[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
@hiryu
Az "ilyen mentalitás" alatt egészen pontosan mit értesz?

nemsokára itt TE leszel a kissebbség) akkor majd visszakapod amit mondtál, kamatostul...
Nem soroznak be, ha egyszer csak Ciganisztán lesz a határon kiírva? Akkor még elsütök néhány ilyet, hogy biztos legyen.
Amúgy az ilyen mondataidból le lehet szűrni egyet s mást rólad, meg a gondolkodásodról is. Tudom, nagyon szeretnéd már, hogy vér folyjon Magyarországon, de még néhány évet várnod kell.

-palesztin nép nem létezik, ez fogalom kreálmány. (olyannyira, hogy emlékeim szerintez a szó az arabban nem is létezett, soha, ugyanis az arab ábécé nem ismeri a "P" betűt....
- tehát Izraelben sincsenek,
Arabok, beduinok, drúzok etc igen, és ők szolgálnak is a seregben.

Éreztem, hogy rosszul fogalmazok, de azt hiszem a lényeg érthető.
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
Nem fog vér folyni, legalábbis nem úgy ahogy elképzeled.
Hanem ahogy a költő mondja:
"A világ így ér véget. Nem bumm-mal, csak nyüszítéssel." - Thomas Stearns Eliot

Szóval majd felosztják egy hosszú iróasztal mellett- volt már ilyen, lesz még ilyen...
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
"palesztin nép nem létezik, ez fogalom kreálmány"
Akkor kik voltak a filiszteusok?
A zsidó az nép vagy vallás?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 065
66 755
113
Nem fog vér folyni, legalábbis nem úgy ahogy elképzeled.
Hanem ahogy a költő mondja:
"A világ így ér véget. Nem bumm-mal, csak nyüszítéssel." - Thomas Stearns Eliot

Szóval majd felosztják egy hosszú iróasztal mellett- volt már ilyen, lesz még ilyen...

Tudsz tehát valamit? Izrael mennyit kap belőle?
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 224
11 059
113
<blockquote rel="hiryu">Nem fog vér folyni, legalábbis nem úgy ahogy elképzeled.
Hanem ahogy a költő mondja:
"A világ így ér véget. Nem bumm-mal, csak nyüszítéssel." - Thomas Stearns Eliot

Szóval majd felosztják egy hosszú iróasztal mellett- volt már ilyen, lesz még ilyen...

Tudsz tehát valamit? Izrael mennyit kap belőle?

</blockquote>

Szerintem ennek örül még mindig:
 

xfotel

Member
2013. április 10.
960
8
18
nemsokára itt TE leszel a kissebbség) akkor majd visszakapod amit mondtál, kamatostul...

ebből sajnos nem volt németh sándoros változat

hitler%20clapping.gif


az a benyomásom, hogy elfogadott a fórum szándékos szabotálása.

viszlát.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Hiryu:

Miből gondolod, hogy a szövegértelmezéssel gondom van? Pontosan tudom, hogy mit linkeltem be. Nem választ adtam, hanem esélyt a gondolkodásra.
Ha a „palesztin nép nem létezik”, akkor ezek szerint például iráni vagy iraki sincsen, sőt, román sem.
A magyar nyelv azért eléggé kifinomult, a nép és a nemzet kifejezés között van egy árnyalatnyi különbség. Azért, mert valakiknek közös a nyelve és a történelme lehet egy nép, de ahhoz, hogy nemzet legyen ez kevés. Amerikai nép nincs, nemzet az igen.
Mindenkinek az a hazája, ahol megszületik, ha tetszik, ha nem. Ez ugyanígy igaz a palesztin és a zsidó gyerekekre is. A szüleik/atyáik bűnei nem az övék.
A zsidóság történelmi és vallási kérdéseiről pedig pont a tel-avivi egyetem egyik professzora írt pár éve egy enyhén szólva is botrányos könyvet. Vitázni nem velem kell, hanem velük, én nem akarok okosabb lenni ebben a kérdésben az izraeli történészeknél. Te igen?
Hogy ne szabotáljuk az oldalt és a fórumot: ugyanez igaz Magyarországra is. Aki itt született, annak ez a hazája, mindegy, hogy magyar, cigány vagy akármi. Két lehetőség van: vagy közös jövő vagy semmilyen jövő. Még ezt sem látjátok?
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
@Montezuma
A magyar nyelv azért eléggé kifinomult, a nép és a nemzet kifejezés között van egy árnyalatnyi különbség. Azért, mert valakiknek közös a nyelve és a történelme lehet egy nép, de ahhoz, hogy nemzet legyen ez kevés. Amerikai nép nincs, nemzet az igen.
Mindenkinek az a hazája, ahol megszületik, ha tetszik, ha nem. Ez ugyanígy igaz a palesztin és a zsidó gyerekekre is. A szüleik/atyáik bűnei nem az övék.
A zsidóság történelmi és vallási kérdéseiről pedig pont a tel-avivi egyetem egyik professzora írt pár éve egy enyhén szólva is botrányos könyvet. Vitázni nem velem kell, hanem velük, én nem akarok okosabb lenni ebben a kérdésben az izraeli történészeknél. Te igen?

