[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.
W

Wilson

Guest
Írtam, hogy nem feltétlen a megosztás lehet a probléma.
A probléma az volt, hogy az illető olyan ellenzéki újságírókkal tartott kapcsolatot amelyek rendszeresen publikálták a NER prominens tagjainak útjait......Amúgy a szolgálatok azzal az ürüggyel beszélgettek el vele mert ezeket az adatokat megosztotta, tehát ezen logika mentén minden magyar ember aki ilyen adatokat megoszt a szolgálatok célkeresztjébe kerülhet.....
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
A probléma az volt, hogy az illető olyan ellenzéki újságírókkal tartott kapcsolatot amelyek rendszeresen publikálták a NER prominens tagjainak útjait......Amúgy a szolgálatok azzal az ürüggyel beszélgettek el vele mert ezeket az adatokat megosztotta, tehát ezen logika mentén minden magyar ember aki ilyen adatokat megoszt a szolgálatok célkeresztjébe kerülhet.....
Igen, mindenki célkeresztbe kerülhet. Ez a dolguk. Hogy aztán érdemes, vagy kell e foglalkozni az esettel, vagy az emberrel/csoporttal, az másik lépés. Valószínűleg ha megtörtént, akkor valószínűleg oka volt. És azért lehetett volna komolyabb következménye, ha nagyon akartak volna valamit, mint az elbeszélgetés és lehallgatás. (Azért az átlag embereknek mi félnivalója van egy lehallgatástól?)
Az ellenzéki újságírók, szerkesztőségek közül egynéhánynál meg azért már egy ideje erőteljesen gyanítható, hogy nem feltétlen magyar szolgálatokkal állhatnak kapcsolatban akár tudott, akár nem tudott módon. És hangsúlyoznám, hogy nyilván nem minden szerkesztőségre és nem minden újságíróra igaz ez.
 
  • Tetszik
Reactions: dkes and Giskard
W

Wilson

Guest
Igen, mindenki célkeresztbe kerülhet. Ez a dolguk. Hogy aztán érdemes, vagy kell e foglalkozni az esettel, vagy az emberrel/csoporttal, az másik lépés. Valószínűleg ha megtörtént, akkor valószínűleg oka volt. És azért lehetett volna komolyabb következménye, ha nagyon akartak volna valamit, mint az elbeszélgetés és lehallgatás. (Azért az átlag embereknek mi félnivalója van egy lehallgatástól?)
Az ellenzéki újságírók, szerkesztőségek közül egynéhánynál meg azért már egy ideje erőteljesen gyanítható, hogy nem feltétlen magyar szolgálatokkal állhatnak kapcsolatban akár tudott, akár nem tudott módon. És hangsúlyoznám, hogy nyilván nem minden szerkesztőségre és nem minden újságíróra igaz ez.
Az én olvasatomban ennek az egésznek a célja a szolgálatok részéről a megfélemlítés volt, hogy elérjék azt, hogy ezek az újságírók ne nagyon írjanak ezekről az utakról ami szerintem egy nagyon veszélyes dolog egy (állítólagos) demokráciában....
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Az én olvasatomban ennek az egésznek a célja a szolgálatok részéről a megfélemlítés volt, hogy elérjék azt, hogy ezek az újságírók ne nagyon írjanak ezekről az utakról ami szerintem egy nagyon veszélyes dolog egy (állítólagos) demokráciában....
Egy demokráciában is van nagyon sok olyan információ, amin nem publikus. Lásd a világ legeslegeslegeslegdemokratikusabb országa az USA tartja fenn a legnagyobb szolgálatokat és ugyan úgy ott ülnek a képviselőik a saját médiájukban is.
Azt meg inkább kiszorításnak lehetne szebben nevezni, csak persze nem egy külföldi állampolgárról volt szó.
De mitől megfélemítés az, mikor nincs retorzió?
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 192
10 724
113
A halálozási statisztika "megugrása" nem annyira a járványnak, inkább a Ratkó korosztály távozásának tulajdonítható.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 008
87 725
113

Varga Mihály saját dolgozószobájában avatott fel egy mátészalka melletti fecskendőgyárat​


Hadházy Ákos ismét lyukra futott​

 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113

Varga Mihály saját dolgozószobájában avatott fel egy mátészalka melletti fecskendőgyárat​


Hadházy Ákos ismét lyukra futott​

Tehát gyártott 100ezer darab fecskendőt? Azért arra mondhatjuk hogy nem igazán működik...
Vagy nem az irodájában vágta át a szallagot. Mondjuk legalább nem térdelő óvodások tartották azt neki.
Sajnos Hadházy kupacokban tárja fel a fidesz kutyái által elpotyogtatott szart az országban, kár hogy ezt pénzért vettük.

