknek, hogy nem akarjak francia meg holland parasztok farmerek meregdragan dotalt vajtermeleset finanszirozni, akkor magyar EMPk szepen elutaznak francia meg holland agrartamogatasi mafiat tanulmanyozni es ott mindenki a rendelkezesukre all majd ugyanigy...?



A klasszikus gyarmattartó tempó, otthon meg bevezetik a shariát mindjárt, erre itt osztjál az észt, elhúzhatnának valami jó helyre, szépen, csendesen.... :hadonaszos::mad:
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

Deidonicus

Well-Known Member
2021. július 2.
483
3 115
93
Nézd, az a baj, hogy még mindig nem akarjuk felfogni, hogy semmi nincs ingyen. Az infrastruktúra fenntartásának vannak költségei. Ha ezt nem a fogyasztók fizetik ki, akkor valaki más. Ez a más, jelenleg az államháztartás. Csakhogy ez a pénz máshonnan fog hiányozni. Nem akarok én többet fizetni, sőt szeretném, ha az állam fizetne nekem azért, hogy használom a közműveket. Csak ez nem így megy. És ez a pénz pl.: a volt kollégáim fizetésemeléséből hiányzik. Ami miatt nincs lassan ember az egészségügyben.
De az igazán zavaró, hogy még mindig megmentjük az embereket. Már a devizahitelesek mentése is nagyon necces. ForintosÍtani kellett volna, akkori árfolyamon, nem kedvezményes, meg nem akármi. Aztán aki nem tudja fizetni így járt. A questor károsultak mentésekor már konkrétan hányingerem volt. A hitelmoratórium megint ilyen. Lényegében a felelősségre nevelés, ami hiányzik. De ezek népszerű lépések és a népszerű lépések jók a hatalomhoz. Az, hogy hosszútávon káros? Az kit érdekel.
Én tisztelem a véleményedet, de ezt nem lehet ilyen triviálisan leegyszerűsíteni, hogy azért nem jut több a nővérek fizetésére mert bepótol az állam a rezsibe. Ez olyan ... nyugdíjasoknak szóló demagóg üzenet amivel lehet hogy lehet pár szavazatot szerezni a Berkenye utca végén, de tényleg nem akarlak, meg senkit sem megbántani, inkább más aspektusba helyezni a mondandót.

Mi van akkor ha úgy gondolkodunk, hogy az állam segít a rezsiben, hogy a fizetésünkből több maradjon, több döntési szabadságunk legyen másra költeni aminek lesz ÁFA vonzata és abból meg olyan jövedelme az államnak amit költhet az egészségügyre is pl, ez nem lenne ha történetesen külföldi szolgáltatók tudvalevőleg a jövedelmezőség határára tolva a saját rezsijüket elfogyasztanák maguk a maguk javára akkor nem lenne semmi, a nővéreknek sem jutna belőle. Nem mellesleg az egészségügyben meg minden szektorban dolgozó részesül a rezsi csökkentéséből, a vállalati szektor (tekintsük a fogyasztás felélnek kb) meg nem, az állam tehát a saját állami szolgáltatók hasznának egy részét a nép közt osztja szét, mintha kvázi részvényesei lennénk ezeknek a vállalatoknak és ez lenne a hasznunk belőle. Lehet így is értelmezni. Az, hogy az állam működtet szociális hálót az természetes, az hogy ennek egy nehezen támadható és igazságosan mindenkinek hasznos formáját is működteti, nevesen, hogy a rezsibe belefizet az meg egyenesen becsülendő, nehezen támadható, MINDENKÉPPEN költene ilyenre, tehát a pénz nem HIÁNYZIK SEHONNAN , egyszerűen így van kiosztva. Az állam szociális szerepe a károsultak és károsultság mértékének megfelelően is működik, ezek egyedi döntések, mintha egy megszorult családtagon segítenénk, a többiek valszeg nem háborodnak fel, hogy ők miért nem kapnak, örülnek hogy nem érte kár őket. A széles társadalmi rétegeket érintő, jelentős szociális egyensúlytalanságokat, nehézségeket okozó helyzetekben az államnak igenis be kell avatkoznia, nem szabad a nevelés eszközévé tenni ezeket a segítségeket, mert ezek nem sűrűn és nem állandóan előforduló esetek, nem lesz valaki évről évre például visszaeső devizakárosult. De mondok mást, ha valakinek a víz elviszi a házát senki nem szól ha az állam segít pedig falvakat építettek újjá a Tiszaháton százmilliárdokért, lehet őket is okolni, hogy miért építettek az ártérre, de felesleges, ahogy árvíz sincs minden évben ugyanabban az utcában, devizakárosult sem lesz folyton valaki. Az állam a közösség felelősségviselését a közösség nevében egyetemlegesen gyakorolja olyan rendező elvek mellett ami a nagy többség számára hasznos, elfogadott és megtestesíti az állam szociális gondoskodó szerepét és feladatát. (saját mondat nem wiki)