Ezt biztos ide szántad, vagy csak én vagyok olyan csökött, hogy nem értem hogyan jön ide?

Két lehetőség van: vagy közös jövő vagy semmilyen jövő. Még ezt sem látjátok?

Szvsz erőltetsz egy rózsaszín ideát, amivel megpróbálsz bizonyos témákat/problémákat a szőnyeg alá seperni. Vannak dolgok, amik (ha higgadtan végiggondoljuk) esélytelenek a jelenlegi körülmények között. Így a megmaradt eshetőségeket kell, hogy rágcsáljuk. Erről, és a hasonló dolgokról beszélni kell. Azért, mert a Te ötleted lenne az ideális, még közel lehetetlen, s látjuk mi, csak mint olyannal nem foglalkozunk.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 796
30 616
113
És a világ újra megmenekült, hála a pindúr pandúroknak, izé a TEK-nek na me terrorista volt ez is :)) A mai fogás egy légpuska meg egy .22-es kispuska.
http://www.origo.hu/itthon/20131125-egy-batonyterenyei-lakasra-csapott-le-a-tek.html
Nem tudom, hogy ezek direkt égetik magukat vagy mi, mert ezzel a névvel, felszereleéssel, anyagi meg politikai háttérrel a napi egy Szeva bácsit le kellene kapcsolják, nem pedig hetente egy strici, havonta egy légpuska és évente 2 db 22-es.
 

silversisko

Active Member
2011. december 15.
159
161
43
Nincs mérlegelés, fegyveres elkövető esetén a Terrorelhárítási Központ illetékes MRFK által értesítve, helyszín körbezárva, eltelik az 1-1,5 óra és megy be a TEK függetlenül attól, hogy ki, milyen fegyverrel, mit csinált (beszélt róla, mutatta valakinek vagy csak látni vélték stb. )

A helyzet korábban sem volt másmilyen, anno a TESZ jött, a helyi beavatkozósoknak sem engedték csinálni a dolgukat (2008, január) megoldották volna, hogy a figura ne főbe lője magát, hanem a független magyar bíróság ítélje le....nem engedték nekik....
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 796
30 616
113
Én csak azt magyarázom, hogy van az alap rendőrség, aki kimehetne egy ilyen helyzetben, behivná egy kihallgatásra a kedves klienset, aki kb bevallaná, hogy mi van és utána együtt visszamennének a lakásba, ahol a rendőség begyűjtené a fegyvereket és megindítanák az eljárást. Ha a polgár a fegyverrel fenyegetőzne akkor mehetnének az egyszerű kommandósok és lekapcsolják ha a rendőrségi tárgyaló nem jut vele semmire. A terrorelhárítás meg legyen titkosszolgálatok dolga, vagy legyen egy konkrét TEK, de ne ez a TEK és az foglalkozzon a terroristákkal, de csak a terroristákkal. Ja hogy azok meg nincsenek?! Mintha F-35-öst vennél, hogy a tilosban parkoló autókat lebombázd a belvárosban, ahelyett, hogy elvontatnád őket a költség töredékéért.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
http://hvg.hu/itthon/20131129_Indul_a_valasztasokon_a_Magyarorszagi_Cig

Úgy nézem a másik topikban törlésre került, berakom hát ide. Erről beszélünk itt többen régóta...
 
D

danielblack

Guest
http://hvg.hu/itthon/20131129_Indul_a_valasztasokon_a_Magyarorszagi_Cig

Úgy nézem a másik topikban törlésre került, berakom hát ide. Erről beszélünk itt többen régóta...

Én is észrevettem, hogy törölték... Majd lesz még autonómia kérelem is...
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
Legalább lesz idehaza egy olyan párt is, amely nem bújik mindenféle homályos ideológia mögé...
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
@GrGly
Ha innen nézzük, tényleg rendesek. Tök nyíltan megmondják, hogy népesedési fölényüket immár érvényesíteni kívánják politikai síkon is. Egyenes beszéd, az egyszer igaz.
 
D

danielblack

Guest
@GrGly
Ha innen nézzük, tényleg rendesek. Tök nyíltan megmondják, hogy népesedési fölényüket immár érvényesíteni kívánják politikai síkon is. Egyenes beszéd, az egyszer igaz.

Tudjátok mit? Adjuk nekik a lakásainkat is! Gondoljatok bele, hogy szegények, hogy élnek... Nincs munkájuk se, hogy lakásra gyűjtsenek... Mi undok magyarok meg nem támogatjuk őket. Ej Ej... Sőtt én még a fizetésem 30%-át is nekik ajándékozom!
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
Majd lesz még autonómia kérelem is...

Ezzel kapcsolatban lenne egy (a szélsőjobbosok szemében) nagyon várlázító kérdésem/felvetésem, de úgy érzem az utána romokban heverne a fórum :)

@GrGly
Ha innen nézzük, tényleg rendesek. Tök nyíltan megmondják, hogy népesedési fölényüket immár érvényesíteni kívánják politikai síkon is. Egyenes beszéd, az egyszer igaz.

Hát végülis ha igazat mondanak, akkor elérték az egyetlen olyan dolgot, amit az elmúlt 23 év egyik pártjának sem sikerült :D
 
Status
Not open for further replies.