Amúgy meg ha egyszer-egyszer lukra is fut, na bumm, a többi azért ül, mint Simonka.
Várom még a jól működő geotermikus erőműveket bemutató körtúrát...
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 608
8 053
113
Tehát gyártott 100ezer darab fecskendőt? Azért arra mondhatjuk hogy nem igazán működik...
Vagy nem az irodájában vágta át a szallagot. Mondjuk legalább nem térdelő óvodások tartották azt neki.
Sajnos Hadházy kupacokban tárja fel a fidesz kutyái által elpotyogtatott szart az országban, kár hogy ezt pénzért vettük.

Amúgy meg ha egyszer-egyszer lukra is fut, na bumm, a többi azért ül, mint Simonka.
Várom még a jól működő geotermikus erőműveket bemutató körtúrát...
Először talán a saját portáján kellene rendet raknia, mert egy kicsit így hiteltelen. Értem én, hogy a FIDESZ lop, de miért cseréljük le egy másik lopós csapatra.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 287
68 354
113
Tök mindegy ki lesz a jelölt. Mind amőba, ha nyernének, mind szarul járunk, az a bolond is aki moslékot zabált.
Ehh fonokasszonyom is MZP-t favorizalja. Mondom neki akkor idobe add be a lakasfelujitasi szamlaidat mert tuti eltorlik ha nyernek, a Szep kartyadnak is bucsut inthetsz majd az evi netto 225000 forinttal, jon vissza a Sodexho es tarsai, havi 5000 kajautalvanyal jo esetben. Azt mondja a nem, ilyet tuti nem fognak megcsinalni, miert tennek?
Ehh vazze... es elelmiszermernoki diplomaja van... Igaz hogy egy tukortojast nem tud maganak megsutni...
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 008
87 725
113
Ehh fonokasszonyom is MZP-t favorizalja. Mondom neki akkor idobe add be a lakasfelujitasi szamlaidat mert tuti eltorlik ha nyernek, a Szep kartyadnak is bucsut inthetsz majd az evi netto 225000 forinttal, jon vissza a Sodexho es tarsai, havi 5000 kajautalvanyal jo esetben. Azt mondja a nem, ilyet tuti nem fognak megcsinalni, miert tennek?
Ehh vazze... es elelmiszermernoki diplomaja van... Igaz hogy egy tukortojast nem tud maganak megsutni...
Gondolom nem olvas csak Népszavát, csak a 444 és társaira van bekötve a net, az Origo okán bont, és csak reteket néz? Miért csinálnának, mi? Miért ... Miért ... Mert miért ne?! :D

 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Először talán a saját portáján kellene rendet raknia, mert egy kicsit így hiteltelen. Értem én, hogy a FIDESZ lop, de miért cseréljük le egy másik lopós csapatra.
Nekem mindegy hogy ki lop, menjen dutyiba, ez az én naiv vágyam. Ja, a Feri is, mert az ő meggazdagodása is a legalizált lopás egy formája.
Nem látom hogy Hadházy végtelenül gazdag lenne.
ez azért nem egy kiugró vagyon:
 
W

Wilson

Guest
Sok incel fog. "kellemes emlékek" ugye. :)
Ha hiszed ha nem ő az egyik legkorrektebb üzletember a magyar üzleti életben.Amikor a korábbi munkahelyem benne volt az Il Bacio projektben egyetlen napot sem csúsztak a fizetéssel mindezt a válság kellős közepén amikor az építő iparban egyre másra dőltek be a cégek szűnt meg a finanszírozás, az utolsó fillérig mindent pontosan elszámoltak úgy a kivitelezők mint az állam felé, simán megtehette volna, hogy kihasználja az akkori helyzetet de ez abszolút nem így volt.Minden megállapodást az utolsó betűig betartottak. Ha ő lenne Magyarország miniszterelnöke (amire valljuk be jövő tavasszal kicsi az esély) én biztos vagyok benne, hogy jó kezekben lenne az ország.
 