Más így ?
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 534
8 878
113
Én tisztelem a véleményedet, de ezt nem lehet ilyen triviálisan leegyszerűsíteni, hogy azért nem jut több a nővérek fizetésére mert bepótol az állam a rezsibe. Ez olyan ... nyugdíjasoknak szóló demagóg üzenet amivel lehet hogy lehet pár szavazatot szerezni a Berkenye utca végén, de tényleg nem akarlak, meg senkit sem megbántani, inkább más aspektusba helyezni a mondandót.

Mi van akkor ha úgy gondolkodunk, hogy az állam segít a rezsiben, hogy a fizetésünkből több maradjon, több döntési szabadságunk legyen másra költeni aminek lesz ÁFA vonzata és abból meg olyan jövedelme az államnak amit költhet az egészségügyre is pl, ez nem lenne ha történetesen külföldi szolgáltatók tudvalevőleg a jövedelmezőség határára tolva a saját rezsijüket elfogyasztanák maguk a maguk javára akkor nem lenne semmi, a nővéreknek sem jutna belőle. Nem mellesleg az egészségügyben meg minden szektorban dolgozó részesül a rezsi csökkentéséből, a vállalati szektor (tekintsük a fogyasztás felélnek kb) meg nem, az állam tehát a saját állami szolgáltatók hasznának egy részét a nép közt osztja szét, mintha kvázi részvényesei lennénk ezeknek a vállalatoknak és ez lenne a hasznunk belőle. Lehet így is értelmezni. Az, hogy az állam működtet szociális hálót az természetes, az hogy ennek egy nehezen támadható és igazságosan mindenkinek hasznos formáját is működteti, nevesen, hogy a rezsibe belefizet az meg egyenesen becsülendő, nehezen támadható, MINDENKÉPPEN költene ilyenre, tehát a pénz nem HIÁNYZIK SEHONNAN , egyszerűen így van kiosztva. Az állam szociális szerepe a károsultak és károsultság mértékének megfelelően is működik, ezek egyedi döntések, mintha egy megszorult családtagon segítenénk, a többiek valszeg nem háborodnak fel, hogy ők miért nem kapnak, örülnek hogy nem érte kár őket. A széles társadalmi rétegeket érintő, jelentős szociális egyensúlytalanságokat, nehézségeket okozó helyzetekben az államnak igenis be kell avatkoznia, nem szabad a nevelés eszközévé tenni ezeket a segítségeket, mert ezek nem sűrűn és nem állandóan előforduló esetek, nem lesz valaki évről évre például visszaeső devizakárosult. De mondok mást, ha valakinek a víz elviszi a házát senki nem szól ha az állam segít pedig falvakat építettek újjá a Tiszaháton százmilliárdokért, lehet őket is okolni, hogy miért építettek az ártérre, de felesleges, ahogy árvíz sincs minden évben ugyanabban az utcában, devizakárosult sem lesz folyton valaki. Az állam a közösség felelősségviselését a közösség nevében egyetemlegesen gyakorolja olyan rendező elvek mellett ami a nagy többség számára hasznos, elfogadott és megtestesíti az állam szociális gondoskodó szerepét és feladatát. (saját mondat nem wiki)

Más így ?
Kéne ide egy kalap megemelős emoji!
Mert ez egy betyár jó kis írás!
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 121
15 732
113
A bú.i lemondott önként. A részeg, elfogadhatatlanul viselkedő EU. képviselőnő megtette? Dehogy tette! Sőt, még talán büszke is milyen változatosan tudja képviselni a választóit.
Csak kérdezném? Most milyen zászló alatt hajózól? :)

Cseh Katalinnak sok van a rovásán, de az, hogy a sajátes küvőjént berúgott pont nincs...
 
Status
Not open for further replies.