[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Nekem semmi bajom vele. Ott van pl. a minap hozott hír, amire ment itt is az a szöveg, hogy a Kósa elcseszte a fidesz eddigi kommunikációját, mert egy külföldi lapban megírták, a Kósa azt mondta, hogy használták a zsidó kémprogramot, blabla... Pont semmi baj nem volt Kósa kijelentésével. Nem mondott ellent a kormánypárt szövegének, miszerint "nem volt törvénytelen(!) lehallgatás". A szokásos apró csúsztatás, de egyből más értelmet nyer a dolog, és lehet hülyézni Kósát. Szerintem inkább csak az van az ilyen béna lejáratási kísérletek mögött, hogy túl sok ellenzékinek tett keresztbe és túl magas pozícióba jutott.
Lehet. Annyira nem érint/érdekel a személye.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 476
93 550
113
Na most, a magyar zseb miatt szavaz. Ha most aggódsz azon, hogy a fidesz nem 3/4el nyer, annak ellenére, hogy az ellenzék Gy.F. akkor ideje lenne elgondolkodni azon, hogy a sikerpropaganda alapjaiban szar, mert emberek szavaznak inkább Fletóra, mint pártunkra és kormányunkra, tehát ma már érezhetően jobban éltek Fletó alatt, mint most. Ja hogy ez a pártközpontból nem látszik?
Most ez komoly?? Fleto alatt jobban ment?? Biztos volt egy szűk réteg, de ez alapvetően hazugság!! A 2000es évek elején volt egy jóléti növekedés 2006ig, de az utolsó pár év már fullban hitelből, erről szól Gyurcsány öszödi beszéde. Hogy trükkökkel, hitelből finanszírozott jóléti intézkedesekkel még a xarból visszahozták a 2006os választást, de alapvetően ez fenntarthatatlan, gazdasági csődbe vitte az orszagot, elkúrták. 2006 után meg egy dillettáns válságkezelés volt, ami 2 évvel a világcsőd előtt lepadlóztatta az országot. 2008ban ezert mi azonnal fizetésképtelenek is lettünk, Európában elsőnek. Ez nagy teljesítmény volt!!!

Az a baj, ha ilyen alapvető objektív dolgokat máshogy látunk, akkor a beszelgetésnek nincs sok értelme. Gyurcsány alatt magasabb életszínvonal volt mint most..... Komolyan az agyam eldobom, hogy az Orbánfóbia mekkora csőlátást okoz. És te pártközpontozol...
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Most ez komoly?? Fleto alatt jobban ment?? Biztos volt egy szűk réteg, de ez alapvetően hazugság!! A 2000es évek elején volt egy jóléti növekedés 2006ig, de az utolsó pár év már fullban hitelből, erről szól Gyurcsány öszödi beszéde. Hogy trükkökkel, hitelből finanszírozott jóléti intézkedesekkel még a xarból visszahozták a 2006os választást, de alapvetően ez fenntarthatatlan, gazdasági csődbe vitte az orszagot, elkúrták. 2006 után meg egy dillettáns válságkezelés volt, ami 2 évvel a világcsőd előtt lepadlóztatta az országot. 2008ban ezert mi azonnal fizetésképtelenek is lettünk, Európában elsőnek. Ez nagy teljesítmény volt!!!