W

Wilson

Guest
Egy demokráciában is van nagyon sok olyan információ, amin nem publikus. Lásd a világ legeslegeslegeslegdemokratikusabb országa az USA tartja fenn a legnagyobb szolgálatokat és ugyan úgy ott ülnek a képviselőik a saját médiájukban is.
Azt meg inkább kiszorításnak lehetne szebben nevezni, csak persze nem egy külföldi állampolgárról volt szó.
De mitől megfélemítés az, mikor nincs retorzió?
Attól megfélemlítés,hogy megkeresnek azért mert megosztottál egy nyilvános adatot egy újságíróval aki a munkáját végzi.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 4082

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 287
68 354
113
Már most szólok ha Gattyàn neve vagy a pártjának a neve ott lesz a jövő tavaszi országgyűlési választások szavazó lapjain én rá fogok szavazni....

Gattyán György: Nem számít, hogy érdekköröket sértek, indulok a választásokon....​


Mozgalmából pártot alapítana és indulna a 2022-es országgyűlési választásokon Gattyán György. Az egyik leggazdagabb magyar szerint jók az esélyeik, hiszen az emberek változást akarnak, a múltat pedig végre maguk mögött tudnák. Nem ő az egyetlen üzletember, aki az elmúlt időszakban aktivizálta magát a politika színterén.
QP | Quality Placement

Kutatást végeztek Gattyán Györgyék arra vonatkozóan, hogy milyen mértékben akarnak a magyar emberek változást. Az eredmény az lett, hogy mindegy, hogy ki, csak ne a két múlt közül kelljen választani – jelentette ki a milliárdos a YouTube-csatornáján indított podcast miatt 25 milliós mínuszban lévő és a sajtósáról némileg ambivalens kinyilatkozásokat tevő Friderikusz Sándor műsorának előzetesében.

MINT MONDTA, A PAPÍRFORMA SZERINT AKÁR NYERNI IS LEHET.

Friderikusz Sándor azon kérdésére, hogy ahhoz, hogy egy választáson nyerni tudjon valaki, párttá kell szerveződni, azt felelte, hogy van rá pár hónapjuk, hogy megoldják.

A nagyvállalkozó nemrég jelentette be Digitalizáljuk Magyarországot! elnevezésű mozgalmát, amely lényegében grandiózus álláshirdetésnek felel meg: „Állást kínálok 106 képviselőnek az ország 106 választókerületében – fogalmaz a felhívásban arra utalva, hogy fel kell pörgetni itthon a digitalizációt. – Magyarország választás előtt áll, de ez a választás nem a politikáról szól, hanem arról, hogy akarunk-e ismét világelsők lenni” – hívja fel a figyelmet az üzletember.


A műsorban – Friderikusz részéről – fel is vetődött ez a dilemma, hogy a kezdeményezés esetleg olyan területre tévedhet, ahol a politika és az üzlet kéz a kézben jár, és akaratlanul is útját keresztezik majd olyan érdekköröknek, akiknek „nem kéne”.

Gattyán határozott válasza az volt erre:

biztosan útját fogjuk keresztezni, ez egyértelmű.

„Mondtam sokszor, hogy provokatív vagyok, és sokszor beleállok olyan dolgokba, amiben hiszek. A mai fejemmel, helyzetemmel ebbe bele kell állni, kell egy változás Magyarországon” – jelentette ki, elismerve, hogy magabiztosságához nagyban hozzátesz az is, hogy „egy pénzhegyről” látja a világot.

Gattyán György 2001-ben alapította meg internetes vállalatát, a Doclert, és rekordidő alatt több száz millió dolláros globális tényezővé fejlesztette. Tavaly a Forbes a száz legértékesebb, teljesen magyar kézben lévő cég listáján 175 milliárd forinttal a második helyet foglalta el. A Kodolányi Egyetem tulajdonosa, a Prima Primissima Alapítvány társalapítója és a mindenki által ismert Magyar Népmesék-filmsorozat finanszírozója. Az üzletember sok száz millió forintos támogatást nyújtott a koronavírus elleni védekezés során is. A vállalkozóval a napokban jelent meg egy videointerjú az Indexen.

