[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Agresszív Sügér

Well-Known Member
2020. december 8.
421
2 140
93
Van egy olyan érzésem, hogy MZP tulajdonképpen beépített ügynök (csak éppen a Fidesz zsoldjában) és a Balodali Összefogásba történt sikeres beszivárgás/beépülés után egyetlen feladata van, folyamatos ellentétes nyilatkozatokkal és cselekedetekkel a választásokig hitelesség szempontjából lenullázni az összefogás minden szereplőjét a saját szavazóik (illetve úgy egyáltalán mindenki) előtt.

Mert ha megnézitek, láthatjátok, hogy ennyi bakit (célzottan a fontos témakörökre fókuszálva) egymás után véletlenül elkövetni nem lehet. Viszont előre felépítve/megtervezve, diverziós céllal...hmmm ez már egy sokkal izgalmasabb (amolyan 007-es) gondolat menet.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 928
48 631
113
Van egy olyan érzésem, hogy MZP tulajdonképpen beépített ügynök (csak éppen a Fidesz zsoldjában) és a Balodali Összefogásba történt sikeres beszivárgás/beépülés után egyetlen feladata van, folyamatos ellentétes nyilatkozatokkal és cselekedetekkel a választásokig hitelesség szempontjából lenullázni az összefogás minden szereplőjét a saját szavazóik (illetve úgy egyáltalán mindenki) előtt.

Mert ha megnézitek, láthatjátok, hogy ennyi bakit (célzottan a fontos témakörökre fókuszálva) egymás után véletlenül elkövetni nem lehet. Viszont előre felépítve/megtervezve, diverziós céllal...hmmm ez már egy sokkal izgalmasabb (amolyan 007-es) gondolat menet.
Azért ennyire nem zsákbamacska ez a történet: MZP bevallottan jobboldalinak tartja magát (úgymint: gazdasági jobboldal). Innen nézve az, hogy el akarja törölni a fullbalos minimálbért, szerintem érthető.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 917
7 617
113
.
Azért ennyire nem zsákbamacska ez a történet: MZP bevallottan jobboldalinak tartja magát (úgymint: gazdasági jobboldal). Innen nézve az, hogy el akarja törölni a fullbalos minimálbért, szerintem érthető.
itt jön be az amerikai értetlensége , kelet euban ilyen jellegű jobbos gazdaság politika hallott gondolat , szocialzmus után nem lehet bejátszani ilyet ... semmenyire nem népszerű ...
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 045
2 737
113
Azért ennyire nem zsákbamacska ez a történet: MZP bevallottan jobboldalinak tartja magát (úgymint: gazdasági jobboldal). Innen nézve az, hogy el akarja törölni a fullbalos minimálbért, szerintem érthető.
Ez azért nem pont eltörlés:

"Én gazdasági kérdésekben roppant liberális vagyok, én nem feltétlenül tartom szükségesnek a minimálbért se.”
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 045
2 737
113
Van egy olyan érzésem, hogy MZP tulajdonképpen beépített ügynök (csak éppen a Fidesz zsoldjában) és a Balodali Összefogásba történt sikeres beszivárgás/beépülés után egyetlen feladata van, folyamatos ellentétes nyilatkozatokkal és cselekedetekkel a választásokig hitelesség szempontjából lenullázni az összefogás minden szereplőjét a saját szavazóik (illetve úgy egyáltalán mindenki) előtt.

Mert ha megnézitek, láthatjátok, hogy ennyi bakit (célzottan a fontos témakörökre fókuszálva) egymás után véletlenül elkövetni nem lehet. Viszont előre felépítve/megtervezve, diverziós céllal...hmmm ez már egy sokkal izgalmasabb (amolyan 007-es) gondolat menet.
"Van egy olyan érzésem" ha valami ellenzéki emelné a minimálbért a vadgajâsok arról is leírná mekkora marhaság.
 
  • Vicces
Reactions: vata, zeal and enzo

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 991
53 878
113
"Ez kész! ... annyit ad a munkáltató amennyit akar.... Kóka is ... külföldi tőke ... akkoriban fletóék ... külföldi befektetők ... olcsóbban megvették." Gratulálok bazmeg.

Mindez hogy függ össze a minimálbérrel?
A minimálbér egy káros állami (ráadásul full balos) intézkedés. Gátolja a versenyt, egyúttal a feketegazdaságot erősíti (főleg itthon).



