[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 666
55 387
113
Ácsi azért ez ferdítés. Orvosodat is szabadon megválaszthatod pl. Ha nem is azt milyen mélyen vágjon beléd, de azt igen, hogy ki. A gyógyszernek amit egy orvos felír elolvashatod a mellékhatásait, és utánna konzultálhatsz az orvosoddal… azért a Pfizer esetében pl kisérleti anyagról van szó, melyet sürgősséggel engedélyeztek. Ilyen kisérleti anyagokat kb halálos betegeknek ajánlanak fel és önkéntes beleegyezés alapján szeded… Én örülök, hogy ennyi féle oltás közül lehet válogatni, mert én magamnak Pfizert vagy Modernát nem engedtem beadni… tegnap kaptam meg a 3. adag Kinaim… pedig nagyon Pfizert akart adni mert 10 fel volt neki szívva. Én megmondtam a dokinak, hogy Kinait akarok max Jansen különben lépek haza. Nem volt semmi gond, nem erőlködött elfogadta a döntésem és beadta. Szerintem ez így normális.
Hazánk a 9,5 mio orvos országa. Csak itt van (tudtommal...), hogy a pàciens mondja meg a dokinak, mit irjon fel neki.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 857
30 530
113
Szereljenek rájuk APU-t. :D
Apu vezeti...

Ha @szzsolt81 erre jár hátha tud valamilyen többlet infót arról mennyire fedik a valóságot a cikk állításai...

Az izraeli védelmi minisztériumban aggódnak, hogy az "Orbán köreihez tartozó" 4iG-hez kerülhet a műhold-üzemeltető cég.....​


Magas beosztású izraeli védelmi tisztviselők határozottan tiltakoztak az ellen, hogy eladják az izraeli kommunikációs műhold-szolgáltató, a Spacecom 51 százalékát egy olyan magyar kommunikációs vállalatnak, amely Orbán Viktor magyar miniszterelnök érdekeltségi köréhez köthető - írja a Haaretz.


A védelmi minisztériumot állítólag meglepte az Amos izraeli műhold szolgáltatásait forgalmazó Spacecom júniusi bejelentése, miszerint adásvételi szándéknyilatkozatot írt alá a 4iG-vel. A 4iG mintegy 22,5 milliárd forintot fizetne a cégért. A Haaretz azt írja, hogy „a 4iG tulajdonosa Magyarország egyik leggazdagabb embere, Mészáros Lőrinc, aki közeli kapcsolatban áll Orbán Viktor miniszterelnökkel”. A lap annyiban téved, hogy Mészáros már nem tulajdonos, mert a cégét 2020 nyarán teljesen kivásárolta a 4iG-ből korábbi fontos embere, Jászai Gellért.

Fotó: Róka László/MTI/MTVA

Az üzlet nyélbe ütéséhez azonban szükség van a védelmi minisztérium jóváhagyására is, ahol a hírek szerint aggódnak amiatt, hogy a „stratégiai biztonsági eszköznek” tartott Spacecom külföldi kezekbe kerülhet. Ugyanis a céghez tartozó Amos műhold Izrael minisztériumainak és különböző biztonsági ügynökségeknek is nyújt szolgáltatásokat, és attól tartanak, hogy így titkos és érzékeny anyagok szélsőséges elemek kezébe kerülhetnek.

A Haaretz szerint a magyar miniszterelnök nemcsak az EU-ban, hanem Izraelben is ellentmondásos személyiség. Egy tisztviselő azt mondta, már készül egy törvényjavaslat, amely megtiltaná, hogy egy külföldi cég 20 százaléknál többet vásároljon bármilyen stratégiai jelentőségű izraeli konszernből.

A Spacecom annyit írt a Haaretznek, hogy a vállalat „célzottan dolgozik a felhatalmazott szervezetekkel, hogy megkapják a törvényi előírásoknak megfelelő engedélyeket”. A Spacecomnak hatalmas, több mint 143 milliárd forintnyi adóssága van, és 2021 első kilenc hónapjában 11 millió dollárt veszített. A cég kasszájában mindössze 96 millió dollár van – ám a 4iG-t ez sem riasztotta el.