Ott úgy fogalmazott:

Én először vagyok magyar és utána üzletember. Talán először vagyok édesapa, utána magyar és utána üzletember, de magyarul beszélek, magyarul gondolkodom.

Bige, Bojár..

Nem Gattyán az egyetlen, aki aktivizálta magát a hazai politikában-közéletben. Írtunk róla, hogy Bige László az ATV Egyenes Beszéd című műsorában elárulta, hogy „némi apróval” támogatta Márki-Zay Péter kampányát az előválasztáson, ami néhány millió forintot jelent. Azt már nem tudta megmondani, ki volt a kezdeményező fél, de valahol találkoztak, és jelezte, hogy szívesen támogatná a kampányt, de sem Karácsony Gergely, sem Gyurcsány Ferenc nem kapott tőle pénzt.

Márki-Zay Péter egyébként nemrég nevezte meg szakértői csapata néhány tagját, ők felelnek majd a választási programért. A listán Bojár Gábor milliárdos vállalkozó, a Graphisoft alapítója gazdaságpolitikai területen bizonyíthat. A miniszterelnök-jelölt leszögezte, hogy nem árnyékkormányról van szó, tehát ez a névsor nem azt jelenti, hogy később ők kapnának miniszteri posztokat, mert addig nem osztogatnak pozíciókat, amíg nem nyerték meg a választást.


Helyes, induljon csak, egy kurvapecerre nem fog szavazni egy konzervativ jobboldali sem. Azt sem tudjak ki ez. Megis mit akar? Nincs eleg penze? Feri, Bajnai, Koka utan az ilyen sikeres uzletemberektol sok valaszto tart. A Fidesz szavazobazisa a legszilardabb, a legnagyobb, onnet szavazatokat nem tud lecsipni. No de csalodott baloldalibol, Jobbikosbol, Lmppmeggyuttmszmp es mas 1-2%-os noname partocskakbol, csalodott Momentumosokbol esetleg osszeszedhet egy jo, hat nem is tudom, inkabb csodaval hataros kampannyal ugy talan 2%-ot is.
Amugy kik lesznek a miniszterei, valami nehez altesti munkat vegzo eloadomuveszek, vagy egyszemelyben mindent visz?
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 317
55 704
113
Már most szólok ha Gattyàn neve vagy a pártjának a neve ott lesz a jövő tavaszi országgyűlési választások szavazó lapjain én rá fogok szavazni....

Gattyán György: Nem számít, hogy érdekköröket sértek, indulok a választásokon....​


Mozgalmából pártot alapítana és indulna a 2022-es országgyűlési választásokon Gattyán György. Az egyik leggazdagabb magyar szerint jók az esélyeik, hiszen az emberek változást akarnak, a múltat pedig végre maguk mögött tudnák. Nem ő az egyetlen üzletember, aki az elmúlt időszakban aktivizálta magát a politika színterén.
QP | Quality Placement

Kutatást végeztek Gattyán Györgyék arra vonatkozóan, hogy milyen mértékben akarnak a magyar emberek változást. Az eredmény az lett, hogy mindegy, hogy ki, csak ne a két múlt közül kelljen választani – jelentette ki a milliárdos a YouTube-csatornáján indított podcast miatt 25 milliós mínuszban lévő és a sajtósáról némileg ambivalens kinyilatkozásokat tevő Friderikusz Sándor műsorának előzetesében.

MINT MONDTA, A PAPÍRFORMA SZERINT AKÁR NYERNI IS LEHET.

Friderikusz Sándor azon kérdésére, hogy ahhoz, hogy egy választáson nyerni tudjon valaki, párttá kell szerveződni, azt felelte, hogy van rá pár hónapjuk, hogy megoldják.

A nagyvállalkozó nemrég jelentette be Digitalizáljuk Magyarországot! elnevezésű mozgalmát, amely lényegében grandiózus álláshirdetésnek felel meg: „Állást kínálok 106 képviselőnek az ország 106 választókerületében – fogalmaz a felhívásban arra utalva, hogy fel kell pörgetni itthon a digitalizációt. – Magyarország választás előtt áll, de ez a választás nem a politikáról szól, hanem arról, hogy akarunk-e ismét világelsők lenni” – hívja fel a figyelmet az üzletember.


