[BIZTPOL] Magyarország

• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
22 255
23 895
113
Nem szokott mindig ott lenni, az 1938-ason se volt, ha jól tudom, de valami olyanra emlékszem, hogy 20-on valahány éve nem volt jelen a pápa.
Tavaly volt a magyaroknál a csíksomlyói búcsún (de ugye a romániai katolikusok döntő többsége magyar), idén eljött ide is, meg ment felvidékre is. Pedig magyarországi útja nem volt betervezve. Na most abban a világban, mikor egy szakember már egy évre előre vállalja fel a munkát (és már sokan annak is kezet csókolnának), és ha tudja valaki, hogy micsoda szervezés kell hozzá, az a helyén és értékén kezeli, hogy elérték, hogy legalább fél napot itt legyen a pápa.
Csiksomlyon nem hozzank jott hanem a romanokhoz, ennek fingja nincs rola hogy akikkel ott talalkozott azok nem romanok hanem magyarok. Nem is erdekli szerintem, elment, integetett, mondott egy imat es vigyorogva tavozott. Most beugrott egy haknira utkozben Pestre, de nem ide keszult, hanem a felvideki ciganyokhoz akik Szlovakiaban elnek. Hat nem tudom, de ha a katolikus egyhazfonek, egy viszonylag nagy katolikus kongresszus nem ingere, nem tervezi be joval korabban maganak (megiscsak o a sztarvendeg) akkor minek higyjen meg tartson ki vallasa mellet egy ember?
Ez igy buko lesz jovoben.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
10 485
9 614
113
A nyugati világra igen jellemző ez a fajta hierarchizmus hogy pár család irányítja kb az egésszet de ez a pár család közül nagyon ritkán kerül valamelyik (ugymond a többi felett uralkodóvá) inkább egymás marásamajd egymás szövetségese hogy aztán újra marjk egymást a divat. viszonylag folyamatos hol lassabb hol gyorsabb vérfrissülés mellett (ami a klubb tagokat érinti családokat.( dinasztiák hogy idegen szóval érthetöbbé válljon)

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
22 255
23 895
113
Igen, a keresztyén/keresztény egyházban a teremtett világ védelme fontos. Ezt nevezhetjük ökológiai tudatosságnak is. Ennek egy része a környezetvédelem is.
„Ha tudnám is, hogy holnap elpusztul a világ, még akkor is ültetnék egy almafát.” -Luther
Nem hiszem hogy Lutherra gondolt, es azt sem hogy ez volna pillanatnyilag a legfontosabb emlitesre melto dolog. Meg ha Nemetorszagban jart volna... no de mit szolt akkor a putris allapotokhoz a szlovak romatelepeken?
Most ennek tenyleg ez a legnagyobb gondja? Szerintem beszelt Aderrel es abbol valami megmaradt a ven fejeben, megis mit tudja ez mi mit tudatoskodunk itt a kornyezetvedelem jegyeben? Mi lett ebbol, Greta Thunderg?

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
1 513
2 923
113
Nem tudom mi az az RTVS, de lefordithatnad, tudod itt olnek egy egy orosz vagy kinai nyelvu poszt miatt. Raadasul ti is tudtok magyarul ott fentebb, szoval semmi akadalya.
Ja ezért is eredetileg nem próbaltam berakni, míg ki nem volt kovetelve azzal, hogy nálatok lent sokan tudnak oroszul, ezért semmi akadálya (pedig nagyon nem ugyan az :rolleyes: ) . :oops: Ime tehát a pápa szavai:
"A magyar elnoknek csak ilyen rovid látogatást igértem, de fontolgatom, hogy jovo évben hoszabb idore mennék oda. Orbán Viktor miniszterelnokkel nagyon nyugot beszélgetésunk volt, a magyar politikusok hoszasan magyarázták nekem a torvényt, ami kontroverziókat okoz kulfoldon. Mindig amikor a múltban az egyház kiált egy ugy mellet és ezt nem pasztorációval tette, politikai szintre csúszot. Mit tehát kellene tenni egy pástornak? Legyen pásztor!"

