[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 266
55 427
113
Viszonylg egyszerű: KSH Ennyi a Magyarországon tartózkodó külföldiek száma. Ebben mindenki benne van, a menekült is, meg az itt élő külföldiek is. Ezek szerint az idei szám 194e. Pont. Nem 600e. Az a szám honnan jött?



Azt mondta a jó mzp,hogy évi 59 000 migrit telepített be Orbán, 11 éve nyomja 11x59 000 az 600 000 + az apró.
:D
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 121
15 732
113
Nem semmi ez a vidinyó. Jól mutatja az értelmi képességeit annak, aki képes elhinni.
Hazugságok:
Keveri az illegális migráns és migráns fogalmát.
A TVK-nál lévő konténer házban 120 szobát számoltam, ha 4ember/szoba, akkor az 480 ember és nem 3000.
Ők dolgozni foganak és nem a gyilkolni és a segélyen élni.
Ha Orbán migránbeengedő, akkor miért nem fogadja el a kvótát?
2015 óta szivatja az EU a Fideszt, mert nem engedi be az illegális migránsokat.
Kerítést is azért épített, hogy beengedje a migránsokat.
Hol vannak ezek a migránsok, mert szerencsére én nem látom.
Soros által behozott illegális migránsok száma azért 0, mert szerencsénkre Orbán nem engedi be őket.

Sajnálom, hogy van olyan, aki ezeket nem látja át.

Egy hete átautóztam pesten és láttam egy négert.

Qrvára lesz*m, hogy legálisan vagy illegálisan van itt, mint ahogy azt is, hogy az itt élő muszlimok hogy kerültek ide.

Nekem az a bajom hogy itt vannak.

A behívott vendégmunkások nagy számának fő oka, hogy letörjék a hazai bérnövekedési igényét.

A NER fő exportcikke az olcsó munkaerő, a laza munkajogi szabályozás és a laza környezetvédelmi szabályozás, meg persze az adókedvezmények.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 476
93 550
113
Egy hete átautóztam pesten és láttam egy négert.

Qrvára lesz*m, hogy legálisan vagy illegálisan van itt, mint ahogy azt is, hogy az itt élő muszlimok hogy kerültek ide.

Nekem az a bajom hogy itt vannak.

A behívott vendégmunkások nagy számának fő oka, hogy letörjék a hazai bérnövekedési igényét.

A NER fő exportcikke az olcsó munkaerő
A bérek az utóbbi 10 évben nőttek a legdinamikusabban, minimalis inflaciónál. (21-et most ne számoljuk)
Ezért is nyerték meg a legutóbbi 2 választást.
, a laza munkajogi szabályozás
Nem tudom, mire gondolsz, de ha a kormány altal bevezetett hosszabb munkaidőkeretre, akkor az elmúlt másfél évben az biztisitotta, hogy az ioari szektorban teljes fizetésért otthon üljenek a melósok és majd jövőre túlórában ledolgozzák. Ennek az alternatívája az utca lett volna segélyért.
meg persze az adókedvezmények.
Ha odaadják mondjuk egy beruházás 25%-át állami támogatásként, az a költségvetésnek semmibe sem kerül, mert kb. a beruházás Áfa tartalmát adják oda. Ha meg nem adnák, akkor nem idejönne a beruházás, igy nem lenne bevetel. Már a termelés beindulasa után többletpénzt generál.

Pont a gazdaságpolitika az, amit a Fidesz jól csinál!!!!
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 121
15 732
113
A bérek az utóbbi 10 évben nőttek a legdinamikusabban, minimalis inflaciónál. (21-et most ne számoljuk)
Ezért is nyerték meg a legutóbbi 2 választást.


Nem tudom, mire gondolsz, de ha a kormány altal bevezetett hosszabb munkaidőkeretre, akkor az elmúlt másfél évben az biztisitotta, hogy az ioari szektorban teljes fizetésért otthon üljenek a melósok és majd jövőre túlórában ledolgozzák. Ennek az alternatívája az utca lett volna segélyért.

Ha odaadják mondjuk egy beruházás 25%-át állami támogatásként, az a költségvetésnek semmibe sem kerül, mert kb. a beruházás Áfa tartalmát adják oda. Ha meg nem adnák, akkor nem idejönne a beruházás, igy nem lenne bevetel. Már a termelés beindulasa után többletpénzt generál.

Pont a gazdaságpolitika az, amit a Fidesz jól csinál!!!!

De még mindig kevésbé nőttek, mint a környező országokban,

Megpróbálhatnak esetleg amagyar KKV-knek annyi támogatást adni +1 munkahelyre, mint egy multinak...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 476
93 550
113
De még mindig kevésbé nőttek, mint a környező országokban,

Megpróbálhatnak esetleg amagyar KKV-knek annyi támogatást adni +1 munkahelyre, mint egy multinak...
Az egész térségben nőttek a reálbérek, de mi az élbolyban voltunk.