Hány éves vagy, 10?
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 020
26 550
113
A minimálbér egy szükséges rossz a rendszerben. Egyrészt ott, ahol a munkavállaló helyzetben van, ott nincs jelentősége, mert -bizonyos határok között- úgyis a munkavállaló határozza meg a saját bérezését, ahol viszont nem, ott ad egy alapot egy minimális megélhetést biztosító keresethez, amire szüksége van a társadalomnak. Tetszik, nem tetszik, a minimálbér alapvető munkavállalói jog, a társadalom számára nélkülözhetetlen eszköz, a munkáltató egyik kötelessége. Merthogy a munkáltatónak nemcsak jogai vannak (joga a profithoz, joga a tisztességes vállalkozói környezethez, stb.), hanem kötelességei is és a minimálbér ezek közé tartozik, ahogy a szakszervezet eltűrése is például.

Nem akarunk mi olyan harmadik világbeli viszonyok között élni, ahol nincs a munkavállaló szempontjából tisztességes minimálbér.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 928
48 631
113
Jaja, milyen jó lenne, mint kamodzsában, ahol a H&M varrodájában dolgozó nő éhen halt, mert nem keresett annyit ami kajára elég!
Kambodzsában, ha bevezetnék a minimálbért, azért halnának éhen (többes szám!), mert nem vinne senki oda munkát.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 928
48 631
113
A minimálbér egy szükséges rossz a rendszerben. Egyrészt ott, ahol a munkavállaló helyzetben van, ott nincs jelentősége, mert -bizonyos határok között- úgyis a munkavállaló határozza meg a saját bérezését, ahol viszont nem, ott ad egy alapot egy minimális megélhetést biztosító keresethez, amire szüksége van a társadalomnak. Tetszik, nem tetszik, a minimálbér alapvető munkavállalói jog, a társadalom számára nélkülözhetetlen eszköz, a munkáltató egyik kötelessége. Merthogy a munkáltatónak nemcsak jogai vannak (joga a profithoz, joga a tisztességes vállalkozói környezethez, stb.), hanem kötelességei is és a minimálbér ezek közé tartozik, ahogy a szakszervezet eltűrése is például.

Nem akarunk mi olyan harmadik világbeli viszonyok között élni, ahol nincs a munkavállaló szempontjából tisztességes minimálbér.
Jó kis proli propaganda, főleg az utolsó bekezdés. Mehetne plakátra is.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 949
30 816
113
Ami azt illeti,mikor én még kint dolgoztam németben,ott akkor még nem volt minimálbér.Valamikor 2010 körül/után vezették be,mert a keleti,főleg lengyel munkavállalók nagyon lenyomták a béreket.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
"Érdekességként berakom ide." @Blitz97
..
"Pumához hasonló, fekete színű nagymacskát rögzített mozgás közben egy kamera egy Kiskunhalas határában zajló építkezés közelében, a felvételt a város polgármestere szombaton osztotta meg a közösségi oldalán."
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer
K

kamm

Guest
.

itt jön be az amerikai értetlensége , kelet euban ilyen jellegű jobbos gazdaság politika hallott gondolat , szocialzmus után nem lehet bejátszani ilyet ... semmenyire nem népszerű ...
Ugyan kerem, hagyjuk mar ezt a bena amerikaizast - annyi koze van Amerikahoz, mint barkinek, aki kijott egy nyelvtanfolyamra avagy nyari munkara.
Semmi.:rolleyes:
Par evet volt osszesen Kanadaban ES Amerikaban egyutt, az semmi, haqgyjuk mar ezt a hulyeseget, hogy neki barmifele "amerikai ertetlensege" lenne.

FYI mellesleg itt is VAN minimal(ora)ber, eleve ostobasag az egesz "magyarazat"... :rolleyes:

Arra viszont qrva kivancsi lennek, hogyan kapott amerikai munkavallalasi vizumot...?
Tudnillik hazalo porszivougynokoket nem keresnek annyira, nekik sosem jart H1B.
Kanadaban el lehetett adni meg 15 eve is, hogy felvettel egy tarka-elenkmintas inget, meg egy susis alsot es bemondtad, hogy cigany vagy es kaptal allando tartozkodasit, sot, segelyt is - ez itt sosem letezett. (Konkretan anno ismertem egyeseket, akik ugyanabban a kamucigany-szerkoban kaptak meg egymas utan a kanadai tartozkodasit, 3-4 ember kb egy even belul, egyforma termetuek (kicsik) voltak, az igazi tuti nyero szerko volt. :D)
Ha MZP is kamuciganykent kapott papirt odafenn, azon biztos szetmulatna magat egy orszag. :D