A műsorban – Friderikusz részéről – fel is vetődött ez a dilemma, hogy a kezdeményezés esetleg olyan területre tévedhet, ahol a politika és az üzlet kéz a kézben jár, és akaratlanul is útját keresztezik majd olyan érdekköröknek, akiknek „nem kéne”.

Gattyán határozott válasza az volt erre:

biztosan útját fogjuk keresztezni, ez egyértelmű.

„Mondtam sokszor, hogy provokatív vagyok, és sokszor beleállok olyan dolgokba, amiben hiszek. A mai fejemmel, helyzetemmel ebbe bele kell állni, kell egy változás Magyarországon” – jelentette ki, elismerve, hogy magabiztosságához nagyban hozzátesz az is, hogy „egy pénzhegyről” látja a világot.

Gattyán György 2001-ben alapította meg internetes vállalatát, a Doclert, és rekordidő alatt több száz millió dolláros globális tényezővé fejlesztette. Tavaly a Forbes a száz legértékesebb, teljesen magyar kézben lévő cég listáján 175 milliárd forinttal a második helyet foglalta el. A Kodolányi Egyetem tulajdonosa, a Prima Primissima Alapítvány társalapítója és a mindenki által ismert Magyar Népmesék-filmsorozat finanszírozója. Az üzletember sok száz millió forintos támogatást nyújtott a koronavírus elleni védekezés során is. A vállalkozóval a napokban jelent meg egy videointerjú az Indexen.

Ott úgy fogalmazott:

Én először vagyok magyar és utána üzletember. Talán először vagyok édesapa, utána magyar és utána üzletember, de magyarul beszélek, magyarul gondolkodom.

Bige, Bojár..

Nem Gattyán az egyetlen, aki aktivizálta magát a hazai politikában-közéletben. Írtunk róla, hogy Bige László az ATV Egyenes Beszéd című műsorában elárulta, hogy „némi apróval” támogatta Márki-Zay Péter kampányát az előválasztáson, ami néhány millió forintot jelent. Azt már nem tudta megmondani, ki volt a kezdeményező fél, de valahol találkoztak, és jelezte, hogy szívesen támogatná a kampányt, de sem Karácsony Gergely, sem Gyurcsány Ferenc nem kapott tőle pénzt.

Márki-Zay Péter egyébként nemrég nevezte meg szakértői csapata néhány tagját, ők felelnek majd a választási programért. A listán Bojár Gábor milliárdos vállalkozó, a Graphisoft alapítója gazdaságpolitikai területen bizonyíthat. A miniszterelnök-jelölt leszögezte, hogy nem árnyékkormányról van szó, tehát ez a névsor nem azt jelenti, hogy később ők kapnának miniszteri posztokat, mert addig nem osztogatnak pozíciókat, amíg nem nyerték meg a választást.





Mindent bevetnek, hogy legalább a 2/3-ad ne legyen meg.
Aztán ha váltás lesz, akkor már késo sopánkodni a kerítés bontásakor, vagy a gyerekeid/unokáid buzulásra oktatásakor.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 287
68 354
113
Ugye tudod, hogy ilyen alapon ha te megosztasz (akár ezen a fórumon) egy teljesen nyilvános adatot a Flightradar-l , hogy az egyik Falcon 7-s éppen leszállt Zürichben akkor veled is ugyanúgy elbeszélgethetnek a szolgálatok, remélem érzékeled ezen a blőd példán keresztül a helyzet nonszensz voltát....
Erdekes modon egyikunkre se szalltak ra. Na es rad sem, de meg a Ladara sem... Na ez a bibi a sztorival, pedig mi folytatolagosan kovetunk el ilyesmiket.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Tehát gyártott 100ezer darab fecskendőt? Azért arra mondhatjuk hogy nem igazán működik...
Vagy nem az irodájában vágta át a szallagot. Mondjuk legalább nem térdelő óvodások tartották azt neki.
Sajnos Hadházy kupacokban tárja fel a fidesz kutyái által elpotyogtatott szart az országban, kár hogy ezt pénzért vettük.

Amúgy meg ha egyszer-egyszer lukra is fut, na bumm, a többi azért ül, mint Simonka.
Várom még a jól működő geotermikus erőműveket bemutató körtúrát...
Én meg a csekk Katalin cegbirodalomról készített tényfeltárását várom.
 
Status
Not open for further replies.