• Tetszik
Reactions: antigonosz

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
9 342
17 438
113
Angliai magyarok, megdőlt a "Londonban a 300 ezer magyar él" mítosza.
---
"Március végéig 140 460 magyar nemzetiségű ember kért tartós letelepedési engedélyt az Egyesült Királyságban, ez újabb 9340 regisztrációt jelent az első negyedévben – derül ki a brit belügyminisztérium (Home Office) csütörtökön megjelent adataiból."
..
"A brit belügyminisztérium csütörtökön ismertetett friss adatai szerint a kérvényezési határidő június végi lejárta óta is több mint százezer - augusztus végéig több mint 6 millió - EU-állampolgár folyamodott tartós nagy-britanniai letelepedési engedélyért. A felülvizsgált csütörtöki adatsor szerint meghaladja a 155 ezret azoknak a magyaroknak a száma, akik a június 30-i határidőig benyújtották letelepedési kérvényüket a brit belügyi tárcához."

• Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and laiki

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
5 905
11 094
113
Csiksomlyon nem hozzank jott hanem a romanokhoz, ennek fingja nincs rola hogy akikkel ott talalkozott azok nem romanok hanem magyarok. Nem is erdekli szerintem, elment, integetett, mondott egy imat es vigyorogva tavozott. Most beugrott egy haknira utkozben Pestre, de nem ide keszult, hanem a felvideki ciganyokhoz akik Szlovakiaban elnek. Hat nem tudom, de ha a katolikus egyhazfonek, egy viszonylag nagy katolikus kongresszus nem ingere, nem tervezi be joval korabban maganak (megiscsak o a sztarvendeg) akkor minek higyjen meg tartson ki vallasa mellet egy ember?
Ez igy buko lesz jovoben.
A katolikus hit és egyház szempontjából előbb katolikus az ember és utána ilyen vagy olyan nemzetiségű. És ez mindegy, hogy tetszik, vagy sem, de ez van.
Nem gondolnám, hogy a pápa tájékozatlan lenne, szerintem nagyon is jól tudja, főleg, hogy valószínűleg fel is van készítve, hogy hova, miért és kikhez megy.
Nem fő rendezvénye. Ez egy egyhetes, nagyszabású kongresszus az oltári szentség kapcsán, aminek mindig van valami aktuális témája. (Ugye a neve is az, hogy Eucharisztikus kongresszus.) És eddig sem voltak ott a pápák mindegyiken.
Szerintem nagyobb szó, de legalább akkor dolog egy fél napra elhívni BP-re, úgy, hogy nem volt betervezve, mint egy két-három évvel korábbi szervezéssel elmenni valahova.

Nem hiszem hogy Lutherra gondolt, es azt sem hogy ez volna pillanatnyilag a legfontosabb emlitesre melto dolog.
Nem, arra hoztam példának, hogy 500 éve is téma volt; még ha nem feltétlen mai értelemben és inkább a hitről és nem feltétlen a környezetvédelemről szól. De sosem állt távol. Meg senki nem mondta, hogy ez volt a legfontosabb említésre méltó. Szerintem ez csak onnan volt, hogy az újságírók sorra kérdezhettek tőle és ezt is kérdezték.
A környezet védelem, a teremtett világ védelme nem marxista, jakobinus ideológiák sajátja. Maximum csak rátelepedtek a témára.