Van egy erzesem, hogy lesz meg itt par meglepetes a multjat illetoen. :cool:
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
Itt igazándiból az az érdekes, hogy az összefogásból a DK és az MSZP az európai minimálbérért lobbizik. Hogy a Jobbik mit gondol a minimálbérről azt nem tudom, de Jakab Péter által folytatott kampányból (egyszerű közember a panelból, parizer kampány) nem gondolom, hogy a szavazó tábornál népszerű lenne. Azért én nagyon kiváncsi leszek a kormány programra (ha lesz) mert elvileg annak ilyen hangsúlyos kérdéseket tisztázni kéne. Mindenesetre MZP eddig nem igazán váltotta be a reményeket szerintem… nem hiszem, hogy ezzel a kommunikációval amit folytat meg tud szólítani jobb oldali embereket, ugyan akkor tisztán látszik, hogy pl gazdasági dolgokban világnézete fényévekre van azoktól a pártoktól akik őt támogatják (vagyis kb a saját szavazóitól) Nem csoda, hogy Gyurcsány inkább megígérte csöndben marad mert a “kapitány” erre kérte, náluk pl évek óta hangsúlyosan a kampány része az európai minimálbér, ez volt Dobrev egyik fő ígérete. De ez most már egy ördögi kör… az összefogásból ennyire közel a választásoktól kilépni már nem lehet, az ellenzéki pártok totál ki vannak szolgáltatva egy olyan embernek aki először csinál országos méretű kampányt, és finoman szólva sincs mögötte konszenzus. Azt már fel sem hozom, hogy jelenleg még csak nem is parlamenti erő, épp most húzogatnak le a listáról neveket, mivel jövőre saját frakciót akar. Iszonyat mennyiségű konfliktus lehet a háttérben, amit eddig nagyon jól kezelnek szerintem, mert senki nem beszél ki. De MZP-nek egyszer benyújtják a számlát az tuti…
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 407
4 992
113
Itt igazándiból az az érdekes, hogy az összefogásból a DK és az MSZP az európai minimálbérért lobbizik. Hogy a Jobbik mit gondol a minimálbérről azt nem tudom, de Jakab Péter által folytatott kampányból (egyszerű közember a panelból, parizer kampány) nem gondolom, hogy a szavazó tábornál népszerű lenne. Azért én nagyon kiváncsi leszek a kormány programra (ha lesz) mert elvileg annak ilyen hangsúlyos kérdéseket tisztázni kéne. Mindenesetre MZP eddig nem igazán váltotta be a reményeket szerintem… nem hiszem, hogy ezzel a kommunikációval amit folytat meg tud szólítani jobb oldali embereket, ugyan akkor tisztán látszik, hogy pl gazdasági dolgokban világnézete fényévekre van azoktól a pártoktól akik őt támogatják (vagyis kb a saját szavazóitól) Nem csoda, hogy Gyurcsány inkább megígérte csöndben marad mert a “kapitány” erre kérte, náluk pl évek óta hangsúlyosan a kampány része az európai minimálbér, ez volt Dobrev egyik fő ígérete. De ez most már egy ördögi kör… az összefogásból ennyire közel a választásoktól kilépni már nem lehet, az ellenzéki pártok totál ki vannak szolgáltatva egy olyan embernek aki először csinál országos méretű kampányt, és finoman szólva sincs mögötte konszenzus. Azt már fel sem hozom, hogy jelenleg még csak nem is parlamenti erő, épp most húzogatnak le a listáról neveket, mivel jövőre saját frakciót akar. Iszonyat mennyiségű konfliktus lehet a háttérben, amit eddig nagyon jól kezelnek szerintem, mert senki nem beszél ki. De MZP-nek egyszer benyújtják a számlát az tuti…
Meg az az érdekes, hogy a "kapitány" egy személyben az összes matróz is. Ha jól emlékszem, pont a momentum új üdvöskéje, Donáth is nehezményezte ezt a helyzetet. Jelenleg mintha ciánoztak volna körülötte, rajta kívül senkit nem hallasz kampányolni, gyakorlatilag nincs ellenzéki kampány.