A lap szerint a magyar fél belátta, hogy az üzlet véglegesítése veszélybe került, ezért felbérelték Israel Bachar stratégát, hogy a kapcsolatait felhasználva népszerűsítse az üzletet olyan személyek körében, akik befolyásolhatják a döntéshozókat.

A biztonsági tisztviselők évek óta hangsúlyozzák, hogy milyen fontos, hogy a saját műholdját Izrael ellenőrizze., mert az „az ország kommunikációs függetlenségének biztosításához szükséges, külső tényezőktől való függés nélkül.”


A Likud nem tud segíteni? :oops:
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
G

Galthran

Guest
Az angolszssz vezetok forognak a sirjukban.....
...mert látják mivé lett az országuk :D
A,ezek mar opportunistak.Van az a penz....De Vaslady meg rendelkezett elvekkelgerinccel
xd ne vicceljünk már, ezek politikus férgek, ha nem lenne mind gátlástalan gazember akkor a saát prátjukban se jutottak vna előre, nemhogy országokat vezetni...
 
  • Imádom
Reactions: Kim Philby

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 901
91 502
113
Hogy él tovább a régi komcsi, szovjet hálózat. Mennyi irat van még náluk, ami a levéltárban nincs meg. Illetve mennyiben tudják célzottan hamisítani.

Meruk - Ungvárry - Jobbik akcióban.


Előzmények
hoppá


És egy kis háttér, hogyan dolgozott korábban Meruk és Ungváry Krisztián

És mellé Mező Gábor cikke:

 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 532
6 607
113
Korrekt elemzés:

7perc környékén: Nem Brüsszel kezd visszalőni, hanem Orbán nem engedelmeskedik nekik az illegális migránsok beengedésével. Viszont korrektűl megjegyzi, hogy míg Olaszország megkapja az uniós pénzt, Magyarországnál visszatartják. Mi ez ha nem beavatkozás?
10 perc környékén: Orbán leváltható. Micsodaaaa??? Ebben a diktatúrában?
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 650
113

Ha @szzsolt81 erre jár hátha tud valamilyen többlet infót arról mennyire fedik a valóságot a cikk állításai...

Az izraeli védelmi minisztériumban aggódnak, hogy az "Orbán köreihez tartozó" 4iG-hez kerülhet a műhold-üzemeltető cég.....​


Magas beosztású izraeli védelmi tisztviselők határozottan tiltakoztak az ellen, hogy eladják az izraeli kommunikációs műhold-szolgáltató, a Spacecom 51 százalékát egy olyan magyar kommunikációs vállalatnak, amely Orbán Viktor magyar miniszterelnök érdekeltségi köréhez köthető - írja a Haaretz.


A védelmi minisztériumot állítólag meglepte az Amos izraeli műhold szolgáltatásait forgalmazó Spacecom júniusi bejelentése, miszerint adásvételi szándéknyilatkozatot írt alá a 4iG-vel. A 4iG mintegy 22,5 milliárd forintot fizetne a cégért. A Haaretz azt írja, hogy „a 4iG tulajdonosa Magyarország egyik leggazdagabb embere, Mészáros Lőrinc, aki közeli kapcsolatban áll Orbán Viktor miniszterelnökkel”. A lap annyiban téved, hogy Mészáros már nem tulajdonos, mert a cégét 2020 nyarán teljesen kivásárolta a 4iG-ből korábbi fontos embere, Jászai Gellért.

Fotó: Róka László/MTI/MTVA

Az üzlet nyélbe ütéséhez azonban szükség van a védelmi minisztérium jóváhagyására is, ahol a hírek szerint aggódnak amiatt, hogy a „stratégiai biztonsági eszköznek” tartott Spacecom külföldi kezekbe kerülhet. Ugyanis a céghez tartozó Amos műhold Izrael minisztériumainak és különböző biztonsági ügynökségeknek is nyújt szolgáltatásokat, és attól tartanak, hogy így titkos és érzékeny anyagok szélsőséges elemek kezébe kerülhetnek.