A V4-hez viszonyítva itt nőttek leggyorsabban a reálbérek a 2010es években, főleg a második felében. Bár nálunk indult legalacsonyabbról. Rengetegen járnak át Szlovákiából dolgozni.

De pl. Romániában gyorsabb reálbéremelkedés volt, bár ő még mélyebbről indult.

A multi és a KKV támogatás összehasonlítása értelmetlen. 1 multi munkahelye, akár 4-5 KKV munkahelyet is vonzhat, ha a szolgáltatásuk vagy a termékük kapcsolódik hozzá. Ez egy KkV esetén nem ugyanígy generálódik.

Mind a kettőt kell támogatni, ha a magyar nemzetgazdaság szempontjából előnyös.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
persze a mister 10% megnevezés már akkor is köztudott volt vele kapcsolatban a városban
A szokásos szoci módszer, csak el kell terjeszteni egy rosszindulatú pletykát:

"A Népszava által megszellőztetett irat szerint Jeffrey Levine, az amerikai nagykövetség akkori ügyvivője 2009. december 4-én arról tájékoztatta Washingtont, hogy Turi Gábor szerint Debrecenben egy exkluzív belső kör irányít mindent, Kósa Lajos az abszolút főnök, s hogy Kósa Lajos gúnyneve a korábbi Mr. 10 százalékból Mr. 20 százalék lett. "

Hihető történet. :)
Ez nem jelent semmit mint Kósa Lala elmúlt 10-11 éves "performanszai" is bizonyítják amelyek betetőzése volt a csengeri örökösnővel való kapcsolata.az igazság az ,hogy Kósa már egy ideje többet árt mint használ a Fidesznek.
Folyamatosan próbáljátok besározni, de azért ezeken át lehet látni. Az "örökösnő" is egy igen gyenge lejáratási kísérlet volt.
Na ezért a kijelentésedért a HTKA fidesztálibjai ízekre fognak szedni
"Fidesztálib"? Rendszeresen degradáló jelzőkkel illeted a kormány szimpatizánsait, hogy aztán könnyebb legyen beléjük rúgni... Komcsi módszer, megint, a "független" Wilsontól. :oops:
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 442
5 180
113
Egy hete átautóztam pesten és láttam egy négert.

Qrvára lesz*m, hogy legálisan vagy illegálisan van itt, mint ahogy azt is, hogy az itt élő muszlimok hogy kerültek ide.

Nekem az a bajom hogy itt vannak.

A behívott vendégmunkások nagy számának fő oka, hogy letörjék a hazai bérnövekedési igényét.

A NER fő exportcikke az olcsó munkaerő, a laza munkajogi szabályozás és a laza környezetvédelmi szabályozás, meg persze az adókedvezmények.
A laza munkajogi szabályozás mítosza nem tudom honnan jön, de esetleg egy összehasonlítás erejéig költözz már ki mondjuk bárhová nyugaton az USA-t is beleértve. Esetleg pontosítani kellene, hogy mely része a magyar munkajognak ami szerinted "laza"? Magyarországon jelenleg nincs számottevő nem magyar muszlim közösség, addig jó ameddig ez így is marad, de ha te is bevetted MZP tegnapi videóját akkor nagy a baj. A vendégmunkásokat meg nem azért hívták be, hogy letörjék a bérnövekedési igényt, hanem mert nincs aki elmenjen dolgozni. Pont ugyan azt a marhaságot adod elő, mint a brexit hívők, akik most csodálkozva kérdezik, hogy de miért nem lesz idén karácsony? (Mert nincs aki előállítsa a kajádat, nincs aki kivigye a boltba, nincs aki elvigye a szaros ajándékodat a család másik felének Londonba te szerencsétlen, azért...)

Ezt a NERezést meg hagyjuk már abba, mindenre az a válasz, hogy mert a NER (ja, meg O1G). Annyira könnyű kijelenteni ilyeneket, hogy a "laza" munkajog, meg a "laza" környezetvédelmi szabályozás. Esteleg némi összehasonlítás más európai államokkal? Tételesen? addig ez csak egy lózung, amit valahol Feri és mókusörse kitalált, és most minden valamirevaló "baloldali" szupergondolkodó ezt böfögi vissza.

Mint a Schiffer, Puzsér "vita" egy kiba önálló gondolat nem volt benne, ideológiai köldöknézés volt az egész, mindenféle konkrét javaslat nélkül. Kellene egy komoly váltópárt Magyarországra? Igen. Na akkor kellene először is egy karakteres vezető, aztán meg egy program. Nem marxista ideológiai közhelygyűjtemény, 1976-ból, hanem tényleges program. Mit miért tesz, és annak mi lesz a következménye, abból mi fog következni. Az nem program, hogy ne építsünk stadionokat, meg költsünk többet mindenre is, meg migránssimogató, meg több pénzt mindenkinek. Pillanatnyilag ez az összellenzéki program, ködös ígéretek, és prolicsalogató beszólások gyűjteménye.
 
Status
Not open for further replies.