Mondjuk a dolog nehéz is lenne. Ahhoz kellene egy egységes, kész program, amivel lehetne nyomulni, de jól érezhető, hogy ilyesmi nincs. Az, hogy O1G az nem lesz elég muníció a választásokig, no meg azt már elmondták párszor, tehát most kellenének a valódi üzenetek. Szavazzatok rám, mert én ígérek neked többet. Az emberek arra nehezen fognak megmozdulni és szavazni, hogy migránssimogató, LMBTQ, meg no minimálbér, no alacsony rezsi. Még akkor sem kampányolsz ezzel, ha különben ezt gondolod. Nyerni akarsz, tehát ígérsz. Mindent is. Mert ilyen a demokrácia. Sajnos. Ha nem szavazhatnának, csak a minimum két egyetemi diplomával + PhD rendelkezők (Welcome Sheldon Cooper) akkor lehetne olyan üzeneteket megfogalmazni, hogy gazdasági racionalitás, meg nemzetközi viszonyrendszerek, meg emberi jogok. Addig viszont, míg ez a szép új világ elérkezik, a leg bonyolultabb üzenet amit megfogalmazhatsz a nyerés esélyével az a kapsz több pénzt, a nem rabolnak ki naponta az utcán, és ingyen sör. Valamint ennek különböző permutáltjai.

Ha azonban a liberál marxista világnézethez csatlakozunk, akkor természetesen jön majd az LMBTQ jogok, a menekült jogok, és a minden kissebség értékesebb, mint te, kivéve a nemzeti kissebségek csodás mixe nyakon öntve a woke+PC szósszal, csak ez nem választási ígéret, hanem kormányprogram. (A Szép Új Világ el is érkezik mindjárt, Huxley egy látnok volt.)

Most azonban egy féltucat pártocskának kellene tök ugyan azt mondania, feladva minden maradék morzsáját az önálló gondolkodásnak, véleményalkotásnak. Miért nem egyesülnek egy pártba? Úgy azért egyszerűbb.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 991
53 878
113
Itt igazándiból az az érdekes, hogy az összefogásból a DK és az MSZP az európai minimálbérért lobbizik. Hogy a Jobbik mit gondol a minimálbérről azt nem tudom, de Jakab Péter által folytatott kampányból (egyszerű közember a panelból, parizer kampány) nem gondolom, hogy a szavazó tábornál népszerű lenne. Azért én nagyon kiváncsi leszek a kormány programra (ha lesz) mert elvileg annak ilyen hangsúlyos kérdéseket tisztázni kéne. Mindenesetre MZP eddig nem igazán váltotta be a reményeket szerintem… nem hiszem, hogy ezzel a kommunikációval amit folytat meg tud szólítani jobb oldali embereket, ugyan akkor tisztán látszik, hogy pl gazdasági dolgokban világnézete fényévekre van azoktól a pártoktól akik őt támogatják (vagyis kb a saját szavazóitól) Nem csoda, hogy Gyurcsány inkább megígérte csöndben marad mert a “kapitány” erre kérte, náluk pl évek óta hangsúlyosan a kampány része az európai minimálbér, ez volt Dobrev egyik fő ígérete. De ez most már egy ördögi kör… az összefogásból ennyire közel a választásoktól kilépni már nem lehet, az ellenzéki pártok totál ki vannak szolgáltatva egy olyan embernek aki először csinál országos méretű kampányt, és finoman szólva sincs mögötte konszenzus. Azt már fel sem hozom, hogy jelenleg még csak nem is parlamenti erő, épp most húzogatnak le a listáról neveket, mivel jövőre saját frakciót akar. Iszonyat mennyiségű konfliktus lehet a háttérben, amit eddig nagyon jól kezelnek szerintem, mert senki nem beszél ki. De MZP-nek egyszer benyújtják a számlát az tuti…



Az eddigi balos kormányok teljesítményére nehéz lenne kormány programot készíteni, vagy bármit ígérni.
Tegnap, vagy tegnap elott rákattintottam egy mzp lakossági fórumra, folyton dobja a tube,egy kisvárosban voltak vagy 20-an,6 percet bírtam, addig a korrupció, elszámoltatás, Magyarország az EU legszánnivalóbb országa, kínai vakcina, tolvaj fideszt sikerült bufiznie.
Aztán majd ok a sok korrupciós pénzbol jó utakat fognak építeni,meg is jegyezte, hogy mondjuk az az út amin ide jött, az milyen jól fel lett újítva....
Sakk-matt.