Az a baj, ha ilyen alapvető objektív dolgokat máshogy látunk, akkor a beszelgetésnek nincs sok értelme. Gyurcsány alatt magasabb életszínvonal volt mint most..... Komolyan az agyam eldobom, hogy az Orbánfóbia mekkora csőlátást okoz. És te pártközpontozol...
Ne haragudj, de az, hogy te jobban élsz, és hogy tömegek hogy élnek nem függ össze.
Itt láthatod, hogy mennyit emelkedett volna a fizum a szentséges Fidesz alatt, ha a kutatásnál maradok.
H3 lennék most, akkor h1 láthatóan csak a minimálbér emeléssel emelkedett a pénz.
És vedd már észre, iszonyat sokana az államnak dolgoznak.
De közvetve is visszavet, mert jelenleg a multinak/nagyválalatnak az államra kell ráigérnie rengeteg területen, és nem a többi cégre.
És ezek az emberek választók. És nekik igen, pontosan arról van szó, hogy Gyurcsány alatt jobb volt. És hidegen fogja hagyni, hogy de az részben főleg 2005-6 között hitelből ment, mert egy konvergencia programot elfogadott volna, de 12 év semmi emelést nem.
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 607
8 036
113
Ne haragudj, de az, hogy te jobban élsz, és hogy tömegek hogy élnek nem függ össze.
Itt láthatod, hogy mennyit emelkedett volna a fizum a szentséges Fidesz alatt, ha a kutatásnál maradok.
H3 lennék most, akkor h1 láthatóan csak a minimálbér emeléssel emelkedett a pénz.
És vedd már észre, iszonyat sokana az államnak dolgoznak.
De közvetve is visszavet, mert jelenleg a multinak/nagyválalatnak az államra kell ráigérnie rengeteg területen, és nem a többi cégre.
És ezek az emberek választók. És nekik igen, pontosan arról van szó, hogy Gyurcsány alatt jobb volt. És hidegen fogja hagyni, hogy de az részben főleg 2005-6 között hitelből ment, mert egy konvergencia programot elfogadott volna, de 12 év semmi emelést nem.
A többség nem bértábla alapján kapja a fizetést, néz körbe mielőtt visszarakod a Fletó-látót.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 248
67 997
113
Na most, a magyar zseb miatt szavaz. Ha most aggódsz azon, hogy a fidesz nem 3/4el nyer, annak ellenére, hogy az ellenzék Gy.F. akkor ideje lenne elgondolkodni azon, hogy a sikerpropaganda alapjaiban szar, mert emberek szavaznak inkább Fletóra, mint pártunkra és kormányunkra, tehát ma már érezhetően jobban éltek Fletó alatt, mint most. Ja hogy ez a pártközpontból nem látszik?
Fleto alatt jobban elni? Hol voltal te akkor?
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 325
4 519
113
Nézd, egyfőre eső gdp növelésében sokat segít, hogy az emberek számát csökkentjük, és nem a gazdaságot egy járvány közepén. Avagy lezárás napi 6000 új fertőzött mellett az minek?
Ez azért már kezd irritáló lenni. Van oltás mindenki felveheti. Az emberi hülyeségtől nem az állam dolga megvédeni. Vagy akkor most minden egyes dohányos megmentése is az állam dolga? Vagy minden kövér embert ostorral kéne az államnak kergetni, hogy fogyjon le és ne zabálja hülyére magát? Személyes felelősség is létezik. Elég volt ezekből a lezárásokból, vegyék fel az emberek az oltást, aki meg nem akarja felvenni az legyen szives vállalni a következményeket. Személy szerint én átalakítanám a tb-t az tuti. Németországban egy túlsúlyos pl többet fizet.. ahogy egy dohányos is. Én pl tuti, hogy annak aki nem oltatja be magát és intenzívre kerül kiszámláznám a költségeket, csak ez politikailag vállalhatatlan, de én megtenném.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 888
87 036
113

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 476
93 550
113
Engem ezekben a fővárosi ingatlanügyekben nem is a mutyi zavar, mert az természetes. Hanem az az ötlettelenség, hogy folyamatos jóléti kiadásokhoz, segélyekhez fedezetet csak a vagyon eladásával, felélésével tudnak teremteni.

Fel sem merül bennük, hogy gazdasagélénkítéssel jussanak többletbevételekhez, jobb gazdálkodással, nyereségesebb önkoris cégeket faragjanak, azokat csak fejőstehénnek nézik, és meg sem próbálkoznak a kiadások racionalizálásával. Pedig ezekkel is teremthető lenne pénz, amit saját prioritásaik szerint odaadhatnának egy általuk fontosnak vélt társadalmi rétegnek. Ezt csinálja a kormány, ők erre képtelenek.

Privatizáció, vagyonfelélés, amit 10 előtt is láttunk. Nem hiába ment ki minden fontos állami vagyont, egyetemi közalapítványokba a kormány, amihez a vörösök enyves keze csak nehezebben fog hozzáférni, ha valaha is odakerülnek.

Jo lenne a hadiipart is biztos kezekbe rakni. Ez egy jó forma. Marad állami tulajdonban, de olyan alapitványok felügyelik, amik a kormanytól elég függetlenek. A nyereséggel pedig állami egyetemek, a magyar tudomány gazdálkodik.
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 943
7 703
113
Engem ezekben a fővárosi ingatlanügyekben nem is a mutyi zavar, mert az természetes. Hanem az az ötlettelenség, hogy folyamatos jóléti kiadásokhoz, segélyekhez fedezetet csak a vagyon eladásával, felélésével tudnak teremteni.