A Haaretz szerint a magyar miniszterelnök nemcsak az EU-ban, hanem Izraelben is ellentmondásos személyiség. Egy tisztviselő azt mondta, már készül egy törvényjavaslat, amely megtiltaná, hogy egy külföldi cég 20 százaléknál többet vásároljon bármilyen stratégiai jelentőségű izraeli konszernből.

A Spacecom annyit írt a Haaretznek, hogy a vállalat „célzottan dolgozik a felhatalmazott szervezetekkel, hogy megkapják a törvényi előírásoknak megfelelő engedélyeket”. A Spacecomnak hatalmas, több mint 143 milliárd forintnyi adóssága van, és 2021 első kilenc hónapjában 11 millió dollárt veszített. A cég kasszájában mindössze 96 millió dollár van – ám a 4iG-t ez sem riasztotta el.

A lap szerint a magyar fél belátta, hogy az üzlet véglegesítése veszélybe került, ezért felbérelték Israel Bachar stratégát, hogy a kapcsolatait felhasználva népszerűsítse az üzletet olyan személyek körében, akik befolyásolhatják a döntéshozókat.

A biztonsági tisztviselők évek óta hangsúlyozzák, hogy milyen fontos, hogy a saját műholdját Izrael ellenőrizze., mert az „az ország kommunikációs függetlenségének biztosításához szükséges, külső tényezőktől való függés nélkül.”


Már Zsóti is bele törődött, hogy sajna ez fake news a szegény magyar libernyákok már műhódról is meg lesznek figyelve. :)
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 901
91 502
113
Ácsi azért ez ferdítés. Orvosodat is szabadon megválaszthatod pl. Ha nem is azt milyen mélyen vágjon beléd, de azt igen, hogy ki. A gyógyszernek amit egy orvos felír elolvashatod a mellékhatásait, és utánna konzultálhatsz az orvosoddal… azért a Pfizer esetében pl kisérleti anyagról van szó, melyet sürgősséggel engedélyeztek. Ilyen kisérleti anyagokat kb halálos betegeknek ajánlanak fel és önkéntes beleegyezés alapján szeded… Én örülök, hogy ennyi féle oltás közül lehet válogatni, mert én magamnak Pfizert vagy Modernát nem engedtem beadni… tegnap kaptam meg a 3. adag Kinaim… pedig nagyon Pfizert akart adni mert 10 fel volt neki szívva. Én megmondtam a dokinak, hogy Kinait akarok max Jansen különben lépek haza. Nem volt semmi gond, nem erőlködött elfogadta a döntésem és beadta. Szerintem ez így normális.
Én elfogadom, hogy a szabad vakcinaválasztás lett itthon engedélyezve, mert ahogy a te példád is mutatja teljesen indokolatlan félelem van néhány oltással szemben. Neked az mRNS vakcináktól van parád, van aki a kínait xarozza. Ezek kicsit irracionális félelmek, orvosszakmai indoka nincs. Sőt, ha jól értem 3 Sinot adattál magadnak. Ami jobb, mintha kettőt vagy egyet sem kaptál volna, de lehet hasznosaabb lett volna harmadikra keverni. De ezt nem neked vagy nekem kellene eldönteni, hanem a dokiknak, egy szakmai grémiumnak. Laikusok saját félelmeik, internetes hiteles és kamuinformációk alapján döntenek erről. Haladunk az Idiocracy felé.