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
4 827
11 567
113
Ja ezért is eredetileg nem próbaltam berakni, míg ki nem volt kovetelve azzal, hogy nálatok lent sokan tudnak oroszul, ezért semmi akadálya (pedig nagyon nem ugyan az :rolleyes: ) . :oops: Ime tehát a pápa szavai:
"A magyar elnoknek csak ilyen rovid látogatást igértem, de fontolgatom, hogy jovo évben hoszabb idore mennék oda. Orbán Viktor miniszterelnokkel nagyon nyugot beszélgetésunk volt, a magyar politikusok hoszasan magyarázták nekem a torvényt, ami kontroverziókat okoz kulfoldon. Mindig amikor a múltban az egyház kiált egy ugy mellet és ezt nem pasztorációval tette, politikai szintre csúszot. Mit tehát kellene tenni egy pástornak? Legyen pásztor!"
Általad felkonferálva:
Hazaúton a repuloben a pápa megerositette, hogy Orbán panaszodot neki az EU-s konfliktus miatt, de vélhetoen nem kapot tole olyan választ, amire számítot, mivel a pápa elutasítsa a keresténység politizálásra valo kihasználását. Szerintem pont azért volt most Mo-n csak pár órát. De ... állitolag azt is kijelentette, hogy a kovetkezo évben majd tobb idot fog tolteni Magyarországon. :cool:
Progressziv szövegértelmezési példák:
"...Orbán panaszkodott neki..." szerinted egyenlő ezzel: "Orbán Viktor miniszterelnokkel nagyon nyugot beszélgetésunk volt"
"...vélhetoen nem kapot tole olyan választ, amire számítot,..."
szerinted egyenlő ezzel: "Mit tehát kellene tenni egy pástornak? Legyen pásztor!"
"...Szerintem pont azért volt most Mo-n csak pár órát."
szerinted ez ebből következett: "A magyar elnoknek csak ilyen rovid látogatást igértem, de fontolgatom, hogy jovo évben hoszabb idore mennék oda."

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
1 513
2 923
113
Általad felkonferálva:

Progressziv szövegértelmezési példák:
"...Orbán panaszkodott neki..." szerinted egyenlő ezzel: "Orbán Viktor miniszterelnokkel nagyon nyugot beszélgetésunk volt"
"...vélhetoen nem kapot tole olyan választ, amire számítot,..."
szerinted egyenlő ezzel: "Mit tehát kellene tenni egy pástornak? Legyen pásztor!"
"...Szerintem pont azért volt most Mo-n csak pár órát."
szerinted ez ebből következett: "A magyar elnoknek csak ilyen rovid látogatást igértem, de fontolgatom, hogy jovo évben hoszabb idore mennék oda."
Még sokat kel tanulnod, hogy valamire vihesd a NER propagandagépezetében (mert mindha ez lenne most a célod), mivel ez nagyon gyengén sikeredet. :D

-"...Orbán panaszkodott neki..." => egyenlo a "a magyar politikusok hoszasan magyarázták nekem a torvényt,"
-"...vélhetoen nem kapot tole olyan választ, amire számítot,..." => "Mindig amikor a múltban az egyház kiált egy ugy mellet és ezt nem pasztorációval tette, politikai szintre csúszot."

Ez egyzeruen azt jelenti, hogy próbaltak tolé valami politikailag felhasználandó kijelentést kicsikarni, és o nem hagyta mágát ebbe belehúzni - azaz politikai szintre csúszni.

"A magyar elnoknek csak ilyen rovid látogatást igértem," - és en erre véleményt fejtettem ki, hogy vajon miért. Amúgy abból kindulva, hogy a pápa a kovetkezo napokon tobbszor is ostorozta a kereszt polikai és hatalmi célokra való kihasználását. Mint ahogy arra már korábban is rámutattam, ez egy mélyebb teológiai vita, ami mesze túlmegy holmi menekult kérdésen, ami hagyományosan fel van hozva a pápa hozzáállasát illetoen. Nagyon nem a menekultekrol szól az egész.