Fel sem merül bennük, hogy gazdasagélénkítéssel jussanak többletbevételekhez, jobb gazdálkodással, nyereségesebb önkoris cégeket faragjanak, azokat csak fejőstehénnek nézik, és meg sem próbálkoznak a kiadások racionalizálásával. Pedig ezekkel is teremthető lenne pénz, amit saját prioritásaik szerint odaadhatnának egy általuk fontosnak vélt társadalmi rétegnek. Ezt csinálja a kormány, ők erre képtelenek.

Privatizáció, vagyonfelélés, amit 10 előtt is láttunk. Nem hiába ment ki minden fontos állami vagyont, egyetemi közalapítványokba a kormány, amihez a vörösök enyves keze csak nehezebben fog hozzáférni, ha valaha is odakerülnek.

Jo lenne a hadiipart is biztos kezekbe rakni. Ez egy jó forma. Marad állami tulajdonban, de olyan alapitványok felügyelik, amik a kormanytól elég függetlenek. A nyereséggel pedig állami egyetemek, a magyar tudomány gazdálkodik.
nem honvédségi tulajdon a hadiipari cégek ? mintha az lett volna említve hogy a RM + Honvédség közös cége a lynx gyár

Honvédségnek köztársasági elnök legfőbb parancsnoka akit meg 5 évre nevez ki jelenlegi kormány februárba
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 476
93 550
113
nem honvédségi tulajdon a hadiipari cégek ? mintha az lett volna említve hogy a RM + Honvédség közös cége a lynx gyár

Honvédségnek köztársasági elnök legfőbb parancsnoka akit meg 5 évre nevez ki jelenlegi kormány februárba
Az ITM, Palkovics viszi jelenleg.
 
K

kamm

Guest
Ezt hívják dehumanizálásnak.
Ahahaha, megszakad a szivem az "aldozatokert." :D
Kigyujtsem neked, egy het alatt hanyszor okadjak tele itt libsikkel, liberalnyik, liberalfereg stb jelzokkel? :rolleyes:

Legtöbbször Wilson elég normális, de néha nagyon teper a HTKA Niedermüllere címért. :(
Es ime, maris lehangzott, eszre sem veszed. :p Konkretan implicit lehazaaruloztad Wilsont, ami szerintem egy vegtelenul alpari szokas. :cool:

Lehet. Annyira nem érint/érdekel a személye.
Kosa egy totalisan tehetsegtelen, a vilagon semmihez nem erto babu. Ami mondatokra @zeal eppen tapsol tole, azt is ugy kell Kosanak elmagyarazni... belinkeljem azokat a meg nezni is kinos ertelmetlen habogasait a sajto elott? Szerintem felejtsuk el Kosat, mondjuk ugy, hogy baromi kinos o am a Fidesznek.:oops:

Apropo, valaki tudja, ki ment a Foni utan az Airbusszal? Furja az oldalam, mit szerveznek ilyen sebbel-lobbal a Nyugat-Balkanon...

 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Es ime, maris lehangzott, eszre sem veszed. :p Konkretan implicit lehazaaruloztad Wilsont, ami szerintem egy vegtelenul alpari szokas. :cool:
Miért is? Én írtam valahol, hogy akár Wilson, akár Niedermüller hazaáruló? Embert emberhez hasonlítani mióta dehumanizálás? Attól, hogy akár egy, akár több dologban eltér a véleményünk, még nem tekintem "dehumanizált képződménynek", sem pedig hazaárulónak -pláne Wilsont.
Niedermüllert, meg nem minősítettem soha ilyen téren, még ha vannak elméleti kérdéseim e felől róla, de abban meg totál nem vonok/vontam párhuzamot Wilsonnal.
De most tulajdonképen Te lehazaárulóztad Niedermüllert. "Inplicite lehazaárulóztad Wilsont is." Gratulálok.
Kigyujtsem neked, egy het alatt hanyszor okadjak tele itt libsikkel, liberalnyik, liberalfereg stb jelzokkel? :rolleyes:
Igen, nyugodtan. És azoknak a számát is, ahányszor mondjuk az elmúlt hét folyamán én ezeket a jelzőket használtam. Sose mondtam, hogy akár egyik oldalról, akár a másikról ez jelen helyzetben, átlag polgár szintjén vezet valahova, hogy mocskoljuk a másikat; sőt...

Többet foglalkozol Kósával, mint egy Fidesz-szavazó; csak nem valami bujkáló, de meg nem élt szimpátia vonz felé? :D :p :D

A nyugat-balkáni téma az annyira sürgős, hogy 10 éve beszélnek róla...
 
Status
Not open for further replies.