[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.
W

Wilson

Guest
Sokkal tobben meg itthon maradtak, vallalva a kovetkezmenyeket.
Ez is igaz de ezek közül hány ember hagyta volna el Magyarországot ha lett volna rá lehetősége?
Amúgy nem értem, hogy miért ne lehetne bárkinek elhagyni a hazáját, anélkül, hogy megbélyegeznénk.Mondok egy másik példát Wass Albert ő is elhagyta Erdélyi pedig nála kevesebb nagyobb hazafi volt, akkor őt is meg kell bélyegezni? Pedig sok kortársa ott maradt Erdélyben még sem mutogattak Wass Albert és, hogy miért nem maradt Erdélyben....
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 414
4 453
113
Az oligarchak kezdenek kifarolni a Part mogul? Nyertesre akarnak fogadni?

Vajon Orban kinek az ugynoke? Jol nezunk ki hogy a TEK hordja az aktakat az elvtarsaknak.
 
W

Wilson

Guest
Nagyon helyes, úgy látszik a gyakorlatban is kezdik alkalmazni a honvédségen belül, a Romolusz által meghirdetett zéró toleranciát....

Szexre akarta kényszeríteni két beosztottját egy katonatiszt...​


Szexre akarta kényszeríteni két női beosztottját egy katonatiszt. A Debreceni Regionális Nyomozó Ügyészség kétrendbeli, a sértettel kapcsolatban fennálló egyéb hatalmi, befolyási viszonyával visszaélve elkövetett szexuális kényszerítéssel gyanúsította meg a férfit.

Kovács Katalin, a Központi Nyomozó Főügyészség szóvivője megkeresésünkre azt közölte, hogy a férfi nem tett vallomást, és panaszt tett a gyanúsítás ellen.
A gyanúsítás szerint a férfi 2019 januárjától többször is arra próbálta rávenni a beosztottját, hogy szexuális cselekményeket végezzen vele, amit a nő minden alkalommal elhárított.Az elutasítást követően a gyanúsított kritizálni kezdte a nő munkáját, és közölte, hogy ezt addig folytatja, amíg nem enged neki. Miután a nő ennek ellenére sem volt hajlandó a gyanúsítottal szexuális kapcsolatot létesíteni, a férfi több alkalommal, különféle, az állományviszonyát is érintő fenyegetésekkel próbálta elérni, hogy a nő tegyen eleget a felszólításnak.

A volt katona egy idén májusi gyakorlat során egy másik alárendeltjével is közölte, hogy szexuális cselekményt akar vele végezni. Miután a nő ezt visszautasította, a gyanúsított – a szexuális kapcsolat létesítése érdekében – kritikával illette a munkáját és azzal fenyegette, hogy el fogja távolítani a honvédségtől.

A nyomozó ügyészség letartóztatást indítványozott a férfival szemben, amit a bíróság el is rendelt. A katona szolgálati jogviszonya időközben megszűnt.


 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 357
9 954
113
Egy érdekes Falcon köröz, az ország keleti felében, Kecskemétről indulva. Elvileg a hírszerzésben, nyomkövetésben, katonai repülés oktatásában is jártas, a brit Cobham Aviation Services-hez tartozó gépről van szó. https://fr24.com/ZODIAC6/29f81bad
Ma is.
A cég oldalán a "What we do" fül alatt nem szerepel oktatás csak https://www.cobham.com.au/what-we-do/surveillance/

 
  • Hűha
Reactions: antigonosz

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 000
32 370
113
Nagyon helyes, úgy látszik a gyakorlatban is kezdik alkalmazni a honvédségen belül, a Romolusz által meghirdetett zéró toleranciát....

Szexre akarta kényszeríteni két beosztottját egy katonatiszt...​


Szexre akarta kényszeríteni két női beosztottját egy katonatiszt. A Debreceni Regionális Nyomozó Ügyészség kétrendbeli, a sértettel kapcsolatban fennálló egyéb hatalmi, befolyási viszonyával visszaélve elkövetett szexuális kényszerítéssel gyanúsította meg a férfit.

Kovács Katalin, a Központi Nyomozó Főügyészség szóvivője megkeresésünkre azt közölte, hogy a férfi nem tett vallomást, és panaszt tett a gyanúsítás ellen.
A gyanúsítás szerint a férfi 2019 januárjától többször is arra próbálta rávenni a beosztottját, hogy szexuális cselekményeket végezzen vele, amit a nő minden alkalommal elhárított.Az elutasítást követően a gyanúsított kritizálni kezdte a nő munkáját, és közölte, hogy ezt addig folytatja, amíg nem enged neki. Miután a nő ennek ellenére sem volt hajlandó a gyanúsítottal szexuális kapcsolatot létesíteni, a férfi több alkalommal, különféle, az állományviszonyát is érintő fenyegetésekkel próbálta elérni, hogy a nő tegyen eleget a felszólításnak.

A volt katona egy idén májusi gyakorlat során egy másik alárendeltjével is közölte, hogy szexuális cselekményt akar vele végezni. Miután a nő ezt visszautasította, a gyanúsított – a szexuális kapcsolat létesítése érdekében – kritikával illette a munkáját és azzal fenyegette, hogy el fogja távolítani a honvédségtől.

A nyomozó ügyészség letartóztatást indítványozott a férfival szemben, amit a bíróság el is rendelt. A katona szolgálati jogviszonya időközben megszűnt.



Egy komment, valahonnan, valakitől (asszem azért sokan tudják itt, hogy hol és kitől). Aztán lehet, persze, hogy nem így volt.

Nem ismered, én viszont igen. A neve úgy kezdődik, hogy Ke...