És nem akarlak fikázni, mert te legalább felvetted a 3ik oltást is. Maga a demokrácia indult el a hanyatlás útján. Úgy gondolon a közösségi médiában áramló rengeteg kamu, félrevezető információ hülyíti meg az embereket. Ebben a hatalmas médiazajban, ellenőrizetlen informaciók tömegében, napi, célzott befokyásolási kampányokkal, ahol a sajtó kritikátlanul üzleti és hatalmi érdekeket kiszolgál nem is lehet tisztán látni.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 532
6 607
113
18 perc: Zay-Márki szerinte elitellenes. :) Pont most ígért meg mindent a külföldi elitnek mindent is: pl. rezsiemelés
Szerintem inkább Magyarellenes.
22 perc: első értelmes megnyilvánulása: Miért hiszi bárki, hogy Orbán leváltása után kánaán lesz, úgy hogy korábban bizonyította az ellenzék, hogy idézem: "nagyon rossz kormányzs volt"
 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 532
6 607
113
35-40perc között totál hazugság az egész. Mi az, hogy aki nem tagozódik be az nem érvényesül? A kultúra totál ellenzéki, az én adómból gyaláznak engem. Én nem vagyok betagozódva mégis kaptam rezsicsökkentést, 36 helyett 15% SZJA-t. CSOK-ot ha lenne családom. Ja, hogy korábban minden poziban ballib volt és szerencsére veszik át a pozikat. Ezt élik meg diktatúrának. Miközben 30-35 perc között elismeri, hogy a ballib nem értett a gazdpol-hoz. Én tenném hozá, hogy értett, csak direkt hazavágta a gazdaságot. Ki is mondja, hogy újabb területeket foglal el a Fidesz. Hoppá, hát ezek szerint ott nem a Fidesz embere volt. Azaz ebben a 12év diktatúrában a ballib vezetést még mindig nincs kitakarítva.
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
Én elfogadom, hogy a szabad vakcinaválasztás lett itthon engedélyezve, mert ahogy a te példád is mutatja teljesen indokolatlan félelem van néhány oltással szemben. Neked az mRNS vakcináktól van parád, van aki a kínait xarozza. Ezek kicsit irracionális félelmek, orvosszakmai indoka nincs. Sőt, ha jól értem 3 Sinot adattál magadnak. Ami jobb, mintha kettőt vagy egyet sem kaptál volna, de lehet hasznosaabb lett volna harmadikra keverni. De ezt nem neked vagy nekem kellene eldönteni, hanem a dokiknak, egy szakmai grémiumnak. Laikusok saját félelmeik, internetes hiteles és kamuinformációk alapján döntenek erről. Haladunk az Idiocracy felé.

És nem akarlak fikázni, mert te legalább felvetted a 3ik oltást is. Maga a demokrácia indult el a hanyatlás útján. Úgy gondolon a közösségi médiában áramló rengeteg kamu, félrevezető információ hülyíti meg az embereket. Ebben a hatalmas médiazajban, ellenőrizetlen informaciók tömegében, napi, célzott befokyásolási kampányokkal, ahol a sajtó kritikátlanul üzleti és hatalmi érdekeket kiszolgál nem is lehet tisztán látni.
Alapvetően egyet értek, de mit vársz az átlag embertől, ha úton út félen átverik? Amennyi álhír ebben a témában terjeng az elképesztő. A beteges titoktartás meg ennen az esetben is érvényesül nem csak haderő fejlesztésnél… én alapvetően azt gondolom nem volt rossz a hazai járvány kezelés, de lehetne ezt sokkal nyitottabban is csinálni. Én például nap mint nap közölném az intenzíven fekvők esetében az oltott/oltatlan arányt.. azt már fel sem hozom, hogy beadták a népnek oltasd be magad és nem kapod el. Az elején lehetett tudni, hogy ez nem igaz… ezt mindenki el fogja kapni ugyan úgy ahogy influenzás is voltál ezt is befogod nyalni. Az a nem mindegy hogyan kapod el. Én a 3. hullámban oltatlanul kaptam el sajnos. Látom a környezetemben, hogy oltott emberek mennyivel könnyebben átesnek rajta mint én annak idején.
 
Status
Not open for further replies.