[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 460
17 771
113
Nézzétek meg azt a korábbi közlönyt, meg nem keresem, de amikor a balhé volt a vészhelyzetiből, akkor hoztak egy olyat, hogy ha ahhoz kötik, hogy vészhelyzeti, akkor minden automatikusan meghosszabbodik, rendelettől/tvtől függően min 3 hónapig, tehát, ha lejár a vészhelyzethez kötött rendelet/jogszabály, akkor a vészhelyzet meghosszabításával automatikusan +3 hónap. stb 3 hónapról beszéltek, tehátnovember-december (ez már kettő), és automatikusan +3 - ezek szerint - januártól. Aztán max. visszavonják a vészhelyzetet áprilisra, a választásokra.
Hidd el ez nem így működik :) Egyrészt a veszélyhelyzeti kormányzás már megszűnt, másrészt (ebből következően) van jogszabályi hierarchia (törvény magasabb rendű mint a rendelet) is, és minden jogszabálynál (legyen az akár törvény, akár rendelet) pontosan meg kell jelölni annak hatályát is. Ez a 3 hónapos automatikus megújítás nincs és a rendeleti hierarchia ilyesmit nem is enged meg. Amúgy ebben a rendeletben benne van az, hogy 3 hónapra fagyasztja be az üzemanyagárat, de a jogszabály hatálya a 21. évi I-es törvény hatályvesztéséig tart ami 2021. dec 31-el lejár jelen állás szerint. Ebből nekem az jön le, hogy a kormány úgy készül, hogy márciusig minimum meg lesz hosszabbítva a veszélyhelyzet.
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 933
82 679
113
Ezt kicsinálták ... (hogy a tudta nélkül, mert ennyire hülye, vagy a tudtával, nem tudom, de új főpolgimestert akarnak, ez tény):

 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 460
17 771
113
Ezt kicsinálták ... (hogy a tudta nélkül, mert ennyire hülye, vagy a tudtával, nem tudom, de új főpolgimestert akarnak, ez tény):

Ennyire hülye. Azt sem tudja, hogy Csepel hányadik kerület, anno azt sem tudta, hogy a bio dóm nem uniós pénzből épül (amit még zuglói polgármesterként a közgyűlésen hangoztatott) és még lehetne folytatni a sort.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 933
82 679
113
Ennyire hülye. Azt sem tudja, hogy Csepel hányadik kerület, anno azt sem tudta, hogy a bio dóm nem uniós pénzből épül (amit még zuglói polgármesterként a közgyűlésen hangoztatott) és még lehetne folytatni a sort.
Nem akart visszalépni, megzsarolták. Visszalépett, de mivel pofázott holmi smsekről, megbízhatatlannak találták, mint a maffia szokta a népeket, oszt megkaraktergyilkolták. Mindezt úgy, hogy vsz SEMMIT se tudott erről egészen a 2. helyéig.

Nem biztos, hogy Feri volt, sőt, ez a mamlasz vsz Feri embere, bár tény, hogy a déká eddig kimaradt a kupiból, viszont látva mi zajlik, a hirtelen vakbélgyulladást luxusút helyett, egyre inkább körvonalazódik, hogy talán még Feri sincs beavatva, ő is krákog az események után, más kezdte el a háttérből irányítani a bábokat. Soros, CIA, más, lényegtelen. Minden esetre annyira kuss van Feriék körül, mintha lázasan kutatnának mivel tudnának visszavágni.