• Vicces
Reactions: vata

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
5 905
11 094
113
Ez egyzeruen azt jelenti, hogy próbaltak tolé valami politikailag felhasználandó kijelentést kicsikarni, és o nem hagyta mágát ebbe belehúzni - azaz politikai szintre csúszni.
De miért kell magyarázni azt, ami feketeén fehéren elhangzott?
(Nem kell annak önálló értelmezést adni. Amúgy tett olyan kijelentést, ami a magyar törvényt támogatja. De ez nem is politika; nem minden politika. De pláne nem teológiai vita. Az azt. egyháznak van egy Szentírásbeli álláspontja. Aki ezt tagadja az meg nem nevezheti magát keresztyénnek, mert nem fogadja el azt. A menekültekkel való viszony az lehet kérdéses, mert más síkon mozog az egyházban és más állami szinten. De a Magyar Állam sem a rászorulók ellen áll ki, de nem azt az utat választja, hogy idehozzuk és itt jó drágán csináljunk látszatcselekedeteket; hanem helybe kell vinni a segítséget, mert ott hatékonyabb.)
és en erre véleményt fejtettem ki, hogy vajon miért
Mert nem volt betervezve és feltehetően a felvidéki útjából kellett kvázi lecsípnie az időt. Sőt, a konferencia sem mostanra lett volna szervezve, hanem tavalyra. Tehát úgy mondott igent, hogy ezzel felborult a menetrend, amit nem igazán szoktak szeretni -akár szervezési, akár biztonsági okokból sem.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
5 905
11 094
113
Hát emlékeim szerint a katolikus hívek (is) a jó istenhez imádkoznak, de lehet nálam kimaradt valami anno a hittan órán.
De arról volt szó -ha jól értettem, hogy úgy értette, hogy a pápához imádkoznak, erre írtam, hogy nem hozzá. (És az isten I nem i ebben a kontextusban -csak, hogy nyelvtannáczuljak kicsit:) )

• Tetszik
Reactions: Veér István

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
4 827
11 567
113
Még sokat kel tanulnod, hogy valamire vihesd a NER propagandagépezetében (mert mindha ez lenne most a célod), mivel ez nagyon gyengén sikeredet. :D
:D Olyan szép, amikor nincsenek érvek akkor jön a NER, ez gyengeségre vall...:rolleyes:

Nem is értem miért magyarázod - ahogyan @phaidros is irja feljebb - azt amit nem kell magyarázni, mert maga a pápa is lenyilatkozta meg a Vatkiáni sajtó is. Ja hogy nem dörgöltek semmit a magyar kormány orra alá, ez fáj...?!:D
Minnél több baromsággal próbálja - ráadásul - szerencsétlenül támadni a magyar kormányt a külföldi sajtó (lásd Bukarest/Budapest, antiszemitizmus téma fake-hir stb., ahogyan Te is itt a félremagyarázásaiddal), annál inkább élvezem ezt a fajta vergődést.
Most betenném ide Čaputová "kedvenckéd" pityergős pápabúcsúztatós "propaganda képét", de szorult belém annyi emberség, hogy más gyászával nem fogok poénkodni...

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
4 493
7 409
113
De arról volt szó -ha jól értettem, hogy úgy értette, hogy a pápához imádkoznak, erre írtam, hogy nem hozzá. (És az isten I nem i ebben a kontextusban -csak, hogy nyelvtannáczuljak kicsit:) )
Én istenre gondoltam, de igazából így már mindegy, poén akart lenni de így már elég béna lett :)

• Tetszik
Reactions: phaidros

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
1 513
2 923
113
De pláne nem teológiai vita. Az azt. egyháznak van egy Szentírásbeli álláspontja. Aki ezt tagadja az meg nem nevezheti magát keresztyénnek, mert nem fogadja el azt. A menekültekkel való viszony az lehet kérdéses, mert más síkon mozog az egyházban és más állami szinten.
A menekultkérdés csak belé van magyarázva az egészbe, ezen ne is rugózzunk, ebben az értelemben mellékes, de azzal semmiképen se érthetek egyet, hogy nincsen teológiai vita. Mert az egy dolog, hogy az egyháznak van egy álláspontja, de a vita az eszkozok korul zajlik. Alúlról folyó pasztorációs hatás versus felulról való eroszakos politikai nyomás, amit a pápa kozveszélyesnek tart. Ugyanis sok katolikus mozgalom is felult az evangelikális fundamentalizmus hullámára.

---
Speciál @arcas számára egy betekintés annak egy részébe, ami most a katolikus egyházban folyik (szlovák nyelven) : https://gloria.tv/post/79a6WJxbCLQAB4kuUxhpqYcnh (amenyiben hajlandó majdnem fél óráig egy katolikus papot nézni)

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
4 827
11 567
113