A vádakból egyetlen szó se igaz. A tisztelt szerződéses "hölgyek" hazudnak, mint a vízfolyás, mert nem kedvelték a szigorú főnöküket.

Mellesleg ez a péterfia utcai majomház hozzáállása, tavaly a Kratochvill egyik tanárát is kirúgták, mert három hallgató kislánykának nem tetszett a fegyelem. A vádlottat meg se hallgatták, úgy tették ki.

Jelenleg ilyen feminista világban élünk, már itt is itt van a "me too" elmebaj, és így intézik a dolgokat.

Ősi tapasztalat, nincs nő, nincs sírás. Ha ma lennék alegységparancsnok, női beosztottat be nem engednék a csapatomba.
 
W

Wilson

Guest
Egy komment, valahonnan, valakitől (asszem azért sokan tudják itt, hogy hol és kitől). Aztán lehet, persze, hogy nem így volt.
Majd a nyomozás kideríti, hogy pontosan mi történt, de sajnos nem lepődöm meg az ilyen hozzászólásokon, bőven van még mit tenni ezen a téren a Honvédségben.....
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Ez is igaz de ezek közül hány ember hagyta volna el Magyarországot ha lett volna rá lehetősége?
Amúgy nem értem, hogy miért ne lehetne bárkinek elhagyni a hazáját, anélkül, hogy megbélyegeznénk.Mondok egy másik példát Wass Albert ő is elhagyta Erdélyi pedig nála kevesebb nagyobb hazafi volt, akkor őt is meg kell bélyegezni? Pedig sok kortársa ott maradt Erdélyben még sem mutogattak Wass Albert és, hogy miért nem maradt Erdélyben....
És magyarul sem tudnak a leszármazottai...
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Ok de ez, hogy kapcsolódik a témához?
Úgy. :)
Hogy oké, hogy kiment kényszerből külföldre, ez egy az ismertek fényében eléggé elfogadható indok, de hogy a gyerekét sem tanította meg magyarul (ha jól emlékszem) az annyiban érdekes, hogy így miben tett a magyarság fennmaradásáért -persze pl. könyvterjesztés szervezése kapcsán voltak érdemei és jó ötletei?
 
W

Wilson

Guest
Úgy. :)
Hogy oké, hogy kiment kényszerből külföldre, ez egy az ismertek fényében eléggé elfogadható indok, de hogy a gyerekét sem tanította meg magyarul (ha jól emlékszem) az annyiban érdekes, hogy így miben tett a magyarság fennmaradásáért -persze pl. könyvterjesztés szervezése kapcsán voltak érdemei és jó ötletei?
Nah utána néztem az egyik fia biztosan tud magyarul de a nyilatkozatàból nekem az jön le, hogy a többi testvére is tudhat magyarul....Amúgy az interjú nekem eléggé érdekes volt.....

"Nézőpont kérdése. Hogyan boldogul a magyar nyelvvel?

– Sajnos sokat felejtettem, hiszen gyermekkorom óta kevés magyar hatás ért. Hétéves voltam, amikor a nevelőanyám azt mondta: Amerikában mindenki angolul beszél! Édesapám is arra tanított, hogy tanuljam meg az ország nyelvét, ahol élek. Ma már csak a feleségemmel tudok magyarul társalogni, és minden év tavaszán összeülünk a testvérekkel Floridában átbeszélni a Wass Albert Alapítvány ügyes-bajos dolgait. Ezeket az alkalmakat nagyon szeretem, hiszen ilyenkor tudok a leginkább magyar lenni."


 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Nah utána néztem az egyik fia biztosan tud magyarul de a nyilatkozatàból nekem az jön le, hogy a többi testvére is tudhat magyarul....

"Nézőpont kérdése. Hogyan boldogul a magyar nyelvvel?

– Sajnos sokat felejtettem, hiszen gyermekkorom óta kevés magyar hatás ért. Hétéves voltam, amikor a nevelőanyám azt mondta: Amerikában mindenki angolul beszél! Édesapám is arra tanított, hogy tanuljam meg az ország nyelvét, ahol élek. Ma már csak a feleségemmel tudok magyarul társalogni, és minden év tavaszán összeülünk a testvérekkel Floridában átbeszélni a Wass Albert Alapítvány ügyes-bajos dolgait. Ezeket az alkalmakat nagyon szeretem, hiszen ilyenkor tudok a leginkább magyar lenni."


Én azt olvastam tőle -ha jól emlékszem, de nem most volt, hogy nem tartotta fontosnak a gyereki magyar nyelvi tanítását. És indoklás is emlékszem; de a tévedés jogát fenttartom. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson
W

Wilson

Guest
Én azt olvastam tőle -ha jól emlékszem, de nem most volt, hogy nem tartotta fontosnak a gyereki magyar nyelvi tanítását. És indoklás is emlékszem; de a tévedés jogát fenttartom. :)
Lehet jól emlékszel.... Egy másik interjú a Németországban élő fiával.....

"Megmaradt a magyar nyelv, folyékonyan beszélitek.

– Ágnes néninek, volt dadánknak köszönhetik a testvéreim, aki csak magyarul beszélt velük. Az Egri csillagokat mégis német nyelven olvastam."

 
W

Wilson

Guest
De ha belegondolunk, akkor Kós Károly egy biztos és jól fizető egyetemi tanári állás és fényes karrier helyett választotta, hogy Kalotaszegen marad; de Reményik Sándor is otthon maradt.
Igen ez kétségtelenül így volt, de még sem "mutogattak" az Erdélyi elhagyókra...És ha reálisan nézzük a dolgok a kivándorlottak köztük jó páran sokat tettek az erdélyi magyarságért, és ki tudja, lehet hogy ha maradnak nem tudták volna ennyit az erdélyi magyarságért....
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
Status
Not open for further replies.