De ahogy írtam, ezt a játékot két csapat játssza, tehát lehet Fideszes média leleplezés is, aminek azért sok esélyt nem adok, de lehet. Viszont annyira furcsa látni, hogy a nagy bábos, Feri, milyen szépen került hátrányba, mert ő is mintha loholna az események után. Amikor Gáljééé, lemondott? :D, akkor már lehetett érezni, hogy valaki valamit már tud Gelgely adjuntkusról, más miatt miért menekülne valaki a jól fizető hajóról? Erre tessék, a hülye Gelgely adjuntkus szépen öntökönszúrta magát. Hogy nem tudott róla, vagy tudott, és ilyen hülye, lényegtelen, úgy szedték darabokra, mint Borkait. És védhetetlen. Már a retek is lehozta, tehát külső körök is leírták a főkretént.
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 536
8 821
113
Kíváncsi lettem, hogy ki szerint rossz, miért rossz ez a benzin ár befagyasztás, Aztán rábukkantam pl erre a mókaficekre.
Olvasom a Qubit nevű (444-es alt tudomány és tech) portálon a Prinz Dániel nevű faszi cikkét, hogy szar ötlet volt befagyasztani benzinárat. Hmm.. mondom rákeresek már.
Na ez egy fiatal gyerek, szerintem a volt postabankos Prinz Gábor fia, de legalábbis rokona, és már úgy futtatják hogy beszarás. Hvg, privátbankár, qubit, 444, azonnali, a Partizánon már vita is van vele!
Magyarországgal kapcsolatban egyetlen egy pozitív megnyilvánulása sincs, mindenszar.
Így termeli ki, így teremtik meg maguknak a libernyákok a jövő árokásó, globalista egyesült európás, világesze utódait.
Lásd még pl. Csunderlik Péter, aki szelektíven értelmezi a Tanácsköztársaságot.
https://www.facebook.com/prinzdani
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 056
4 004
113
Na akkor tegyünk már egy kis rendet. Ha nekem válaszolsz akkor azokra a kérdésekre válaszolj amiket feltettem, többek közt neked is. Mi a fene közöm van nekem ahhoz, hogy Bayer mit ír, vagy hogy mások mit mondanak? Egyetlen, még egyszer, hogy értsd, egyetlen egy alkalommal sem válaszoltál semmilyen konkrét érvvel, vagy ténnyel. Mocskolódsz ezerrel, abba a köntösbe bújtatva, hogy de hát miket mondanak a jobb oldalon. Én nem a FIDESZ vagyok, nem is Orbán, vagy Bayer. Szedd össze magad és értelmes ember módjára hozz érveket. Most kezdjem én is azt, hogy Gyurcsány párti vagy, tehát teljes egészében egyet értesz a KISZ és ezen keresztül a kommunista eszmékkel, és vissza akarod állítani azt Magyarországon? Ha ez baromság, akkor amit itt előadtál az is az. Velem vitatkozz, hozz érveket, és saját gondolatokat. A Népszava összeollózása nem az.
Érdekes, hogy szerinted nekem Gyurcsány elvtárs a megmentő, te viszont kikéred magadnak, hogy Bayer Zsoltit szóba hoztam, mint Fideszes megmondóember, "béke"menetelő!
Akárki is az ellenzék jelöltje, minden kormánypárti szimpatizáns azt állítja róla, hogy Gyurcsány báb.
Ez a legfőbb "érv", az ellenzék ellen! Mindkét illető hozzátartozik a 2 oldal "elitjéhez".
Tény, hogy jelenleg a szar, és a még szarabb közül tudunk választani.
Kettő lehetőség van. Ebből te a Fideszt, és azzal együtt járó, és egyre erősebb gyűlöletpolitikát, hazugságot, álkereszténységet választod. Ha nem így lenne, akkor bocsánatot kérek, és visszavonom az eddigieket!
Én viszont egy konzervatív, NÉPpárti- nem hűbérúri, keresztény embernek tartom magam. És hiszek abban, hogy Gyurcsány csak a szükséges rossz, ami kell a kormányváltáshoz! Hazudott, de legalább volt annyi vér a pucájában, hogy ezt beismerje. És ezért 12 évig esélye sem volt a kormányrúd közelébe kerülni, helyesen.
Ha a FIDESZ-KDNP tavasszal megbukik, akkor ugyanezért fog, csak magának köszönheti! Tetszettek volna kevesebbet lopni, úrizálni.
Vagy leszarja a hétköznapi ember a politikát, de észrevette, hogy a szárnyaló nyugdíjak, bruttósított minimálbér már nem elég a csirkefarhátra, párizsira, nekik nem dübörög a gazda(g)ság.
De nincs erre időm! További nívós eszmecserét kívánok itt mindenkinek!
Most egy darabig megint nem rontom itt a levegőt! :)
 
W

Wilson

Guest
Kíváncsi lettem, hogy ki szerint rossz, miért rossz ez a benzin ár befagyasztás, Aztán rábukkantam pl erre a mókaficekre.
Olvasom a Qubit nevű (444-es alt tudomány és tech) portálon a Prinz Dániel nevű faszi cikkét, hogy szar ötlet volt befagyasztani benzinárat. Hmm.. mondom rákeresek már.
Na ez egy fiatal gyerek, szerintem a volt postabankos Prinz Gábor fia, de legalábbis rokona, és már úgy futtatják hogy beszarás. Hvg, privátbankár, qubit, 444, azonnali, a Partizánon már vita is van vele!
Magyarországgal kapcsolatban egyetlen egy pozitív megnyilvánulása sincs, mindenszar.
Így termeli ki, így teremtik meg maguknak a libernyákok a jövő árokásó, globalista egyesült európás, világesze utódait.
Lásd még pl. Csunderlik Péter, aki szelektíven értelmezi a Tanácsköztársaságot.
https://www.facebook.com/prinzdani
Nem Prinz Gábor fia....

"Négy gyermeke született, két lány első feleségétől (Orsolya és Viktória), és két fiú második házasságából: ifj. Princz Gábor (1994) és Princz Péter (1998)."

 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 933
82 679
113
Kíváncsi lettem, hogy ki szerint rossz, miért rossz ez a benzin ár befagyasztás, Aztán rábukkantam pl erre a mókaficekre.
Olvasom a Qubit nevű (444-es alt tudomány és tech) portálon a Prinz Dániel nevű faszi cikkét, hogy szar ötlet volt befagyasztani benzinárat. Hmm.. mondom rákeresek már.
Na ez egy fiatal gyerek, szerintem a volt postabankos Prinz Gábor fia, de legalábbis rokona, és már úgy futtatják hogy beszarás. Hvg, privátbankár, qubit, 444, azonnali, a Partizánon már vita is van vele!
Magyarországgal kapcsolatban egyetlen egy pozitív megnyilvánulása sincs, mindenszar.
Így termeli ki, így teremtik meg maguknak a libernyákok a jövő árokásó, globalista egyesült európás, világesze utódait.
Lásd még pl. Csunderlik Péter, aki szelektíven értelmezi a Tanácsköztársaságot.
https://www.facebook.com/prinzdani
Nem Prinz fia. legalábbis a Gáboré. Max a katonáé, Egerbőőőő ... :D
 
  • Tetszik
Reactions: OhioNurse

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 536
8 821
113
Nem Prinz Gábor fia....

"Négy gyermeke született, két lány első feleségétől (Orsolya és Viktória), és két fiú második házasságából: ifj. Princz Gábor (1994) és Princz Péter (1998)."

Ráguglizhattam volna Prinz Gáborra, de nem ez volt a lényeg és nem is változtat rajta. ;-)
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 933
82 679
113